Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: ako je moguc hitan odgovor!!!
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 4:32 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima. Imam problem sa sestrom koja ima samo 17 godina: problem je poceo pre oko godinu dana; pojavilo joj se malo crvenilo na desnoj dojci koje je kasnije primeceno kao mali cvoric poput zrna pirinca blizu bradavice.Bila je kod doktora i davali su joj da maze neku mast, ta mast joj nije pomogla, tako da joj nije davalo volju za daljim istrazivanjem (sta je to i sta ga je izazvalo). To je tako sedelo nekoliko meseci, i pre neki dan je osetila bol. otisla je kod lekara opste prakse koji je istisnuo gnoj i rekao da je obicna cista. Davajuci joj uput radiologu. Posle pregleda na ultra zvuku radiolog je pronasao "Desni rezanj stitaste zlezde sa izoehogenim nadusom ka gornjem polu, promera 4,75mm x 3,70mm, ali se ne moze ukljuciti i uvecana paratireoidna zlezda." Poslao je kod ginekologa i ginekolog joj rekao da uradi analize hormona. problem je u ovome svi hormoni su u granici normale, samo prolaktin je povisen i iznosi 852,2, ?? sta znaci kada je taj hormon povisen, i kakvo je vase misljenje o svemu ovome? zaboravio sam da pitam posto joj je radiolog rekao da tumor nije, pa me interesuje i to da li tumor moze da se vidi preko ultrazvuka????
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: informacija
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 26, 2009 9:16 pm
Postovi: 1
Cao,
imam hipotireozu i zanima me da li bi neko mogao da mi preporuci nekog lekara.Do sada sam isla kod Dr Snežane Đurice ali nisam zadovoljna sa njom.
Unapred hvala na odgovoru
pozzz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:44 pm
Postovi: 9
hormoni su mi u redu, imam nodus odnosno cisticno degenerisano polje sa sitnim kalcifikatima promera 3cm. Ne ometa rad stitne zlezde inace je benigna promena da li je potrebno to operisati ja licno ne bih . HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:44 pm
Postovi: 9
svi su hormoni u redu, imam nodus -cisticno degenerisano polje sa sitnim kalcifikatima benigne prirode zanimame da li moram da se operisem hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 9:26 pm
Postovi: 10
Pozdrav korisnicima foruma! Vec 8 godina sam se lecila u jednoj privatnoj klinici od prevremenog ulaska u klimaks (sa 39 godina su bili pocetni koraci) da bih pre 5 godina obolela od stitne zlezde - Hipothyreosis, thyroiditis chronica lymphocitaria Hashimoto... Od pocetka moje bolesti lecila me je doc.dr.Svetlana Vujovic koja je divna i kao zena i kao strucnjak. Posto je nase zdravstvo ovakvo kakvo je..... a ja nisam iz Beograda (mislim da je Beogradjanima lakse za lecenje a mi PANCEVCI mozemo pomreti u ovom nasem mrtvom gradu jer nam je zdravstvo sacuvaj me boze... AKO IMAS PARA LECICES SE, AKO NE ...) od ove godine nemogu se vise leciti kod doc.dr.Vujovic ali mi se ukazala prilika da se lecim kod dr.Vircburger Miroslava koji radi u KBC Zvezdara pa me interesuje dali neko ima iskustva u lecenju kod istog dr. MOLIM POMOC jer mi se blizi vreme kontrole pa se moram odluciti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 18, 2009 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 15, 2005 12:41 pm
Postovi: 9
Koliko znam doktor Vircburger je u penziji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 19, 2009 12:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
prof. snezana djurica, radi u kbc zvezdara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 2:31 am
Postovi: 15
Lokacija: pancevo
pozdrav svima,imam problem sa stit.zlezdom.hipertireo. lecila sam se kod dr vujovic,iznela zahvaljujuci njoj trdnocu do kraja(omam osmomesecnu devojcicu)e sad,ona vise ne radi ovde,a nemam kod koga da se lecim ovde u pancevu.tj.imala sam losa iskustva.bila bih vam jako zahvalna ako biste mi preporucili nekog dobrog endokrinologa ali u privatnoj klinici,posto znam da necu dobiti uput. hvala u napred style


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 2:31 am
Postovi: 15
Lokacija: pancevo
pozdrav svima,imam problem sa stit.zlezdom.hipertireo. lecila sam se kod dr vujovic,iznela zahvaljujuci njoj trdnocu do kraja(omam osmomesecnu devojcicu)e sad,ona vise ne radi ovde,a nemam kod koga da se lecim ovde u pancevu.tj.imala sam losa iskustva.bila bih vam jako zahvalna ako biste mi preporucili nekog dobrog endokrinologa ali u privatnoj klinici,posto znam da necu dobiti uput. hvala u napred style


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 12:54 am
Postovi: 1
e kada se vec pise o stitastoj zlezdi,ja moram da Vas zamolim da mi kazete koje sve vrste struma postoje,posto sam student medicine,i znam za difuznu,tj.prostu,i multinodularnu,sa tim da ova difuzna moze biti endemska i sporadicna..potrebno mi je za ispit,nisam bolesna :)
Unapred zahvalna :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 5:59 pm
Postovi: 27
na ultrazvuku stitne zelezde mi je ustanovljeno da je tekstura nehomogena i hipoehogena,dali moze neko da mi pojasni znacenje ovih termina????
inace imam hasimoto i uzimam terapiju thyrex 1/2 tablete od 100mq.
hvala,pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: