Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: cvorici na stitnoj zlezdi
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 9:31 pm
Postovi: 2
Lokacija: subotica
--------------------------------------------------------------------------------

Poštovani,molim Vas da mi pomognete nekim savetom,1 1/2 dana mučim se sa nenormalnim glavoboljama,svakih 2-3 dana,povremeno preznojavanje,mučnina.obilazeći lekare-otorinolaringolog( sve ok sa njegove strane ),neurolog...poslali su me na analizu štitne žlezde i njenih hormona -rezultati TSH:0.2 ( 0,3 - 5,0 ),T3-2,18 (1,12-2,80 ),T4 84,12 (58,05-145,77 )Na US -desni lobus uvećan sa nekoliko hipoehogenih promena do 4 mm,levi lobus uobičajene veličine sa ovalnom promenom od 11 mm.Doktorica kod koje sam bila je toliko bila rasejana da mi ništa nije objasnila,niti mi dala neke lekove,samo zakazala kontrolu za 6 meseci,a prethodno mi rekla da cemi dati lekove,jer ja i dalje neznam kako da rešim moje glavobolje i ostale tegobe
_________________

Zabrinuta

_________________
zabrinuta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 12:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Kao sto vidis T3 i T4 su ti u granicama normale ali je TSH malo snizen.To ne znaci da treba da pijes lekove ali iz mog iskustva mislim da bi tebalo da se kontrolises na svaka dva meseca (ipak je pola godine dug period) i usput da uradis analize antitela ANTI TPO-At jer je to jedini nacin da utvrdis imas li Hasimoto (to je autoimuno oboljenje stitne zlezde gde su hormoni u granicama normale ali su tegobe konstantno prisutne i ne piju se nikakvi lekovi vec su samo neophodne redovne kontrole).Toliko od mene i da napomenem da nisam strucna vec govorim iz licnog iskustva!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: