Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Ned Maj 07, 2006 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 6:14 pm
Postovi: 2
Kao sto i sam naslov kazuje, moj problem je sledece prirode, pojacano se u poslednje vreme znojim pod pazuhom, nema neprijatnog mirisa, vec samo kao da sva voda iz organizma izlazi kroz pore na pazuhu, pokusavao sam sa raznim stvarima, kremama itd... ali nema pomoci...ako neko ima neki predlog.... :oops:

Inace razmisljam o endokrinoloskom pregledu.. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 10, 2006 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:16 pm
Postovi: 27
Moj suprug ima isti problem.Ima 29 god.,nije gojazan,voli da se kupa :D ne radi neke fizicke poslove i ostalo sto bi mozda moglo da doprinese tome, dakle problem je psihicke prirode 80%, jer je primetio da mu se pojacano znojenje javlja kad ima guzvu na poslu.Ali problem je u tome sto on to vise ne moze to da kontrolise, pojavljuju mu se uzasni krugovi ispod pazuha, kao sto ti kazes to nije onaj znoj koji se oseca vec sama voda iz organizma.E sad, citala sam da nedostatak testosterona prouzrokuje preterano znojenje,ili pak ko ima neke druge probleme koje prate i taj, kao:gubitak kilograma,osecaj zedji,vrtoglavica i sl. treba da proveri secer,ili rad tiroidne zlezde.Ne bih da te plasim, mozda to nije nista, ali ti savetujem da odes kod doktora i uradis potrebne analize, a do tad pogledaj ovaj sajt,i probaj sa ovim gelom,deluje pouzdano?
http://www.savetovaliste.org.yu/pisma/aleksa211004.htm
Jos nesto kaze da se treba tusirati vise puta u toku dana.Mi cemo pokusati sve ovo pa ako dodjemo do nekih rezultata,obavesticemo te.
Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 11, 2006 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 6:14 pm
Postovi: 2
Pokusao sam sledece, obrijao sam se ispod pazuha, inace sam pre samo skracivao, i poceo sam da koristim EGO deo kremu ("Nevena" Leskovac) i
stvarno pomaze...:) smanjio sam baz upola znojenje, samo je jako bitno da se dobro krema utrlja...:)
Milan :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 13, 2006 9:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:16 pm
Postovi: 27
Ma veruj mi da je pokusao da promeni stik, koristio kreme, cak se redovno i brije ispod pazuha, ali nista. Sad mu svako jutro dajem po jedan najblazi smiric :lol: pred posao da se malo opusti. Videcemo da li to deluje, sigurno da ne moze da steti jer...zivimo u takvom svetu gde je to mozda najbolji i jedini nacin da se izbegne bilo kakav stres. Konsultovalasam se sa jednim dobrim lekarom koji mi je predlozio da se uradi edokrinoloski pregled tj. pregled stitaste zlezde i hormona, i ako je to u redu, da se poseti psihoterapeut, mada kao sto sam i rekla i on smatra da je u vecini slucajeva samo stres odnosno nervoza u pitanju. Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 14, 2006 9:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Pojacano znojenje ili kako se kaze axillary hyperhidrosiss(pazuh) je problem koji je vrlo rasiren ali se o tome malo prica. Ako su hormoni u redu (tiroida,secer,i.t.d.) problem se svodi na psihicke probleme. Ovim problemom se bave dermatolozi ali kod nas svi beze od ovog problema.Jedini doktor koji se bavi tim problemol je dr Pavlovic dermatolog sa VMA. Jedno od resenja je pokusaj upotrebe srestava koja sadrze aluminijum-hlorid ili pokusaj sa botox inekcijama koje se ubrizgavaju u regiju pazusne jame. Na stranim sajtovima je jako lepo objasnjeno o tom problemom.Puno srece!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 14, 2006 9:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:16 pm
Postovi: 27
Reci mi molim te kako da dodjemo do tog doktora, ako ovde ne postignemo neke rezultate, posto su u Sapcu ocajni doktori :evil: ,ali ocajni (1. veze nemaju sa zivotom;nece da te upute ili opet ne znaju, tamo gde treba, onda te vozaju ko majmuna i na kraju ti kazu da to nije nista makar i da i dalje postoji problem, ili te kljukaju pogresnim lekovima). Inace, kod endokrinologa se ceka i po 2 meseca na pregled. Dakle, da li je problem doci do tog lekara, i koji je sistem sada odlaska na VMA? Samo keserica u dzepu ili mora neki uput odavde? Ako je ovo drugo u pitanju to ce teze ici posto ovi nasi doktori daju upute za Bg. samo kad je pacijent jedan korak od smrti tj. kad ga upropaste! I reci mi da li znas koliko kosta jedan takav pregled kod njega?
Hvala na savetu :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 15, 2006 9:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Evo ovako, na pregled na VMA ides kao civil, pregled se placa, pre par meseci je bio oko 800,00 dinara, pregled zakazes dan ranije odnosno zaboravio sam kojim danom covek radi ali znaju kad zoves telefonom da zakazes, zakazujes na tel 011-3608-498 doktor je Milos Pavlovic dermatovenerolog, sjajan tip,realan i otvoreno ce ti reci sve sto te interesuje. Ja sam vodio sestru kod njega i jedini je koji se bavi problemom hyperhydsososs odnosno pojacanim znojenjem,nece ostali da se bave tim a mogu ti reci mnogo ljudi ima problema sa tim.Zaboravi lekare u Sabcu i Beogradu koji nesto pokusavaju,mi smo tri godine lutali,terali su nas da radimo takve nebuloze od analiza i nista.Puno srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 15, 2006 9:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:16 pm
Postovi: 27
Hvala ti puno na pomoci i savetu :wink:.Samo da se uklopimo oboje oko slobodnog vremena i to je to.Najbitnije je da ne lutamo i da nas ne zavlace, jer i sam znas da im je to u krvi :evil: .POZDRAV :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:16 pm
Postovi: 27
Da li neko zna gde se mogu kod nas kupiti aparati koji strujom sprecavaju znojenje? Ima vise modela, kostaju oko 500-600 eur, recimo Fischer http://www.rafischer.com/md1.html
Tu je objasnjen i princip rada tog aparata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 8:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:16 pm
Postovi: 27
E da zaboravio sam da spomenem i botoks injekcije, da ali neko zna ko i gde radi sa tim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 28, 2006 9:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Djolek, botox inekcijama rade na VMA a radi i neka privatna ordinacija u Zemunu, nama je objasnjeno da nam posle 6meseci od upotrebe tih inekcija ne garantuju da se nece znojenje vratiti a mislim da traze oko 1500 evra u Zemunu. Potrazi preko Googl-a ta ordinacija ima prezentaciju.Na VMA ne znam koliko kosta sam najbolje otici kod dr Pavlovica i videti sta on predlaze.Sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 29, 2006 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2005 7:24 pm
Postovi: 1
a el ima negde kod nas da se kupe ti gelovi sto sadrze aluminijum hlorid?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 30, 2006 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Preparati sa alumini-hloridom nisam nasla kod nas, moja sestra ih je nabavljala iz Francuske i Engleske, secam se na primer da u Nemackoj u apoteci nije mogla da kupi cak su se Nemci zapanjili sta ce to nekom uopste jer sta ima veze sto se neko znoji, to je normalno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 11:22 am
Postovi: 5
Potpuno razumem ljude koji imaju problem sa prekomernim znojenjem. Ja imam problem sa prekomernim znojenjem dlanova i stopala pa me zanima da li i za to postoji neko resenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 2:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 2:34 am
Postovi: 15
Pažljivo sam pročitao sve komentare u vezi ove teme, i sa žaljenjem konstatujem da imam isti problem kao i većina ljudi koji su dali komentar.
S tim da ne verujem da se ja povećano znojim iz nekog zdravstvenog razloga (bolesti i sl.), nego je to više na nekoj nervnoj bazi (pretpostavljam).
Ovo dokazuje tvrdnja da kada sam kući, ja se uopšte ne znojim, dok sam izašao negde, da li na kafu, izlazak, posao i sl. (znači bilo gde van kuće) počinjem da se enormno znojim i to samo ispod pazuha, znači vremenske prilike takođe stavljam na stranu, meni se isto dešava i u leto i u zimu. Ranije sam bio mišljenja da je možda materijal garderobe koju oblačim uzrok znojenju (jeste pamuk nije pamuk itd), ali sam zaključio da ipak to nije uzrok, zbog toga što kući kada sam, mogu da budem u 100% sintetici i neću se oznojiti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: