Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 17, 2008 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Cao svima. Da vas malo update-ujem sa svojim stanjem. Prvo da kazem da se super osjecam (14 dana od operacije), realno puno bolje nego sa stitnom, nadam se da ce se tako i nastaviti. Od svih "nedaca" :lol: povremeno osjetim kao da mi sake blago trnu ali to je vjerovatno zbog nedostatka doze. Danas sam dobio nalaze, T3 i T4 su lagano ispod normale a TSH lagano iznad, sto je sasvim normalno. Od sutra krecem sa Letrox 100 i kontrola za 1 mjesec.
Nastavio sam normalne aktivnosti, 2x casovi plesa i jedva se suzdrzavam da ne idem na floorball ali od nedjelje sigurno. Sav izgleda kao da sam se posjekao na papir pa je zaraslo. Dosta o meni.

Citiraj:
Imam 30 god i zadnje 4 godine znam da imam Hashimota.

Ne znam puno o Hashimotu i nemam pojma da li operacija dolazi u obzir. Ako operacija rjesava nesto onda mogu reci ono sto mi je doktor rekao, bolje je odstraniti ono sto nije u redu i tabletom se normalizovati i biti miran. Posebno ako vec svakako moras piti tablete uz "zdravu" stitnu ili imas cvorice.
Citiraj:
Gusenja za koja su cak i u Kamenici rekli psihogena, nista organsko.
Sto se ovog tice, pocelo me nervirati sto bilo koji problem da imamo a doktor nece ili ne zna sta je u pitanju odmah kaze psiha, mozda jest a mozda nije ali to je najlakse. Tablete za smirenje i gotovo. E pa tablete regulisu posljedicu a ne uzrok.
Pozdrav i drzi se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 18, 2008 7:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ma bravo vuzzello , čovječe dobar si pravo , ti čak i po plesovima ideš , da znaš da ti zavidim :D
meni jedna stvr nije jasna , još ponekad znam osjećati knedlu u hrlu i strano tijelo s desne strane grkljana , mislim da mi nešto sa tom hrskavicom ili jednjakom možda nije baš u redu , jer ima već mjesec i po nakon operacije a još to osjećam, a osjećao sam to i prije dok sam imao čvor. bio sam i kod otorinca koji je bio prisutan operaciji i koji kaže da mi je sve o.k. , e pa ne znam ko je lud ? :o
mislim da ću opet na uzv da vidim šta bi moglo biti?
pozdrav svima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 19, 2008 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
hvala vuzello na odgovoru...
juce me pocelo nesto boleti u predelu grla i stiskati...u jedan tren sam mislila da ce me ugusiti, ali nije :D ..uzasno sam bila nervozna i sve se smirilo kad evo ga danas opet....
ne razumem ovo moje stanje, ako me cvor stisce, trebao bi stalno da me stisce,a ne jedan dan stisce drugi dan ne...da li se mozda varam? kakva su vasa iskustva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 19, 2008 7:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
blue_bear412 je napisao:
hvala vuzello na odgovoru...
juce me pocelo nesto boleti u predelu grla i stiskati...u jedan tren sam mislila da ce me ugusiti, ali nije :D ..uzasno sam bila nervozna i sve se smirilo kad evo ga danas opet....
ne razumem ovo moje stanje, ako me cvor stisce, trebao bi stalno da me stisce,a ne jedan dan stisce drugi dan ne...da li se mozda varam? kakva su vasa iskustva


upravo takva kao tvoja :D , dobro nam došla :D !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 6:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
cao ljudi.....

jedno pitanje za sve vas pa ko zna...

endokrinolog mi je rekao kad mi je prepisao PTU da proverim za 10 dana leukocite, sto sam i uradio i oni su OK...

e sada, da li bih trebao da ih proveravam na svakih 10 dana ili je jednom ok..

nadam se da ste svi dobro, vidim da vuzzellu i jesenskom oporavak lepo tece... oni idu na ples, blago njima..

cacitos, kako je... kako cera....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 11:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Neshar je napisao:
cao ljudi.....

jedno pitanje za sve vas pa ko zna...

endokrinolog mi je rekao kad mi je prepisao PTU da proverim za 10 dana leukocite, sto sam i uradio i oni su OK...

e sada, da li bih trebao da ih proveravam na svakih 10 dana ili je jednom ok..

nadam se da ste svi dobro, vidim da vuzzellu i jesenskom oporavak lepo tece... oni idu na ples, blago njima..

cacitos, kako je... kako cera....


zdravo neshar! :D
ne trebaš svakih 10 dana,jednom je dovoljno i time što su ti o.k.,dobro je i nema potrebe.
što se plesa tiče,i ti ćeš,..to ili šta drugo ubrzo,..ja ne idem baš na ples,ali je bilo čišćenja dimnjaka,zidanje šahta i zida,..nisu baš najprijatnije aktivnosti,ali se može,a i mora :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 6:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
moji nalazi stigli, sve super tsh2.192(ref 0.350-5.500), masti extra...a mene i dalje nesto boli, stisce...pa prestane, pa opet tako.....pa dokleeeeeeeeeee :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: posledice totalne tiroidektomije
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 5:27 pm
Postovi: 10
Molim objasnjenje - koje su posledice totalne tiroidektomije? Operisala sam medularni karcinom stitne zlezde i limfne zlezde na vratu levo, medjutim sve je to ok. ali me zanimaju posledice "nemanja" stitne zlezde. Primetila sam recimo da mi je zargonski receno "kraci fitilj" i da se veoma lako iznerviram sto ranije nije bio slucaj. Dakle posto ne verujem da je potpuno identicno kada imam zlezdu i kada je nadoknadjujem lekom, zanima me na sta da obratim paznju i da li je takvo nerviranje normalno s obzirom da je nemam?
P.S. imam 24 godine a pre 2 godine sam operisana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice totalne tiroidektomije
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
sofija84 je napisao:
Molim objasnjenje - koje su posledice totalne tiroidektomije? Operisala sam medularni karcinom stitne zlezde i limfne zlezde na vratu levo, medjutim sve je to ok. ali me zanimaju posledice "nemanja" stitne zlezde. Primetila sam recimo da mi je zargonski receno "kraci fitilj" i da se veoma lako iznerviram sto ranije nije bio slucaj. Dakle posto ne verujem da je potpuno identicno kada imam zlezdu i kada je nadoknadjujem lekom, zanima me na sta da obratim paznju i da li je takvo nerviranje normalno s obzirom da je nemam?
P.S. imam 24 godine a pre 2 godine sam operisana.


svakako da je normalno,ja znam ljudi kojima zdravstveno ništa ne fali pa frcaju više nego mi sa zdravstvenim problemima,..ne znam šta bih ti rekao,najbolje radi ono što i do sada,i ne obraćaj puno pažnju ni na šta,ništa neobično da se čovjek nervira,to nam je svima postalo "normalno stanje" :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Molim objasnjenje - koje su posledice totalne tiroidektomije? Operisala sam medularni karcinom stitne zlezde i limfne zlezde na vratu levo, medjutim sve je to ok. ali me zanimaju posledice "nemanja" stitne zlezde. Primetila sam recimo da mi je zargonski receno "kraci fitilj" i da se veoma lako iznerviram sto ranije nije bio slucaj. Dakle posto ne verujem da je potpuno identicno kada imam zlezdu i kada je nadoknadjujem lekom, zanima me na sta da obratim paznju i da li je takvo nerviranje normalno s obzirom da je nemam?
P.S. imam 24 godine a pre 2 godine sam operisana.

Ako si "ustabilila' nivo hormona onda nebi trebalo imati veze sa stitnom koje nemas. Mozda ti je fitilj predugo bio dug pa se vremenom istrosio. Nije to toliko ni lose jer time ne skupljas nervozu i frustracije u sebi sto si vjerovatno radila dok je fitilj bio duzi. Mozda je i pod pritiskom toga sto si prosla. Nemoj previse obracati paznju na to i osmijeh na lice :lol: .
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 5:27 pm
Postovi: 10
Xexex, nije to tako jednostavno, nisam ja nikada trpela u sebi pa da bih sada pukla :D
Medjutim, drugacije se osecam tada kada se iznerviram i cak posle pocnem da se nerviram zato sto se nerviram zbog gluposti :D
Volela bih necije strucno misljenje ako na ovom forumu postoji neki dr
U svakom slucaju hvala na savetima i podrsci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
Gde ste drugari, vidim da ste se skoro oporavili, i to me raduje :)

@sofija84, i mene interesuje kakav je kvalitet zhivota bez shtitne, danas sam pitala endokrinologa,i ona kazhe da ne brinem.
@jesensky. Ti josh uvek osecah knedlu u grlu?! :o Pa kad ce to da se sredi, shta kazhu lekari?
@vuzzello, Tebi povecali Letrox, znachi bilo je malo od 50. Bitno je da si se vratio u 'normalu' pleshesh itd..
Ne znam @Neshar,da l' je bolje, kako njegova 'hipohondrija'?

E, sad malo o mojoj ceri...danas smo bile kod endokrinologa, i njoj je dr.dao paralelu Letroxa -Euthyrox i to 200.mg ujutru.
Ona je u hipotireozi, i nisu joj dobri rezultati.
T3. je 1,25.(1,3-3,1).T4.122 (58=161) TSH 37,1 :o i to pored Letroxa od 100.
Inache i ona raducka,po malo se zeza, menja boje kose, svake nedelje je druga boja, sad je ljubichasta :D
A, da kontrola joj za shest nedelja,i dr.kazhe da to tako mora. i da ce biti dobro.
Samo shto joj sad ona trazhi FT3, FT4, TSH, i TG
Nema knedlu, i nema nikavo trnjenje, samo mi je malo 'smorena' kako ona kazhe.
@blue_bear412, pozdrav, vidim da Ti nabedjuju psihu, ma pusti to..a, o
Hashimota, malo znam.., sem da se lechi i mislim da kontrole treba biti cheshce.

pozdrav drushtvo, pa se chujemo :wink:

Budite dobri, kao shto jeste, i borite se kao shto umete :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 7:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
zdravo ostali , catitos , drago mi za kćerku ti.
da , nažalost još imam taj fantomski osjećaj knedle,..ljekari kažu da je to o.k. i da će proći (nešto mi dugo to prolazi) , jer evo svi vi ostali to više ne osjećate ,..bojim se da nije šta drugo u pitanju,..možda neka devijacija hrskavice u grkljanu,okoštalost,..jednjak,.ma nemam pojma,..iskreno sada imam i dosta posla pa i nemam baš toliko vremena da se ganjam stalno po doktorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 9:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
@jesensky...najpre da Te pozdravim, visdim javio si se relativno brzo :D

E, da...negde sam chitala da se radi i UZ posle operacije, , e sad ne znam, pitaj tamo lekare.
Poz i pishemo se :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 12:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
cao cacitos...

prvo te pozdravim i nadam se da si ti dobro kao i cera,..... vidim da kazes da joj rezultati nisu dobri.... mozda to zbog operacije, valjda bi doktor reagovao da treba.... najvaznije je da je ona dobro i da se tako dobro drzi i zeza...

sto se moje hipohondrije tice, malo me je pustila ali je i dalje tu... osecam je kako mi ponekad rovari po glavi al se ne dam... ne dam joj da rovari...

dosta mi je bolje uz ove lekove, tegobe skoro da i nemam osim kad crv pocne da radi pa ja krenem da se pitam jel sve ok i hoce li mi biti lose, al to brzo prodje,.... malo sam bio i na odmoru pa sam se i opustio... mucile su me zadnjih 10 dana neke nesanice, nisam mogao bas dugo da zaspem , al sam uzeo neke tablete valerijane pa su mi pomogle.... i tako prolazi dan za danom (pred ko-cka-stim e-kra-nom :D :D ) i guramo...

pozdravljam te puno, pa se kuckamo....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: