Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 102 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 25, 2009 9:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 2:40 am
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Imam samo pitanje da li se hormoni za stitnu zlezdu MORAJU raditi privatno ili moze i drzavno?
I ja imam telesnih problema, mada sam pisao o tome a 'pitanja i odgovori' pa da se ne ponavljam..niko ne zna sta mi je, kao nije ti nista a ja se raspadam. Vec nekih 5 dana to je odvratna dosadna glavobolja, ali ne ona tipicna vec ono kao da mi neko sedi na temenu, pa na celu, pa mi zatvori oci..malaksalost, lupanje srca sto je po meni odvratan osecaj. I sad je kao doktorka posumnjala na stitnu zlezdu, opipala me je ali kaze da nista ne napipava ali ipak kao da iskljucimo i stitnu zlezdu. Sacuvaj me boze, pomisljam i na to da mi vec jednom nesto bude eto bar malo uvecano ne bi li na kraju znali sta mi je, a ne ovako da sam izvadio celokupnu krvnu sliku, i sve oko nje i sve je i vise nego ODLICNO!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 12:07 am
Postovi: 17
Draga Larisa, evo da Vam javim rezultate pregleda moje ćerke, mada je nisam vodila u Kamenicu kao što ste mi savetovali jer mislim da bi me moja okolina proglasila ludom da sam tako nešto predložila.
Moju ćerku od rođenja vodi jedan divan pedijatar u koga imam bezgranično poverenje i koji je, pregledavši je, rekao da ona u stvari ulazi u pubertet, da to nije ništa neobično, i da je normalno da nekad jedna strana bude malo više natečena od druge, i da je to u njenom slučaju sasvim u redu.
Pošto on prati njen razvoj od rođenja, svakako smo u kontaktu i ako se slučajno nešto promeni, čućemo se. Predložio mi je i da je obavezno pregleda fizijatar jer joj jedno rame malo više stoji u odnosu na drugo da bi joj odredio vežbe za ispravljanje držanja. Hvala Vam na savetu i pomoći koju dajete u vidu saveta.
Ja još nisam uradila svoje analize jer mi trenutno treba više novca za to, ali imam u planu.
Pozdravljam Vas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 12:07 am
Postovi: 17
Moram samo da se ispravim jer pod izrazom "luda" mislim SAMO na sebe, naravno da ste Vi dali svoje stručno mišljenje, ali pošto ja u životu mnogo volim da filosofiram, svi moji bi rekli da sam opet digla paniku ni oko čega itd...
U stvari sam ja prvo tražila Vaše mišljenje i baš mi je koristilo pri razgovoru sa doktorom koji je to naravno potvrdio ali je rekao da on tako nešto iz pregleda ne vidi i da to nije ništa strašno, da se dešava i da nema razloga za zabrinutost.
Izvinjavam se ako se nisam baš najbolje izrazila...
Vama od sveg srca hvala na savetima koji sigurno svima koriste.
Pozdravljam Vas!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Pet Okt 01, 2010 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 01, 2010 9:02 pm
Postovi: 4
Cao..treba mi hitno vase misljenje,na sta ukazuju rezultati :
T3 3.06 referentne vrednosti (1.20-2.70)
T4 145.0 (58.00-161.00)
TSH 0.005 (0.400-4.000) ????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2013 9:20 pm
Postovi: 1
Moze li neka da mi pomogne, danas sam radila nalaze za stitnu zlezdu i rezultati su
FT4 12.30 ref vrednost : (7.80-14.30)
FT3 5.3 ref vrednost : (3.8-6.0)
TSH 3.830 ref vrednost : (0.400-3.500)
ako neko moze bar otprilike da mi kaze kakvi su i sta znaci ako je TSH povisen.. ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 31, 2012 7:27 pm
Postovi: 14
rezultati ,tumacenje :

ft4 17.7
TSH 17.84
ft3 5.44 pomoc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Uto Jan 29, 2013 1:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 12:18 am
Postovi: 92
Skoro sam radila hormone stitne zlezde pas molim da mi neko objasni T3 1.98 T4 110.2 TSH 4.79 antiTPO At 310;9 da li imam problem sa stitnom zlezdom?

_________________
NATASA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Čet Feb 07, 2013 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2012 5:11 pm
Postovi: 8
Zamlila bih nekog ako moze da mi kaze da li su ovakvi rezultati za uvodjenje terapije t3 1.4 (1.1-2.9), T4 121 (63-157). TSH 0.337 (0.40-5.00)? {r tri meseca mi je tsh isto bilo na donjoj granici pa dr nije hteo da uvodi nikakvu terapiju. Inace imam problem sa gojenjem,aritmijom,tahikardijom,preznojavanjem,nepodnosenjem vrucine i nervozom. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Čet Feb 07, 2013 3:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Просто ми је невероватно да нема ни једног лекара, бар опште праксе, да протумачи резултате. Ни ја нисам лекар, али видим да је све поремећено. Већину узрока сами знамо: стрес, нервоза, паре, деца, родитељи,........

Пре него што почнете да пијете лекове, препоручујем да позовете доктора Поповића који третмане врши ЕПТА системом који нема никаквих нежељених ефеката. Надам се да човек није отишао у пензију. :D Податке о његовој ординацији можете да нађете на мом сајту под Линкови, Здравље.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Sub Feb 23, 2013 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2012 5:11 pm
Postovi: 8
Zamlila bih nekog ako moze da mi kaze da li su ovakvi rezultati za uvodjenje terapije t3 1.4 (1.1-2.9), T4 121 (63-157). TSH 0.337 (0.40-5.00)? {r tri meseca mi je tsh isto bilo na donjoj granici pa dr nije hteo da uvodi nikakvu terapiju. Inace imam problem sa gojenjem,aritmijom,tahikardijom,preznojavanjem,nepodnosenjem vrucine i nervozom. Hvala.

Read more: endokrinologija/stitna-zlezda-hormoni-tsh-t28968-30.html#p318404#ixzz2LiLjQOTC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Sub Feb 23, 2013 10:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
danijela820 je napisao:
Zamlila bih nekog ako moze da mi kaze da li su ovakvi rezultati za uvodjenje terapije t3 1.4 (1.1-2.9), T4 121 (63-157). TSH 0.337 (0.40-5.00)? {r tri meseca mi je tsh isto bilo na donjoj granici pa dr nije hteo da uvodi nikakvu terapiju. Inace imam problem sa gojenjem,aritmijom,tahikardijom,preznojavanjem,nepodnosenjem vrucine i nervozom. Hvala.

Може терапија али веома блага. Постоје неке ситуације у којима се све поправи после само двадесетак дана благе терапије.

Треба да поведеш рачуна о додатном уношењу витамина и минерала. Погледај шта сам на мом сајту писао о проблемима као што су твоји.

Због успореног рада штитне жлезде иде гојазност.
Због гојазности презнојавање и врућина.
Због мањка магнезијума и/или гвожђа - аритмије.
Због мањка течности у организму - тахикардија.

Ово су најчешћи узроци, али наравно да могу да постоје и други. Пошто скоро нико на здравствене проблеме не реагује на прави начин, ситуација се даље компликује и решење проблема се усложњава.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Ned Feb 24, 2013 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2012 5:11 pm
Postovi: 8
hvala mnogo na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 4:22 pm
Postovi: 6
Pozdrav forumasima! Vidim da postoji slicna tema,tako da nisam htjela otvarati novu..naravno,otvorit cu je ako ne dobijem odgovore na ovoj malo zastarjeloj..naime,unazad 4 mjeseca imam jako obilna preznojavanja,menstruacija mi izostaje vec 10sedmica,svaki dan po nekoliko puta povracam,kosa mi opada,nokti se lome, razdrazljiva sam,ne mogu spavati..Doktori su posumnjali na stitnu zlijezdu te sam danas uradila nalaze..ovako pise: TSH 3,150 ref.interval: 0,35-4,94 (sto znaci da je u granicama normale) , T3 2,750 H ref.interval 0,89-2,44 (povisen) T4 178,890 H ref.interval 62,68-150,84 (povisen). Znaci,TSH je u granicama normale,dok su mi T3 i T4 poviseni. Mislila sam da je u pitanju hipertireoza ali sam cackala po internetu i nasla da ako je u pitanju hipertireoza TSH mora biti ispod granice ili cak nemjerljiv..Ako je TSH normalan to iskljucuje hipertireozu.Molim Vasu pomoc?! Da li neko moze biti fin i objasniti mi sta je u pitanju i o cemu se radi kod mene?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 9:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Malena19 je napisao:
........Mislila sam da je u pitanju hipertireoza ali sam cackala po internetu i nasla da ako je u pitanju hipertireoza TSH mora biti ispod granice ili cak nemjerljiv..Ako je TSH normalan to iskljucuje hipertireozu.Molim Vasu pomoc?! Da li neko moze biti fin i objasniti mi sta je u pitanju i o cemu se radi kod mene?

Очигледно ти је повећана функција штитне жлезде. Да ли се то уклапа у неку дефиницију уопште није битно.

Ти си вероватно много запустила своје здравље чим ти се тако много невезаних проблема јавило. Ко зна шта ти је све поремећено осим штитне жлезде. Могу да ти пишем како треба да почнеш да водиш здрав живот и сличне ствари, али повраћање и изостанак менструације су прилично ургентни за решавање.

Нађи неког доброг лекара који зна шта да ради осим да ти контролише штитну жлезду. На твом месту отишао бих на ирисдијагностику или ЕПТА систем јер се тако најбрже и најтачније откривају болести. Имаш линкове на мом сајту.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 4:22 pm
Postovi: 6
aa_aca je napisao:
Malena19 je napisao:
........Mislila sam da je u pitanju hipertireoza ali sam cackala po internetu i nasla da ako je u pitanju hipertireoza TSH mora biti ispod granice ili cak nemjerljiv..Ako je TSH normalan to iskljucuje hipertireozu.Molim Vasu pomoc?! Da li neko moze biti fin i objasniti mi sta je u pitanju i o cemu se radi kod mene?

Очигледно ти је повећана функција штитне жлезде. Да ли се то уклапа у неку дефиницију уопште није битно.

Ти си вероватно много запустила своје здравље чим ти се тако много невезаних проблема јавило. Ко зна шта ти је све поремећено осим штитне жлезде. Могу да ти пишем како треба да почнеш да водиш здрав живот и сличне ствари, али повраћање и изостанак менструације су прилично ургентни за решавање.

Нађи неког доброг лекара који зна шта да ради осим да ти контролише штитну жлезду. На твом месту отишао бих на ирисдијагностику или ЕПТА систем јер се тако најбрже и најтачније откривају болести. Имаш линкове на мом сајту.


osim hormona stitne,dali su mi da uradim i sve ostale zenske hormone ( FSH,LH,ESTRADIOL,PROGESTERON,PROLAKTIN) + TESTOSTERON. Medjutim,nalazi ce mi biti gotovi tek za cca 2sedmice..Kod nas je naime takva procedura,na te nalaze se ceka 1 mjesec. Radila sam i Elisa za Helicobacter pylorii igG antitijela i nalaz je negativan. Uradjen mi je i test Antitijela za celijakiju,nalaz je negativan. CT mozga sam takodjer radila i nalaz je uredan. (imala sam povrene nesvjestice,vjerovatno uslijed tolikog povracanja). Nalazi krvi su uredni,sem nekoliko vrijednosti. Npr. Sedimentacija 1.)je 32 a interval je od 4-12 mm/h, 2.) je 65 a njen interval je od 12-24mm/2h,RCRP je 19,8 interval 0.0-3,0(poviseen), Kalij mi je 5,2 a ref.interval je od 3,5-5,1. (znaci,nista pretjerano.) Dalje, MCHC je 311 a ref.interval je 320-345(snizena vrijednost), dok PDW iznosi 19,9 a ref.interval je 9,8-16,2 (povisen). Ostali nalazi su uredni..Naveli ste ovdje i ирисдијагностику или ЕПТА систем medjutim nisam sigurna da to postoji u mojoj sredini,tj.u mojoj bolnici. Moram navesti da mi je prije tri godine konstatovana hernia te kronicna upala sluznice zeludca,(gastroskopijom),a u skorije vrijeme i pojacano lucenje zelucane kiseline(ultrazvukom). Trebam ponoviti gastroskopiju,sacekati nalaze jos ovih drugih hormona te ce mi sljedeci korak biti vjerovatno posjeta VMA Beograd. Preporucujete li Vi jos neki nalaz prije mog odlaska u Beograd? Mnogo Vam hvala na izdvojenom vremenu za odgovor. P.S Kao mala sam imala jake glavobolje,isla sam u Novi Sad na MRI te mi je i tada bila uvecana hipofiza.Mislili su proci ce. I sada sam dobila uputnicu za MRI medjutim moram je predati u socijalno pa cekaaati odredjeni period dok me ne pozovu.Mislite li da je MRI u mom slucaju obavezan i hitan? P.S 2x nekoliko puta u mjesecu mi se javljaji ostri bolovi u predjelu izmedju grudi.Toliko su jaki da placem.Najgore je sto dugooo,dugo traju.Po nekoliko sati.Ne pomazu mi nikakve tablete tada za zeludac.Ni doktorima nije jasno sta je u pitanju...? Mnogo hvala. Lp


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 102 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: