Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 6:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
cacitos,imam jedno pitanje za vas?
vaša kćerka koja je nedavno operisana,da li ima probleme,kao pritisak u vratu,knedle u grlu i slično?
mene to zanima,jer ja to i dalje osjećam :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
jesensky je napisao:
cacitos,imam jedno pitanje za vas?
vaša kćerka koja je nedavno operisana,da li ima probleme,kao pritisak u vratu,knedle u grlu i slično?
mene to zanima,jer ja to i dalje osjećam :o


Ima..i pitala sam lekara, kazhe da ce to osecati josh neko vreme, posle ne!
Ne plashi se :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
Cacitos je napisao:
Propiltiuracil piju i deca, kao i propranolor..Ja sam to pila pre 17.godina, i to 3X2 tablete PTU..i propranolor 1+1/2+1/2




Sad tek vidim da sam pogreshila...pa da ispravim samu sebe :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 10:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Cacitos je napisao:
jesensky je napisao:
cacitos,imam jedno pitanje za vas?
vaša kćerka koja je nedavno operisana,da li ima probleme,kao pritisak u vratu,knedle u grlu i slično?
mene to zanima,jer ja to i dalje osjećam :o


Ima..i pitala sam lekara, kazhe da ce to osecati josh neko vreme, posle ne!
Ne plashi se :)



hvala na odgovoru! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
@jesensky :) Nema na chemu da se zahvaljujesh!

E, da..danas je chetvrtak...u ponedeljak nash drug @ vuzzello ide na operaciju..neshto ga nisam videla da je bio skoro ulogovan ovde...verovatno se psihichki priprema...
Moja cera je operisan 4. 11. pre operacije je bila bash nervozna...a, Ja nisam nocima mogla da spavam...


P.S. Ti skitash nocu, A? 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Samo vas posmatram :lol:
Jesensky se dao u provod totalno. Sreca sto je prilicno hladno inace on nebi ni dolazio kuci :x

Potpuno sam spreman i cekam start. U nedjelju putujem a u ponedjeljak ujutro sam na pregledu. Ne smijem ni pisati u kakvoj sam guzvi ovih dana inace ce me Jesensky naribati.
Mahanje za ekipu i pisemo se jos do ponedjeljka :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 1:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
pa moram pomalo da se vraćam u "normalu" :lol:
ja bih da te vuzzello naribam,ali nisam ni ja bio bolji ništa,radio sam bio u subotu,da bih u ponedjeljak bio u bolnici,cacitos ja sam operisan 30.10.,nisam bio pretjerano nervozan,jesam u granicam normale,psihički sam bio već spreman,kao i naš vuzzello,..čekaj imaćeš ti odmora,htio-ne htio,da nisam imao operacije ne bih znao šta je odmor od posla,..kako kažeš do ponedjeljka,pa javi se ako stigneš :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
vuzzello je napisao:
Samo vas posmatram :lol:
Jesensky se dao u provod totalno. Sreca sto je prilicno hladno inace on nebi ni dolazio kuci :x

Potpuno sam spreman i cekam start. U nedjelju putujem a u ponedjeljak ujutro sam na pregledu. Ne smijem ni pisati u kakvoj sam guzvi ovih dana inace ce me Jesensky naribati.
Mahanje za ekipu i pisemo se jos do ponedjeljka :wink:


Shta ima da nas posmatrash, samo Te pratimo gde...nema Te, pa smo mislil da skitash kao i @ :lol: jesensky :)

Vidish kako se on chas vratio u normalu :lol: mozhda i ne dolazi kuci, ko zna odakle kucka...sa moba mozhe isto.... 8)

Javi se @vuzzello i sve naj :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 6:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
pozz ljudi..

vuzzello...

drzimo ti palceve u ponedeljak.. samo hrabro....

evo ja poceo sa tableticam da se kljukam, kako je doca propisao pa cemo vidimo sta ce da bude...

nego, samo da te cacitos pitam, jel moze istovremeno da pijem i PTU i Propranolol.. ja malo odvajam, cekam po dva - tri sata cisto da vidim mada mi nista doca nije rekao.. rekoh tebe da priupitam... :D :D

jesensky uziva vidim, provodi se.. ako tako i treba.... samo napred....

pozdravcic za sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 7:41 am
Postovi: 5
dobro vece svima :)

kao prvo nisam bolestan,al imam jedan problem :o

mislim da sam na pravoj temi pa mi treba malo pomoci :D

od jedne moje najbolje prijateljice,neko iz familije je operisao stitnu

i jednostavno ta moja prijateljica i posle svih mojih pretrazivanja neta,nespavanja i ostalog,okrenula mi ledja :(

znate ljudi,kapiram ja vas sve koji ste bolesni i zelim vam svima vama sve najbolje,al kapirajte i vi Nas koji zelimo da vam pomognemo

ne okrecite nam ledja samo zato sto ste bolesni ,ima nas ipak u ovom
jeb. svetu i onih koji imaju srce ,koji imaju dusu

ne odbacujte nas samo zato sto se ne razumemo u neku terminologiju ili ne znam sta vise :cry:

osecam da bi sa tom prijateljicom ostao u kontaktu samo da sam i ja oboleo od neke bolesti

izvinjavam se al tesko mi je i morao sam da se ispovedim negde :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
mladen72 je napisao:
dobro vece svima :)

kao prvo nisam bolestan,al imam jedan problem :o

mislim da sam na pravoj temi pa mi treba malo pomoci :D

od jedne moje najbolje prijateljice,neko iz familije je operisao stitnu

i jednostavno ta moja prijateljica i posle svih mojih pretrazivanja neta,nespavanja i ostalog,okrenula mi ledja :(

znate ljudi,kapiram ja vas sve koji ste bolesni i zelim vam svima vama sve najbolje,al kapirajte i vi Nas koji zelimo da vam pomognemo

ne okrecite nam ledja samo zato sto ste bolesni ,ima nas ipak u ovom
jeb. svetu i onih koji imaju srce ,koji imaju dusu

ne odbacujte nas samo zato sto se ne razumemo u neku terminologiju ili ne znam sta vise :cry:

osecam da bi sa tom prijateljicom ostao u kontaktu samo da sam i ja oboleo od neke bolesti

izvinjavam se al tesko mi je i morao sam da se ispovedim negde :cry:


dobro veče i dobro došao :D
neka si se ti ispovjedio,to je o.k.,a i mi smo tu.
vidi,griješiš odmah u startu,ti napisa da imaš problem.kao prvo nisi trebao da sebi dozvoliš da ponašanje jedne osobe,pa makar ti bila i najbolja prijateljica (možda i neko ko ti se potajno sviđa,hajde priznaj,forum je nije sramota : :lol: ),..dobro malo šale.
ne znam šta je razlog,ali čisto sumnjam da je pravi uzrok baš bolest,evo recimo ja,niti sam od koga krio da sam bolestan,ali nisam ni odbacivao bilo koga zbaog toga,ruku na srce,ja sam to i sebi i drugima postavio kao da je to nešto noramlno i kroz svoje ponašanje i priču,i svako ko je htio da bude uz mene, je uvijek dobro došao.
ako pogledaš malo pažlijivije naše postove,vidjećeš da smo svi mi na normalnoj ravni i spremni da kako primimo pomoć i savjet,isto tako i da dadnemo.
pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 2:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
Neshar je napisao:
pozz ljudi..

vuzzello...

drzimo ti palceve u ponedeljak.. samo hrabro....

evo ja poceo sa tableticam da se kljukam, kako je doca propisao pa cemo vidimo sta ce da bude...

nego, samo da te cacitos pitam, jel moze istovremeno da pijem i PTU i Propranolol.. ja malo odvajam, cekam po dva - tri sata cisto da vidim mada mi nista doca nije rekao.. rekoh tebe da priupitam... :D :D

jesensky uziva vidim, provodi se.. ako tako i treba.... samo napred....

pozdravcic za sve...


Ma kakve pauze bre..Ja sam to pila odjednom...gde sam imala vremena da pravim pauze...mala deca itd...I, mislim da ne treba nikave pauze izmedju ta dva leka!

@jesensky :) Nisam znala da si ispovedash ljude... 8) Pa da...nije Ti teshko :lol:

@mladen72 :) Ovaj forum je okupio ljude sa zdrastvenim problemima, Ti si zdrav, Hvala Bogu.
Ne znam kako si stekao utisak da Te neko izbegava upravo zato shto je bolestan...Al' dobro, lakshe Ti je sad, ispovedao si se nashem drugu @jesensky :)

poz i sve naj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 8:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 7:41 am
Postovi: 5
Cacitos je napisao:
Neshar je napisao:
pozz ljudi..

vuzzello...

drzimo ti palceve u ponedeljak.. samo hrabro....

evo ja poceo sa tableticam da se kljukam, kako je doca propisao pa cemo vidimo sta ce da bude...

nego, samo da te cacitos pitam, jel moze istovremeno da pijem i PTU i Propranolol.. ja malo odvajam, cekam po dva - tri sata cisto da vidim mada mi nista doca nije rekao.. rekoh tebe da priupitam... :D :D

jesensky uziva vidim, provodi se.. ako tako i treba.... samo napred....

pozdravcic za sve...


Ma kakve pauze bre..Ja sam to pila odjednom...gde sam imala vremena da pravim pauze...mala deca itd...I, mislim da ne treba nikave pauze izmedju ta dva leka!

@jesensky :) Nisam znala da si ispovedash ljude... 8) Pa da...nije Ti teshko :lol:

@mladen72 :) Ovaj forum je okupio ljude sa zdrastvenim problemima, Ti si zdrav, Hvala Bogu.
Ne znam kako si stekao utisak da Te neko izbegava upravo zato shto je bolestan...Al' dobro, lakshe Ti je sad, ispovedao si se nashem drugu @jesensky :)

poz i sve naj


kako sam stekao taj utisak :cry:

nije mi lakse iako sam se ispovedio kako ti kazez Jasensky
napadan sam bez ikakvog razloga,a ta osoba samo komunicira sa ljudima koji imaju slicne probleme kao i ona ,a ostale je zaboravila ili jednostavno ignorise i nalazi sto razloga da napada bar mene ,a napada me za neke stvari koji nemaju blage veze sa istinom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 8:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 7:41 am
Postovi: 5
jesensky je napisao:
mladen72 je napisao:
dobro vece svima :)

kao prvo nisam bolestan,al imam jedan problem :o

mislim da sam na pravoj temi pa mi treba malo pomoci :D

od jedne moje najbolje prijateljice,neko iz familije je operisao stitnu

i jednostavno ta moja prijateljica i posle svih mojih pretrazivanja neta,nespavanja i ostalog,okrenula mi ledja :(

znate ljudi,kapiram ja vas sve koji ste bolesni i zelim vam svima vama sve najbolje,al kapirajte i vi Nas koji zelimo da vam pomognemo

ne okrecite nam ledja samo zato sto ste bolesni ,ima nas ipak u ovom
jeb. svetu i onih koji imaju srce ,koji imaju dusu

ne odbacujte nas samo zato sto se ne razumemo u neku terminologiju ili ne znam sta vise :cry:

osecam da bi sa tom prijateljicom ostao u kontaktu samo da sam i ja oboleo od neke bolesti

izvinjavam se al tesko mi je i morao sam da se ispovedim negde :cry:


dobro veče i dobro došao :D
neka si se ti ispovjedio,to je o.k.,a i mi smo tu.
vidi,griješiš odmah u startu,ti napisa da imaš problem.kao prvo nisi trebao da sebi dozvoliš da ponašanje jedne osobe,pa makar ti bila i najbolja prijateljica (možda i neko ko ti se potajno sviđa,hajde priznaj,forum je nije sramota : :lol: ),..dobro malo šale.
ne znam šta je razlog,ali čisto sumnjam da je pravi uzrok baš bolest,evo recimo ja,niti sam od koga krio da sam bolestan,ali nisam ni odbacivao bilo koga zbaog toga,ruku na srce,ja sam to i sebi i drugima postavio kao da je to nešto noramlno i kroz svoje ponašanje i priču,i svako ko je htio da bude uz mene, je uvijek dobro došao.
ako pogledaš malo pažlijivije naše postove,vidjećeš da smo svi mi na normalnoj ravni i spremni da kako primimo pomoć i savjet,isto tako i da dadnemo.
pozdrav!



procitao sam sve vase postove :D


znas druze koliko se ja trudio da pomognem i da olaksam toj osobi,a svatam je u potpunosti,ona sve moje postupke tumaci mnogo drugacije nego kako bi trebala
na sve nacine pokusavam da doprem do nje al ne vredi :cry:

mnogo me to boli :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Mladene,

Što se tiče ove teme, ne smatram da je neko ovdje bolestan. Tu su svi sa privremenim problemima i koji ih rješavaju na ovaj ili onaj način i žive normalno. Ako si pročitao postove mogao si se i sam uvjeriti u to.
Moje shvatanje bolesti nije prvenstveno fizička bolest, ma koja to god bila, nego više psihička tj pad samopouzdanja, pogled na totalni kraj i potpuna opterećenost svojim problemom kada centar života za tu osobu a često i za njegove/njene najbliže postaje bolest koja nekad bude i nešto bezvezno. To ću ti pojasniti kroz svoj porodični primjer. Moja majka je umrla od melanoma i posljednjih 2 mjeseca je bila potpuno nepokretna i sa velikim bolovima. Iako je situacija bila prilicno losa, ona je bila stalno nasmijana osoba sa voljom za život i spremna na borbu (uvijek je bila takva osoba). Sa druge strane otac je bio potpuno van sebe, totalna depresija, lijekovi za smirenje, izbezumljenost. Realno govoreći u tom periodu on je svojim ponašanjem bio veći problem za mene nego njena bolest a pored toga i nju je nerviralo njegovo ponašanje. Takav je i sad, 18 mjeseci nakon njene smrti. On je i inače takva osoba, sikiracija do beznačajnih stvari, gledanje kroz crnu masku svega i svačega, totalni pesimista.
E sad kakve to veze ima sa tvojim problemom? Pokušaću da pogađam moguće stvari koje su se desile kod tebe i tvoje prijateljice. Možda si bio prenapadan sa svojim pokušajima da shvatiš njenu bolest a ona to nije htjela. Možda ti želiš da joj se približiš i budeš rame za plakanje a ona to ne želi. Možda je ona takva bila i ranije ali te tolerisala a sad je joj više prekipilo. Možda si se previše unosio u tu bolest a možda nisi trebao (kako narod kaže trpao si se gdje ti nije mjesto). Moraš shvatiti da ljudi koji imaju slična interesovanja ali i probleme lakše se razumiju, kao klub ljubitelja ferarija, navijači fudbalskog kluba ali i ljudi koji imaju problema sa istim bolestima (ovaj forum). U isto vrijeme to ne znači da se oni druže samo sa ljudima iz te grupe.
Mislim da ne treba prvo da misliš na sebe kako se ti osjećaš nego da porazgovaraš s njom i izneseš joj svoja pitanja i pitaš šta je suština problema. Reci kako se osjećaš i šta pokušavaš i traži odnje da ti kaže kako trebaš da se ponašaš. Možda ona želi da budeš kao i ranije i da iste teme budu u razgovoru? Možda...
To trebaš da vidiš s njom, mi možemo ovdje s tobom tupiti tipke i družiti se s tobom iako smo "bolesni" ali rješenje je kod nje odnosno kod tebe. Sagledaj sve i iz njenog ugla. Što se nas tiče dobrodošao si.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: