Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 11:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
e hvala na podrsci!
ja se iskreno nadam da ce biti o.k.,kao i kod tebe,koliko ja znam melanom i stitnjaca nemaju veze jedno s drugima :D
meni tireoglobulin nisu vadili jer su mi rekli da nema potrebe,jesam radio scintigrafiju,ali se cvor nije prikazao,radiolog mi rekao da je to zbog njegove male velicine bio,pa nije davao rezoluciju.
kakva ti je punkcija bila? u mene je bila uredna,mada je davno radjena.
da li imas kakve subjektivne smetnje,kao pri gutanju,disanju,mozda aritmije itd.,ja sam sve to imao,i to mi se javilo bas kad sam to dobio.
inace i sada osjecam pritisak,kao da mi taj isti cvor stoji?? :o
mozda,nakon 4 godine treba da se naviknu zivci da ga vise nema.
pozzz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 12:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Ma znam da nema ali kako mi je mama umrla od melanoma prosle godine onda uz bilo sta sto bi moglo biti vezano za karcinom prva pomisao bude karcinom :o . A vec sam imao ciste na nekim drugim mjestima.
Ne kontam sto ti nisu uradili i Tg kad vec radis ostale stvari. Doktor mi je rekao da cesto uz maligne cvorove ide i visok Tg sto ne mora biti uvijek. Druga stvar je da su "topli" cvorovi sumnjivi sto je kod tebe OK.
Punkcija bila uredna.
Imao sam nekoliko puta jako lupanje i ne mogu doci do vazduha ali sam kontao da je to na psiho bazi. Nemam vise tih problema.
Visok holesterol 6,2-6,5 iako dobro pazim sta jedem.
Ispricao sam ti vecinu svojih problema. :roll:

Jesi li radio prolaktin? Visok prolaktin kod muskaraca moze imati veze sa problemima sa stitnom. Ujedno moze uzrok privremenog steriliteta sto se moze tabletama regulisati za par mjeseci.
Otpozdrav :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 12:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vuzzello je napisao:
Ma znam da nema ali kako mi je mama umrla od melanoma prosle godine onda uz bilo sta sto bi moglo biti vezano za karcinom prva pomisao bude karcinom :o . A vec sam imao ciste na nekim drugim mjestima.
Ne kontam sto ti nisu uradili i Tg kad vec radis ostale stvari. Doktor mi je rekao da cesto uz maligne cvorove ide i visok Tg sto ne mora biti uvijek. Druga stvar je da su "topli" cvorovi sumnjivi sto je kod tebe OK.
Punkcija bila uredna.
Imao sam nekoliko puta jako lupanje i ne mogu doci do vazduha ali sam kontao da je to na psiho bazi. Nemam vise tih problema.
Visok holesterol 6,2-6,5 iako dobro pazim sta jedem.
Ispricao sam ti vecinu svojih problema. :roll:

Jesi li radio prolaktin? Visok prolaktin kod muskaraca moze imati veze sa problemima sa stitnom. Ujedno moze uzrok privremenog steriliteta sto se moze tabletama regulisati za par mjeseci.
Otpozdrav :lol:


zao mi je zbog tvoje mame.

ovako,tg nisu jer su rekli da to prije operacije a pogotovo ph nalaza nema znacaj,a osim toga meni se cvor nakon punkcije bio cak i smanjio i nije rastao,vjerovatno zato i nisu.
prolaktin takodjer nisu zbog regularnog rada stitnjace,a i zbog subjektivno urednog seksualnog zivota i soldnog libida,tako da i to nisu,a nisu mi ni antitijela radili.
sada,nakon ovoga si mi dao ideju da to jednom provjerim,zajedno kada budem radio i hormone za stitnjacu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Jesensky, kakvo je stanje, kako se osjecas?
Kad vadis konce ili su ti usivali onim samorazgradljivim (ili kako se vec zovu)?
Koliko dana nakon operacije si spreman za posao?
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 12:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vuzzello je napisao:
Jesensky, kakvo je stanje, kako se osjecas?
Kad vadis konce ili su ti usivali onim samorazgradljivim (ili kako se vec zovu)?
Koliko dana nakon operacije si spreman za posao?
Pozz


stanje je o.k.,samo sto mi ide na nerve osjecaj da jos imam taj cvor i gusu na mjestu gdje mi je odstranjeno,ne znam kako je to moguce ,ali eto.
ostalo,sasvim zadovoljan.
meni je danas tacno 7 dana,i imam osjecaj da bih mogao na posao,ali realno da ne bih pretjerivao,recimo nekih 15 dana.
konce ne vadim nego su mi usili sa onim kako ih vec nazva.
rez je (po meni) manji nego sto sam mislio,oko 4 cm,vidjao sam ljude sa oko 10-12 cm,ali su oni to ranije operisali.
naravno,ceka me jos ph nalaz,onda posjet endokrinologu,sve po protokolu.
kako idu pripreme kod tebe?
sto se tice glasnica,rizik postoji,ali je zaista minimalan da se to desi.
uglavnom sam dosta psihicki mirniji kada znam da mi je to odstranjeno,a bio mi je tvrd kao kamnecic,mada je mjerio 1cm.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Ne kontam kako gusa na tom mjestu. Mozda ti je malo oteceno kao reakcija na operaciju.

Nesto razmisljam bilo bi lijepo odmoriti 15 dana al mi puno zbog posla koji ceka kad se vratim nazad. Da sve bude u redu, stice se.

4 cm je super, za par mjeseci ti se nece ni primijetiti ako ti to nesto znaci. Meni ce vjerovatno morati vise ali me to bas nesto ne interesuje.

Koliko cekas ph, 14 dana? Vec sam imao tu "cast" pa znam da nije nimalo prijatno al bice sve OK.

Ja jedva cekam da zavrsim to, nemam nekih tegoba ali kao sto si rekao psihicki cu se bolje osjecati. Oko 15-og cu na kontrolu hormona i UZ uz pregled dokt nukl med. Nakon toga se zvanicno porucim na operaciju koju planiram pocetkom decembra. Naravno ide i ona hrpa nalaza za operaciju, krvi i ostalog. U medjuvremenu pijem Letrox.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 9:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
moze biti da je oteceno,ipak sam ja to nosao u vratu 4,5 god.
naravno da guse tu nema,samo nadam da nije mozda nesto sa jednjakom ili cim vec?
rekli su mi da cekam izmjedju 7 i 15 dana na ph nalaz,nije mi pretjerano stalo oko tog reza,ali eto draze mi je sto je manji.
sa obzirom da su ti hormoni normalni a pijes tiroksin kako to podnosis,nemas nikakvih simptoma hiper?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: PRIMED 7 TIROMED
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 10:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 12:20 am
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Uzrok za hipotireozu je nedostatak joda u organizmu ! Za normalno funkcionisanje organizma bitna je pravilna i zdrava ishrana. Čudimo se što ljudi umiru relativno mladi od kancera a i dalje se pije crni gazirani sok, jede se pašteta i salama a ko je još video vajde od voća i povrća.

Moj drugar je imao hipotireozu dok nije počeo sa tretmanom PRIMED 7 TIROMED-a. Odlučo se za njega zato što je domaće proizvodnje i zato što je 100% prirodan, organic, bez kontraindikacija.
Više o preparatu na www.primarna-medicina.com

_________________
ne znam za vas, ali ja sam se izlečio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
sa obzirom da su ti hormoni normalni a pijes tiroksin kako to podnosis,nemas nikakvih simptoma hiper?

Ne znam sta da ti kazem. Kad pogledam simptome za hiper cini mi se da imam vecinu, posebno sto mi je povremeno tanak fitilj (inace sam debelih zivaca) i stalno sam umoran. Iste simptome imam mjesecima bez obzira na Letrox ali i pritisak mi je nizak. To moze biti vezano i za posao a i za svakodnevne gluposti. Ko zna sta je i koliko uticalo.

Postajem nestrpljiv da se to vise obavi. U ponedjeljak moram provjeriti kad cu na kontrolu, prije mjesec sam radio UZ i nalaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 6:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vejrovatno si malo napet kako se to blizi,i ja sam bio.
nego,vidim da cesto pominjes posao i sl.,to je u neku ruku dobro jer ces se prije tim zanimati kada se operises,ali pusti malo i to,budi sebi najpreci,neka i posao malo saceka,nece svijet propasti ako uzmes sebi malo duze bolovanje,sta fali?
u vezi i posla,koga nema-bez njega se moze i mora,znam to sebi.
prvo zdravlje,a bice i posla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 9:40 pm
Postovi: 5
Imam 31 godinu, zbog povišenog pulsa (120-150) obratila sam se lekaru, došli smo do sledećih rezultata: TSH -<0.005(0.27-4.2), FT3-25.68(3.10-6.81), FT4-72.99(9.0-20.0). Na nalazu UZ štitne žlezde piše sledeće: desni režanj 57*17*15mm, levi režanj 50*18*16mm. Ehostruktura je neujednačena zbog prisustva izogenih nodusa veličine 3-10mm, i zbog prisustva hiperehogenih trakastih promena koji predstavljaju vezivno tkivo. Trachea nije dislocirana.Inače krvna slika mi je u redu sem gvožđa koje je5.7(9.0-28.0). Dali neko može ovo da mi rastumači dok ne stignem do endokrinologa? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
kikiriki je napisao:
Imam 31 godinu, zbog povišenog pulsa (120-150) obratila sam se lekaru, došli smo do sledećih rezultata: TSH -<0.005(0.27-4.2), FT3-25.68(3.10-6.81), FT4-72.99(9.0-20.0). Na nalazu UZ štitne žlezde piše sledeće: desni režanj 57*17*15mm, levi režanj 50*18*16mm. Ehostruktura je neujednačena zbog prisustva izogenih nodusa veličine 3-10mm, i zbog prisustva hiperehogenih trakastih promena koji predstavljaju vezivno tkivo. Trachea nije dislocirana.Inače krvna slika mi je u redu sem gvožđa koje je5.7(9.0-28.0). Dali neko može ovo da mi rastumači dok ne stignem do endokrinologa? Hvala.


vi trenutno imate stanje hipertireoze,odnosno stanje gdje vam stitnjaca proizvodi mnogo vise hormona negoli je normalno.
hormonalni nalazi upucuju na to;nisam ljekar naravno,moja pretpostavka je da cim prije odete do njega,da vas stavi na terapiju mislim lijekom tiarazolom (nisam siguran da li sam ispravno napisao,inace lijek ima dosta generickih naziva) koji koci stitnjacu da producira hormone.
vjerovatno ce vas uputiti na scintigrafiju da se vidi aktivnost nakupljanja joda u vasoj stitnjaci,a s obzirom da uzv nalazi noduse,moguce da imate i toksicni adenom,stanje kada cvor nezavisno od ostatka zlijezde pocne da producira hormone,ali ne bih da prejudiciram.
s obzirom da ste vec bili kod ljekara,pretpostavljam da vam je dao neki beta-blokator da vam snizi srcanu frekvenciju (najcesce daju "propranolol)?
svako dobro,i sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
Molim Vas savet :)

Moja cerka je operisana 4.novembra, izvadjena je cela shtitna zhlezda, sumnjalo se na papilarni karcinom(izvinjavam se ako nisam pravilno medicinski napisala)
Patologija je pokazala da je benigno.

Od 12.novembra...znachi od pre sedam dana pije letrox 100 ujutru.
Njene sadashnje tegobe su :malaxalost, vroglavica, ubrzan rad srca i muchnina.
Molim Vas, da l' su to propratni simptomi pri uvodjenu sintetichkom hormonu shtitne zhlezde?I, koliko vremena treba da se uspostavi hormonski balans.
Kontrola kod hirurga je 12. decembra, sa nalazima TSH, T3, T4.

Hirurg nam je rekao da kod endokrinologa se javlja tek posle njegovih kontrola, koja je jedna u decembru, a druga u januara.
Brine me devojchicina vrtoglavica, ubrzan rad srca, malaxalost i muchnina, i da l' je moguce da hirurg(koji je vrhunski struchnjak) prati i hormone posle operacije i to dva meseca :o

Moja cerka ima samo 19.godina..molim Vas pomozite nam nekim savetom.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 1:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Cacitos je napisao:
Molim Vas savet :)

Moja cerka je operisana 4.novembra, izvadjena je cela shtitna zhlezda, sumnjalo se na papilarni karcinom(izvinjavam se ako nisam pravilno medicinski napisala)
Patologija je pokazala da je benigno.

Od 12.novembra...znachi od pre sedam dana pije letrox 100 ujutru.
Njene sadashnje tegobe su :malaxalost, vroglavica, ubrzan rad srca i muchnina.
Molim Vas, da l' su to propratni simptomi pri uvodjenu sintetichkom hormonu shtitne zhlezde?I, koliko vremena treba da se uspostavi hormonski balans.
Kontrola kod hirurga je 12. decembra, sa nalazima TSH, T3, T4.

Hirurg nam je rekao da kod endokrinologa se javlja tek posle njegovih kontrola, koja je jedna u decembru, a druga u januara.
Brine me devojchicina vrtoglavica, ubrzan rad srca, malaxalost i muchnina, i da l' je moguce da hirurg(koji je vrhunski struchnjak) prati i hormone posle operacije i to dva meseca :o

Moja cerka ima samo 19.godina..molim Vas pomozite nam nekim savetom.
Hvala unapred


nisam osoba medicinske struke,pa moje obrazlozenje uzmite sa dozom rezerve,..vrlo vjerovatno da su u pitanju popratne pojave,a i krvi je vjerovatno da je ostao "stari" nivo hormona,gdje hipofiza hajde da kažem,još uvijek ne "prepoznaje" nedostatak žlijezde pa njen TSH nije visok,..ne znam,ja bih se na vašem mjestu posavjetovao i sa endokrinologom,..vaš hirurg ne mora znati da ste bili kod endokrinologa,mada zaista ne vidim razlog zbog čega vašu kćerku ne bi vodio endokrinolog? hirurg je obavio svoj posao,srećom nije maligno,i ne znam zašto insistira da baš on to vodi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
@ jesensky:)

Hvala na odgovoru, nema veze shto nisi struchnjak, chitala sam Tvoje postove ovde, i vidim da si dosta upucen i da si isto operisan.
Hirurg moje cerke je endohirurg, verovatno zato je dao taj savet.
No, bez obzira shto je hirurg vrhunski stuchnjak, Ja cu 'malu' odvesti i kod endokrinologa.
Samo ne znam kad :roll: mislim, ne znam kad je prva poseta endokrinologu posle operacije.
Moja devojchica je samo napipala nodus(chvor) i mi smo vec sutra bili na VMA, u jednom danu joj je uradjen ultrazvuk, punkcija..sutra je dala hormone, koji su bili ok, i za tri nedelje je vec bila na operativnom stolu.
pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: