Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Pon Mar 16, 2015 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Imam jednu nedoumicu u vezi odnosa lučenja hormona i količine antitela u organizmu.

Naime, još na početku terapije mi je objašnjeno da moja štitna žlezda pojačano luči zbog povećane koncentracije antitela u organizmu. No, nakon godinu dana terapije, antitela su bila u granicama normale, ali je štitna po prestanku uzimanja terapije ponovo počela pojačano da luči - iako su sada antitela bila u redu?

Postoji li neko objašnjenje zašto je to tako? Mislim sigurno nije tako jednostavno kao što ja to predstavljam, ja sam laik pa zato i pitam... Naravno da sam kontaktirao i svog lekara, ona žena kaže ne zna. -_-

Hvala na eventualnom razrešenju nedoumice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Uto Mar 17, 2015 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Напиши резултате анализа које си уназад радио, а за T3, T4, TSH. Хронолошки их лепо поређај.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Uto Mar 17, 2015 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
18. 12. 2013. (prvi nalazi): ft4 > 100; tsh < 0, 005
26. 12. 2013.: anti tshr: 9, 00
30. 12. 2013.: ft3: 12, 67; ft4: 47, 59; tsh: 0, 048
24. 01. 2014.: ft3: 6, 64
28. 01. 2014.: ft4: 30, 10
03. 03. 2014.: ft3: 5, 68; ft4: 15, 34
22. 04. 2014.: ft3: 5, 96; ft4: 12, 76; tsh: 0, 736
23. 05. 2014.: ft3: 6, 03; ft4: 12, 00; tsh: 2, 13
26. 06. 2014.: ft3: 6, 11; ft4: 13, 40; tsh: 2, 27
23. 08. 2014.: ft3: 7, 97; ft4: 16, 22; tsh: 1, 70
30. 09. 2014.: ft3: 5, 54; ft4: 18, 36; tsh: 1, 68
11. 11. 2014.: ft3: 6, 55; ft4: 16, 19; tsh: 1, 11
13. 12. 2014. (ovi su nalazi važni jer su rađeni nakon mesec dana neuzimanja terapije, a nakon godinu dana radio sam i antitela): ft3: 11, 75; ft4: 33, 06; tsh: 0, 007; anti tshr: 1, 35 (sada u granicama normale, u odnosu na početnih 9, 00)
03. 02. 2015. (u međuvremenu povratak na lekove): ft3: 7, 39; ft4: 15, 81; tsh: 0, 688
14. 03. 2015.: ft3: 7, 3; ft4: 15, 4; tsh: 1, 090

Dakle, sve je naizgled izgledalo ok dok nisam prestao da uzimam lekove u novembru 2014. Nakon mesec dana tako hormoni su opet ispali iz normale, pa sam se vratio na lekove, tj. tirozol. U međuvremenu, možda bi valjalo i to da pomenem, od 18. 12. 2014. svakog dana uradim po 3 serije od 2 joga položaja za koje mi je rečeno da mogu pozitivno uticati na rad štitne, a 19. 01. 2015. sam uzeo i prvu dozu homeopatskog leka (1 doza na 10 dana). No, da bih znao da li išta od toga deluje, moraću da sačekam makar još mesec dana, kada ću ponovo pokušati da idem bez tirozola. Od 13. 12. 2014. do 03. 02. 2015. pio sam 10 mg dnevno, a od 03. 02. 2015. do juče pio sam 5 mg. Od danas pa u narednih mesec dana piću 2, 5 mg dnevno (pod uslovom da ne primetim neko naglo pogoršanje).

Fora je u tome što je tirozol lek čija se konzumacija ne preporučuje na duže staze, jer može da obali krvnu sliku - tako kaže moja lekarka. On svakako uravnotežuje lučenje hormona, ali ima i tu svoju štetnu stranu pa oni uglavnom pacijente koji se ne izleče u roku od 1-2 dana nagovaraju na operaciju uklanjanja žlezde, nakon čega bi se pili hormoni. Lično, ta mi se varijanta ne dopada, ne samo zbog operacije nego zato što mislim da to nije idealno rešenje, i trudim se da uradim koliko mogu da izlečim žlezdu. Moja lekarka kaže da to ne zavisi od mene jer je bolest ''autoimuna'' (otprilike nemam pojma šta to tačno znači), ali neki alternativci, među kojima i moj jako dobar prijatelj koji mi je i preporučio jogasane, kažu da ipak postoje stvari koje mogu sam da uradim i tako dam doprinos. Što se tiče samog uklanjanja žlezde, a bez i najmanje namere da budem bezobrazan ili nešto sl., ali moram da priznam da sam po malo razočaran da im je to plafon, to bi bilo kao kad bi neko, umesto da popravi i plombira zub, isti izvadio, ili još gore, povređenu ruku umesto da lečimo mi je lepo amputiramo i ugradimo veštačku... Želim da verujem da će medicina u budućnosti znati da ponudi i neka druga rešenja, osim tog brutalnog vađenja žlezde i kasnijeg pijenja hormona.

Oprosti ako sam te udavio na tekstu ali eto, morao sam ti preneti sve ove relevantne informacije. Unapred se zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći, savetu i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 11:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Штета је што нема Јелисеја на форуму јер би те он добро проанализирао. Можда би могао да прегледаш његове постове да видиш има ли чега за тебе.

Хипофиза мени делује у реду јер лепо реагује на хормоне штитне жлезде. То ме је занимало да би елиминисали евентуални тумор хипофизе. Нигде не видех антитела на штитну жлезду.

Ако хоћеш да испробаш, препоручио бих ти терапију штитне жлезде магнетима. Само немој да ти пада на памет да купујеш оне украсне магнете или магнетни накит. Прескупо је и неделотворно. Погледај шта сам на мом сајту www .aca .rs писао о магнетима и магнетном пољу у Савети, Здравље...

Препоручио бих ти и звучну терапију Рајфовим фреквенцијама.

Корисно би било било и подизање имунитета домаћим препаратом од комовице и белога лука. Рецепт имаш на мом сајту под Имунитет (Савети, Здравље).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Dragi Aco, hvala ti iskreno na odgovoru.

Da, magnete si mi i u jednom ranijem postu preporučio, samo što sam ja tad već bio naumio da idem kod homeopate pa kao rekoh da ne mešam sad previše stvari odjednom... Ali ako homeopatski lek ne bude dao željene rezultate, što ću relativno brzo moći da saznam, pokušaću i sa magnetima, pretpostavljam da nemam šta da izgubim. A ovaj recept za podizanje imuniteta bih u svakom slučaju mogao odmah da probam.

Što se tiče antitela, to ti je ovo anti tshr, 2 puta sam ih radio, jednom na samom početku terapije, i tad su iznosila 9, 00 (5-6 puta više od normalne vrednosti), a nakon godinu dana došla su na 1, 35 (dakle, unutar granica normale).

I u svakom slučaju mi je drago da misliš da nemam tumor hipofize. :-)

Još jednom, hvala ti na svim ovim savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 1:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То су антитела на хормон хипофизе. Требало је урадити још Anti-TPO и Anti-TG.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Čet Mar 19, 2015 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Hm, u pravu si, to mi je definitivno promaklo, da mi nisi rekao ne bih primetio.

Evo sad gledam nalaze, anti-tpo sam vadio samo jednom, na samom početku terapije, i tada su iznosila 382, 2 - više od 11x od gornje granice normalne vrednosti (0-34). Anti-tshr, kao što već rekoh, u početku su bila 5-6x iznad gornje granice normale, pa su nakon godinu dana bila ok.

Dakle, izvadiću anti-tpo prvi naredni put budem vadio ostale nalaze, za nekih 25-30 dana. Biće zanimljivo videti gde su sada.

Jedno pitanje, nadam se da te ne zamaram: od čega uopšte zavisi tj. da li ja mogu išta da uradim pa da koncentracija antitela krene da se smanjuje, u pravcu normalnih vrednosti? Da li tablete, u ovom slučaju tirozol, mogu da utiču na to? Ima li osnova da očekujem, kao što se to desilo sa anti-tshr, da će i ovi anti-tpo sada biti manji (možda ne baš u normalnim granicama jer su na početku iznosila ogromnih 382, 2)?

Hvala ti na postu, da mi nisi rekao definitvno bi mi promakla ova vrlo važna stvar... Eto zašto nije dobro biti laik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Čet Mar 19, 2015 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И ја сам званично лаик, бар што се тиче медицине. :wink:

Антитела ти се нису спустила због лека, него си вероватно нешто променио па ти се имуни систем смирио.

Знам само неколико ствари које су добре код аутоимуних проблема. Једна је Стрептофил који је некада производила Галеника и он је дефинитино прави лек. Међутим, фармакомафија је ту умешала своје прсте па се не производи, бар колико ми је познато.

Наравно, магнети који ће помоћи регенерацију штитне жлезде.

Довољна количина чисте воде и праве лимунаде са правим медом.

Сада за све мора да се наглашава "право", "домаће", "без хемије" јер је народ изгубио осећај шта је здраво пошто смо затрапни реклама квази здравих производа.

Даље, онај домаћи прапарат од комовице и лука је одличан за сређивање имунитета и можда ти помогне. Веће количине витамина Ц су веома корисне, али не било ког витамина. Треба то мало боље да проучиш, а лично користим Натролов Ц 1000, две таблете дневно а по потреби и више:

Slika

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Pre svega, hvala ti što strpljivo odgovaraš na moja pitanja, iako nisi dužan to da radiš. Definitivno primer koji bi i mi ostali trebalo da sledimo.

Znači antitela su u vezi sa imunim sistemom... Iskreno da ti kažem, nisam siguran koliko sam toga promenio u ishrani pre i nakon početka terapije, ne mnogo svakako, mada se ja u svakom slučaju trudim da vodim nekog osnovnog računa o zdravlju. Doduše, ništa posebno, nisam vegetarijanac ili nešto sl., ali ne jedem mnogo, ne pušim, ne pijem... Trudim se tako da izbegavam neke ekstreme, ali ne vodim sad nekog posebnog računa o unosu tog i tog vitamina i sl. Raspitaću se još o tome, naročito u zavisnosti od vrednosti anti-TPO kad ga budem vadio uskoro.

Kad već pominješ vitamin C - a molim da mi se skrene pažnja ako nedozvoljeno skrećem sa teme iz naslova ili činim neki sličan prekršaj - kakav je tvoj stav o suplementima, da li ih ti koristiš, ako da, koje i koliko? Najpre sam bio stekao utisak da si pobornik prirodne hrane i sl., što u stvari verovatno i jesi ali se začudih kad si mi predložio da uzimam vitamin C u obliku tableta (doduše, rekao si ne bilo koji), ja sam nekako uvek imao stav da su te tablete suviše veštačke, ali nisam naučnik tako da u suštini nemam pojma. Naročito me zanima za vitamin C, koliko smo samo puta čuli da je važan za imunitet. Kolika je preporučena dnevna doza, zar ne bi lako moglo da se pretera sa tim tabletama, one najčešće sadrže visoku koncentraciju?

Zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 9:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Трудим се колико могу и колико ми време дозвољава. Направио сам и сајт www .aca .rs да бих знање и искуство поделио са другима. Ту можеш пронаћи каквим се препаратима кљукам. :)

Антитела обично настану због неке вирусне инфекције, а онда почну да нападају и оно што не треба да раде.

Јесам поборник здраве исхране, али како данас тумачити тај појам? Јабуке данас имају три пута мање витамина Ц него пре двадесетак година. И шта онда значи здраво се хранити?! У данашњој храни налази се много мање витамина и минерала него некада. Због тог мањка витамина и минерала, неопходан је додатан унос истих. Само је потребно пронаћи квалитетне производе.

Дакле здрава исхрана данас се свела на избегавање разних хемикалија којима произвођачи затрпавају биљке и животиње. Некада је пилеће месо било најбоље за децу, а данас је отров јер је пуно хормона и антибиотика. Значи треба пронаћи узгајиваче пилића који их хране нормалном храном. И тако даље.

Предозирање је могуће код неких витамина и минерала, али због тога свако треба да буде свој лекар и да проучава информације и учи, како би знао шта је здраво. Званични ставови медицине, медији итд. сами по себи нису извор тачних информација. То је ствар дневне политике, фармакомафије итд. Значи, памет у главу.

Што се тиче самог витамина Ц, редовно пијем 2.000mg дневно, а понекад и 5.000mg.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Ako se ti do sad nisi predozirao sa 2 000 - 5 000 mg vitamina C dnevno onda neće niko, evo sad čitam na netu i na nekoliko sajtova piše da je preporučena dnevna doza vitamina C - 90mg! :o

A za ovo da svako treba da se informiše i uči u svakom slučaju si u pravu. Nisam pozvan da pričam o farmakomafiji i sl., naprosto moje poznavanje tih stvari je površno, ali lično jesam tip čoveka koji je skeptik, ni u šta ne verujem dok se iskustveno ne uverim, i naravno svako sam bira u šta će i kome da veruje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Већ се и не сећам колико година пијем по 2.000mg овог витамина Ц. Једно време сам пио Twinlab витамин Ц јер није било Натрола. Када се осетим килавим, навалим. Нажалост то није лек за све, али вреди.

Тенденција већ неколико година је да се смањују препоручуне дозе витамина и минерала да би се народ што више разбољевао. Сећам се када су о томе давно причали да ће се дешавати и ево - дешава се.

Иначе да ли знаш да витамин Ц није кисео?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Možda zaista smanjuju te ''preporučene dnevne doze'', ne odbacujem ništa. Zato je najbolje da svako sam utvrdi šta mu odgovara.

Nisam znao da vitamin C nije kiseo. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 10:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како ћеш да објасниш да у зеленој паприци има више витамина Ц него у поморанџи у којој опет има више витамина Ц него у лимуну? Само тако што ћеш закључити да витамин Ц није кисео.

Обична аскорбинска киселина се лако прави па су је прогласили витамином Ц. Дакле избегавај кисели "витамин" Ц.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Aha, na nekim sajtovima je pored vitamina C stajalo i askorbinska kiselina, iskreno nisam znao ni šta je to, dakle to nije isto što i pravi vitamin C, hvala na informaciji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: