Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Maj 07, 2015 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 31, 2013 10:36 pm
Postovi: 2
Evo ovako, u zadnjih mesec dana sam se intezivno povlačio po lekarima da odradim sve nalaze. Bio sam i na pregledu kod estetskog hirurga na VMA koji mi je savetovao da se ne operišem. Svi nalazi su u redu i on smatra da bi operacija bila bespotreban rizik!? Inače na VMA operacija je besplatna ako si osiguran.

Lekar opšte prakse mi je ponovio istu priču, sve je u redu, ne vidi se to toliko, nema potrebe za operacijom, ima i gorih slučajeva, itd.

U svakom slučaju stekao sam dojam da svi doktori, bar u državnoj službi izbegavaju da se bave time ukoliko su svi nalazi dobri i nema većih smetnji po zdravlje. Iz tog razloga sam odlučio da sledeći korak bude privatna klinika.

Da li neko ima preporuku za privatnu kliniku i doktora koji ima iskustva sa ginekomastijom?
Cenio bih preporuke iz ličnog iskustva ljudi koji su već prošli kroz operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Maj 07, 2015 7:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Њихов мото је: не тражи ђавола.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Jun 12, 2015 5:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 12, 2015 5:24 pm
Postovi: 1
Pozdrav.Ima li neko skorije informacije? Imam 22 godine,imam ginekomastiju od 13e godine,sad bih napokon zeleo da sredim to.Postupak uglavnom znam,citao sam.Da li se u drzavnim ustanovama placa pregled?i da li zna neko da li rade u negde u Novom Sadu tipa KCV?pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Jun 26, 2015 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 3:20 pm
Postovi: 29
tecabo je napisao:
Pozdrav.Ima li neko skorije informacije? Imam 22 godine,imam ginekomastiju od 13e godine,sad bih napokon zeleo da sredim to.Postupak uglavnom znam,citao sam.Da li se u drzavnim ustanovama placa pregled?i da li zna neko da li rade u negde u Novom Sadu tipa KCV?pozdrav

ја сам био на прегледу у КцВ-бесплатан је био уз упут,захват се плаћа ,пре 5 год је цена била 80 000 дин...молим те напиши још неке информације ако имаш..која је сад цена...препорука за хирурга у НС?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Jul 12, 2015 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 11:29 am
Postovi: 1
Pozdrav.

Cimam se sa ginekomastijom jos od 15-e godine, tad sam bio kod lekara i rekli su mi da ce to da prodje vremenom(nije proslo)... posto nije proslo negde oko 22-e godine kad sam naleteo na ovaj forum i video da moze u drzavnoj i otiso dobio uput za endokrinologa koji mi je dao uput za vadjenje krvi i to tek za 3 meseca!, tu sam se smorio i resio da batalim drzavu i kad zavrsim faks i krenem da zaradjujem odem kod privatnika. Sad punim 25-u, radim neko vreme i pare su tu :D, naravno od glavnih zivotnih ciljeva je ostalo skidanje gyno jer na moru nisam bio od 13-e zbog toga :(

To je moja prica ukratko.

A javljam se da zamolim ako moze neko od ljudi koji su skidali na privatnoj klinici, kao kod kolege nekoliko postova iznad kome su skidali bez secenja bradavice, da me uputi na kojoj klinici je to radjeno, pa da krenem :D.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Avg 09, 2015 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2014 1:13 am
Postovi: 35
underground je napisao:
Pozdrav svima . Evo da i ja doprinesem ovoj temi. Imam 26 godina , ginekomastiju imam negde od 6 razreda osnovne skole. Klasicno uvecane bradavice , masno tkivo , za vreme tusiranja ili kupanja na bazenu/moru bradavice se najeze pa to izgleda ok. Inace visok sam 185cm , a tezak oko 80. Idem na trcanje , teretana po nekad , kuci vezbam uredno sklekovi i propadanja. Patio se kao i vecina ljudi sa ovim cudom , ali sam na bazen i plazu isao ( koristeci tehnike stipanja za bradavice ili ulaska u vodu 8) ).
Operisao sam se pre cetiri dana, na privatnoj klinici u Beogradu. Nalazi krvi uredni, EKG takodje , eho dojki pokazao da je zlezda prisutna samo u levoj dojci (koja je bila veca i spustenija) , dok su u desnoj bile nakupine masnog tkiva ali bez prisustva zlezdanog. U razgovoru sa doktorom utvrdili smo da je najbolje da operacija bude izvedena sistemom liposukcije , bez da se seku bradavice i narusava njihov prirodni izgled.Moram da napomen da sam i sam bio zbunjen jer kako ce se izvaditi zlezda , medjutim objasnjeno mi je da danas postoje aparati i tehnika koji usisavaju zlezdu kao i masno tkivo kroz mali otvor za liposukciju. Operacija je trajala oko 45 min sve proslo bez problema, na klinici malo spavao pojeo sendvic i supicu , posle 4 sata vec bio u svom krevetu kod kuce.Nista za bolove nisam koristio , znaci samo antibiotici. Jedini problem mi je predstavljao elasticni zavoj koji je bio bas jako stegnut pa od njega ne moze covek da proceni koliko moze da pomera ruke. Posle tri dana tj juce sam isao na prvi pregled. Ljudi moji kad nisam poceo da vristim od srece :lol: :D . Rezultati za treci dan od operacije perfektni, doktorka kaze da ce biti jos bolji jer treba vremena da se koza ponovo zalepi za tkivo. Prisutni podlivi i oticanje ali to je normalo i sada mazem gel za to. Elasticni zavoj cu nositi mesec dana ukupno , ali je on posle prvog pregleda stavljen dosta opustenije tako da ga sada i ne osecam. Inace na klinici gde sam operisan daju prednost elestacnom zavoju u odnosu na kompresivni steznik kazu da su postizali bolje rezultate, iz razloga sto je svako drugacije gradjen i cesto kompresivna odeca ne steze tamo gde treba, posle dva tri skidanja se rasteze , dok je sa zavojem drugacije sami mozete podesiti koliko da vas stegne , a i pacijenti sami uz pomoc jednog od ukucana nauce da ga stavljaju. Evo cetiri dana posle ja funkcionisem skroz normalno. Krecem se po gradu , setam , ne podizem teske stvari. Moj savet svima koji imaju ovo cudo da to sto pre otarasavaju i da ne gube vreme (ako je u pitanju drzavna ustanova onda bolje jos pre zapoceti proceduru zbog cekanja). Imam slike 4 dana posle operacije ali nemam pre operacije ,sreca imaju ih na klinici pa kada uzmem od njih postavicu da vidite.


Mozes li nam reci u kojoj si klinici bio i koja je cena zahvata? Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Avg 10, 2015 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2014 1:13 am
Postovi: 35
Drugari sta mislite o ovome?

http://www.google.rs/aclk?sa=L&ai=CrJrD ... -lipoliza/

Neoperativna lipoliza, medison klinika. Kazu da resavaju problem lipomastije bez operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Avg 27, 2015 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 6:22 pm
Postovi: 2
http://imageshack.com/a/img538/6514/x1W2VH.jpg
http://imageshack.com/a/img538/697/Qpxrcp.jpg
http://imageshack.com/a/img912/7821/bMuLot.jpg

Šta mislite, da li je ginekomastija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 9:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако исправиш држање и почнеш са вежбама за груди и рамена све ће бити одлично.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 6:22 pm
Postovi: 2
To sam i planirao, ali me je zanimalo jos necije misljenje.

Mislim da bi trebao da se fokusiram najvise na
http://www.exrx.net/Muscles/DeltoidAnterior.html za ramena
i
http://www.exrx.net/Muscles/PectoralisClavicular.html za grudi ?

Da li znas mozda na koji nacin da popravim drzanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 12:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немаш вајде од фокусирања на поједине мишиће.

Искрено мислим да би најбоље било да се обратиш Петру Челику. Има и свој сајт а има и књиге које су прилично јефтине. Додатно можеш и да се консултујеш са стручњацима преко Панспорт форума.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Okt 12, 2015 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 12, 2015 10:34 pm
Postovi: 1
Poz!
Imam 17 god, 179 cm i 71 kg.
Ovo sranje me muci jos od 7 raz..
Kao mal sam bio bucko, i onda sam polako se razvijao i rastao tako da nisam.
Najvise mi smetaju bradavice koje mi vire kroz majicu i ne mogu nista da obucem, i onda moram ih protrljat ili da izadu van i onda bude sve normalno.
Evo i par slika pa mi recite jel ovo ginekomastija, i ako nije s kojim vjezbama bi mog oovo skinuti.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sub Dec 26, 2015 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 11:20 pm
Postovi: 1
Već godinama visim na ovom forumu, kao i na mnogim drugim, pa red je da doprinesem moju priču koja će vam pomoći bar malo nadam se.
Imam 22 godine i ginekomastija me muči sigurno od petog-šestog razreda...

Moja procedura je bila sledeća:
Godinama već pratim domaće, strane forume, tražeći neki lek za ovo... Većina ljudi je pisala: "Operacija je jedini lek.".
Prvo i prvo, oni koji ovo napišu apsolutno nemaju veze sa životom a kamoli sa lečenjem bilo kakve vrste i čitajte čitajte čitajte i strane forume, sve prečešljajte, u 70% slučajeva komentari na forumima nemaju veze sa mozgom.
Negde u martu 2015. sam otišao kod lekara opšte prakse i on mi je odmah objasnio sve, poslao me kod interniste da potvrdi moje stanje, a potom sam opet došao nazad kod njega. Dao mi je upute za vađenje krvi, za ultrazvuk grudi, plastičnog hirurga kao i kod endokrinologa. Odradio sam krv, UZ, i otišao kod plastičara, da bi mi on rekao da ne može ništa da radi bez mišljenja endokrinologa. Ok, Tada sam još mislio da je operacija jedini spas.
Dakle, otišao sam kod endokrinologa, međutim, na pregled se čeka 3 meseca na KCV-u u Novom Sadu. Dakle, ako si iz NS-a i okoline a nemaš vezu tamo, načekaćeš se. Prođe tih tri meseca i odem ja kod njega(endokrinologa) sa svim tim nalazima, međutim, njemu su potrebni još neki dodatni testovi krvi,odnosno analize... Otišao sam, odradio to, opet čekao jedno 3-4 meseca, i evo u oktobru otišao opet kod njega, sa svim analizama hormona koji su u normalnim vrednostima, on mi je izjavio da ne moram na operaciju nego da počnem da pijem lek Tamoxifen (Nolvadex) svaki dan... Napominjem da su mi hormoni u normalnim granicama. Pre nego što sam počeo sa pijenjem leka, posavetovao sam se sa svim živim i neživim da vidim kako funkcioniše, otišao odmah kod plastičnog hirurga da vidim šta on kaže. Čovek nije ni čuo za taj lek, a operaciju ne može da uradi jer se endokrinolog nije izjasnio za istu.
Evo prođe više mesec dana kako pijem Nolvadex i mislim da mi pomaže. Greška mi je što nisam slikao pre i posle. Koliko sam primetio smanjile su mi se grudi.

I evo i sad ne mogu da verujem da je moguće rešiti ovo bez operacije... Dosta sam češljao i strane forume, koristi se ovaj lek mnogo, kao i neki drugi lekovi pod nazivom Femara, ili Letrozol.
Rađena je studija gde se pokazalo da je ovaj lek(nolvadex) negde oko 70-80% uspešan u lečenju ginekomastije.

Ako želiš da se operišeš, čeka se negde oko 6-10 meseci sigurno ako radiš u KCV-u. Operacija je besplatna ako si osiguran...

Živimo u vremenu gde je sve izopačeno, izveštačeno, poremećeno i mutirano, pa nije ni čudo što mladim muškarcima rastu grudi... Aditivi, boje, dodaci, otrovi u hrani koji izazivaju tuborge i kancere razne vrste, sve zbog prokletog profita. Pazite šta jedete gospodo. Zdravlje ulazi na usta i to je živa istina! Informišite se o svemu! Moje skromno mišljenje je da je ginekomastija (ako se ne zna uzrok) izazvana baš ovima aditivima i hemijom. Hranite se zdravo.


Želim vam svu sreću sa ovim, znam koliko se mučite, idite što pre kod lekara kako bi rešili ovo... Nije vredno paćenja definitivno! Veliki pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Feb 16, 2016 8:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 12:08 pm
Postovi: 44
Dejan999 je napisao:
Već godinama visim na ovom forumu, kao i na mnogim drugim, pa red je da doprinesem moju priču koja će vam pomoći bar malo nadam se.
Imam 22 godine i ginekomastija me muči sigurno od petog-šestog razreda...

Moja procedura je bila sledeća:
Godinama već pratim domaće, strane forume, tražeći neki lek za ovo... Većina ljudi je pisala: "Operacija je jedini lek.".
Prvo i prvo, oni koji ovo napišu apsolutno nemaju veze sa životom a kamoli sa lečenjem bilo kakve vrste i čitajte čitajte čitajte i strane forume, sve prečešljajte, u 70% slučajeva komentari na forumima nemaju veze sa mozgom.
Negde u martu 2015. sam otišao kod lekara opšte prakse i on mi je odmah objasnio sve, poslao me kod interniste da potvrdi moje stanje, a potom sam opet došao nazad kod njega. Dao mi je upute za vađenje krvi, za ultrazvuk grudi, plastičnog hirurga kao i kod endokrinologa. Odradio sam krv, UZ, i otišao kod plastičara, da bi mi on rekao da ne može ništa da radi bez mišljenja endokrinologa. Ok, Tada sam još mislio da je operacija jedini spas.
Dakle, otišao sam kod endokrinologa, međutim, na pregled se čeka 3 meseca na KCV-u u Novom Sadu. Dakle, ako si iz NS-a i okoline a nemaš vezu tamo, načekaćeš se. Prođe tih tri meseca i odem ja kod njega(endokrinologa) sa svim tim nalazima, međutim, njemu su potrebni još neki dodatni testovi krvi,odnosno analize... Otišao sam, odradio to, opet čekao jedno 3-4 meseca, i evo u oktobru otišao opet kod njega, sa svim analizama hormona koji su u normalnim vrednostima, on mi je izjavio da ne moram na operaciju nego da počnem da pijem lek Tamoxifen (Nolvadex) svaki dan... Napominjem da su mi hormoni u normalnim granicama. Pre nego što sam počeo sa pijenjem leka, posavetovao sam se sa svim živim i neživim da vidim kako funkcioniše, otišao odmah kod plastičnog hirurga da vidim šta on kaže. Čovek nije ni čuo za taj lek, a operaciju ne može da uradi jer se endokrinolog nije izjasnio za istu.
Evo prođe više mesec dana kako pijem Nolvadex i mislim da mi pomaže. Greška mi je što nisam slikao pre i posle. Koliko sam primetio smanjile su mi se grudi.

I evo i sad ne mogu da verujem da je moguće rešiti ovo bez operacije... Dosta sam češljao i strane forume, koristi se ovaj lek mnogo, kao i neki drugi lekovi pod nazivom Femara, ili Letrozol.
Rađena je studija gde se pokazalo da je ovaj lek(nolvadex) negde oko 70-80% uspešan u lečenju ginekomastije.

Ako želiš da se operišeš, čeka se negde oko 6-10 meseci sigurno ako radiš u KCV-u. Operacija je besplatna ako si osiguran...

Živimo u vremenu gde je sve izopačeno, izveštačeno, poremećeno i mutirano, pa nije ni čudo što mladim muškarcima rastu grudi... Aditivi, boje, dodaci, otrovi u hrani koji izazivaju tuborge i kancere razne vrste, sve zbog prokletog profita. Pazite šta jedete gospodo. Zdravlje ulazi na usta i to je živa istina! Informišite se o svemu! Moje skromno mišljenje je da je ginekomastija (ako se ne zna uzrok) izazvana baš ovima aditivima i hemijom. Hranite se zdravo.


Želim vam svu sreću sa ovim, znam koliko se mučite, idite što pre kod lekara kako bi rešili ovo... Nije vredno paćenja definitivno! Veliki pozdrav! :)



Druze da li si resio problem sa tim lekom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Mar 02, 2016 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 3:20 pm
Postovi: 29
vlx88ns je napisao:
Hvala vam ljudi na cestitkama. Nije ova operacija nista strasno. Lakse od ovoga ne moze biti sigurno. U anesteziji je strava,spavate,posle vas bude u sobi. Smorno mi je samo sto moram da cekam ponedeljak jer tad moj hirurg moze da potpise otpusnu listu i da mi da neki elasticni zawoj koji nosim oko 4 nedelje. Cini mi se da se sve bolje osecam iz sata u sat... Mogu normalno da pokrecem ruke,krecem se normalno (drenovi su dosadni,moram da ih nosim u rukama) Sve je ok,ljudi,ne plasite se, sve ovo je pi***n dim i ku***va prasina :-D Zakazujte vase operacije i resavajte to,svake nedelje imaju novog ginekomasticara na odeljenju i svi su dobro ;-)


колико значе овакве речи пред захват-непроцењиво......јављам још како сам прошао,углавном имам заказан захват,не плаћа се ништа...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: