Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Želim da pomognem, ali kako???
PostPoslato: Ned Jan 22, 2012 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 22, 2012 7:59 pm
Postovi: 4
O dijabetesu sam u poslednjih nekoliko dana pročitala više nego što prosečan čovek pročita za čitav život.
Nisam ja obolela, ali sam upoznala čoveka koji je na insulinu i koji je u izuzetno teškom (opštem) stanju i u žasnom materijalnom stanju.
Ima 47 godina, živi sam, izuzetno inteligentan i pametan čovek, vrlo uspešan do momenta kad su ga počeli kositi poblemi... od teške saobraćajne nesreće koja ga je dug period vezala za krevet i kao posledicu donela gubitak posla i poslovnih veza, kao i trošenje zalihe novca, ali i dijabetes!
Problem je ne samo zdravstveni, već i materijalan, jer skoro pa da nema šta da jede... a tu je i gomila psihičkih prblema koje samo naslućujem.
Ne živimo u istom gradu tako da, čak i kad bi na to pristao, ne mogu direktno da mu pomognem oko ishrane, ali sve vas koji bijete istu bitku, pitam na koji način mu prići, na koji način jednog ponosnog, pametnog muškarca "naterati" da se trgne, gde potražiti pomoć, kome se obratiti...?
Istina je da sam se ja skoro pa zaljubila, ali nije poenta u tome... i nisam ja tu ta koja je važna.
Nakon početnog zbližavanja, on sad beži... što nije ništa neobično s obzirom da, spolja gledano, i nema šta da ponudi. Znam da sam nehotice podstakla njegov odlazak kod lekara... Dobio je lek (ne znam koji, na žalost) čija cena je preko 3000 dinara za 15 dana... I to ga je bacilo u još gori bedak. I ja sad pričam nepovezano i blesavo i ništa ne znam da objasnim, jer ne znam ni šta tražim... osim što znam da iz najdublje dubine duše želim da pomognem. Kako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Želim da pomognem, ali kako???
PostPoslato: Sub Feb 11, 2012 2:13 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Najbolje je da se povežete sa udruženjem osoba sa dijabetesom u njegovom mestu i da sa njima zajednički napravite plan.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: