Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HPA osovina
PostPoslato: Čet Okt 26, 2017 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 4:03 pm
Postovi: 3
Pozdrav,zamolio bih za savet koje analize bi trebalo da uradim,jer mi nisu precizirali,bice napisano ispod.Dakle,imam 27 godina i imam problem sa glavoboljom i stomakom od januara ove godine.Simptomi ukljucuju uglavnom bol i gorenje u stomaku,a glavobolje krecu od gornjeg dela vrata-glave.Cak i pre ovoga sam imao iste glavobolje oko 2 puta mesecno godinama unazad i ne mislim da je problem sa ledjima ili nekom kostanom strukturom,jer mi se sad ista ta glavobolja desava posle skoro svakog jela.Takodje osecam i povremeno uz bol i pritisak u plucima,mozda zbog dijafragme.Da napomenem da sam prestao da jedem hleb,rafinisan secer,kafu ne pijem i ne pusim.Imam redovnu stolicu.Simptomi sa stomakom se desavaju u toku noci ili jutra i najcesce na prazan stomak.Opisane glavobolje mi se desavaju ubrzo posle svakog obroka,mozda pola sata ili sat.Ispostavilo se da imam Helicobacter Pylori,koju sam uspeo da eliminisem ili smanjim do kraja avgusta,potvrdjeno u testovima krvi i stolice.Takodje sam uradio bakterioloski,mikoloski,parazitoloski,Rota/Adeno virus,HP,sve to kroz analizu stolice.Rezultati su bili negativni,ali su simptomi i dalje prisutni.Generalno sam fizicki aktivan.
E sad,dobio sam savet da ispitam Hipotalamusno-hipofizno-nadbubreznu osovinu( limbička hipotalamusno-hipofizno-adrenalna osa) od strane odredjenih lekara.

Citiram: "As to stress, that can fatigue your adrenals and can contribute to headaches but I don’t think that is the sole issue here. You definitely want to find a practitioner that can test your HPA Axis (hypothalamus, pituitary, adrenal) plus a urinalysis to see where your digestion needs support."

Interesuje na koje se to tacno testove odnosi i gde mogu da ih uradim?
Svaka dodatna informacija koja vam je potrebna,mogu da vam pruzim.
Hvala na razumevanju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: