Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 07, 2006 11:28 pm
Postovi: 14
Odlican sajt za hipotiroidizam: ( na engleskom)
http://www.drlam.com/A3R_brief_in_doc_f ... oidism.cfm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: prirodni TSH
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 07, 2006 11:28 pm
Postovi: 14
Zdravo svima,

ja takodje imam hipotiroidizam i uzimam lek vec 2 godine, sinteticki koji sadrzi samo T4. Nadjoh na jednom sajtu iskustvo zene koje je veoma interesantno:
ona je imala simptome hipotiroidizma iako su rezultati bili "normalni" (TSH, T3, T4..) radila nalaze kod vise doktora i kod dva endokrinologa i svi su je ubedjivali da je sve u redu. Onda je istrazila na internetu i dosla do zakljucka da telu treba dodatno i T3 i T4, a ne samo T4. nasla je doktora koji joj je prepisao prirodni lek (Armour Thyroid) i kaze da se oseca mnogo bolje, vratila se energija, spava bolje, izgubila kilograme i sto je najvaznije za nju, posle 7 godina neplodnosti uspela da zatrudni! Ima 40 godina.



:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 12:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
I ja sam pretražila Internet uzduž i popreko u vezi sa hipotireozom i našla informacije o tom prirodnom hormonu koji pominješ. Takođe sam pročitala da ne deluje baš kod svakoga. Čak i kada bismo naručili takav lek iz inostranstva mislim da ni jedan naš lekar ne bi znao da nam kaže kako i u kojoj dozi da ga koristimo. Hipotireoza je baš veliki problem, veći nego što sam mislila kada sam saznala da ju imam. Na jednom forumu ima tema "kako nas sve muči hipotireoza". Baš dobar naziv za temu jer se, nažalost, sa uzimanjem leka ne rešavaju problemi. To nije kao ono - boli te glava, popiješ lek i prestane. Barem je tako kod mene, ja se ne osećam uopšte dobro iako uzimam redovno letrox i hormoni (T3, T4, TSH) su mi sada u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 18, 2008 10:51 pm
Postovi: 2
Cesto sam na ovom forumu,ali sam se tek večeras registovala.Želela bih da procitam mišljenje nekog dr.ali i da se upoznam sa iskustvima drugih,koji imaju problem sličan mom.Imam 41g,i dg.Hashimotov Tireoditis tj. Hipotireozu,od nov. 2007g.pijem Euthyrox 125,ali mi je na prvom pregledu dijagnostikovana i hipertenzija,pa pijem i presolol 100.U suštini,ovo mi je poremetilo životnu koncepciju,i psihički i fizički.Imala sam apsolutno sve simptome i ništa me nije mimoišlo-ugojila sam se,bila bezvoljna,hodala kao zombi,spavala,bila zaboravna,a profesor sam,pa to baš ne ide zajedno.Moj prvi nalaz je bioTSH 75, Antitela 3000-strašno.Sada je to ok ali ja i dalje pijem 125 eyt i nije mi jasno zašto.Imala sam i povećan holesterol i trigliceride,a od nedavno kao posledica hipotir.i kamen u žuči.Još jedan problem,za mene ogroman-ALERGIJE-koprivnjača za koju mi je dermat rekao da je to posledica pad imunitet.PA DDA LI JE TO SVE NORMALNO,PA TA ŠTINA DA NAPRAVI SVEPŠTI KARAMBOL.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 12:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Vršnjakinjo, ja sam bila normalna dok mi se nije javila hipotireza. Sada je sve naopako, nikako da se osećam dobro. Hipotireoza je autoimuna bolest, pa uz nju mogu da idu i druge autoimune bolesti. Ja tako imam vitiligo. Bakćem se i sa drugim zdravstvenim problemima. Nekada mi je toplo vreme prijalo, a sada se po ovim vrućinama osećam jako loše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 12:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Posle dužeg vremena, pozdrav svima.. :wink:

Čitajući vaše postove, prva reakcija mi je bes, iliti, besnilo prema lekarima.

To je neverovatno kako su oni nemarni, nezainteresovani za zdravlje pacijenata ! Samo gledaju da nas se što pre otarase. I ponašaju se kao da primaju platu od farmaceutskih industrija !

Negde sam već pisala na ovom pdf o svojim problemima i zahvaljujući lekarima, još uvek ne znam šta je sa mnom..

Lupanje srca, trnjenje leve ruke, vrtoglavice, zamagljen vid, ajaoj Bože, a kako sam ponekad tupava, pa da vam ne govorim...i ta neka "so" u ustima koja lepo peče....užas...Odem kod kardiologa, kaže srce je ok.
Problem sa rukama on vidi u kičmi. Sad po ovim vrućinama, koje mi prijaju, oduvek volim toplo, opet problem.....Zagrejana sa ulice kad udjem u klimatizovanu prostoriju 'oću da se onesvestim.....Samo pobelim i gotovo padam.....A, o znojenju da ne govorim....Sva sam gola voda....

Kako su mi ona 3 "obavezna" hormona štitne prošle godine bila ok. nisam se osvrtala na nju sve dok nije počela kosa da mi opada...Ajd, što opada, nego što se kvalitet kose total promenio..!....Imala sam kosu kao lavica, jake dlake, sjajne, "živu" kosu..loknastu....Sad je to jad i beda....Vise neke beživotne dlake, masti se neverovatno, al neverovatno.. Ako ne operem kosu trećeg dana meni kao da"otekne" teme i boli na dodir...!!!...

Sve u svemu, osećam se k'o raštimovan orkestar koji svira bez dirigenta ! Svaki organ svira za sebe.....

Kad sam bila kod ginekologa zbog od jednom neredovnih menstruacija rekla mi je 'ladno.."pa,šta bi vi hteli, koliko vam je godina".!"to je bila moja 42.g....znači, po njoj ja sam u klimaksu...ok.

Čitala sam vaše postove i videla da hvalite dr. Hajdukovića sa VMA. Na
svoju ruku pre neki dan zakažem pregled kod njega. Odradi čovek ultra zvuk, kaže sve je ok. Pita me za cikluse, ja mu kažem, i pita čovek na osnovu čega je moj ginekolog zaključio da sam ja u klimaksu.? Kad sam mu rekla na osnovu krštenice, samo je ostao da sedi u stolici u gleda u mene. Desetak sekundi ništa nije rekao. Sve simptome koje sam ovde navela, rekla sam i njemu. Dao mi je spisak hormona koje treba da odradim i da mu odnesem da pogleda. Naravno da ću vam odmah sve raportirati.

E, da....još nešto. Molim vas da pročitate barem ovo i da pokušamo zajedno da dodjemo do nekih zaključaka.....

Problematična štitna žlezda stvara masnoću, ako sam dobro razumela..( na prim. zašto opada kosa?..štitna je napravila višak masnoće u kojoj "pliva" koren dlake i zbog toga nema dovoljno hrane i kiseonika ) da li je moguće da štitna isto tako stvara višak "masti" u organizmu i tako inicira dijabetes ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 18, 2008 10:51 pm
Postovi: 2
Pa vrsnjakinjo,ja sam do skoro nosila 4 banke bez problema,živela,radila,družila se,putovala,gradila,ludovala.Prvi put ovog leta ne idem s porodicom na more,zbog zdravsvenih problema,pa sam zato neopisivo tužna.Pokušavam da se otarasim viška kg,ala mi to ne polazi za rukom pa se dodatno deprimiram.Leči me dr Djilas u NSi zaista imam poverenja u njenu dijagnostiku.Trenutno me izluđuje alergija,pijem Flonidan naredna 2 meseca,ali je i to lov u mutnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 11:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Ne da sam nosila svoje četiri banke bez problema, nego sam. bre, bila ja. Sad mi se karakter skroz promenio !... :o Da zapevam, da zaigram, vesele sam prirode.......sad samo ćutim....I trpim.

Ujutru idem da radim nalaze, u utorak po podne kod lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 1:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Jesbi, idemo kod istog lekara. I ja sam mu se požalila na opadanje kose. Na Internetu ima dosta tekstova na tu temu, ali ne i nekog korisnog saveta kako da se taj problem reši. Meni je dermatolog rekao da su kod nekih ljudi folikule jednostavno osetljivije na rad hormona štitne žlezde, pa zato kosa opada. Meni doduše raste i nova kosa ali je ta mala, pa dok izraste načekaću se. Inače, kosa mi je počela opadati još dok sam imala subkliničku hipotireozu. Naravno, muku mučim i sa kilogramima jer je kog hipo metabolizam usporen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 6:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
ana22 je napisao:
Jesbi, idemo kod istog lekara. I ja sam mu se požalila na opadanje kose. Na Internetu ima dosta tekstova na tu temu, ali ne i nekog korisnog saveta kako da se taj problem reši. Meni je dermatolog rekao da su kod nekih ljudi folikule jednostavno osetljivije na rad hormona štitne žlezde, pa zato kosa opada. Meni doduše raste i nova kosa ali je ta mala, pa dok izraste načekaću se. Inače, kosa mi je počela opadati još dok sam imala subkliničku hipotireozu. Naravno, muku mučim i sa kilogramima jer je kog hipo metabolizam usporen.


.... :lol: ..I, kakav ti se čini čika doca?..Večeras idem po rezultate a sutra kod njega pošto radi valjda još samo ove nedelje, pa ide na godišnji.

Nisam bila kod dermatologa nego u apoteci na onom pregledu temena kose.
Tamo se lepo vidi da koren dlake "pliva" u masti, ali meni je kosa masna od uvek, genetski. Kupila sam onu penu za čišćenje temena, što god to značilo, i one ampule. Sad sam bila pre par dana na pregledu i meni je videla da ima novih, regenerisanih korena dlake i da polako raste. Ali mi je i rekla da poremećaj štitne žlezde stvara masnoću, i da je to ta masnoća koja je bukvalno zatvorila koren dlake tako da nema hrane i beživotna dlaka opada..
Isto mi je metabolizam usporen, takva sam, majku mu.
Sa kilogramima od uvek mučim muku, ali i oslabim kad hoću. Nemam tu nikakvih problema, pu pu....da ne ureknem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 8:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Stigli mi nalazi....izgleda da je sve u redu.....Ništa mi nije jasno....

Ajd, "prostudirajte " i vi malo.... :D

Na....139,7............ref.vred...135-148
K.........4,38..........................3,5-5,3

T3........2,11.........................1,3-3,1
T4........105..........................58-161
FSH......49,2.........................25,8-134,8....(za menopauzu)
LH........38,7..........................7,7-58,6................."
Testosteron....0,534...............0,06-0,82
Kortizol.............499...............jutarnja...138-690
TSH..................1,50..............0,400-4,000
AMC-At (TPO)....7,51..............0,0-10,00

Ako nije štitna, onda mi kosa opada zbog masnoće, kod kardiologa zbog lupanja srca i drhtavica......a,zbog soli u ustima da radim analize na parazite???....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 8:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Štitna žlezda ti je o.k. Meni i ostali parametri izgledaju sasvim u redu. Koliko dugo ti kosa opada? Ako je samo nekoliko meseci to nije strašno, može biti sezonski, stres. I ja sam bila na onoj analizi kose u apoteci, ali kao i mnogi drugi koji su bili i pisali na forumima svoja iskustva to nije pouzdan pregled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 10:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Primetila sam krajem avgusta prošle godine......Odmah sam uradila analizu krvne slike i nalaz T3, T4 i Tsh....sve bilo ok. Počela kosu prati sa "Margo" šamponom ( neki zemunski) i stade opadanje....Kupim taj što reklamiraju u apoteci, i perem kosu s njim, ali ona opada i dalje.....Zbog toga sam i htela da ozbiljno proverim krvnu sliku i hormone.....Dr. Hajduković večeras pogleda nalaze i kaže sve je.ok.. budite zadovoljni, ja odo na odmor.... :lol:

Idem sad da se jadam na dermatologiji......

:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 26, 2008 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
Citam postove, i vidim ime prof. Todorovic-Djilas. Meni, kao i nekolicini poznanika koji boluju od hipotireoidoze i Hashimoto tireoiditisa, simptome okarkterisala kao psihosomatske. Na sve lose nalaze, opste stanje, na maksimalnu dozu leka i VISOK TSH. Inace, od smanjene funkcije stitaste zlezde bolujem od svoje 14. Kosa mi je bila jaaako gusta i jaka. Sada se malo proredila, nista drasticno, obzirom da trajanje bolesti, a to je vec 10. godina. Postoji dosta simptoma koji odskacu, od klinicke slike ovog oboljenja. Medju njima i opadanje kose.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 9:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 9:36 am
Postovi: 2
Da li neko moze da mi da informaciju koliko su mi alarmantni rezultati i savet sta mi valja ciniti
T3 2.4 (1.3-3.1)
T4 132 (66-181)
TSH je smanjen 0,212 (0.350-5.500)
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: