Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 66  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 1:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 12:04 am
Postovi: 84
Ma cekam mi dodje doktorka sa odmora posto sam sve zajebancije zavrsio pa da mi da uput pa da odradim ako treba jos nesto i da cekam ili se odma secem :D

Pa samo slusaj mene ja sam iskusan ginekomasticar :D Ma neki put se i ja zanesem tako zaboravim i idem ono pici vetar i pogledam na dole i smorim se :D
Eee nasi kompleksi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 18, 2009 1:21 pm
Postovi: 20
pa kontam da bi 90% momaka koji su uzrasta od 16-25 god.imali komplekse kao i mi da imaju ginekomastiju....

aj javi onda sta ti je rekla doktorica....ja cu picekati jos 1-2 meseca i ako mi neprodje samo od sebe idem pod noz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 6:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 6:15 pm
Postovi: 103
E ja sam danas isao kod doktorke opste praxe, i dala mi je uput za nutricionistu, endokrinologa i hirurga... Tako da cu sad redom da idem kod jednog, drugog i treceg.... Rekla mi je da imam malo povecane zlezde, a da imam i salo (sto sam i znao)... Eto tako, idite samo kod doktora opste praxe i on ce vam reci sta dalje... Ja nisam debeo, al imam i malo sala na stomaku, pa sam zato trazio uput za nutricionistu... Inace ovim mrsavim on ni ne treba.. A sta ja serem kad sve vec znate... Poz svima i srecno! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2009 8:29 pm
Postovi: 3
Ljudi izvinjavam se sto smaram, citao sam dosta sta ste pisali i ja imam jedan problem kao vi. Malo sam bucmast (nisam bas debeo al me ima) i imam malo vece grudi (ne strasno al bas me nervira). Mene interesuje dal ima neki specijalni simptom koji pokazuje da imam ginekomastiju, jer meni grudi nisu ni tvrde nit me bole, samo se onako gega mast kad ih pipam :). Problem je u tome sto kad stavim ogledalo ispod cini mi se da mi je desna za maaalko veca od leve, mada tako sam sjeban da je meni i jedno rame malo sire od drugog. Sve u svemu dal je to pokazatelj ginekomastije, ili samo od loseg nacina zivota i od sala i kako da uopste znam dal imam to cudo a da NE MORAM kod lekara na pregled (iskreno to mi je bas mucenje). Ako treba postavicu neke slike da vidi ako ima neko strucno lice pa ako moze nekako preko slike da kaze svoje mislenje. Opet kazem gledao sam dosta po netu ljudi imaju strasno velike grudi ja nisam bas toliko strasan ali me nervira...
Hvala vam mnogo unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2009 8:29 pm
Postovi: 3
Ljudi izvinjavam se sto smaram, citao sam dosta sta ste pisali i ja imam jedan problem kao vi. Malo sam bucmast (nisam bas debeo al me ima) i imam malo vece grudi (ne strasno al bas me nervira). Mene interesuje dal ima neki specijalni simptom koji pokazuje da imam ginekomastiju, jer meni grudi nisu ni tvrde nit me bole, samo se onako gega mast kad ih pipam :). Problem je u tome sto kad stavim ogledalo ispod cini mi se da mi je desna za maaalko veca od leve, mada tako sam sjeban da je meni i jedno rame malo sire od drugog. Sve u svemu dal je to pokazatelj ginekomastije, ili samo od loseg nacina zivota i od sala i kako da uopste znam dal imam to cudo a da NE MORAM kod lekara na pregled (iskreno to mi je bas mucenje). Ako treba postavicu neke slike da vidi ako ima neko strucno lice pa ako moze nekako preko slike da kaze svoje mislenje. Opet kazem gledao sam dosta po netu ljudi imaju strasno velike grudi ja nisam bas toliko strasan ali me nervira...
Hvala vam mnogo unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 10:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 12:04 am
Postovi: 84
Pa ja sam zavrsio sve sto se tice hormona i endokrinologa i urologa i sad cekam da mi da uput za operaciju ako kaze da je sve uredu al ja mislim da jeste cim mi je endokrinolog rekao :D Ja sve radio u privatnoj klinici i za 3 dana sve gotovo :D

Miksa88

Pa ono ako su ti bradavice ispupcene i ako mozes da napipas nesto tvrdo (mlecne zlezde) verovatno je da imas!Al ako nemas tih simptoma nego samo salo a normalne bradavice onda verovatno imas lipomastiju al najbolje da odes kod lekara da ne pricamo napamet jel i jedno i drugo se moze pobediti ginekomastija nozem a lipomastija ishranom ili liposukcijom a neki put imas i kombinovano sala i zlezde pa se radi i vadjenje zlezde i liposukcija.

Marko si rekao svojima ?:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 2:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 18, 2009 1:21 pm
Postovi: 20
ma nisam jos :S

nego hteo sam da te pitam, koliko kostaju ti pregledi u privatnoj klinici i koliko kosta operacija....ali ja nemam nikakvo salo,samo te ispupcene bradavice......pa kontam da se cena razlikuje ako neko radi liposukciju a neko ne....?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 2:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 21, 2009 1:14 am
Postovi: 4
pre svega,prvo pozdrav svim bolesnicima ove "opake bolesti" :D

auh!!! Pa ja pojma nisam imao da bash ima dosta ljudi koji imaju problem sa povecanim grudima i sad mi je,kako da kazem,kao malo lakshe kad znam da josh neko ima smetnje sa ginekomastijom.bicu potpuno otvoren iz razloga shto se saosecam sa svima vama i znam koje su to muke kad mushkarac ima velike grudi.

imam 19 godina i do kraja Osnovne shkole bio sam prilichno mrshav.8 razred na I godinu Srednje shkole je vremenski period koji za mene predstavlja ulaz u pakao kada sam dobio poremecaj hormona.naglo sam se ugojio,porastao,i ono glavno...dobio povecane grudi.sa tadashnjih 92kg,uz pomoc alkohola,trave,izbegavanja rucka i vechere,za 3 meseca smrsham na 70kg.Sve se skinulo sem grudi.Pored toga shto sam trenirao kosharku,pricali mi "Idi u teretanu,smanjice se same" mislivshi na grudi.I evo,ja vec 2 godine idem u teretanu,imam 87kg,sve sam fino odradio (bez anabolika) ali grudi...ni makac...i dalje stoje onako,polu oklembeshene :D
Meni ovo,moram da kazem (izvinjavam se svima na izrazu) sranje,pravi problem vec 6 godina.Pravi mi takav psihichki problem da to nije normalno!Shta da vam kazem, sem da eto, 6 godina ja ne znam za more,ni bazen i to izbegevam u shirokom luku.Od tad pa do dan danas,non-stop nosim majicu na bratele,pa tek onda majicu preko.Naravno i ja mrzim kad stigne leto i molim boga da ne duva vetar napolju kad izadjem u grad ne bi li mi se grudi ocrtale na majici.I pored toga,takodje (ajooooj kako se kidam od smeha :lol: ) kao sto neko reche i ja trljam grudi kako bi mi se smanjile,ali efekat toga je 2-3 minuta ravnih grudi,a onda bole bradavice i povratak u surovu realnost sisica :D isto,kao stho neko reche,ramena uglavnom drzim spushtena ne bi li se videle grudi.

E sad pitanje.Drugar iz teretane je operisao ginekomastije na privatnoj klinici i kaze da je bol uzasan u lokalnoj anesteziji.Ja sad pitam vas koji ste se operisali u lokalnoj anesteziji da li je bol zaista tako uzasan? Moram da napomenem da sam se vec jednom operisao u lokalnoj bolnici i od tad vucem lose iskustvo sa drzavnom bolnicom pa zato i zelim da se operishem na privatnoj klinici.Mislim,jeste da mi je frka od bola,ali isto tako mislim da vredi pretrpeti toliki bol zarad svih ovih godina sa kojima zivim sa tim problemom.I jos neshto.Drugar je pre godinu dana operaciju platio 500 evra za obe dojke,a ovde vidim da se spominju mal' vece cifre :D I naravno,sad taj moj drugar zivi san svakog genikomastichara...da ima ravne grudi :D pozdrav svima

_________________
kad je dusha gladna srece kupicu i nju,lek za dushu ranjenu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 3:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 6:15 pm
Postovi: 103
mcnair je napisao:
pre svega,prvo pozdrav svim bolesnicima ove "opake bolesti" :D

auh!!! Pa ja pojma nisam imao da bash ima dosta ljudi koji imaju problem sa povecanim grudima i sad mi je,kako da kazem,kao malo lakshe kad znam da josh neko ima smetnje sa ginekomastijom.bicu potpuno otvoren iz razloga shto se saosecam sa svima vama i znam koje su to muke kad mushkarac ima velike grudi.

imam 19 godina i do kraja Osnovne shkole bio sam prilichno mrshav.8 razred na I godinu Srednje shkole je vremenski period koji za mene predstavlja ulaz u pakao kada sam dobio poremecaj hormona.naglo sam se ugojio,porastao,i ono glavno...dobio povecane grudi.sa tadashnjih 92kg,uz pomoc alkohola,trave,izbegavanja rucka i vechere,za 3 meseca smrsham na 70kg.Sve se skinulo sem grudi.Pored toga shto sam trenirao kosharku,pricali mi "Idi u teretanu,smanjice se same" mislivshi na grudi.I evo,ja vec 2 godine idem u teretanu,imam 87kg,sve sam fino odradio (bez anabolika) ali grudi...ni makac...i dalje stoje onako,polu oklembeshene :D
Meni ovo,moram da kazem (izvinjavam se svima na izrazu) sranje,pravi problem vec 6 godina.Pravi mi takav psihichki problem da to nije normalno!Shta da vam kazem, sem da eto, 6 godina ja ne znam za more,ni bazen i to izbegevam u shirokom luku.Od tad pa do dan danas,non-stop nosim majicu na bratele,pa tek onda majicu preko.Naravno i ja mrzim kad stigne leto i molim boga da ne duva vetar napolju kad izadjem u grad ne bi li mi se grudi ocrtale na majici.I pored toga,takodje (ajooooj kako se kidam od smeha :lol: ) kao sto neko reche i ja trljam grudi kako bi mi se smanjile,ali efekat toga je 2-3 minuta ravnih grudi,a onda bole bradavice i povratak u surovu realnost sisica :D isto,kao stho neko reche,ramena uglavnom drzim spushtena ne bi li se videle grudi.

E sad pitanje.Drugar iz teretane je operisao ginekomastije na privatnoj klinici i kaze da je bol uzasan u lokalnoj anesteziji.Ja sad pitam vas koji ste se operisali u lokalnoj anesteziji da li je bol zaista tako uzasan? Moram da napomenem da sam se vec jednom operisao u lokalnoj bolnici i od tad vucem lose iskustvo sa drzavnom bolnicom pa zato i zelim da se operishem na privatnoj klinici.Mislim,jeste da mi je frka od bola,ali isto tako mislim da vredi pretrpeti toliki bol zarad svih ovih godina sa kojima zivim sa tim problemom.I jos neshto.Drugar je pre godinu dana operaciju platio 500 evra za obe dojke,a ovde vidim da se spominju mal' vece cifre :D I naravno,sad taj moj drugar zivi san svakog genikomastichara...da ima ravne grudi :D pozdrav svima

Au brale... I ja imam isti problem,ja sam se naglo ugojio u 5 osnovne, i evo 5 godina imam taj problem....Samo sto nisam pio alkohol niti pusio travu... Jel si ti isao kod doktora opste praxe? Neka ti on da uput za dalje. Ti mozes da se operises i na VMA i na institutu za majku i dete, i naravno u privatnoj klinici... Sto se tice privatne, stvarno ne znam sta da ti kazem... A sto se tice ostalog, evo od sutra krecem na te kontrole, pa cu vas obavestavati kako to ide... Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 3:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 6:15 pm
Postovi: 103
mcnair je napisao:
pre svega,prvo pozdrav svim bolesnicima ove "opake bolesti" :D

auh!!! Pa ja pojma nisam imao da bash ima dosta ljudi koji imaju problem sa povecanim grudima i sad mi je,kako da kazem,kao malo lakshe kad znam da josh neko ima smetnje sa ginekomastijom.bicu potpuno otvoren iz razloga shto se saosecam sa svima vama i znam koje su to muke kad mushkarac ima velike grudi.

imam 19 godina i do kraja Osnovne shkole bio sam prilichno mrshav.8 razred na I godinu Srednje shkole je vremenski period koji za mene predstavlja ulaz u pakao kada sam dobio poremecaj hormona.naglo sam se ugojio,porastao,i ono glavno...dobio povecane grudi.sa tadashnjih 92kg,uz pomoc alkohola,trave,izbegavanja rucka i vechere,za 3 meseca smrsham na 70kg.Sve se skinulo sem grudi.Pored toga shto sam trenirao kosharku,pricali mi "Idi u teretanu,smanjice se same" mislivshi na grudi.I evo,ja vec 2 godine idem u teretanu,imam 87kg,sve sam fino odradio (bez anabolika) ali grudi...ni makac...i dalje stoje onako,polu oklembeshene :D
Meni ovo,moram da kazem (izvinjavam se svima na izrazu) sranje,pravi problem vec 6 godina.Pravi mi takav psihichki problem da to nije normalno!Shta da vam kazem, sem da eto, 6 godina ja ne znam za more,ni bazen i to izbegevam u shirokom luku.Od tad pa do dan danas,non-stop nosim majicu na bratele,pa tek onda majicu preko.Naravno i ja mrzim kad stigne leto i molim boga da ne duva vetar napolju kad izadjem u grad ne bi li mi se grudi ocrtale na majici.I pored toga,takodje (ajooooj kako se kidam od smeha :lol: ) kao sto neko reche i ja trljam grudi kako bi mi se smanjile,ali efekat toga je 2-3 minuta ravnih grudi,a onda bole bradavice i povratak u surovu realnost sisica :D isto,kao stho neko reche,ramena uglavnom drzim spushtena ne bi li se videle grudi.

E sad pitanje.Drugar iz teretane je operisao ginekomastije na privatnoj klinici i kaze da je bol uzasan u lokalnoj anesteziji.Ja sad pitam vas koji ste se operisali u lokalnoj anesteziji da li je bol zaista tako uzasan? Moram da napomenem da sam se vec jednom operisao u lokalnoj bolnici i od tad vucem lose iskustvo sa drzavnom bolnicom pa zato i zelim da se operishem na privatnoj klinici.Mislim,jeste da mi je frka od bola,ali isto tako mislim da vredi pretrpeti toliki bol zarad svih ovih godina sa kojima zivim sa tim problemom.I jos neshto.Drugar je pre godinu dana operaciju platio 500 evra za obe dojke,a ovde vidim da se spominju mal' vece cifre :D I naravno,sad taj moj drugar zivi san svakog genikomastichara...da ima ravne grudi :D pozdrav svima

Au brale... I ja imam isti problem,ja sam se naglo ugojio u 5 osnovne, i evo 5 godina imam taj problem....Samo sto nisam pio alkohol niti pusio travu... Jel si ti isao kod doktora opste praxe? Neka ti on da uput za dalje. Ti mozes da se operises i na VMA i na institutu za majku i dete, i naravno u privatnoj klinici... Sto se tice privatne, stvarno ne znam sta da ti kazem... A sto se tice ostalog, evo od sutra krecem na te kontrole, pa cu vas obavestavati kako to ide... Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 12:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 12:04 am
Postovi: 84
pa pregled endokrinologa 2000 kinti
onda ultrazvuk grudi 2600 kinti
testiranje hormona:

Testosteron 600 kinti
prolaktin 600 kinti
TSH 480 kinti
T4 480 kinti
T3 480 kinti

ja mislim da je to to pogledacu kasnije ako nisam jos 1 hormon izostavio :D

Urolog (pregled) i Ultra Zvuk testisa 3900 kinti
sto ti je negde oko 10000 :D mnogo jbg al ako oces na brzinu to je cena

i odes kod endokrinologa sa svim tim sranjima i on kaze dobro nije dobro i kaze ti mozes ako zelis jos da cekas ili da odes kod lekara opste prakse i trazis uput za operaciju.I to je to sad dalje ne znam jer sam tu stao cekam doktorku da dodje sa bolovanja jbg

Mcnair poz i ja sam imao ginekomastiju jos sa 13 god a naglo sam se ugojio izmedju 8 razreda i 1 godine nekih 15 kg onda krenuo u teretanu (iso sam i pre al ono zajebancija) i tako gojio se mrsavio i shvatio da nece samo da prodje i nastavio samo u teretanu da idem i da radim masu jer sto si krupniji manje se primecuje.Sad imam 103 kg i jedini problem pored grudi mi je stomak al to cu skinuti kad se otarasim ovoga nemam volje za onu ishranu kad ne napreduju grudi :D


A tvoj ortak je platio 500 evra verovarno zato sto je vadio samo zlezde bez liposukcije i upravo zbog anestezije zato je manja cena. :D Ma napijes se uzmes noz i izvadis onda sam sa da placas 500 evra kad isti bol mozes i kuci da dozivis besplatno :D salim se

Pa koliko znam na VMA je veoma tesko operisati jedino ako sluzis vojsku pa onda mozes brze ili cekas boga pitaj koliko jer ovo spada u estecku hirurgiju a za majku i dete je prerastao kao i vecina nas odje :D al zato mozes u Klinickom Centru ako si iz bg-a


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 18, 2009 1:21 pm
Postovi: 20
eeeeee danijele sad si me obradovao :D ja kontam i ako budem isao na operaciju da cu vaditi samo te zlezde (a sad sam video da je onda cena mnogo manja :D:D:D) , zato sto ja uopste nemam sala na grudima, visok sam 182 cm a imam oko 74 kg, i ja sam isao u teretanu bas zbog ovog problema,ali sam video da nepomaze i prestao sam....sad mi je mnogo lakse....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2009 8:29 pm
Postovi: 3
Jesu onda jedini znaci ginekomastije te ispupcene bradavice, ili osoba koja ima ispupcene bradavice ne mora imati ginekomastiju?
I jos jedno pitanje, dosta vas kaze bol i cvrse zlezde. Da li se to odnosi samo na bradavicu ili na kompletne grudi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 18, 2009 1:21 pm
Postovi: 20
ne mora da znaci.....moze biti i da imas salo ispod grudi , a da nemas vel.bradavice....a moze biti i da imas sala i braavice...a ja npr.samo imam ispupcene bradavice i mogu da osetim te zlezde kad pritisnem bradavicu(kao neki lesnik)

a u pubrtetu moze to isto da ti se desi , ali onda brzo prodje....puno mojih drugara je to imalo u pubertrtu....nekome je trajalo 2 nedelje,e a nekome 3-4 meseca, ali meni vec 3 god.i to znaci da nece samo proci ,jedino resenje je NOZ :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 1:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 12:04 am
Postovi: 84
Ako budes isao kod drzavnog nista ne placas :D al kod drzavnog ne rade liposukciju koliko sam cuo tako da eto ti besplatne varijante posto ti liposukcija nije potrebna :D

Pa mene ne boli kad diram bradavice ja mislim da je to veci problem kad boli nisam siguran, bolelo me je ono par meseci al bol prestane e onda kad prestane treba i da se povuce al meni ostade :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: