Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Limfne zlezde-dijagnoza?
PostPoslato: Pet Dec 18, 2009 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 3:33 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima.Evo pokusacu da iznesem moj problem nadam se da ce mi neko pomoci da saznam vise o svojoj bolesti.
Vec duze vreme imam uvecane limfne zlezde na vratu,koje su velicine klikera,spolja nevidljive,bezbolne.
Nalazi krvi su dobri,periferni razmaz je ok,mada se primecuje manjak vitamina.
Na ultrazvuku u vratu primecen veci broj uvecanih limfnih zlezda a na ultz. stomaka,uvecana jetra,ostalo ok.
Posle duzeg vremena hematolog me je poslao da uradimo biopsiju za svaki slucaj.

Nalaz je sledeci:

"Analizirani materijal histoloski cini reaktivno izmenjen limfni nodus
sa izrazenom sinus histiocitozom.U pojedinim zonama normalna gradja cvora je narusena,zamenjena solidnim podrucjima u kojima su vidjene patoloske mitoze.
Za preciznu patohistolosku dijagnozu potrebno je uraditi imunohistohemijske analize"

Da dodam,slao sam i krv na infektivnu kliniku i Torlak,stigao mi je sledeci nalaz:(pisem kako su oni upisali hemijskom olovkom)

3.Adeno virusi 1/16
15.Cytomegalovirus 1/8
17.Varicella zoster 1/16

Nadam se da ce te mi pomoci i razjasniti situaciju u kojoj se nalazim,sta mogu da ocekuje,kakvo lecenje,postupak i ostalo u najkracem.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfne zlezde-dijagnoza?
PostPoslato: Pet Dec 18, 2009 8:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Sto pre se treba javiti hematologu da bi Vas poslao da se urade dodatne analize .Moja preporuka pored obavezne imunohistohemije bila bi da se izvadi najveci limfni cvor i na njemu,celom uradi potpuna obrada!
Bez toga se ne moze nista reci.Koliko godina imate,koje tegobe i kakvi su ostali rezultati?
Sta je radjeno?
Virusologija je ok.
Pozdrav!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfne zlezde-dijagnoza?
PostPoslato: Pet Dec 18, 2009 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 3:33 pm
Postovi: 2
Imam 29 godina.Nemam apsolutno nikakve tegobe,samo te uvecane limfne zlezde,velicine klikera u vratu,recimo 4-5 koje mogu da osetim,spolja nevidljive,cak i na dodir hematolog ih je jedva opipao.
Uradjena mi je ta biopsija,zlezda je precnika 20mm,kao preventiva i bas sam danas uzeo rezultate,u predhodnom postu sam i napisao kakvi su.

Od analiza uz tu biopsiju,radio sam i krv,periferni razmaz,na gomilu nekih virusa,bris grla,ultrazvuk stitne zlezde,stomaka....

U perifernom razmazu se vidi nedostatak vitamina,uvecana jetra(pise u gornjoj granici normale)ostalo apsolutno ok.

Malo sam zabrinut,pa sad...Sta mogu da ocekujem,kakvo lecenje i da li po ovim nalazima od biopsije i ostalog,se moze reci kakvo je moje stanje,tj.da li je situacija opasna i koliko?
naravno nadam se najboljem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfne zlezde-dijagnoza?
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 9:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
na osnovu ovog do sada moze se reci samo a ste imali problem,kakav sniko ne zna dokse ispitivanje ne zavrsi.Od najbenignijih viroza do maligne bolesti.To Vam niko ne moze reci.gledajte dadovrsite virusologiju,ostala je neispitana infektivna mononukleoza koja bi mogla da da ovakav nalaz i obavezno sve sto sam vec napisala!
Pozdrav!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfne zlezde-dijagnoza?
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 13, 2010 11:15 am
Postovi: 4
hmmm...ovako...treba mi misljenje nekog ko se dobro razume.....mom decku su pre nekih nedelju dana iskocile tri kuglice sa leve strane vrata...od tada ga mnooogo bole...bude mu ok tokom dana i onda odjednom mu se slosi,nema snage ni za sta i krenu bas da ga bole te kuglice....bio je kod doktora,vadili su mu krv,rekli su mu da su mu naduvene zlezde i da mozda ima neki virus....poslali su ga da snimi to i taj snimak su poslali negde dalje,predpostavljam nekom specijalisti.....da li neko zna o cemu se radi?jel to moze da bude nesto opasno..?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfne zlezde-dijagnoza?
PostPoslato: Čet Jul 07, 2011 2:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2011 2:28 am
Postovi: 2
Postovanje. Potrebno mi je misljenje i zakljucak strucnog lica.
Vec sigurno najmanje godinu dana imam blago povecan limfni cvor sa desne strane vrata. Do pre godinu dana nisam to ni primecivao zbog akni. Inace imam 24 godine. Majka mi je povremeno govorila "povecao se - smanjio se", kako kada i to vrlo malo. U poslednjih 5 dana je poceo da raste. Sada je oko 1cm, crven, vreo, bolan i pomera se sa kozom. Pre 9 godina mi je sutanovljena dijagnoza mononukleoze, od koje sam izlecen u roku od par meseci. Trenutno se osecam malo slabije nego inace, nemaam povisenu temperaturu niti glavobolje. Sa leve strane u gornjem delu usne duplje imam otvoreni zub vec par godina, a prakticno od trenutka pocetka rasta limfnog cvora, primetio sam i neprijatan zadah iz usta. Sutra idem kod zubara da resim taj zub. Pre oko godinu dana sam imao otvoreni zub i sa leve strane, ali je on lecen i blombiran. Ako je od zuba, da li je moguce da je razlog otvoreni zub sa leve strane usne duplje, posto se uvecani limfni cvor nalazi sa desne strane vrata?

Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfne zlezde-dijagnoza?
PostPoslato: Sub Jul 09, 2011 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2011 2:28 am
Postovi: 2
E, ovako. Bio sam kod lekara koji mi je rekao da to nije limfni cvor vec upaljena lojna zlezda. Kaze da je odmah pod kozom, a limfni cvor je dublje.
KLINICKI: desno iznad projekcije m.scm vidi se promena precnika 15mm, na palpaciju fluktuira u centralnom delu.
ENDONAZALNO lako povijen septum, sluznice blago hiperemicne.
OROFARINGOSKOPSKI: krajnici su srednje velicine, umereno crveni, neravni.
OTOSKOPSKI NALAZ obostrano uredan.

DG ATHEROMA COLLI L DEX. INPHLAMATUM.

TH: AUGMENTIN 1000 tabl 2x1 pre jela, deset dana.
LEMOD SOLU amp 80 mg im.
Hladni oblozi

to pise na izvestaju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: