Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 3:51 pm
Postovi: 2
Imam 16 godina i vec godinu dana imam problem sa ginekomastijom,pre 4 dana sam imao operaciju na Institutu za majku i dete.Operacija je prosla dobro,sad sam samo hteo da pitam sto se tice ožiljaka od drenova i od same operacije kako zarastaju i koliko vremena treba da se barem malo povuku.Hvala u napred :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Mar 09, 2016 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 3:20 pm
Postovi: 29
Aleksandar023 je napisao:
Imam 16 godina i vec godinu dana imam problem sa ginekomastijom,pre 4 dana sam imao operaciju na Institutu za majku i dete.Operacija je prosla dobro,sad sam samo hteo da pitam sto se tice ožiljaka od drenova i od same operacije kako zarastaju i koliko vremena treba da se barem malo povuku.Hvala u napred :D



i ja sam imao pre par dana operaciju, oziljci su minimalni bar kod mene,par milimetara.Kontam da ce proci za par dana ..Da li nosis elasticni zavoj ili steznik i gde si ga nabavio?Mene su umotali u elasticni zavoj pa imam problem nekako se svuce,sklizne sa grudi..Zavoj se nosi 2 nedelje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sub Mar 12, 2016 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 3:51 pm
Postovi: 2
Nosim steznik,ne moze se naci u običnim apotekama nego moras potražiti u prodavnici za ortopedska pomagala,cena ti se krece od 3000 pa naviše.Hvala na odgovoru :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Mar 14, 2016 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 3:20 pm
Postovi: 29
Пошто ми је помогао овај форум и људи који су описали своја искуства,можда некоме помогне и моје.
Дијагноза :гинекомастија,масно и жлездано ткиво формирало „дојку“..Био је присутан и проблем гојазности,то сам решио ..Појавили се трбушњаци али на грудима и даље висе дојке..
Само они који имају овај проблем знају како то делује на психу.Уништене су ми најбоље године живота јер сам се повукао у себе.Изгубио сам комплетно самопоуздање,депресија,самосажаљење,туга,бол,срамота,самачки живот,живот испуњен ничим.Никад нисам био на мору,базену.Мајицу сам први пут скинуо пред пластичним хирургом..
Процедура:претходних 10 ак година сам био 3 пута код ендокринолога,рађен хормонски преглед крви,ултразвук дојки.У току пубертета колико сам сконтао долази до промена које се после повуку али неким момцима остану увећане дојке..Након обављених прегледа ендо.ми рекао да немам шта код њега да тражим-све у реду и дао ми интерни упут за пластичног хирурга..Упут за пластичног можете добити и директ од опште праксе,оверите га и он важи 6 месеци.Требаће вам и упут од опште праксе (са извештајем од пластичног хир. то добијаш)за болничко лечење исто га треба оверити!
Пластични вас прегледа,за 5 минута закажете термин захвата у општој анестезији,све је бесплатно ако имате оверену књижицу! Битно је да током разговора са др дефинишете шта хоћете јер сам се ја мало поплашио,блокирао и успео рећи само да се „поравнају груди“,дакле може и померање брадавица ако су вам асиметричне,ако превише висе,дакле спремите се да сажето кажете како хоћете да то изгледа!Ради се липосукција
Потребна је комплет анализа крви,мишљење интернисте и ЕКГ,све у локалном д.здравља.Боравак у болници смарање-дан пре операције(преглед код анестезиолога,ако имате још неке алергије,тегобе кажете му,висина ,тежина)Битно је да вече пре операције ништа не пијете и не једете,да би сте лакше „поднели „анестезију.Одеш у салу,заспеш,пробудиш се и готово!Апсолутно никакви болови,нема ни вртоглавице,никакве тегобе после анестезије...Пробудиш се са појасем преко груди ,преноћиш и отпуштају те сутрадан..Еластични завој се носи 2 недеље.Не примети се испод дукса на раскопчавање тако да нисам ником ни рекао о захвату.Најслађе ствари у животу не можеш ником рећи))Првих пар дана си мало „укочен „због стезника,после нормално све..
Најтеже је одлучити се на овај корак!Имао сам велик страх од непознатог,најгора су 2 дана пре операције,мислени рат у глави,пада мотивација...али кад се сетим шта сам све преживео.Дакле ово је једноставније од вађења зуба ,смешно.ПЕЧЕ ме И БОЛИ моја неодлучност - зашто нисам ово одрадио пре 15 година!?
Ако некоме треба још нека информација-пишите!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sub Jun 18, 2016 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 9:13 pm
Postovi: 12
Pozdrav svima. Kao i većina vas i ja imam ovaj problem i to godinama. Smogao sam snage priznao sam ljudima oko sebe i krenuo u akciju. Bukvalno sam na mesec dana od operacije. Ali mi ipak treba pomoć od bolje upućenih i onih koji su prošli kroz sve ovo. Dakle išao sam na pregled privatno kod jednog doktora i on je 1000% siguran da je žlezda mnogo uvećana. Uputio me na ultrazvuk koji sam odradio ali tamo mi je doktorka rekla da ne vidi ništa sem masnog tkiva i to me sad jako nervira. U nalazu je ipak napisala da se radi o obostranoj ginekomastiji i to me je dodatno zbunilo. Dakle da li može pomoć dok ne odem sledeći put kod doktora jer ne mogu da dočekam iskreno. Koji su sledeći koraci, odnosno šta imam da odradim posle ovoga još?

Hvala vam mnogo unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Jun 19, 2016 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2014 1:13 am
Postovi: 35
I meni su rekli na UZ da nema zlezde, a oblik bradavica upucuje na suprotno. Bilo kako bilo i ja sam pred operacijom (za 4 meseca) pa i da ima i da nema zlezde oni sve vade napolje.

Mene zanima druga stvar , koliko se lezi u bolnici , jer ja za razliku od tebe nisam rekao svojima, znam da ne bi razumeli a ne bih da ih stresiram... Jedna sestra mi rece 10 dana!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Jun 19, 2016 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 9:13 pm
Postovi: 12
Meni je rečeno samo jedan dan, odnosno noć, pošto moram full anesteziju i onda ide posle toga još nekoliko odlazaka da bi se konci izvadili i videlo kako napredujem. Da li je obavezan endokrinološki pregled ili je uz ovo što sam odradio dovoljno vađenje krvi i onaj pregled kod kardiologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Jun 19, 2016 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2014 1:13 am
Postovi: 35
Procedura je jednostavna, endokrinolog i analiza krvi / hormona, kao i UZ dojke. Nakon toga plasticar po uputu endokrinologa, tim redom ide. Znam da je u privatnoj klinici 1 dan, ali ovi na klinickom drze po 10 dana tako mi rece sestra, nadam se da je pogresila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Jun 20, 2016 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 9:13 pm
Postovi: 12
Aha, a jel znaš možda šta predstavlja endokrinološki pregled odnosno šta obuhvata?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Jul 01, 2016 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 20, 2014 5:02 pm
Postovi: 4
Kod mene je endokrinoloski pregled bio da doktor pogleda rezultate analize hormona (tj. prolaktina) na koju me je uputio, i da u zavisnosti od toga kaze da mozes (ili eventualno ne) na operaciju. Nista osim toga nije radio, pregledao i sl. Lezao sam 3 ili 4 dana, ali sve zavisi od konkretne situacije i stanja pacijenta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sub Jul 09, 2016 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 09, 2016 4:07 pm
Postovi: 5
Zdravo, imam 18 godina, i ginekomastija (mislim da jeste) se pojavila pre 3.5 meseca i nikako da se skloni, to mi predstavlja veliki psihicki problem, jer ne mogu da se skinem pred ostalima i da idem na bazen, more... Drugovi me zovu ali ja odbijam pozive, znam da trebam da idem kod endokrinologa, ali bih voleo da cujem vase misljenje, da li je ovo stvarno ginekomastija, evo vam slike... Hvala
https://s31.postimg.org/rw1i90dsr/20160709_160206.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sub Jul 09, 2016 5:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да то није гинекомастија, али желим нешто друго да ти кажем. Не треба да се стидиш себе онаквим каквим те је Бог створио.

Треба да се стидиш онога што евентуално лоше направиш од себе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sub Jul 09, 2016 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 09, 2016 4:07 pm
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Мислим да то није гинекомастија, али желим нешто друго да ти кажем. Не треба да се стидиш себе онаквим каквим те је Бог створио.

Треба да се стидиш онога што евентуално лоше направиш од себе.

Da shvatam to, ali ne mogu da podnesem da mi bradavice budu takve, sve se ocrtava na majici, pre 5 meseci sam bio izrazito mrsav, onda sam posao u teretanu marta i vec aprila se ovo dogodilo, ugojio sam se bas, ne znam koliko kg, ali ovo nije lipomastija (mast na grudima) zato sto osecam neku lopticu iza bradavice i bolna je pri dodiru, a kada se najezim bradavice su ekstra, ali to traje minut... Ne znam sta da radim, ici cu kod svog lekara pa onda kod endokrinologa, ako je operacija jedino resenje, onda cu se operisati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sub Jul 09, 2016 7:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Po slici bih rekao da jeste... Baš je jasno izraženo i lokalizovano, to što se skvrči i izgleda normalno je isto karakteristično


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sub Jul 09, 2016 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 09, 2016 4:07 pm
Postovi: 5
Dejanbg je napisao:
Po slici bih rekao da jeste... Baš je jasno izraženo i lokalizovano, to što se skvrči i izgleda normalno je isto karakteristično

Sta mislite da li ce da se skloni sama? S' obzirom da je to normalna pojava u pubertetu, stvarno je ruzno, a imam osecaj da moji nece to da shvate kao ozbiljan problem... I da li se ona mozda pojavila zato sto sam se ugojio? Pre sam bio bas mrsav....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: