Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Dejstvo Antimikrozomalnih (Anti TPO) i Anti-Tg At
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 20, 2007 11:13 pm
Postovi: 34
Lokacija: beograd
Koliko ja znam, ne radi se nigde analiza NK ćelija. Mislim da postoje neke varijante u Hrvatskoj, ali se valjda i tamo radi iz krvi, a ne lokalno iz endometrijuma, što opet nije baš sjajno dijagnostičko rešenje.
Definitivno se radi u Americi i u nekim od razvijenih evropskih zemalja. Možda bi mogle neke od forumašica koje žive van Srbije da nam to provere, kakva je procedura, koliko košta, gde tačno se radi i slično?

Aspirin ne deluje ni na jedna antitela. On deluje na krv, banalno rečeno "razređuje krv" pa tako omogućava njen protok kroz mikrokapilare u endometrijumu i u posteljici i sprečava zagušenja odn formiranje malih trombova u njima.
Postoji mogućnost da on deluje i antinflamatorno, tj da deluje na neki proces mikro-inflamacije u endometrijumu, možda na NK ćelije i slično. Nisam uspela mnogo informacija o tome da pronađem.
E sad, pošto su ANA i ACA - antitela koja su i direktni markeri poremećaja koagulacije, mesto Aspirina u terapiji je sasvim jasno. A kako Anti Tg i Anti TPO nisu markeri poremećaja koagulacije, oni su markeri mikrozapaljenja, tj povećane aktivnosti nekih ćelija imunog sistema na nivou štitne žlezde, postoji mogućnost da se isti taj proces odvija i u endometrijumu, npr NK ćelije su aktivne ili nešto drugo, ne znam šta (ne zna izgleda niko). Tako da, na žalost mesto aspirina u terapiji ovde nije baš jasno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: