Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Ned Jan 19, 2014 9:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Molim za pomoc imam adenom na hipofizi i extra visok prolaktin.
Dobio sam ovaj link dole, pa me zanima, da li neko ima iskustva sa ovom metodom lecenja. Hvala i pozdrav.

http://www.dren-trogrlic.com/index.php? ... 0&Itemid=6


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Ned Jan 19, 2014 11:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Za lecenje adenoma na hipofizi se koriste tzv dopamine agonisti, najcesce cabergoline (dostinex) koji nema toliko nuspojava, postoji jos dosta njih ukljucujuci levodopa, parloder itd.
Inace prirodni ekstrakti npr l-dopa cesto imaju vise nuspojava nego dostinex, kojeg bih ja preporucio.
Po mom iskustvu, pramipexole je najgori od svih suplemenata- povracanje, mucnina, vrtoglavica, slabost i s vremena na vreme dodje do iznenadnog zaspivanja- sto moze biti opasno. Poneke osobe steknu toleranciju.
Sto se tice ovih tvojih suplemenata iz linka, nisam siguran da li ima potrebe eksperimentisati, ako vec nemas finansija za dostinex onda mozes nabaviti 99% ekstrakt l-dope na e-bay koji je poprilicno jeftin i efikasan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Ned Jan 26, 2014 9:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Jelisej, a sta uje to,99% ekstrakt l-dope.
Ima li jos neki komentar ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Ned Jan 26, 2014 6:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
OK, ovo ti je biljka iz koje se pravi ekstrakt: http://www.*/Forums/viewt ... 18509.html

Ovo je malo vise o l-dopi
http://sr.wikipedia.org/wiki/L-DOPA

Ovo je naravno preterana ishvaljena verzija price, naravno ovi prodaju istu pa je moraju ishvaliti:
http://maxocum-tablete.info/sastav.php

Inace mozes nabaviti preko interneta l-dopu koja je zapravao prasak, ponekad je bel ponekad blago zuckast, i funkcionise. Nekad je bila jako jeftina, za 10 evra si mogao nabaviti 6 meseci zaliha, sad isto je 2-3 puta skuplje- no opet je jeftinije u odnosu na cabergoline/dostinex, mozda mozes proveriti ako se moze nabaviti parlodel ili cycloset. Mada ako ides preko doktora svi ti lekovi su dosta jeftiniji, a uvek je bolji dostinex/cabergoline ili i parlodel nego ovi prirodni preparati jer su standardizovani.
Najgora opcija je pramipexole- ovo je ustvari po mom iskustvu neverovatno efikasan lek, ali ima nuspojava- posle se organizam donekle prilagodi, ali uvek ostane blagi osecaj mucnine i takodje uglavnom se mora uzimati pre spavanja jer uglavnom se "naprasno" zaspe od njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Pon Jan 27, 2014 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 27, 2014 2:37 pm
Postovi: 1
Mihajlobre je napisao:
Molim za pomoc imam adenom na hipofizi i extra visok prolaktin.
Dobio sam ovaj link dole, pa me zanima, da li neko ima iskustva sa ovom metodom lecenja. Hvala i pozdrav.

http://www.dren-trogrlic.com/index.php? ... 0&Itemid=6


Pocituvani Mihajlobre imalasam skoro istu dijagnozu saznala sam za mikoadenom 2008 godine, uzimala sam terapija Dostinex prolaktin kasnije je sveden u normalu adenom sam imala do pred 1.5 godine. I dalje sam na terapija Dostinexa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Uto Jan 28, 2014 10:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
silvi1 je napisao:
Mihajlobre je napisao:
Molim za pomoc imam adenom na hipofizi i extra visok prolaktin.
Dobio sam ovaj link dole, pa me zanima, da li neko ima iskustva sa ovom metodom lecenja. Hvala i pozdrav.

http://www.dren-trogrlic.com/index.php? ... 0&Itemid=6


Pocituvani Mihajlobre imalasam skoro istu dijagnozu saznala sam za mikoadenom 2008 godine, uzimala sam terapija Dostinex prolaktin kasnije je sveden u normalu adenom sam imala do pred 1.5 godine. I dalje sam na terapija Dostinexa.



Silvi 1 Poydravlkam vas, i imam jedm
no pitanje. Nakon kojeg vremena ste merili Prolaktin , da li je dovoljno 6 meseci ili je potrebno manje ili vise da bi se video neki napredaku skidanju Prolaktina. Ja pijem Bromakriptin, jer nrmam nikakvih nuspojava, jedino ponekad tvrdu stolicu, ali to resim cepicem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 16, 2014 10:54 am
Postovi: 6
Koliko se dugo mora piti bromokriptin?

Kada se jednom postigne rezultat u okviru normalnog, da li ce nivo prolaktina ostati isti i kad se prekine sa koristenjem bromokriptina ili ce prolaktin ponovo skociti u nebo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Čet Jan 30, 2014 1:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Mora se piti dok se adenom povuce, to moze biti od 6 do 12 meseci u najvise slucajeva, no nekad treba i duze, i po par godina- posle toga u vecini slucajeva pacijent koristi neku minimalnu dozu. Inace sam dopamin s godinama ionako opada pa mala doza dopamin-agonista ne skodi, cak stavise ima nekih beneficija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Čet Jan 30, 2014 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 16, 2014 10:54 am
Postovi: 6
Kakve posljedice osjecate zbog visokog prolkatina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Čet Jan 30, 2014 7:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
tuzan_sam je napisao:
Kakve posljedice osjecate zbog visokog prolkatina?
Sem E.D. Ne znam ne mogu to objasniti, kao da imam neki pritisak u glavi, ali nesto ne odredjeno.
Da li je zbog Bromokriptina koji pijem tri puta po dve tablete dnevno, uz obrok, ili zbog Bromezepana, koji pijem dva puta dnevno po 3 mg.
Ova terapija mi je prepisana u KBC Beogradu, i sad ce biti jedno 20tak dana kako je pijem.Nemam muke, ni povracanja, i ne boli me glava. Nemam dovoljno novca za Dostinex, pa ga i ne koristim, a ne znam da li je bas dosta bolji od Bromokriptina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Pon Feb 17, 2014 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 17, 2014 10:43 pm
Postovi: 4
Mihajlobre je napisao:
tuzan_sam je napisao:
Kakve posljedice osjecate zbog visokog prolkatina?
Sem E.D. Ne znam ne mogu to objasniti, kao da imam neki pritisak u glavi, ali nesto ne odredjeno.
Da li je zbog Bromokriptina koji pijem tri puta po dve tablete dnevno, uz obrok, ili zbog Bromezepana, koji pijem dva puta dnevno po 3 mg.
Ova terapija mi je prepisana u KBC Beogradu, i sad ce biti jedno 20tak dana kako je pijem.Nemam muke, ni povracanja, i ne boli me glava. Nemam dovoljno novca za Dostinex, pa ga i ne koristim, a ne znam da li je bas dosta bolji od Bromokriptina.

Pozdrav. Interesuje me da li imate bolove u misicima i kostima i da li se brzo zamarate dok koristite Bromokriptin? Meni se desavaju takve stvari u poslednje vreme, a evo vec drugi mesec pijem ovaj lek. Jel zna neko zbog cega je to tako? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Uto Feb 18, 2014 1:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Erinija8 je napisao:
Mihajlobre je napisao:
tuzan_sam je napisao:
Kakve posljedice osjecate zbog visokog prolkatina?
Sem E.D. Ne znam ne mogu to objasniti, kao da imam neki pritisak u glavi, ali nesto ne odredjeno.
Da li je zbog Bromokriptina koji pijem tri puta po dve tablete dnevno, uz obrok, ili zbog Bromezepana, koji pijem dva puta dnevno po 3 mg.
Ova terapija mi je prepisana u KBC Beogradu, i sad ce biti jedno 20tak dana kako je pijem.Nemam muke, ni povracanja, i ne boli me glava. Nemam dovoljno novca za Dostinex, pa ga i ne koristim, a ne znam da li je bas dosta bolji od Bromokriptina.

Pozdrav. Interesuje me da li imate bolove u misicima i kostima i da li se brzo zamarate dok koristite Bromokriptin? Meni se desavaju takve stvari u poslednje vreme, a evo vec drugi mesec pijem ovaj lek. Jel zna neko zbog cega je to tako? Hvala
Ne, ne osecam nikakve boloveni u misicima, i ne zamaram se brzo. I ja ga pijem blizu dva meseca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Čet Apr 10, 2014 9:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Evo mene opet.Prolaktin sam imao preko 200.000 , nakon koriscenja Bromakriptina od 60 dana i ponovnog vadjenja krvi, izmeren mi je Prolaktin, sa rezultatom od 1340 jedinica, i dalje ga pijem. Sledeca kontrola za 2 meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Uto Sep 30, 2014 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 12:49 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!
Slučajno sam naletela na ovaj forum pa sam želela da podelim sa vama svoje iskustvo i da vas pitam za posledice ovoga.
Imala sam povišen prolaktin, gornja granica mu je bila 490 a meni je bio 3180. Snimila sam hipofizu i ustanovili su mi makro proklaktinom. Pijem bromokriptin vec 10 meseci. Kontrole su mi na 6 meseci (mada mislim da bi trebale biti češće?). Do sada sam bila na svega jednoj kontroli posle 5 meseci i danas idem na drugu.
Teško podnosim Bromokriptin. Pijem 6 tableta dnevno. Opada mi kosa, nemam koncentraciju, osecam veliku malaksalost i nesvesticu, imam bolove u nogama itd.
Inace saznala sam da imam ovaj problem tako što mi je izostala menstruacija. Posle mesec dana leka ona se povratila i bila je redovna sve do ovog meseca kada je opet izostala.
Da li je neko imao sličan problem i znate li kakve su posledice prolaktinoma?
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin povisen plus adenom na hipofizi.
PostPoslato: Uto Sep 30, 2014 7:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Sad gledam datum kada sam postavio prvi post.
Bese 19 januar ove godine.
Danas 30 septembra 2014 godine, znaci posle skoro osam meseci, nivo Prolaktina mi je 390 jedinica.
Znaci, sa terapijom Bromokriptina sam ga skinuo skoro na normalu. Nemam vise problema ni sa Libidom, ni sa E. Disfunkcijom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: