Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Terapija testosteronom za staru osobu koja je imala moždani
PostPoslato: Sub Nov 28, 2015 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 12:48 am
Postovi: 30
Pozdrav svima,

volio bih da čujem ako neko ima iskustva sa navedenim. Dakle, moj otac danas ima 67 godina, imao je moždani udarprije 6 godina i bori se sa teškim depresijama (bio alkoholičar) zbog kojih je izgubio volju da uživa u životu. Nema volje da se kreće pa leži po cijeli dan i zbog toga su mu atrofirali mišići te se trese kad pokuša da napravi samo par koraka. Mi se brinemo o njemu kako znamo.

Ako ima endokrinologa tu, molim za stručno mišljenje o rizicima terapije niskom dozom testosterona. Znam da kod nas ne postoji ova terapija (TRT) te se ne prepisuje. Molim za vaše mišljenje da li bi moglo da mu pomogne da povrati snagu koliko toliko.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terapija testosteronom za staru osobu koja je imala moždani
PostPoslato: Sub Nov 28, 2015 10:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Против безвољности једини лек је велика количина витамина Б1. Прочитај шта сам писао на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Смореност. Дакле, да уз храну узима по 200mg или чак 300mg Б1. Може и у два наврата, не мора одједном.

Имај на уму да препарати по апотекама углавном не ваљају. Испробавао сам Милгаму и ништа не ваља. Искључиво треба користити неки од произвођача Now, Natrol, Twinlab или Scitec.

Што се тиче тестостерона, набави трибулус препарат тј. бабин зуб и нема проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terapija testosteronom za staru osobu koja je imala moždani
PostPoslato: Ned Nov 29, 2015 8:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 12:48 am
Postovi: 30
Hvala na komentaru #aaaca. Već mu dajem multivitamin i b-viplex da bi dobio apetit i stanje se poboljšava. Ali ta bezvoljnost je hronična pa je doktor rekao da će vjerovatno morati i nešto jače uzimati od trenutnih lijekoava za depresiju (asentra, leksilijum).

Inače, što se tiče tribulusa, znam da pomaže za potenciju i libido ali nisam još čuo pozitivna iskustva sa povećanjem nivoa testosterona. Mom ocu primarno treba testosteron da povrati mišićnu hipertrofiju jer je potpuno atrofirao.
Volio bih da čujem još šta misle endokrinolozi o tome ako ih ima na forumu.
U USA postoji nešto što se zove TRT(HRT) tj. zamjenska terapija testosteronom. Ide na recept mislim već od 40. godine a može i ranije da se dobije. Kod nas doktori i ne znaju za to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terapija testosteronom za staru osobu koja je imala moždani
PostPoslato: Ned Nov 29, 2015 9:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 12:48 am
Postovi: 30
Inače sam kupovao sebi b-100 kompleks od Now Foodsa na iherb.com. Imaju tamo i b1 varijante u povoljnim bulk pakovanjima pa ću vidjeti da naručim jedno pakovanje. Nadam se da će mu pomoći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terapija testosteronom za staru osobu koja je imala moždani
PostPoslato: Ned Nov 29, 2015 1:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 7:20 pm
Postovi: 133
Dajte mu vitamin C sumece tablete od 200mg neka pije po jednu tabletu svaki 2-3 dan,2 sedmice.I mozete uzet dodatak prehrani Teribestan,koji se pije tri tablete dnevno,a posto je imao mozdani udar neka pije jednu tabletu svaki treci dan prije rucka sa dosta vode.
Ako bi koristi neke tablete bilo bi lijepo posavjetovati se sa doktorom koji poznaje njegovo stanje.


_____________
Prof.Dr.Dzindo Z.
specijalista patoloske anatomije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terapija testosteronom za staru osobu koja je imala moždani
PostPoslato: Ned Nov 29, 2015 5:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Бевиплекс и тај твој безимени мултивитамин слободно заборави.

Трибулус нема везе са потенцијом већ управо са тестостероном.

Мишићи ничим не могу да се поврате осим физичким вежбањем. Тестостерон само помаже приликом вежбања.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terapija testosteronom za staru osobu koja je imala moždani
PostPoslato: Ned Nov 29, 2015 9:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 7:20 pm
Postovi: 133
Da,Aco u pravu si.Ja to mogu potvrditi iz licnog iskustva kad dobijem toksikoloski nalaz,ljudi koriste toliko nepotrebnih tableta,kapsula ili neka govna da se tako moram izraziti,a to sve mogu nadoknaditi vjezbom.Testosteron je androgen koji sluzi za oblikovanje misica (u vecini slucajeva),i ja mislim da nema potrebe da dajete vasem ocu putem teblete/kapsule.


______________
Prof.Dr.Dzindo Z.
specijalista patoloske anatomije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terapija testosteronom za staru osobu koja je imala moždani
PostPoslato: Pon Nov 30, 2015 9:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Бабин зуб је трава за повећање тестостерона и кажу да би мушкарци већ после 40 година живота требали по мало да га користе. Она не би требала да има негативних појава.

Нису га без разлога забранили у Бугарској и Србији да се продаје као суплемент. Третирају га као лек и због тога само неки имају право да га производе и продају - наравно по баснословној цени а лошег квалитета.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: