Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vuzzello je napisao:
Jutro svima.
Upravo sam stigao sa kontrole i preuzeo ph nalaz. Bolji je nego sto se cinilo, desno nema nista a lijevo je mikropapilarni tumor 8 mm (da vas podsjetim, na scintigramu lijevo je bio hladan cvor koji je najcesce benigan). Doktor kaze da se mozda i ne mora raditi radiojod ali svakako bi moglo koristiti i da ja takodje razmislim. Hirurg je naprosto iznenadjen da se to otkrilo na samom pocetku.
Uradio bih taj radiojod i da smatram da sam zaokruzio cjelinu. Ostaje da vidim kako cu se dogovoriti na drzavnoj klinici, mogu li oni to uraditi i hoce li im njihov ponos to dozvoliti jer ipak je to prijedlog sa "strane".
Danas cu lagano kuci.
Pozdrav, cujemo se. :wink:



drago mi je da nije ispala lošija varijanta , i što je najvažnije da nije prešlo na limfe nego ostalo unatar štitne.
za jod , ne znam šta bih ti dalje rekao ,..napisaću ti iskustvo od jedne moje školske prijateljice ,..žena je prije 8-9 godine operisala jedan oveći čvor i režanj ,..ph nalaz je našao unatar čvora ćelije papilarnog ,ali nisu probile čahuru,.dr su odlučili da joj ne diraju preostali režanj,..radila je redovno uzv i scintigrafije ,kao i tgb i ostale nalaze ,.i sve joj u najboljem redu,a neka si se otarasio gada ,.na vrijeme :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Kratki update stanja :lol: .
Super se osjecam, bez bolova ili drugih tegoba. Vec nekoliko dana nemam kuglu u grlu. Veci dio dana sam bio napolju, cak 2-3 sata na poslu. Naravno nisam full radio ali neke osnovne stvari da. Najradije bih na rekreaciju ili na ples :cry: .
Sutra idem kod svog doktora pa da vidim za jod.
Jesensky, odavno nismo culi kakva je situacija sto se tice nocnog zivota u Ze? Kakav si ti?
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 2:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vuzzello je napisao:
Kratki update stanja :lol: .
Super se osjecam, bez bolova ili drugih tegoba. Vec nekoliko dana nemam kuglu u grlu. Veci dio dana sam bio napolju, cak 2-3 sata na poslu. Naravno nisam full radio ali neke osnovne stvari da. Najradije bih na rekreaciju ili na ples :cry: .
Sutra idem kod svog doktora pa da vidim za jod.
Jesensky, odavno nismo culi kakva je situacija sto se tice nocnog zivota u Ze? Kakav si ti?
Poz


ej,..baš mi je drago da si tako dobar :D !
a noćni život malo prevazilazi moje kapacitete (nadam se trenutno :D ),..ali ne dam se ,..imam ja još tu "knedlu",..ostalo je o.k.,..nedavno sam pomagao na sanaciji puta i kopanju kanala,nisam zaostajao ni sekunde za "zdravim",..uzeo sam uputnicu za orl radi ove knedle,..svako dobro ! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
Gde ste drugari :)

Vidim da ste dobro i to me raduje :)

@vuzzello, drago mi je da si super :) I, super shto si napolju i po malo na poslu :) budi onoliko koliko mozhesh.
E, da chitala sam malo o jodu..,chitala sam i ranije, al sad sam se preslishala :D
Ako ne morash, nemoj da ga pijesh, vec kreni sa lekovima.Uostalom, najbolje ce Ti reci endokrinolog :)

@jesensky...Vidim da se dajesh u nocni zhivot 8) i to me raduje, samo onoliko koliko mozhesh, pazi...noci su duge :lol:
Shalim se, drago mi je da se vracash normalnom zhivotu :)
Ti nisi imao ORL pregled posle operacije?! I, da spomenem 'knedlu' koju je moja cera osecala, kazhe da je nema vishe i to duzhe vreme.
Ja bi trebala da pitam ovde lekare, jer mojoj ceri su hormoni u haosu...Znam da treba neko vreme, al' ovo mi je ne shvatljivo.Danas je davala hormone, i ovakvi su :
T3: 1,20 (1,3--3,1) T4: 102 (58--161) TSH : 43,0 (0,400--4,00) :o
Sutra idemo kod endohirurga, pa cu videti.
Ona pije ceo letrox100.

Mala radi, i kazhe da je super, al Ja mislim da nece da mene brine.Vidim samo da se polako vraca u 'normalu'..samo nije to ni slicno onome kao pre operacije...

Najbitnije mi je da mi je ona psihichki stabilna, a ovo ce se srediti :)

poz drugari i budite mi dobro, kao shto jeste :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 2:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Ja bi trebala da pitam ovde lekare, jer mojoj ceri su hormoni u haosu...Znam da treba neko vreme, al' ovo mi je ne shvatljivo.Danas je davala hormone, i ovakvi su :
T3: 1,20 (1,3--3,1) T4: 102 (58--161) TSH : 43,0 (0,400--4,00)
Sutra idemo kod endohirurga, pa cu videti.
Ona pije ceo letrox100.

Danas mi je doktor rekao da je najbolje krenuti sa malo manjom dozom nego sto bi trebalo na osnovu iskustva jer je i za pacijenta" bolje/lakse povecavati pomalo nego odmah ici sa jacom dozom pa smanjivati. Vasoj cerki ce vjerovatno dodati jos malo, mozda 25 i onda da to bude to do sljedece kontrole. Samo bez panike, finim podesavanje ce to sve doci u normalu.

Bio sam kod doktora i rekao je da naprosto zaboravim na sve sto se desavalo jer je to zavrsena prica i da vozim dalje. U slicnim slucajevima, mikropapilarni T1+osoba mladja od 35 uz Diklicevu ruku, uopste se ne razmatra jod. On ce svakako konzilijarno dati misljenje i to ce 100% biti samo supstitut hormona i redovne kontrole. Ujutro pocinjem sa letrox 50 do nalaza hormona (7 dana) a onda vjerovatno 125 do prve naredne kontrole.

Na neki nacin je interesantno ovo stanje :lol: . Dodjem u ordinaciju i prva recenica sestre je "Kako niste malko ranije dosli, upravo je izasla djevojka koja treba na operaciju i jako je uplasena pa bi joj bilo dobro da razgovara s Vama". To cuje i gospodja koja sjedi u cekaonici i koja bi mogla na operaciju (duze se lijeci) i odmah zapocinje prica i 100 pitanja a najjace pitanje je "Pa kako cu do kraja zivota bez stitnjace". Odgovor je bio "Gospodjo, 7 dana sam bez nje i ne pijem tablete i super se osjecam". Pocecu jos drzati predavanja za pripremu ljudi za operaciju stitne ili seminare, da sam u SAD mogao sam to i profesionalno raditi. Ili mozda da ostavim i broj telefona u ordinaciji. A ono sto je jos interesantnije je da su to sve zene :lol: . Ali ko je kriv Jesenskom i meni kad nas je dopao problem sa vecinski zenskom populacijom. Salim se naravno, ne bih zelio da pomislite nesto lose :evil: .
Al sam se raskucao veceras.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 10:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
@cacitos , nisam bio kod otorinca još , gledaću da to uradim ove sedmice da čujem njegovo mišljenje i njegov nalaz.
kao što vuzzello napisa , ti će se hormoni polako ustabiliti ,..inače se najviše gleda T4 i TSH , T3 i nije toliko referentan u nalazima hormona.

@vuzzello prijatelju , nema ti druge nego da izradiš vizitku kao savjetnik ali sa naznakom "samo za dame" ,he,he :lol: , jest nas je dokačila većinski "ženska" problematika , a i mene su obasipal pitanjima "kako,ovo,ono?" , .pa rekoh ljudi moji , ljudi žive i bez mnogo većih dijelova tijela ,..valjda se može i bez te žlijezde ,.jest da je ljepše bez ožiljka i tableta ,ali i to je za ljude,..pozdrav svima! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
jesensky je napisao:
@cacitos , nisam bio kod otorinca još , gledaću da to uradim ove sedmice da čujem njegovo mišljenje i njegov nalaz.
kao što vuzzello napisa , ti će se hormoni polako ustabiliti ,..inače se najviše gleda T4 i TSH , T3 i nije toliko referentan u nalazima hormona.

@vuzzello prijatelju , nema ti druge nego da izradiš vizitku kao savjetnik ali sa naznakom "samo za dame" ,he,he :lol: , jest nas je dokačila većinski "ženska" problematika , a i mene su obasipal pitanjima "kako,ovo,ono?" , .pa rekoh ljudi moji , ljudi žive i bez mnogo većih dijelova tijela ,..valjda se može i bez te žlijezde ,.jest da je ljepše bez ožiljka i tableta ,ali i to je za ljude,..pozdrav svima! :D


Lepo si mu rekao..mozhda je i podelio neke vizit kartice..vidim znaju ga po Bg-u zhene iz njegovog grada...
Bozhe kako je svet mali...a, nash @vuzzello..posta poznata faca i to kod zhena... 8)
Vidish Ti to @jesensky...meni je @vuzzello, postao sumnjiv 8) poceheo je da koristi ove smajile ( :evil: ) verovatno da zaplashi zhene 8)
Shalim se drugari :)
Chudi me @jesensky, da Ti nije uradjen ORL pregled :roll: To se ovde radi, odmah posle operacije, bar tako je bilo kod moje cere.a i kod jednog dechka isto, koji je istog dana operisan, kad i moja cera.
U, pravu ste Vas dvojica kad kazhete da treba vreme za balans hormona, to mi je danas i lekar rekao, samo onaj njen TSH shto je onoliki, rekao je da ne obracamo pazhnju, jer kod nje josh 'lutaju'hormoni.
Terapija ista kontrola za mesec dana kod endokrinologa.

Poz drugari, i Ja se malo shalim sa Vama, nemoj pogreshno da me shvatite :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Nisam mogao zamisliti da se glas o meni kao preoperacionom konsultantu prosirio do Bg. Ali dobro sto se mora mora se, humanost je na prvom mjestu. Pazite sta pisete moze mi supruga vidjeti ove napise pa da me ne izvuce ni sto sam svjeze operisan :cry:.

Nisam vas pitao pije li neko tablete kalcijuma? Hirurg mi je napisao da ih zvacem 3 sedmice ali endokrinolog nista ne rece. I kalcijum i fosfor nakon operaciju su bili u potpunoj normali. Ne bih da se kljukam hemijom ako bas ne moram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
vuzzello je napisao:

Nisam vas pitao pije li neko tablete kalcijuma? Hirurg mi je napisao da ih zvacem 3 sedmice ali endokrinolog nista ne rece. I kalcijum i fosfor nakon operaciju su bili u potpunoj normali. Ne bih da se kljukam hemijom ako bas ne moram.


Sandra ne pije kalcijum ni fosfor.Konrolisali su joj to u krvi, i recheno je da ne treba.

@vuzzello Evo Ja obecavam da vishe necu nishta prichati shta chujem po Bg-u :wink:

E, sad Ti 'zapreti' @jesensky..je l' On ovde shiri dezinformacije :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 6:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
aha,znači dotle smo došli :lol: ,ništa,onda se prebacujemo na privatne poruke :D ,ovo je za vuzzello,..šala mala,
ja sam danas bio na orl pregledu i dr je konstatovao da je "to" u redu i da će to vremenom sjesti na svoje , a da na te tegobe koje trenutno osjećam ne obraćam mnogo pažnje i da je sve u svemu o.k.,..inače je on bio i prisutan na operaciji,..što se kalcija tiče,pitao sam ga,one reče da nema potrebe da se oko mislim jer je rekao da paratiroide nisu dirane,..ma eto,jest mi isprao ušne kanale , i to je bilo to,..po njemu zaključak da trebam furati dalje,povremeno kod endokrinologa , a njemu po potrebi itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
@jesensky..je l' 'ta povremena kontrola" znachi ono na 4.meseca :o

Tako je meni rekao endohirurg da prva kontrola je kod njega sa hormonima posle mesec dana od ovodjenja leka.To smo isposhtovali...samo zato shto endokrinolog je bio na bolovanju.Danas je konachno pocheo da radi, i susret sa njim je za dve nedelje, jer nema termina, a ne za mesec dana, kako je rekao endohirurg.
Endohirurg je zavrshio svoje, i HVALA MU DO NEBA.

P.S. I, 'maloj' nisu dirane parashtitne...(vidi tamo shta mi odgovorio dr. Ivica)

poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 1:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Cacitos je napisao:
@jesensky..je l' 'ta povremena kontrola" znachi ono na 4.meseca :o

Tako je meni rekao endohirurg da prva kontrola je kod njega sa hormonima posle mesec dana od ovodjenja leka.To smo isposhtovali...samo zato shto endokrinolog je bio na bolovanju.Danas je konachno pocheo da radi, i susret sa njim je za dve nedelje, jer nema termina, a ne za mesec dana, kako je rekao endohirurg.
Endohirurg je zavrshio svoje, i HVALA MU DO NEBA.

P.S. I, 'maloj' nisu dirane parashtitne...(vidi tamo shta mi odgovorio dr. Ivica)

poz


da , to mi je endokrinolog rekao za 4 ,ali ja imam namjeru da to bude ranije , na vlastiti zahtjev,..meni je samo tsh nesto povisen,..5,81 ,.ova dva su su normalni,..taj dr ima dugu praksu pa ne bih htio da previše pametujem,..dobro je što ste obratili dr ivici,..kao osoba je super a i kao lijecnik,takodjer ima dosta prakse sto sei vidi,.i meni je dao par veoma korisnih savjeta :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
Naravno da cesh da odesh na svoj zahtev.

znash, Ja sam stalno u kontaktu sa njenom dr.opshte prakse, i ona kad je juche cidela izveshtaj hirurga, gde on pishe da kod endokrinologa za mesec dana, zhena se shokirala.
Otishla bih Ja ranije, mislim ono odmah posle operacije, al'joj dr zaglavi na bolovanje, a nisam htela da menjam endokrinologa.

A, o dr.Ivici sve je u superlativu, chitala sam njegove odgovore.


Ne znam shta je rekao Diklic @vuzzellu..da l' ima josh kontrole kod njega...

poz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 2:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
cao ljudi...

drago mi je da ste svi u tako super raspolozenju, znaci da je sve ok...

cacitos, vitam za rezultate cerine. lekar ce najbolje reci sta je, mozda treba vremena malo vise da se to dovede u red, vazno je da je ona ok psihicki i da radi i da ne misli toliko na svoje stanje... nadam se da si i ti dobro i da se ne nerviras bas mnogo....

vuzzello, drago mi je da je sve kolko tolko ok, oporavak kazu da je dug, al najgore je proslo...

jesensky, ti po starom ,zezanje ,uzivanje u zivotu.... svaka cast.... voleo bih malo da imam te pozitive... :lol: :lol:

ja sam u globalu bolje, tegobe su redje, pijem onaj PTU i Propranolo.... povremeno mi nesto skoci pritisak pa se malo ufrkisem, al nisu vise toliko one svakodnevne tegobe i lelujanja, ko zna mozda je to i zahvaljujuci tome sto sam 10 dana na odmoru pa malo se psihofizicki rasterecujem, al naravno tu je odma frka odlaska na posao...

nego , naravno moja hiponhondrija.... poslao sam pitanje na jedan site lekarski nekom doktoru za ovo moje stanje, opisao joj tegobe i nalaz lekara i pitao za misljenje... malo me uplasila savetom da ponovim analize jer ona misli da to i ne bi mogla da bude stitna zlezda ako je uz dobar a samo hormoni i tegobe... zanima me samo u slucaju pogresne dijagnoze, koliko PTU moze da naskodi... :roll: :roll: :roll:


ako je dr ivica u mogucnosti, voleo bih da cujem i njegovo misljenje, vidim da je dosta upucen i da ga hvalite pa ako je upoznat i sa mojim problemima odavde...

znam da zvuci kretenski, ali moram da vas pitam, znam da cete me razumeti.....

pozz svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 17, 2008 4:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
Pozdrav svima!
Evo iscitala sam celu ovu vasu prepisku vidim da sve muci slicna problematika, pa sam resila da se malo pozalim.
Imam 30 god i zadnje 4 godine znam da imam Hashimota. Ponekad me je bolelo u predelu grla,uzimala sam l-tiroxin i sve bi bilo ok. Medjutim posle porodjaja od pre godinu nastaje totalni haos pracen uzasnom anksioznscu. Gusenja za koja su cak i u Kamenici rekli psihogena, nista organsko. Razni strahovi, da sad ne gnjavim:)
Ono sto mene opterecuje u zadnjih 1.5 mesec dana je da mi je dr videla 4 fibrozne promene u levom reznju i to me boli. U zadnjih par dana osecam pritisak bas na toj levoj strani, ponekad kao da ne mogu da udahnem dovoljno, jako sam nervozna, uopste nemem volje, funkcionisem kao masina...odradim sto moram, a sa malom hiperaktivnom bebom bas imam posla....nigde mi se ne ide, jer stalno osecam taj prtisak u grlu, pa stalno mislim na to i rednom recju grozno mi je:(
sutra idem opet na us, iako moj endo kaze da treba da se prati na svakih 6 meseci...ali ajde sad ti ovako meni nervoznoj objasni da cekam jos 4 meseca...dobicu sutra i hormone, pa ce slika biti upotpunjenija....

citam o ovim vasim operacijam ja bih se isto operisala, samo da se resim bede...stalno nesto sa tom stitnom, bol, nervoza, napetost..unisti mi zivot, a jos imam malo dete...isla sam jos kod dva prof dr, oni ne savetuju vadjenje stitne, jer kao koliko toliko radi...a ja sam izludela :o ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: