Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: stitna zlezda
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 9:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
marrina1980 je napisao:
Mom suprugu su pronasli nekakvu cistu na stitnoj zlezdi, rezultate krvi ocekujemo vec sutra ! Mozete li mi reci da li je to opasno, i da li je potrebno uraditi punkciju, i da li je taj zahvat bolan ? Hvala


najcesce nije,i ja imam takodjer,obavio sam sve pretrage,od uzv-a,krvnih testova,scintigrafije i punkcije.punkcija je pa skoro bezbolna,vise je neugodna nego bolna.da li mu stvara probleme ta cista,odn.cvor,koliki je?
ako je samo cista i ne bas velika,ponekad se zna sama raspasti a punkcija moze ubrzati proces time sto se iz ciste izvuce tecnost,.znam za dva takva slucaja gdje im je na taj nacin nestala.
sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 11:57 am
Postovi: 5
trepavica je napisao:
Imam 24 godine. Poslednjih 2 meseca se jako lose osecam, brzo se zamaram, smeta mi vrucina, imam osecaj gusenja, bol u vratu, promuklost, povisenu temperaturu 37.1 do 37.4. , osecaj dezorjentisanosti i psihicke smetnje. u analizama su mi otkrili povisen nivo hormona T4 (1.88) dok mi je TSH takodje blago povisen. pre 6 meseci mi je takodje TSH bio povisen, ali tada sam se mnogo bolje osecala nego sada.
bila sam na institutu za endokrinologiju gde nisu mogli da mi postave nikakvu dijagnozu. za mesec dana treba ponovo da se ispitam.
da li neko zna o cemu se radi?
ja ne mogu da funkcionisem i izgleda kao da imam simtome i hipo i hipertireoze u isto vreme.

hvala


Hm, i sam osecam nesto slicno pa bih molio ako mi neko može pomoći savetom da bar donekle znam o čemu se radi (u svakom slučaju ću kod lekara). Kao i Trepavica imam slične tegobe, nekad sam ok, nekad loše, ponekad imam bol u vratu i utisak da mi je nešto zapelo u grlu, a najgore je što je to "nešto" nekad levo (najčešće) ali nekad i desno. Desi se da imam utisak da ću se ugušiti (a nisam paničar), nekada mi deluje kao da su mi oči umorne, kao da nisam naspavan, a ponekad kao da sam blago pijan. neka čudan osećaj. Nemam problem sa apetitom, ali imam problema sa pojedinom hranoma, pogotovo ako pijem alkohol. Inače ima 33 godine, slabo sam aktivan fizički. Unapred hvala na svakom otklanjaju nedoumica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: STITNA ZLEZDA
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 9:59 pm
Postovi: 6
Lokacija: Indjija
Preksinoc sam primetila da mi je na vratu iskocilo nesto i lici na srce.Preko dana se povuce a uvece opet isto.Imam lupanje i preskakanje srca.Radila sam analizu hormona stitne zlezde pre dve godine ali nisu mi nista otkrili.Sta mislite o tome?

_________________
Drzi se cvrsto svojih snova,jer ako snovi nestanu,zivot je slomljen kao ptica bez krila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 27, 2008 4:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Imam tri male ciste na stitnoj 2x3mm,a nalazi krvi su uredu.
Kako to?
Imam ispod jabucice jako oteceno i sve simtome stitne.Ponovicu ultrazvuk.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STITNA ZLEZDA
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Vilma je napisao:
Preksinoc sam primetila da mi je na vratu iskocilo nesto i lici na srce.Preko dana se povuce a uvece opet isto.Imam lupanje i preskakanje srca.Radila sam analizu hormona stitne zlezde pre dve godine ali nisu mi nista otkrili.Sta mislite o tome?

Nisi napisala jesi li radila ultrazvuk a i nalazi hormona su "stari". Ja sam imao slicne simptome i hormoni su u redu ali mi je ultrazvuk pokazao ciste na obe strane i to prilicno velike, desno 30mm a lijevo 24mm. Doktor mi je preporucio da odstranim stitnu i planiram to pocetkom narednog mjeseca.
Da li je neko upoznat sa radom dr Diklica, hirurga na KC?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 10:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ja sam upravo frisko operisan.
prije 5 dana mi je odstranjen desni rezanj sa cvorom.
danas sam otpusten iz bolnice i izvadjen mi je dren.
posto je nedjelja nisam dobio otpusno pismo,a i moj hirurg nije danas u bolnici,
sutra bih trebao po otpusno,pa bih onda znao nesto vise detalja o svemu tome.
trebam cekati vadjenje konaca i ph nalaz.
inace operacija je trajala oko sat i po,anesteziju sam dobro podnio,nije bilo ni povracanja ni mucnine,malo me zateze vrat i boli rez,ali to je i za ocekivati.glas mi je regularan,kao i prije operacije,znaci nije bilo ostecen zivac za regulisanje rada glasnica..
ono sto me jos smeta,je to mada mi je odstranjen cvor i izvadjen dren,jos uvijek imam osjecaj da mi taj cvor stoji u grlu? senzacija u vezi toga? ne znam,trebao bih pitati hirurga u vezi toga.
eh da,mada su misljenja doktora bila podijeljena u vezi operacija,za ili protiv,sam hirurg koji mi je govorio da bas i ne moram,nakon operacije me je posjetio i rekao da kada je otvorio i vidio koliko je cvor bio nalegao i s tim reznjom pritisnuo traheju,uvidio da je to moralo van.
eto,pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 10:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Koliki je bio cvor? Gdje si radio operaciju i kod kojeg doktora? Nisi napisao koliko imas godina :D i kakvi su ti bili nalazi prije operacije (generalno).
Oprosti za ovoliki broj pitanja ali ja se spremam za operaciju iduci mjesec pa me interesuje.
Ugodan oporavak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 12:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vuzzello je napisao:
Koliki je bio cvor? Gdje si radio operaciju i kod kojeg doktora? Nisi napisao koliko imas godina :D i kakvi su ti bili nalazi prije operacije (generalno).
Oprosti za ovoliki broj pitanja ali ja se spremam za operaciju iduci mjesec pa me interesuje.
Ugodan oporavak.


hvala na zeljama!
cvor je ultrazvucno mjerio pred operaciju 8x8mm,par godina je na toj velicini,nalazi su bili (hormonski) u normalnom statusu,punkcija koja je radjena prije 4 godine nije pokazala znakove malignosti,scintigrafija nije pokazala prisustvo cvora.
bio je veoma tvrd,hipoehogene gradje u donjoj trecini desnog reznja.
godina 34,operisan u kantonalnoj bolnici zenica,u bih -prim.dr. nikolić.
ali nisam jos dobio otpusno i dok ph nalaz ne bude gotov jos nista ne mogu znati.
kakvo je tvoje stanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
29 godina, u julu ove godine otisao na sistematski pregled u firmi i internista me poslao na UZ (vizuelno joj se ucinilo da mi je desna strana vrata kao otecena). Imao sam te neke simptome umor, pospanost bla bla ali ko to nema.

UZ u julu pokazao cisticno degenerisane noduse desno 25x18 i 7x7 mm i lijevo 24x17mm. Hormoni u redu. Scintigram desna strana nodus u donjoj polovini topao nodus, ostali dio desne i lijeva strana scintigrafski hladan. Mlad doktor bez veceg iskustva nije mogao (znao ili smio) uraditi punkciju pa me ostavio da radimo kontrolu hormona za 3 mjeseca.

Odlucim se prvo da odem u ZG po drugo misljenje i onda cujem za drugog doktora u BL i odem kod njega. Na prvom pregledu pocetkom oktobra ponovim hormone (koji su bili u redu osim prolaktin blago povisen), odmah mi uradi punkciju desne "tople" strane (proliferacija u cist nodusu) i ponovo uradi UZ. UZ pokazao vise nodusa i najveci desno 30x19 i lijevo 24x14mm. Predlozio mi je da se uradi potpuno "vadjenje" stitne i to u Beogradu. Do operacije pijem Letrox 100 (1/2 tablete da se cvor ne uvecava).
Dg: Euthyreosis Struma multinodosa gl. thy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 5:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vuzzello je napisao:
29 godina, u julu ove godine otisao na sistematski pregled u firmi i internista me poslao na UZ (vizuelno joj se ucinilo da mi je desna strana vrata kao otecena). Imao sam te neke simptome umor, pospanost bla bla ali ko to nema.

UZ u julu pokazao cisticno degenerisane noduse desno 25x18 i 7x7 mm i lijevo 24x17mm. Hormoni u redu. Scintigram desna strana nodus u donjoj polovini topao nodus, ostali dio desne i lijeva strana scintigrafski hladan. Mlad doktor bez veceg iskustva nije mogao (znao ili smio) uraditi punkciju pa me ostavio da radimo kontrolu hormona za 3 mjeseca.

Odlucim se prvo da odem u ZG po drugo misljenje i onda cujem za drugog doktora u BL i odem kod njega. Na prvom pregledu pocetkom oktobra ponovim hormone (koji su bili u redu osim prolaktin blago povisen), odmah mi uradi punkciju desne "tople" strane (proliferacija u cist nodusu) i ponovo uradi UZ. UZ pokazao vise nodusa i najveci desno 30x19 i lijevo 24x14mm. Predlozio mi je da se uradi potpuno "vadjenje" stitne i to u Beogradu. Do operacije pijem Letrox 100 (1/2 tablete da se cvor ne uvecava).
Dg: Euthyreosis Struma multinodosa gl. thy


ja sam to dobio kada sam napunio 30g,a i prije mi je djevojka znala reci da mi je desna strana vrata kao otecena,mozda na godinu dvije prije toga.
e onda jedng proljeca poceo osjecati kako mi nesto zapinje pri gutanju,jednostavno me gusi,kad ono cvor na stitnjaci mislim da je bio 12x14mm,uradio punkciju u splitu,i nakon mjesec dana nalaz koji ide u prilog benignog.scintigrafski se nije ni prikazao,ali taj dr iz splita koji mi je radio punkciju (inace se cvor smanjio na 8x8mm) mi je rekao da ako mi smeta,da cu to kad-tad to vaditi,i nakon 4 godine muke sa tim sam izvadio,mislim izvadili mi.slusao sam misljenje da to ne diram,da vadim,da mozda trebam a mozda i ne,e sad kad je ovaj otvorio,rekao je da sam rezanj sa cvorom dobro pritisnuo traheju i da sam imao pravo sto sam odlucio da to operisem.
e sada,kakav ce ph nalaz biti,kada ce biti,kakve ce posljedice ostaviti,ostaje da se vidi,za sada barem mi glasnice nisu ostecene,pa vidjecemo. a i meni su hormoni uvijek bili normalni.
pa sta ti je pokazao punkcioni nalaz?
nista,slijedi preporuke doktora,ali zar to ne rade i u banja luci,da li je neophodno ici bas u beograd?
koliko znam,tamo na kbc paprikovac ima i odjel za nuklearnu medicinu,odjel orl,..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 4:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Moje su ciste 2,6x4,7mm.Kazu imam dve :cry: :cry: :cry:
Znaci moze me gusiti od toga?
Koliko cesto moram na kontrolu?
Kakve jos da radim nalaze?
Prije su bile 2x3mm,a sada :cry: znaci rastu......
Jedna mi je strana promera 46x16x13mm,a druga gde su ciste 45x18x13mm
Koja je normalna dimenzija?
Jesensky,brz oporavak i svu srecu na svetu zeli ti Ontario
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 4:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Moje su ciste 2,6x4,7mm.Kazu imam dve :cry: :cry: :cry:
Znaci moze me gusiti od toga?
Koliko cesto moram na kontrolu?
Kakve jos da radim nalaze?
Prije su bile 2x3mm,a sada :cry: znaci rastu......
Jedna mi je strana promera 46x16x13mm,a druga gde su ciste 45x18x13mm
Koja je normalna dimenzija?
Jesensky,brz oporavak i svu srecu na svetu zeli ti Ontario
Pozdrav svima


hvala na zeljama ontario!
ovako,te su ciste zaista male,cak je i taj rast veoma mali.
dimenzija zlijezde ti jeste normalna.ali iz svog iskustva znam da moze da gusi,recimo meni je na uzv cvor mjerio 8x8 da bi se ispostavilo da je bio promjera oko centa kad su me otvorili,a osim toga imao je priraslice na traheju i sam hirurg koji mi je govorio da bas i ne moram da to vadim,mi je rekao da je bilo itekako zrelo za operacije.
ono sto bih ti ja savjetovao je da ih probas nagovoriti da urade ciljanu punkciju tih cista,a evo zasto;
sada dok su one tako male,vrlo vjerovatno je da su ispunjene koloidom,tecnoscu koja se normalno nalazi u stitnjaci,vrlo moguce da bi punkcija izvukla tu tecnost i te ciste bi se same povukle,u mene je to bio slucaj ali samo djelomicno jer je u mene cvor bio samo malim dijelom cistican,ostalim tvrd,ono sto je bilo cisticno se smanjilo.
a znam za par slucajeva gdje su ljudima nakon punkcije ciste nestale.
nije bolno,a ti razmisli.
mene i ne boli pretjerano,jos imam osjecaj kao da mi taj cvor stoji,dr kaze da treba vremena da prodje dok ti nervni zavrsci prestanu da odasilju te senzacije.
meni je sa cvorom odstranjen i cio desni rezanj,trebam sada cekati rezultate ph analize i pratiti nakon toga nivo hormona,jer je tkivo stitnjace sada manje i moguce da zapadnem u stanje hipotireoze.
svako dobro ontario!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
nista,slijedi preporuke doktora,ali zar to ne rade i u banja luci,da li je neophodno ici bas u beograd?
koliko znam,tamo na kbc paprikovac ima i odjel za nuklearnu medicinu,odjel orl,..

Da, ima nuklearna ali od prije mjesec dana im je zatvorena laboratorija + iz nekog razloga nemaju vise mogucnosti za nabavku radioakt materijala - sve u svemu raspad sistema.
Obzirom na godine i da trebam odstraniti cijelu stitnu doktor je preporucio BG, smatra da je to sigurnija opcija obzirom na nase doktore. Ja se slazem sa tim, svacega sam se naslusao a i nazalost nagledao pa ne bih bas da rizikujem pa da se poslije kajem. Svakako i u BL moram nekog dooobroo "podmazati" da me uzme u proceduru a posebno da "pripazi" na mene. Otprilike ce me doci kao da platim u BG a bar se osjecam sigurnije. Gledao sam i neku minimalnu invazivnu operaciju stitnjace u ZG ali sam odlucio da idem u BG.
Dobio sam preporuku za dr Diklica na KC Beograd pa ako neko zna nesto o njegovom radu molim da se javi.

Citiraj:
meni je sa cvorom odstranjen i cio desni rezanj,trebam sada cekati rezultate ph analize i pratiti nakon toga nivo hormona,jer je tkivo stitnjace sada manje i moguce da zapadnem u stanje hipotireoze.

Jesi li poceo piti neke tablete?

Ja povremeno osjecam nesto kao bol/ziganje na desnoj strani vrata, sto je vjerovatno normalno obzirom na velicinu cvora u desnom reznju.

Citiraj:
da urade ciljanu punkciju tih cista

Ontario, malo se raspitaj da ti punkciju radi neko sa iskustvom da ti se ne desi da se neko uci na tako malim cistama i da te busiiiii. Ja je nisam osjetio ali znam da to jedino zavisi od iskustva doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 12:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vuzzello je napisao:
Citiraj:
nista,slijedi preporuke doktora,ali zar to ne rade i u banja luci,da li je neophodno ici bas u beograd?
koliko znam,tamo na kbc paprikovac ima i odjel za nuklearnu medicinu,odjel orl,..

Da, ima nuklearna ali od prije mjesec dana im je zatvorena laboratorija + iz nekog razloga nemaju vise mogucnosti za nabavku radioakt materijala - sve u svemu raspad sistema.
Obzirom na godine i da trebam odstraniti cijelu stitnu doktor je preporucio BG, smatra da je to sigurnija opcija obzirom na nase doktore. Ja se slazem sa tim, svacega sam se naslusao a i nazalost nagledao pa ne bih bas da rizikujem pa da se poslije kajem. Svakako i u BL moram nekog dooobroo "podmazati" da me uzme u proceduru a posebno da "pripazi" na mene. Otprilike ce me doci kao da platim u BG a bar se osjecam sigurnije. Gledao sam i neku minimalnu invazivnu operaciju stitnjace u ZG ali sam odlucio da idem u BG.
Dobio sam preporuku za dr Diklica na KC Beograd pa ako neko zna nesto o njegovom radu molim da se javi.

Citiraj:
meni je sa cvorom odstranjen i cio desni rezanj,trebam sada cekati rezultate ph analize i pratiti nakon toga nivo hormona,jer je tkivo stitnjace sada manje i moguce da zapadnem u stanje hipotireoze.

Jesi li poceo piti neke tablete?

Ja povremeno osjecam nesto kao bol/ziganje na desnoj strani vrata, sto je vjerovatno normalno obzirom na velicinu cvora u desnom reznju.

Citiraj:
da urade ciljanu punkciju tih cista

Ontario, malo se raspitaj da ti punkciju radi neko sa iskustvom da ti se ne desi da se neko uci na tako malim cistama i da te busiiiii. Ja je nisam osjetio ali znam da to jedino zavisi od iskustva doktora.


kad malo bolje razmislim,u pravu si sto ides u beograd,ionako bi te sve isto izislo, a tamo ionako imaju i vise ljekara koji rade na tome.
spomenuo si to nesto kao sa minimalno invazivnom metodm odstranjenja stitnjace koje rade u zagrebu,po nekim mojim ugrubim procjenama ja sam bio kandidat za to jer sam imao samo jedan cvor,ali sam se raspitivao od splita,sarajeva,tuzle,banja luke,beograda,cak i zagreba,i svugdje sam dobio odgovor da ako ide cvor ide i taj rezanj vani,meni je licno zao sto mi je odstranjen i rezanj koji je dobro radio,i najvjerovatnije paratiroidne zlijezde na njemu,ali drugacije nisam mogao.
mozda za jedno 10 god u hirurgiju pocnu raditi na postedniji nacin,a za sada ovako.
tablete nisam poceo piti jer,kaze mi hirurg da treba proci otprilike mjesci po do 2 da se izcadi krv i vidi hormonalni status,otprilike toliko treba hipofizi da "prepozna" smanjeno tkivo stitnjace i pocne luciti tsh vise od normalnog,..e onda ako dodje do toga ide isti lijek koji ti pijes,mada mog endokrinologa vise brine rad paratiroidnih radi regulacije kalcija.
nekada u nekoga samo jedna ta da ostane je dovoljna,a nekome i jedna ako se izvadi nastane problem i belaj.
za sada nista.prvo da se vidi ph nalaz.inace hirurg i endokrinolog su imali razlicite pristupe;ovaj radi po svojoj proceduri,a ovaj je samo za eliminaciju cvora,bio.
e kako je izvodjac radova bio hirurg,tako mi je odmjerio.
da li su ti vadili tireoglobulin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
spomenuo si to nesto kao sa minimalno invazivnom metodm odstranjenja stitnjace koje rade u zagrebu,po nekim mojim ugrubim procjenama ja sam bio kandidat za to jer sam imao samo jedan cvor,ali sam se raspitivao od splita,sarajeva,tuzle,banja luke,beograda,cak i zagreba,i svugdje sam dobio odgovor da ako ide cvor ide i taj rezanj vani,meni je licno zao sto mi je odstranjen i rezanj koji je dobro radio,i najvjerovatnije paratiroidne zlijezde na njemu,ali drugacije nisam mogao.

"To znači da nema potrebe da se u operacijski prostor ulazi prstima kao kod klasičnog otvorenog pristupa. Isto tako u pojedinim fazama operacije kad nije moguć direktan pogled na važne strukture koje treba preparirati koristi se videosustav i optički instrumenti uz pomoć kojih je moguće vizualiziranje oku zaklonjenih struktura. Uz pomoć ovakvih tehničkih inovacija te uz veliko kirurško umijeće, minimalna invazivna kirurgija štitnjače omogućuje da se u minimalnom operacijskom prostoru radi sve što se radilo i kod klasičnih operacija. To znači da je rez kože na vratu redovito dvostruko manji od reza kod uobičajene kirurške procedure. U određenom broju operacija štitnjače, kada je povećana štitnjača veličine 5-6 cm u najdužem promjeru, operaciju je moguće izvesti kroz rez kože dužine svega 2 cm, za razliku od klasičnog reza koji je bio dug 4 cm, pa i više. Pri tome treba istaknuti da novi kirurški pristup nije ustupak estetici, a na uštrb rezultata kirurškog zahvata. Za istaknuti je ostale, medicinske prednosti ove kirurške metode, a to su kraće vrijeme operacije pa i potrebne narkoze, zatim značajno podnošljivija postoperacijska bol te brži postoperacijski oporavak. To znači i kraći boravak u bolnici, do slučajeva kada se ta kirurgija štitnjače radi u dnevnoj bolnici, jer i drenaža rane najčešće nije potrebna. Iste kirurške novosti primjenjive su sa velikim uspjehom i u kirurgiji doštitnih (paratiroidnih) žlijezda."
Sa sajta http://www.stitnjaca.hr/index.php?show=metoda

Citiraj:
svugdje sam dobio odgovor da ako ide cvor ide i taj rezanj vani,meni je licno zao sto mi je odstranjen i rezanj koji je dobro radio,i najvjerovatnije paratiroidne zlijezde na njemu,ali drugacije nisam mogao.

Da, tako ide i ne treba da ti bude zao ako to rijesava problem. Meni ide cijela napolje i ne razmisljam da bi trebalo drugacije. Cuo sam za vise osoba koje su uradile isto i da se dobro osjecaju poslije perioda prilagodjavanja. Najvaznije da nije maligno sto mi je bila najveca opsesija kad sam saznao za cvorove na obe strane (melanom u porodici).

Ph-mislis na patohistoloski? Nemoj brinuti, u najgorem slucaju iako ne bude sjajan kad je stitna u pitanju to se rjesava sigurno (osmijeh podrske :D ). Bice dobar nalaz. Sta si rekao jesi li radio scintigrafiju?

Citiraj:
da li su ti vadili tireoglobulin?

Tg-15 u julu. Kakav je bio tebi?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: