Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 12, 2007 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 10:07 pm
Postovi: 59
Lokacija: Užice
Ja imam veliki kompleks, smetaju mi - da idem na bazen, da se normalno presvucem u svlacionici, a i sto se vidi preko odece(sada mozda i ne ali pre da)
Zato sam i smrsao. Mislim da cu ponovo na dijetu samo zbog grudi.

Ali apsolutno si u pravu, nista mi ne fali, zdrav sam, prav sam
ali... opet mi jako smetaju.

A sta sa svrbenjem, ne razumem?

Hvala ti na odgovoru zaista mi je psihicki pomogao. :D Ali ja zelim da prodje. PozZ!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 3:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Napisao sam ti ovde
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... 2289#72289
A ono sto je Inspektor luki rekao jeste tacno ali ne sasvim. Dokazano je da ginekomastija moze da stvori ozbiljne psihicke probleme pa cak i postoji mogucnost od raka dojke!!! Istina verovatnoca je mala, ali postoji. Znaci nije samo estetski vec postoje i zdravstveni razlozi da se to sredi. Ako imas komplekese zbog toga i ako ne mozes normalno da funkcionises treba da sredis taj problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 24, 2007 2:06 am
Postovi: 5
ginekomastija nije samo uvecano zlezdano tkivo,ve moze biti i masno+zlezdano ili samo masno
a sve je genetika
naime covek nasledi raspored masti u telu,to se moze korigovati,al kako se rodis od toga zavisi
ajde da se nisam bavio sportom,pa da sam ja kriv ili da sam uzimao testosteron,pa bi ja bio kriv,a ovako sam se rodio,al cu to da odstranim

drug iz sednje je bio slab u prvom razredu,plivac,u 3.se ugojio i narasle su mu grudi,verovatno nisu misici,posto bi trebao zdravo mnogo da vezba da bi tako izgledao,a o se ulenji
grudi mu izgledaju ko shvarcenegerove,znaci fest razvijeno,al je to mast preko misica i ima super izgled,a kad imas zlezdano tkvo ispod bradavice to ih cini shpicastim i kvari izgled
daleko od toga da ja zelim grudi koje dobro izgledaju a da je pola mast
ocu da skinem to je treningom nemoguce pa da nastavim da razvijam grudi
i nije mi jasno kako mast moze da se skine sa ostalih deloa tela vezbom,a sa grudi je gotovo nemoguce,odnosno treba 20 pta vise napora
ja ako dizem 80 gk na benchu necu skinuti mnogo masti,misic ce narastiti i ginekomastia ce biti izrazenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 9:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 10:07 pm
Postovi: 59
Lokacija: Užice
Ja i dalje verujem doktoru da nemam ginekomastiju.
Ali recimo da imam, da li bih trebao da vezbam grudi, dizem tegove, sklekove...
Da li ce biti izrazajnije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 24, 2007 2:06 am
Postovi: 5
salo sa grudi je 10 puta teze skinuti,verovatno ti cale ima slicnu gradju
ja sam mislio da cu skinuti,teretanom,ali nema sanse,ubijam se od sklekova,bencha,ako imas zlezdano tkivo,nema te vezbe koja ce to ukloniti,posto to nije mast i nece doci do smanjenja citiplazme,odnosno masnih kapljica u celijama.
ja cu ovo da skinem,posto je uzaludno da vezbam grudi,mogu da izgledam ko van dam,a to ce mi ostati
lepo cu ja to skinuti,imam to vec 5 godina tako da je stanje stabilno i nema tendenciju da se skloni,a to su povoljni uslovi za operaciju
uradicu to kod colica

mile ako budes vezbao grudi,misic ce da naraste,pa ce ti biti izrazenije,znam posto sam citao o tome i dosta znam o ovom problemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 11:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 10:07 pm
Postovi: 59
Lokacija: Užice
Moram da kayem, da su se drasticno smanjile otkad sam smrsao, ove godine 20 kg. Ali su spicaste, i sad trcim redovno, i moyda su malo manje. Ako za ovo leto to ne resim(posto cu da skinem sav visak kila, i icu na more), necu nikad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 5:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Odlicno, nastavi tako i kad skines sve sto se moze skinuti onda ces videti da li i sta ce ti ostati. Ako su ti same bradavice uvecane tu vezbe ne mogu da pomognu. Za tkivo okolo (salo) mogu da pomognu vezbe pod uslovom da nije ginekomastija...
EDIT
Tek sad sam video. Ako ovo leto ne sredis problem neces nikad???
Od "ovog leta" je ostalo jos dva meseca tako da to nije jos puno vremena. Potrebno je mnogo vise vremena od dva meseca, min 6 meseci ako ne i godinu dana pa i vise da dodjes do zeljenog izgleda. Bez obzira na sve treniraj, to je dobro za sve ne samo za grudi. U pocetku je napredak najbrzi kasnije sve sporiji. Sto ti manje sala ostane to ga je teze skinuti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ginekomastija
PostPoslato: Uto Jul 03, 2007 7:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Utvrdjeno je da nemam ginekomastiju. Ali imam malo uvecane grudi. Pre pet godina sam se naglo ugojio i pre tri godine sam smrsao. Da li je mozda zbog toga ostalo sala oko grudi. Verovatno mi se nije dobro izdefinisala masa na telu. Sta mislite da li to moze da se to salo oblikuje vezbama. Posto nije ginekomastija doktor mi je pipao grudi. I kaze da nema zlezdanog tkiva...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 17, 2007 3:40 am
Postovi: 8
radio sam na Zlatiboru analize u vezi sa ginekomastijom. Rezultati su sledeci FSH-5,2 (0.7-11),LH-13.1(0.8-7.6) PROLAKTIN-410(50-360) ESTRADIOL-77,5 (0-50) TESTOSTERON-15(2.8-8). moze li neko reci nesto u vezi sa ovim rezultaima.UZ TO IMAM PROBLEMA SA STITASTOM 4 GODINE I DOGURAO SAM DO OPERACIJE KOJA TREBA DA BUDE U SEPTEMBRU. uJEDNO I KOG MI HIRURGA PREDLAZETE I KAKO DOCI DO NJEGA. HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 07, 2007 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 07, 2007 3:51 pm
Postovi: 1
Evo par info o ginekomastiji i kako sam ju ja riješio! Nadam se da će pomoći ljudima koji imaju problem s njom!

Mene jako smetalo kako mi se vide prsa i bradavice, nisam mogao normalnu majicu obući.

I tako ja "poludio" i javim se jednom liječniku (plastična kirurgija) koji rješava te tvari. Čovjek je profesionalac. Ne postoji drugi način. Mršavljenje, vježbe itd. - jednostavno ne ide.

Otišao sam isti dan na pregled i ustanovljena ginekomastija.
Dobio što sve trebam napraviti do operacije i ugovorio tremin operacije.
Trebalo je izvaditi krv, napraviti EKG i internistički pregled.

I tako došao i dan operacije. Dobijete par inekijica u guzu malo pričekate i onda na fino na stol. Ništa posebno, nije nikakav bauk. Može biti opća anestezija kada dišete pomoću aparata ili lokalna sa omamljivanjem. Ja nisam imao toliko veliku ginekomastiju pa sam bio u lokalnoj. Zaspao kao beba i osjetio samo malo kao da te nešto pecne u snu. I za tren oka gotovo. Probudio se ja i gotovo. Zavoji na meni i steznik i sve ok. Kaže doktor bilo oko 2 deci masnog tkiva i izvadio mi mliječne žljezde koje su bile dosta velike. Doktor vam napravi polukružno rez na prijelazu bradavice i kože i to se kasnije ni ne vidi. I još 5 milimetarske rezove sa strane odakle se uvlači kanila za hidroliposukciju (odnosno isisavanje masnih naslaga). Sve se fino zašije i tako tjedan dana sa zavojima. Onda se zavoji skidaju i samo se steznik nosi.

Po operativnom zahvatu još morate piti par dana neki od antibiotika i eventualno popiti lijek za bolove.
Iako za sada ja nemam nikakve bolove, a prošlo par dana. Da kucnem u drvo.
Jedino je steznik kompliciran, moram ga nositi minimalno 2 tjedna. Prvih par dana morate spavati na leđima.

Eto ja se spasio i učinio veliku stvar za sebe. Presretan sam.
Konačni rezultati će se vidjeti kroz 3-4 sedmice, ali mislim da ću biti prezadovoljan.
Cijena je u lokalnoj oko 850 Eur, a u općoj anesteziji 1000 Eur. To je privatna klinika u Hrvatskoj. Još morate platiti za taj posebni steznik 80 - 130 Eur.

Eto svima koji imaju ginekomastiju nadam se da sam vam malo pomogao oko odluke. Isplati se to riješiti jer znam koliko je mene mučilo. Eto sve je još svježe ali za sada stvarno glatko prošlo i nikakav problem.

Za sva dodatna pitanja tu sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 2:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 10:07 pm
Postovi: 59
Lokacija: Užice
Znaci, Luki i ja imamo isti problem. Sta s tim? :(
Jako bih voleo da vidim Lukijeve grudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 12, 2007 8:47 pm
Postovi: 1
POZDRAV ZA SVE OVDE

UF, MOJ PROBLEM JE IZGLEDA MNOGO OZBILJNIJI JER KOLIKO SAM PROCITAO U SVIM POSTOVIMA NA OVE DVE STRANE, KOD SVIH VAS SU GRUDI MALO ILI NEZNATNO ISTAKNUTE. MOJE SU BAS JAKO VELIKE, SKROZ KAO KOD ZENE. POJAVILE SU SE U PUBERTETU A SAD SAM U KASNIM DVADESETIMA. U PUBERTETU SAM BIO JAKO DEBEO I TADA SE TO I JAVILO, ALI SAM MISLIO, POGRESNO KAO I MNOGI DRUGI, DA CE DA NESTANE AKO SMRSAM. U POSLEDNJIH DESETAK GODINA SAM SKINUO CAK 30 KILOGRAMA ALI GRUDI SU I DALJE TU, OGROMNE, I SADA OPUSTENE, U SUSTINI VISAK KOZE KOJI NIJE NESTAO. SIGURAN SAM DA JE GINEKOMASTIJA JER NE SAMO DA IMAM TE VELIKE GRUDI NEGO MI JE I OBLIK TELA PRILICNO ZENSKI, BOKOVI I STRUK. TO JE SVE VELIKI PROBLEM. I IAKO SAM NAUCIO DA ZIVIM S TIME, SADA MI JE JASNO DA TO NECE NESTATI MRSAVLJENJEM A NI VEZBAMA.
NE ZNAM STA DA RADIM, NEMAM BAS NOVCA ZA PRIVATNE HIRURGE, A NE ZNAM DA LI SE TO RADI I U DRZAVNIM BOLNICAMA, KOLIKO JE TAMO TO KOMPLIKOVANO, KOLIKO SIGURNO, KOLIKO SU DOKTORI STRUCNI, KOLIKO SE CEKA ....
U PORODICI ME NE BI BAS PODRZALI JER MISLE DA JE TO OK, DA TREBA DA ZIVIM SA TIM, STO JE LAKSE RECI NEGO UCINITI. A POSEBNO ME BRINE STO KOD MENE NE BI BIO MALI ZAHVAT, SA OZILJKOM OKO BRADAVICE KAO KOD VAS. MENE BI BAS MORALI DA ISEKU I DA MI OSTAVE DOSTA OZILJAKA. ZATO ME I BRINE DA LI BI TO ISPALO KAKO TREBA U DRZAVNOJ USTANOVI??? I DA LI BI IMAO I NEKE DRUGE MOZDA HORMONSKE TERAPIJE DA MI SE SREDI I OBLIK TELA??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 29, 2007 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2007 10:21 am
Postovi: 2
zdravo svima
imam 19 godina uskoro ce mi 20 i imam ovaj problem sa ginekomastijom,
al nisam nikad bio puno debeo,znaci ono ko djete sam bio krupan al nisam bio debeo, a ko momak uvjek fino gradjen. sad recimo imam 80 kila a visok sam 190 cm
neznam dali mogu svoje grudi nazvat ginekomastijom posto vidim neke slike kod drugih muskaraca koji imaju bas grudi ko kod zene.
kod mene su bradavice krupne i to mi kvari estetiku a kad mi je recimo hladno ili kad se najezim ,tad mi se skupe bradavice i grudi mi izgledaju sasvim normalno. pa me zanima postoji li neki lijek da mi se bradavice skupe ????'
ovaj problem mi je prisutan vec nekih 5 godina.
sto se tice djevojaka nikad nisam imao problema,i imam siroko drustvo.
ovo me dosta psihicki ubija i znam da bi operacija pomogla al odakle mi 1000 eura da to platim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2006 2:14 pm
Postovi: 3
Pozdrav,
Imam 25 godina i imam uvecane grudi (odnosno bradavice) jos od puberteta.Neko je postavio slike na prvoj strani i izgleda gotovo identicno tako.Bio sam kod endokrinologa u K.C. i ona kad je videla rekla je da to jeste ginekomastija.Vidim da se o tome dosta diskutuje sta jeste a sta nije ginekomastija,inace imate o tome dosta na http://www.plasticsurgery4u.com/procedure_folder/male_breast/ i http://www.gynecomastia.org/.Poslala me je da uradim hormonske testove i RTG snimak hipofize.Svi hormonski testovi su bili u redu kao i snimak hipofize,jedino mi je prolaktin u prvom merenju bio malo povecan a u drugom nije ali mi je doktorka rekla da je to normalno.
Kod endokrinologa je sve bilo u redu pa me je ona poslala kod urologa zato sto ginekomastija moze da ukazuje na spustene testise i sterilitet.I tu je sve bilo u redu.Sve u svemu nisam resio problem.
Posto dosta vezbam i redovno trcim mislim da nikave vezbe i mrsavljene ne pomazu,neke vezbe poput propadanja mogu malo da ublaze stvar zato sto ojacava donji deo grudi ali jako malo.

Moje konkretno pitanje,posto je ocigledno da je to resivo jedino hiruskim putem, da li neko ima neku preporuku kod kog doktora i na koju kliniku otici,odnosno ko je najbolji za ovu vrstu operacije??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 7:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 12:04 am
Postovi: 84
I ja imam isti problem kao i ti vlado imam 19 godina znaci vise nemam namere da se smaram sa drzavnicima odlucio sam se na operaciju pa makar nemao sta da jedem!Pa jel mozete da preporucite neku kliniku posto do sada nisam nasao jeftinije od 1000 evra a jos nisam skupio toliko :D a zivci mi popustaju ponasam se ko kreten kad izadjem negde samo gledam u grudi ko debil(majicu)!Idem vec duze u teretanu(4 godine) i sto mi se vise grudi razvijaju to mi se vise vidi :( nisam uzimao steroide i tako.... imam 92 kg visok 188 eto to je to!hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: