Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 6:51 pm
Postovi: 10
majja je napisao:
Svakako da smetaju (meni je endorinolog rekla da prestanem sa pušenjem, ali nisam :oops: ), i svakako, ako ne štete štitnoj, štete jetri i krvnim sudovima i mozgu........


Da, da. Svakako da su cigare i alkohol otrov za organizam, ali me eto interesiralo isključivo za štitnjaču, jer me doktor nikad nije upitao za pušenje...a čudom se čudio zašto mi se ljetos pogoršalo stanje, a baš sam tada počela (ponovo) pušiti.
I da, od mnogih sam čula da je orahovača/orahovac ljekovit za štitnjaču?! :o


Thnx majja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 9:45 am
Postovi: 2
Dosta vas meša pojmove:

Smanjen rad š.z.=HIPOTIREOZA
Pojačan rad š.z.=HIPERTIREOZA :wink:

_________________
Marijja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 9:45 am
Postovi: 2
Pratim ovaj forum već nekih mesec dana.Svašta se može pročitati što je jako pohvalno.
Bolujem od Hipertireoze vec nekih 5 godina. Imam 33 god i iz Beograda sam. Kod kog endokrinologa se lecite i gde? Da li je neko pacijent Dr. Petakova U KC ili u Dr.Subotica-II hir.? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 6:51 pm
Postovi: 10
Marijja je napisao:
Dosta vas meša pojmove:

Smanjen rad š.z.=HIPOTIREOZA
Pojačan rad š.z.=HIPERTIREOZA :wink:


Ta sam :D
Znači, mene muči HIPOTIREOZA :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 9:40 am
Postovi: 5
Imam jedno pitanje...

Moja majka već 2 godine boluje od hipertireoze!
Valjda sam dobro napisala. :)

Menjali su joj doktori terapiju i ja imam utisak da još uvek nije nađena odgovarajuća, jer njoj nije bolje.
Poslednji rezultati su joj bili:
Ft4 30.4
TSH 0.004
i taj tsh joj se nikako ne popravlja.

Trenutno pije
Propiltiouracil ptu od 50mg 2*1 i
Tivoral100 mg ¼ ujutru
Konkor 5mg

To poslednje valjda zbog lupanja srca.

I poslednji put joj je doktor preporučio da ide na terapiju jodom.
A ona se mnogo uplašila.

Molim Vas da nam neko objasni o čemu se radi na toj terapiji, koliko je rizična i kakve su posledice.

HVALA VAM NA SVIM ODGOVORIMA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 13, 2007 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 1:20 pm
Postovi: 12
Molim vas za misljenje.
Imam hipotireozu i pijem euthirox 100 mikorgrama ujutro pre dorucka vec 7 meseci. Nakon 6 nedelja pod terapijom FT4 je bio u normali a nakon 4 meseca uzimanja terapije i TSH je bio u redu.
Sada imam kontrolu na 6 meseci.
Zanima me sledece:
Posto pokusavam da ostanem u drugom stanju, da li mogu da pijem preparat Peruvian maca, da bih ublazila PMS tegobe,pospesila plodnost i zelju za sexom, koja je vec nekih godinu dana skoro nestala.
Preparat Peruvian maca ima u sebi biljku maca, propolis i aminokiselinu L arginin.
Negde sam procitala da ta aminokiselina L arginin pospesuje funkciju stitne zlezde. Posto je kod mene poremecena funkicja i pijem eutiroks da bi nadoknadila hormon koji moja zlezda ne proizvodi, da li bi taj preparat peruanska maca meni dodatno poremetila funkciju st.zlezde i ometala lek eutiroks.
Molim vas za misljenje, jer mi je sl. kontrola kod endokrinologa tek u aprilu , a da placam vandredno privatni pregled pre tog roka samo zbog ove nedoumice mi ne idem u prilog zbog nocanih troskova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 3:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 1:11 am
Postovi: 6
peruvian maca ili lepidium meyenii se klinicki ispituje jos uvek na misevima i glavna ispitivanja su vezana za musku impotenciju,uvecanu benigno prostatu,stes,osteoarthitis,poviseni pritisak(hypertension)
za sada nema side effecta,ali za svaki slucaj,kao sto sam rekla jos uvek se vrse ispitivanja,pa se ona NE PREPORUCUJE TRUDNICAMA I DECI
Molim vas budite veoma obazrivi uzimanjem prirodnih preparata jer su oni veoma potentni i ako se uzimaju bez potrebe mogu vise problema da naprave nego koristi kako ste vi trudni,vas doktor treba da prilagodi dozu vaseg leka na osnovu krvnih rezultata i da se ista monitoruje konstantno
puno srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2008 11:42 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Ja imam 23 god imala sam isti problem sa19 god i takodje pila tivoral jedan ujutru.Dve godine i sve je bilo u redu,na svoju inicijativu sam prestala da ga pijem i evo već dve godine je sve ok,čak sam bila i trudna ,i dojila ,imala carski rez,i jos uvek je sve u redu.Ali me doktorka redovno prati uz koji nije bas savrsen,na godinu dana,anti tela koja su ok.Lecim se na vma

_________________
Dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hipertireoza
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 7:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Marijja je napisao:
Pratim ovaj forum već nekih mesec dana.Svašta se može pročitati što je jako pohvalno.
Bolujem od Hipertireoze vec nekih 5 godina. Imam 33 god i iz Beograda sam. Kod kog endokrinologa se lecite i gde? Da li je neko pacijent Dr. Petakova U KC ili u Dr.Subotica-II hir.? :o


Marijja,

Ja sam pacijent dr Petakova i mogu reci da sam izuzetno zadovoljna. Covek je prijatan, ljubazan, detaljan, strpljiv i pre svega profesionalac.
U svari je onakav kakvi bi trebali biti svi lekari, ali....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2008 11:42 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Ja idem na vma Dr.Jelena Karajović.Jako je dobra,ljubazna,i iznad svega stručnjal.Pogodila mi je terapiju iz prve,i nakon nedelju dana mi je bilo dobro.

_________________
Dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s.zlezda
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 12:35 am
Postovi: 21
Lokacija: Nis
u porodici imam poremecaj funkcije stitaste zlezde. majka od 20. godine uzima lekove. moji rezultati su sada pokazali da je zlezda porasla , jedan rezanj je 19x16 drugi, levi 17x15mm. pre dve godine dimenzije su bile desni rezanj 14x15, levi 15x16mm.za dva dana idem kod endokrinologa i ocekujem da cu raditi analizu hormona. da li to znaci da je u pitanju poremecaj funkcije stitaste zlezde? pozdrav

_________________
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 5:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Verovatno je u pitanju smanjena fukcija, tada se tiroida povecava. Moze da se lako nadomesti hormonima, samo treba naci pravu meru i vrstu hormona pa postoji period eksperimentisanja dok se ne utvrdi prava terapija ali je posle ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 1:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:07 am
Postovi: 1
molim za pomoc,
moj otac je danas dobio rezultate stitne zlezde,koju je sasvim slucajno prekontrolisao jer vise nisu znali sta mu je,inace 1953 godiste je,i vec smo zakazali pregled kod endokrinologa;ali pregled je za nedelju dana tek i neizvesnost me ubija,jer su rezultati dramaticni
ft4 0.3;TSH100
Objektivno vec duze vreme mu je vrlo loše,znacajan pad koncentracije i pamcenja,plasili smo se da nije Alcahjmer ili nesto tog tipa.Trnu mu i ruke,suva mu je koza,depresivan je
Da li neko ima iskustva sa ovakvim rezultatima,citala sam i o toj komi.
Plasim se,inace nas je troje dece a mamu smo izgubili pre cetiri godine od raka,tako da sama pomisao na lekare i lekove mi je mucna,a i tatino stanje smo pripisivali tugovanju,tako da su simptomi dugo bili maskirani.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 4:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Vrlo je moguće da mu se ovaj poremećaj javio usled tugovanja (od stresa obično strada štitna). Prelistaj teme (bilo je i o tome reči), da ja sada ne bih lupila nešto, jer mi je mozak "na izdisaju" :lol: a sigurna sam da će ti neko napisati pravi odgovor.

Pozz i sve najbolje, majja :wink:


P.S. I trudi se da se i ti što manje sekiraš (koliko god je moguće), jer niko od nas nije imun na stres. Tako je i meni otišla štitna....... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 12:35 am
Postovi: 21
Lokacija: Nis
prvo hvala na odgovoru! :D zanima me koji su simptomi poremecaja rada stitaste zlezde? na sta treba obratiti paznju? da li je to individualno ili su simptomi uvek isti? jako me zanima :roll:

_________________
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: