Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: gg
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 4:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 27, 2009 11:41 am
Postovi: 8
V3K1 je napisao:
Citala sam o metodama lecenja preteranog znojenja ispod pazuha, i od svih metoda najbezbednija


Ovo bas i ne izgleda bezbolno... :(
http://www.youtube.com/watch?v=gaTVvy7D ... re=related

Inace na youtubu ima poprilicno o hiperhidrozi, posebno sam zapazio 'prirodno' lecenje tako sto se pomesa soda bikarbona i voda i u to se ubace dlanovi, stopala... i navodno pomaze, ali moram priznati da se ne usudjujem da probam jer sam procitao nakon toga da su to dvoje pomesani otrov, da gore kozu, da je veoma stetno...
Izgleda da ne postoji nestetan lek (ako uopste i postoji lek) za nas... :( :(
Sto se tice operacija, lasera i sl. mislim da se time mozemo resiti jednog problema a dobiti vise drugih i gorih (prekomerno znojenje na drugim mestima i razni problemi koji mogu nastati usled potpunog prestanka znojenja, a i poruka onog forumasa koji se podvrgao operaciji pa je rekao kako se oseca zaista me odvraca i da razmisljam o tome).
I dodao bih da dezedorans Nivea dry impact, sto je jedan od forumasa jednom preporucio, u ogromnoj meri pomaze u uklanjanju neprijatnih mirisa ispod pazuha :D ( mada nekad i on moze biti bespomocan) ali znojenje ne smanjuje (mozda malo), ali veoma mi je bitno sto znacajno uklanjanja neprijatne mirise. A sastojci su mu slicni kao odabanu :S ali u manjoj meri...
Meni se inace dlanovi i stopala znoje otkad znam za sebe, pa sam se kako tako pomirio sa tim, ali kad je pre nepunih godinu dana pocelo ispod pazuha i sa tim neprijatni mirisi shvatio sam da je moj zivot sa tim... :( :( :(
Pozdrav mokri drugovi i izvinite ako sam mozda smorio ovolikom porukom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 6:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 10:03 pm
Postovi: 71
i meni se ovo desava nepunih godinu dana, tj od septembra prosle godine. ne znam kako i zasto se to desava ali kako vreme prolazi i sama shvatam da ovome nema kraja. nekada sam optimista, nekada pesimista. ali vise ne vidim to svetlo na kraju tunela. pomirila sam se sa cinjenicom da cu se uvek znojiti kada sam u kontaktu sa ljudima... na nama je da otkrijemo zasto..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 03, 2009 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 21, 2009 12:22 am
Postovi: 6
Konacno sam kupila Galmanin,do sad sam ga stavila 3 puta i ni kapi znoja nemam ovih 10 dana,nevjerovatno ali potpuno suva.Inace vozim bike svaki dan,na drugim mjestima se oznojim ali ispod pazuha ne.Procitala sam da je neko rekao da je sve to na psihickoj bazi ali kod mene to nije slucaj,jednostavno znojim se u svim uslovima i kad sam najmirnija i u istim kolicinama bez obzira na god.doba.Preporucujem svima da uzmu ovaj proizvod ili neki slican,i treba da znate da ni jedan dezodorans pa ni ovi koje reklamiraju da su antiperspiranti ne sprecavaju znojenje,sve sam probala,vjerujte.:)Galmanin ili Odaban sve jedno,vazno je da je pravi antiperspirant a ne desodorans ili krema,oni mozda pomazu ljudima koji se normalno znoje....Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pet Jul 03, 2009 11:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 10:03 pm
Postovi: 71
Procitala sam da je neko rekao da je sve to na psihickoj bazi ali kod mene to nije slucaj,jednostavno znojim se u svim uslovima i kad sam najmirnija i u istim kolicinama bez obzira na god.doba.

pa to je znojenje na psihicnoj bazi. i mi se isto znojim u svim uslovima bez obzira dal je +40 ili -10


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 09, 2009 12:28 pm
Postovi: 17
Slazem se sa prethodnom konstatacijom. Doktorica podcenjuje moc podsvesnog uma. Kao sto znamo, deo nervnog sistema koji utice na znojenje je onaj koji ne mozemo svesno da kontrolisemo i problem kod svih nas je taj sto je nase telo "pogresno programirano" da se znoji i onda kada nam to nije potrebno. Dakle nasi problemi sa HH itekako su na psihickoj bazi... Treba se edukovati o ovome sto vise... Jer tu lezi kljuc problema.

I jos jedna stvar, onima koji su zadovoljni rezultatima Odabana, Galmanina i koji su ostali na tome da svoj problem drze samo pod kontrolom, mislim da gresite. Treba da nastaviti da radite na svom problemu, da se informisete i dalje jer vi svoj problem niste resili i dalje u vama negde postoji neki disbalans zbog kojeg je HH i nastala. Bilo da je on psihicke, fizicke prirode ili kombinacija ova dva, treba raditi i dalje da bi se konacno otklonio uzrok ciji je HH posledica.

Sad moram da idem, ali pricacemo jos na ovu temu...
Veliki pozz svim mokrim drugarima
:)))))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: MOŽDA ZA NAS IPAK IMA LEKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostPoslato: Sre Jul 08, 2009 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 7:27 pm
Postovi: 6
Ćao, drugari!
Možda ipak postoji način sa se rešimo svojih problema sa prekomernim znojenjem, a to je dijeta (koja se dobija uz pomoć testa tolerancije na hranu) i informoterapije. Dijeta košta 4000 din., a informoterapija 100 evra mesečno (radi se serija od 24 terapije od par minuta, pritom kažu da je bezbolna), koliko meseci će trajati terapija to je relativno. Jedna devojka je uspela da izleči svoju hiperhidrozu, a znojila se svuda. Tu devojku nisam upoznala, ali mi je drugarica to rekla i mislim da vredi pokušati, još samo da rešim neke stvari vezane za finansije i odoh ja... :) Čula sam da to radi jedna doktorka koja se već duže vreme bavi alternativnom medicinom. Raspitajte se, pa vidite, nije toliko skupo kao botox i laser, a kažu da se poboljšava stanje celog organizma.

Evo par linkova, pa vidite, HH se ne spominje, ali ja sam zvala doktorku i rekla mi je da to leči, nije bila u začudjena kada sam je pitala da li leči hiperhidrozu, što me je dodatno ohrabrilo, jer znači da se već sretala sam tim problemom.

http://www.nit.co.rs/index.php/terapija

http://www.informodijagnostika.com/inde ... 6&Itemid=5

http://www.nutritioninfo-therapy.co.rs/ ... moterapija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 4:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 27, 2009 11:41 am
Postovi: 8
Duća je napisao:
Drage moje dame ,za vaš problem rešenje PRIRO-BIT 1!Znoj je normalna fiziološka pojava ali je problem kada se on jako oseća (zaudara).Taj smrad se javlja usled stvaranja gljivica ,na onim mestima gde imaju izvanredne mogućnosti za razmnožavanje(pazuh,stopala...).Kada nebi bilo tih gljivica znoj se nebi ni osećao.Dezodoransi,kreme.gelovi pokušavaju da eliminišu posledice ,a ne uzroke nastajanja ovih neprijatnosti.Sredstvo koje sam na početku pomenuo upravo uništava uzrok,a to su gljivice.Kako se koristi ?Dovoljno je pre tuširanja,sredstvo nakapati na vatu i njome preći preko onih mesta odakle se oseća znoj,sačekati DESETAK SEKUNDI i onda se istuširati.Koristi se prvog,drugog,četvrtog,osmog,šesnaestog i trideset drugog dana,a posle toga po potrebi.Preparat košta 570,00 din. i može se nabaviti samo preko mreže NEONET-a.Za bilo kakve informacije možete mi se obratiti,na E-mail ili preko foruma! :D


Da li je neko probao ovo???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ........
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 11:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 10:03 pm
Postovi: 71
ne, mi nemamo problema sa neprijatnim mirisima, vec samo sa "vodopadima ". mnogo je lakse izleciti taj neprijatni miris, nego ovu muku .......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 10:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 4:52 pm
Postovi: 92
Mislim da je za Odaban i druge preparate koji sadrze Aluminijum vrlo bitna cinjenica da kada se stave ne bi trebalo da se znojimo odnosno budimo barem 8 sati i msilim da je zbog toga varirao ucinak istih u mom slucaju poslednjih meseci. U poslednje vreme se trudim da ga stavim kada narednog dana ne ustajem rano odnosno kada spavam 10-ak sati i stvarno deluje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 12:15 am
Postovi: 2
Pozdrav svima koji su imali neki komentar na ovu temu. Videla sam da je neko na pocetku foruma naveo da neka ordinacija ili sta vec, u Beogradu, radi terapiju jontoforezom za pojacano znojenje dlanova i tabana. Da li mozete da mi kazete malo preciznije gde se to radi, neki broj telefona ili slicno, posto imam isti problem kao vecina ovde i htela bih da probam sa tim.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 9:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 6:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Ordinacija je Dr. Bojić ul. Račkoga 7 tel. 3187-348


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 2:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 12:15 am
Postovi: 2
Hvalaaaa Funny za informaciju, pozvacu koliko ovih dana. Nadam se da me nece razocarati i da ce i moj problem uspeti bar malo da se sanira. Ako nesto uradim javljam kako je delovalo na mene.
Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 12:46 pm
Postovi: 1
Ljudi, koje ste vi otkrovenje za mene! Do sada sam se krila i snalazila kako znam i umem, kao da sam, ne daj Bože leprozna! pročitala sam svako slovo koje je napisano na ovoj temi, ali još nisam sigurna da li da nešto naručim. Najpre bih uzela Odaban, ali frka mi je, jer sigurno znam da AL nije dobar, naročito za žene. Mada, ako je taj preparat odobren u GB, trebalo bi da je O.K. U svakom slučaju, olakšanje je kad uvidiš da nisi jedini koji ima problem (na žalost)... i eto .... hvala vam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 7:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 4:52 pm
Postovi: 92
Ja i dalje mislim da je jedino razumno i uspesno resenje lasersko uklanjanje odredjenog broja znojnih zlezdi .... da li znamo nesto vise o ovome ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 3:52 pm
Postovi: 2
A gde se moze porciti Galmanin?Isla sam na semikem.com,I nigde nema na sajtu,koliko ja vidim...Ako neko prodaje Galmanin,ovako,volela bih da ga kupim.I,iz Srbije sam,pa jel ima neko isto iz Srbije da prodaje? :)
Pocinje mi srednja skola,i zelim da se otarasim tog znojenja ispod pazuha sto pre...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: