Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Fluktuacije šećera
PostPoslato: Uto Apr 14, 2015 5:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Majka mi je dijabetičar, pa sam i ja na oprezu. Iako imam samo 24 godine, odlično se hranim, itd.

Sinoć mi je izmerila glukozu 4.8. Ok, idealno.
Jutros, natašte 6. 2, što je iznad gornje granice :o
Popodne, 4 sata posle jela 3.8, što je ispod donje granice :o

O čemu se radi, je l normalna ovako neobična fluktuacija šećera u toku dana?
Da se konsultujem ja sa svojom doktorkom da možda uradim OGTT, i eventualno da proverim neke hormone, samo mi treba savet koje hormone?

Štitnu sam radila, sve je ok, osim s-TSH koji je malo iznad donje granice (0, 440 od referentnih 0.400 do 4.000).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fluktuacije šećera
PostPoslato: Uto Apr 14, 2015 6:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То почиње да личи на хипертиреозу. Треба да провериш антитела везана за штитну жлезду и хипофизу. И шећер може са тиме да има везе.

Пошто си написала да се одлично храниш, волео бих да напишеш шта све једеш и пијеш. До сада сам наишао на занемарљив број особа које се одлично хране, па ме веома интересује твоје стање.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fluktuacije šećera
PostPoslato: Uto Apr 14, 2015 7:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Hranim se sa ograničenim unosom UH, dosta dobrih masti i prosečno proteina. Dakle, moglo bi se reći LCHF, što je meni vrhunac što se ishrane tiče. Radilo je odlično za mene uvek, godinama unazad. Pritom, pijem flaširanu vodu, čajeve, unosim eventualne dodatke ishrani (iako su mi svi vitamini i minerali u serumu ok, ja uzimam magnezijum sad trenutno zbog ovog stanja sa mišićima), pazim želudac probiotskim preparatima, održavam probavu urednom, od kozmetike forsiram prirodno. Sasvim sam zadovoljna oblašću ishrane. Ima perioda kada pojačam UH, ali uvek na ispravan način.

Početak hipertireoze? Majka mi je imala hipertireozu, rešavala to radioaktivnim jodom :(
Ali, hipertireoza ne bi objašnjavala moj umor i iscrpljenost, objašnjavala bi je hipotireoza?!

Osim atoksičnog nodusa u levom režnju za koji su mi rekli da bukvalno nije ništa, sve ostalo je ok. Ovo su moji nalazi vezani za štitinu žlezdu od pre nekog vremena:

Slika

Kako se tačno proverava hipofiza?
Ponoviću nalaze, samo ovaj put ću uraditi free TS i T4, jer sam u međuvremenu saznala da su dosta merodavniji od vezanih T3 i T4.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fluktuacije šećera
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 9:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одговорила си ми уопштено уместо конкретно шта једеш и пијеш, па не могу ништа да прокоментаришем.

Надам се да се нећеш увредити, али морам да ти кажем да се желудац не може пазити пробиотским препаратима јер са њим никакве везе немају. Пробиотски препарати служе цревима, а не желуцу. Сада се поставља питање о твом знању, које је веома битно ако желиш сама себи да помогнеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fluktuacije šećera
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 9:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
U redu, želucu, crevima, štagod, više mislim na svoj problem vezano za čir na duodenumu, pa creva i želudac računam "zajedno", jer ih pazim "zajedno". Uglavnom, pijem probiotske preparate, i pridržavam se neuzimanja hrane koja bi mogla da nadražuje želudac. Za želudac konkretno uzimam kapsule aloje vere, ulje za regeneraciju sluznice (iako mi je, prema snimku, minimalno oštećena) i kapsule brusnice generalno.

Ok je, hvala, ne treba mi više pomoć od Vas. Volela bih da još neko prokomentariše, ako može nedogmatski i neautoritativno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fluktuacije šećera
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 10:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема проблема. Хтео сам да помогнем али не могу више ја да желим да теби буде добро од тебе саме.

Само не заборави да се проблеми органа за варење најчешће добијају због лоше исхране. Тек после тога следи стрес као узрочник.

Алоја вера ти неће помоћи као што никоме није помогла, а ни брисница у капсулама. То је све шарена лажа и мамипара

Извини што ти се не свиђа мој карактер, начин писања и размишљања. Ако хоћеш да икада убудуће не гледам твоје текстове молио бих те да ми то овде напишеш, да знам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fluktuacije šećera
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 12:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Ne hranim se nimalo loše, osim ako kriterijum nije zastareli, iz '80ih godina, sa žitaricama na vrhu piramide :roll:

Imala sam helikobakter, koji je doveo do pojave čira. Odradila sam antibiotsku terapiju, sad uglavnom pijem čajeve za tu namenu, ali nemam više nikakve smetnje sa kiselinom, varenjem, peristaltikom creva, bolovima u stomaku, itd. Mislim da je to poglavlje iza mene.

Šta znam, ja aloju veru uzimam jer mi se dopada, plus činjenica da mogu da istisnem sadržaj iz kapsule i da je koristim za kožu, itd. A brusnica je dobra za mokraćne puteve, a meni se ne jede, pa je uzimam ovako. Ne mislim da nešto preterano grešim. Ionako neću zauvek koristiti aloju i brusnicu, još neko vreme i to je to.. Čajeve ću nastaviti i nakon toga, prijaju mi i navikla sam se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fluktuacije šećera
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 1:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Критеријуми су веома застарели, али не због самих критеријума већ због околности.

На пример, виршле су некада биле веома здраве и због тога су препоручиване нарочито деци. Тада су се правиле од телећег меса. Сада се виршле праве од отпадака, костију и прави су извор болести.

Још један пример су житарице са пахуљицама као најчешћим обликом, које се сада складишете како ко хоће тако да долази до развоја гљивица и микотоксина.

И још да споменем флаширану воду. Појам као такав ништа не значи. На пример, ако пијеш Пролом, Росу или какву другу слабоминералну негазирану воду онда је то одлично. Ако пијеш газирану воду онда је то смрт за квалитет крви, а ако пијеш минералну онда је то смрт за бубреге.

Ето толико од мене.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fluktuacije šećera
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 2:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Onda se slažemo oko kriterijuma vezanih za ispravnu ishranu.

Pijem Prolom uglavnom, bio mi je krenuo pesak iz bubrega pre jedno 6 godina, zbog česmuše (kad sam se tek preselila u Bg iz krajeva sa daleko kvalitetnijom vodom), i tada mi je data Prolom kao terapija, i nje se držim uglavnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fluktuacije šećera
PostPoslato: Sre Avg 05, 2015 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2015 2:11 pm
Postovi: 32
Cesto i sama imam taj problem. Jedno sto mi je pomoglo je da merim secer pre svakog obroka i da obrok prilagodim toj visini secera. Ako je visok, laganiji obrok, ako je nizak, malo jaci. U principu sve na bazi hleba samo ukoliko je jako nizak.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: