Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 7:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
oljaeha je napisao:
Sun,mislim da je doktor koji ti je rekao da ne treba nista da pijes potpuno u pravu.Terapija je neophodna tek onda kada zlezda prestane da obavlja svoju funkciju (t.j. kada joj se poveca ili smanji funkcija) sto se vidi analizom FT3 i FT4.Nazalost,do tada imacemo simptome,osecacemo se lose...ali sta je tu je.I meni su antitela jako povisena skoro godinu dana i jos uvek sam bez terapije :cry:
Pozdrav i dobro zdravlje!!! :wink:


Isto kao i kod mene............... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 11:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2005 11:36 am
Postovi: 105
Ja sam danas dobla rezultate ft3, ft4, tsh i atg-at i sve je uredu sem tsh koji je 7,88 (ref 0,4-4). Da li je ovo dovoljno da se kaze da imam hipotireozu ili je potrebno jos nesto uraditi?
Zakazala sam pregled kod endokrinologa, ali dok cekam moram i da razmisljam.
Takodje se od steriliteta suprug i ja lecimo 5 godina i do sada mi niko nije rekao da i ovo moze da bude izvor problema, nego smo radili insemenacije i vto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 11:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Dragi moji,
primate li jos jednog clana???
Par meseci unazad osecam tahikardije,zamaranje,opadanje kose,tremor,uzasne napade gladi,nervozu.....
Uradila sam sve analize krvi i sve je bilo ok osim.....stitne....
Dakle:
TSH 1.17 ok
T3 2.12 ok
T4 190.52 uhhhhh
ft3 i ft4 na gornjoj granici ali ipak ok.
MOZE LI SE OVDE GOVORITI O HIPERTIREOZI???????
DALJE,ultrazvuk mi je zakazan tek za 9.6, a do ted mi je lekar prepiaso propranolol 1/4 dnevno...O njemu sam cula sve i svasta...Nisam bas nesto raspolozena da ga pijem ali....ako mora....(priznajem,lakse se osecam sa njim)Da li ga jos neko koristi...Sta mislite o tome???POZZZZZZ

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2007 1:03 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
era je napisao:
Ja sam danas dobla rezultate ft3, ft4, tsh i atg-at i sve je uredu sem tsh koji je 7,88 (ref 0,4-4). Da li je ovo dovoljno da se kaze da imam hipotireozu ili je potrebno jos nesto uraditi?
Zakazala sam pregled kod endokrinologa, ali dok cekam moram i da razmisljam.
Takodje se od steriliteta suprug i ja lecimo 5 godina i do sada mi niko nije rekao da i ovo moze da bude izvor problema, nego smo radili insemenacije i vto...


Sto se tice Vasih rezultata Vi imate subklinicku hipotireozu tj.hypothyreosis subclinica.Moze se jos jednom proveriti TSH radi potvrde dijagnoze.
To je jedno stanje koje moze voditi razvijenoj, "pravoj" hipotireozi sa svim simptomima koji idu uz tu bolest.
Izmedju strucnjaka se vode rasprave da li treba to stanje leciti i prema onome sto znam od strane strucnjaka koje cenim, ipak treba zapoceti lecenje sa supstitucijom/nadoknadom hormona stitaste zlezde tj T4.
Terapija je vrlo jednostavna i lek se pije jednom dnevno.
Sa jedne strane to ce dovesti do normalizovanja Vaseg tireoidnog statusa, jer Vi zapravo imate manjak hormona stitaste zlezde, a sa druge ce smanjiti eventualno/ako imate, uvecanje stitne zlezde kod Vas.
Hormoni stitne zlezde su mocni hormoni koji regulisu mnoge procese narocito, maturacije /sazrevanja celija svuda po telu, pa i sami sebe!!, na nivoi hipofize i stitaste zlezde.
Dakle, vezano za sterilitet, a on moze biti i muski!!! i zenski!!!, eventualno ako je sterilitet vezan za neki proces "sazrevanja" Vi biste imali teorijsku korist kod zenskog steriliteta(odnos muskog i zenskog steriliteta je 50%:50%) od lecenja subklinicke hipotireoze.
Za mene ostaje pitanje, a o tome popricajte sa svojim endokrinologom kao i o svemu iznad, moje pitanje uzroka subklinicke hipotireoze kod Vas, ako ste ipak mlada osoba, predpostavljam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2007 1:03 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
marija r je napisao:
Dragi moji,
primate li jos jednog clana???
Par meseci unazad osecam tahikardije,zamaranje,opadanje kose,tremor,uzasne napade gladi,nervozu.....
Uradila sam sve analize krvi i sve je bilo ok osim.....stitne....
Dakle:
TSH 1.17 ok
T3 2.12 ok
T4 190.52 uhhhhh
ft3 i ft4 na gornjoj granici ali ipak ok.
MOZE LI SE OVDE GOVORITI O HIPERTIREOZI???????
DALJE,ultrazvuk mi je zakazan tek za 9.6, a do ted mi je lekar prepiaso propranolol 1/4 dnevno...O njemu sam cula sve i svasta...Nisam bas nesto raspolozena da ga pijem ali....ako mora....(priznajem,lakse se osecam sa njim)Da li ga jos neko koristi...Sta mislite o tome???POZZZZZZ

Od cega se Vi zapravo lecite?
Imate li neku bolest od koje se lecite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 7:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
marija r je napisao:
Dragi moji,
primate li jos jednog clana???
Par meseci unazad osecam tahikardije,zamaranje,opadanje kose,tremor,uzasne napade gladi,nervozu.....
Uradila sam sve analize krvi i sve je bilo ok osim.....stitne....
Dakle:
TSH 1.17 ok
T3 2.12 ok
T4 190.52 uhhhhh
ft3 i ft4 na gornjoj granici ali ipak ok.
MOZE LI SE OVDE GOVORITI O HIPERTIREOZI???????
DALJE,ultrazvuk mi je zakazan tek za 9.6, a do ted mi je lekar prepiaso propranolol 1/4 dnevno...O njemu sam cula sve i svasta...Nisam bas nesto raspolozena da ga pijem ali....ako mora....(priznajem,lakse se osecam sa njim)Da li ga jos neko koristi...Sta mislite o tome???POZZZZZZ


ako ti ljekar potvrdi hiper,..mada si ti mozda u nekoj sub-hiper fazi,..ne znam ljekarova je zadnja,..a "propranolol" koristim i ja trenutno 2x 1/4 i nije mi prvi puta,...vec par godina ga koristim u odredjenim inervalima uz konsultacije sa internistiom jedno mjesec-dva,..manje doze kao ova uz postepeno smanjivanje 1/4 te kada se smiruju palpitacije,..iskljucujem ga
slobodno kosristi taj lijek,..ali redovno dok imas takhikardije,,..on ti zapravo cuva srce od bezveznog naprezanja,..a doza koju uzimas je najmanja moguca,..stoga samo naprijed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 10:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Jesensky,hvala ti puno.....
Dr Zvonimire,izleda da se nismo bas razumeli....
Sa gore navedenim tegobama javila sam se lekaru koji mi je dao da uradim analize krvi ukljucujuci i hormone stitne zlezde.Sve je bilo u redu osim T4,kao sto rekoh...Lekar opste prakse me salje da uradim eho stitne zlezde koji sam na jedvite jade uspela zakazati za 9.jun(provincija,sta cete...) i salje me kod interniste koji mi predlaze da sacekamo eho i ponovne analize hormona za otprilike mesec dana,pa da vidimo sta cemo dalje,da le ukljucivati ptu ili sta vec....U tom "praznom" periodu cekanja novih rezultata dao mi je da pijem propranolol 1/4 na dan...O tom leku sam,priznajem,cula sve i svasta,pa ne znam da li da ga pijem ili da preguram i tih mesec dana ovako kako sam i do sad....
Najbitnije,da li se samo na osnovu visoke vrednosti T4 moze postaviti dijagnoza hipertireoze a svi ostali nalazi su u redu,ukljucujuci i fT4?
POZDRAV

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...ruzicasta endokrinologija
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2007 1:03 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
marija r je napisao:
Jesensky,hvala ti puno.....
Dr Zvonimire,izleda da se nismo bas razumeli....
Sa gore navedenim tegobama javila sam se lekaru koji mi je dao da uradim analize krvi ukljucujuci i hormone stitne zlezde.Sve je bilo u redu osim T4,kao sto rekoh...Lekar opste prakse me salje da uradim eho stitne zlezde koji sam na jedvite jade uspela zakazati za 9.jun(provincija,sta cete...) i salje me kod interniste koji mi predlaze da sacekamo eho i ponovne analize hormona za otprilike mesec dana,pa da vidimo sta cemo dalje,da le ukljucivati ptu ili sta vec....U tom "praznom" periodu cekanja novih rezultata dao mi je da pijem propranolol 1/4 na dan...O tom leku sam,priznajem,cula sve i svasta,pa ne znam da li da ga pijem ili da preguram i tih mesec dana ovako kako sam i do sad....
Najbitnije,da li se samo na osnovu visoke vrednosti T4 moze postaviti dijagnoza hipertireoze a svi ostali nalazi su u redu,ukljucujuci i fT4?
POZDRAV


Razumeo sam ja Vas, ali Vi izgleda niste mene.
Ovo ce Vam izgledati cudno, kao sto je i postavljanje dijagnoza putem Interneta, predpostavljam, ali mislim da Vi uopste nemate bolest stitaste zlezde i pored takvih rezultata.
U najmanju ruku trebalo bi konsultovati jos jednog iskusnog endokrinologa, jer Vasi rezultati, kao i simptomi, neispunjavaju sve kriterijume za dijagnozu hipertireoze.
Propranolol je, inace, prilicno bezbedan lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 19, 2007 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Ok,razumem,ali samo jedno mi nije jasno.Ako problem ne pravi stitna zlezda,ko onda pravi?

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 19, 2007 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2007 1:03 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Sacekajmo da vidimo sta kaze endokrinolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 1:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Joj,postovani,znam da sam dosadna ali ne vredi...
Naravno da cemo sacekati endokrinologa ali znate sta mi je palo na pamet....ta uzasna glad i taj neprijatan tremor,cini mi se,celog tela...To me seca na hipoglekemiju koja mi se cesto desavala,jer u trudnoci(pre dve godine) imala sam Diabetes gest. tip 1.....Sad sam u okviru lab. analiza radila samo obicnu glikemiju,ono-ujutru,na prazan stomak,i bila je ok,oko 5.Ali mozda bi trebalo uraditi OGTT???Ne zamerite,ne igram se doktora,samo nagadjam....Znate,u pubertetu sam imala intoleranciju glukoze pa u trudnoci diabetes....sta znam....
Jos jednom,ne zamerite i hvala na razumevanju...

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2007 1:03 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
marija r je napisao:
Joj,postovani,znam da sam dosadna ali ne vredi...
Naravno da cemo sacekati endokrinologa ali znate sta mi je palo na pamet....ta uzasna glad i taj neprijatan tremor,cini mi se,celog tela...To me seca na hipoglekemiju koja mi se cesto desavala,jer u trudnoci(pre dve godine) imala sam Diabetes gest. tip 1.....Sad sam u okviru lab. analiza radila samo obicnu glikemiju,ono-ujutru,na prazan stomak,i bila je ok,oko 5.Ali mozda bi trebalo uraditi OGTT???Ne zamerite,ne igram se doktora,samo nagadjam....Znate,u pubertetu sam imala intoleranciju glukoze pa u trudnoci diabetes....sta znam....
Jos jednom,ne zamerite i hvala na razumevanju...

Za tremor-da li je doktor posle pregleda utvrdio da imate tremor, ili je to Vas subjektivni osecaj?
OGTT bi Vam verovatno bio povisen zbog svih tih okolnosti koje ste naveli oko intolerancije na glukozu.
Koliku imate telesnu tezinu?
Sto se tice uzasne gladi do bola-to je simptom koji hoce da ide sa cirom na duodenumu/glad,slabost, preznojavanje.Da li na hranu uzasna glad/bol prolazi?
Napisite par redaka o svim lekovima koje uzimate sada ili ste uzimali, o oboljenjima koja ste eventualno imali, koliko se dnevno krecete, koliko imate kilograma, da bih mogao ipak pre endokrinologa :D da Vam dam neke savete!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 10:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Ovako.....
29 god,176 cm,57kg....
Prethodna oboljenja_intolerancija glukoze u pubertetu(hig.-dijetetskim rezimom regulisana),i gestacioni dijabet A1.I da,pre par godina sam imala neke tahikardije koje sam regulisala sa 1/4 propranolola prepisanim od strane interniste,Prestala da ga pijem kad sam ostala trudna,samoinicijativno.Nista drugo.....
Sada,nagli gubitak kilaze je krenuo sedam meseci posle porodjaja kad sam za 3 nedelje izgubila oko 10 kg...Srecom da je taj pad stao inace bih otisla u minus,ha,ha.....(Mrsavija sam nego pre porodjaja)
Tremor se ne vidi u toj meri koliko se meni cini....Ali proredjena kosa se nazalost itekako vidi...Tahikardije su tu takodje,ekg je uhvatio jednom 117.Lako,veoma lako se zamorim,zadisem....A glad me vise podseca na osecaj "rupe u stomaku" nego na bol...
Toliko za sad...
Inace sve bih lako ali ubi me ta tahikardija i tremor...Veoma je neprijatno kad sam na poslu(med.sestra).....
PS>POsle porodjaja sam primila 2 transfuzije ai dugo sam vukla anemije ali sad je sve ok....

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: opadanje kose
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 17, 2007 2:45 pm
Postovi: 1
molim za pomoc,zaista sam ocajna...

Vec 2-3 godine mi opada kosa,manje ili vise,ali nepodnosljivo je.
imam i simptome tipa :treperenje,ponekad kad ustanem,ne vidim dobro.hronicno sam umorna!tresu mi se ruke.pre par meseci su mi izvadili jedan jajnik.imala sam i neke cudne reakcije na kozi kad se malo iznerviram.
isla sam do dermatologa,on me nije bas najozbiljnije shvatio.krvna slika mi je odlicna.proverila sam cink i b12 -bilo je normalno.kada sam pitala dermatologa za endokrinologa - ona je rekla da nema potrebe da idem tamo,jer da mi nesto nije u redu sa stitnom zlezdom-videlo bi se odmah.nije me ni pregledala u tom delu.kaze da mi kosa opada zbog nerviranja,ali ja mislim da je cela prica dublja i da se ne moze leciti glupim losionom za kosu.
izgleda da mi nisu u redu hormoni,zar ne?cela ta prica sa jajnikom mi je tesko pala.da li da proverim t-3,t-4 i tsh?

hvala unapred,ne znam vise ni kome da se obratim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 7:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Juhu, da, proveri to, i odradi odmah i Anti TPO At i AMC At!!

Nisam dr, ali imam probleme sa stitnom i sve simptome koje si navela (ali nisam operisala jajnik).

Javi se kad odradis to! Srecno!!

Pozz,majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: