Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hipotireoza, povecana antitijela, atrofija, paraplegija
PostPoslato: Čet Avg 20, 2015 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2015 4:01 pm
Postovi: 2
Pozdrav, molim Vas, ocajna sam, moje stanje je sve gore i gore.

Bolujem od hipotireoze i za godinu dana sam dosla do kolica.

Od 2010. se lijecim od hipotireoze Letrox-om 75 mcgr. Od novembra 2013 sam u teskoj menopauzi sa nesnosljivim vrucinama.

U julu 2014. počinje moja bolest sa titranjem trbusnih i ledjnih misica. Titranje prelazi na noge i pojavljuje se grcenje i istezanje misica, zatim nemogucnost stajanja na pete i prste da bi na kraju oba stopala pala. Misici su poceli atrofirati i slabiti. U januaru sam primljena na kliniku i kretala se uz pomoc stapa. Uradjen MR koji ne pokazuje specificnosti da bi uzorokovale ovakvo stanje. Uspostavljena mi je dijagnoza polineuropatija udruzena sa hipotireozom jer sam imala manjak D vitamina (20 nmol/L, Rv: 75-250) i visoka antitijela stitne: FT3: 5,0; FT4: 18,7; TSH: 3,4; TgAT: 2000; TPAT>2000. Korišten Pronizon 40 mg na drugo jutro, Miligamma 100 2x1, banjsko liječenje, 5 tretmana plazmafereza, fizikalne terapije na klinici, Imuran 25 mg. Nista nije pomoglo nego se stanje stanje pogoršalo te sam od stapa presla na hodalicu a sada sam u kolicima.

Prilikom pogorsanja nisam imala nikakvo trnjenje nego osjecaj da mi misicima prolaze mjehurici ili vibracije. Sada slabost imam i u rukama i trupu, te mi je tesko kihati i nakasljati se. Kontrola nad stolicom i mokrenjem uredna.

Molim da mi se neko javi i pomogne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hipotireoza, povecana antitijela, atrofija, paraplegija
PostPoslato: Uto Avg 25, 2015 12:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Милгама ништа не ваља и џабе си је пила. Нека ти неко набави јаке препарате Б1, Б2 и Б6 а и осталих из групе Б витамина, марке Now, Twinlab или Natrol.

Да ли си проверавала херпес, коксаки, борелију...?

За штитну жлезду мислим да би могла да користиш Луголов раствор али нисам сигуран па провери.

Препоручујем ти домаћи препарат који се прави од комовице и белога лука. А можда и петролеј.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: