Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 10:48 pm
Postovi: 8
Slazem se da se pod alternativnom medicinom provlaci svasta, ali svako ima pravo da proba. Zato, doktore, uz duzno postovanje, ne morate da budete toliko cinicni. Svako ima pravo da veruje u sta hoce, kao i vi, naravno. Koliko ljudi, toliko cudi. Ne morate nam nadu ubijati po svaku cenu, pa vi ste lekar, znate da vera u izlecenje mnogo znaci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 11:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
tzv. dr. nasta ste vi dobili diplomu?.......
iste takve kao sto ste vi pobila sam na vasoj naucnoj osnovi....bas za dejstva gljive.....i ako su mi rekli da se rezultati mogu videti tek posle godinu dve...ja sam ih dokazala posle tri meseca.....moje dete nije imalo ni jedan ama bas ni jedan virus u poslednjih godinu i po koliko je pije (kao ni ja) a svi ukucani su bolovali od svega prateceg.....
c-peptid joj se povecao sa0.01 na 0.19 za prva tri meseca......pijenja.....
pa kako vi kazete ziveo domestos?!......
a evo vam i krvne slike deteta od dve i po godine.....rbc 4,71
wbc 8,3
hgb 116
kakva je vasa?
i koliko cesto pijete antibiotike?
a koliko ih cesto prepisujete jednom te istom detetu....
nas karton je prazannnnnnnnnn
a znate li ko je najbolji antioksidans i ko sredjuje zapusene krvne sudove.....
evo pomoci u pitanju je voce?
pozdrav svim sujetnim......lekarima.......
.....treba biti realan i prema sebi....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 11:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
i da gljiva nije alternativna medicina vec obican najobicnije kefir....koji sama pravim.....a da li ista moze da spreci ili ublazi ili regulise to se najbolje vidi po mom detetu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 11:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
I meni je pomalo smijesno koliko se nas narod pali na raznorazne cajeve, meleme, gljive itd. Sujevjernost na zavidnom nivou. I dalje tvrdim, da sve to necemu valja, davno bi to neka americka kompanija komercijalizovala i prodavala po zestokim cijenama. Ne trpajte bilo sta u svoja tijela, a to da su nalazi dobri, moze da bude od mnogo cega drugog. Osim toga, malo dijete je u pitanju - u tom dobu je da nema razloga da ima lose nalaze.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 12:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
imate li vi malo dete ili bar nekog ko ima dete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 12:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
draga gospodo niko vam ne obecava trajno izlecenje na svu vasu zalost ....
mleko kao mleko je vama obavezno koliko ja znam.....manje masti takodje a imunitet vam je slaba tacka pa sve to cemu se vi rugate je bas ono sto moze bar malo da vam olaksa.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 12:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
u ostalom suvisno je raspravljati......svako je sebi kovac srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 1:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Okt 22, 2004 10:53 pm
Postovi: 67
Vidim da je zvanicna medicina 'uspela ' da izleci ljude i dijabetesa,kancera ,invalidi su prosetali...Cini mi se da samo produzavaju agoniju tim ljudima mesto da je rese ali svemocnim lobijima ne odgovara,lepse je prodavati lekove i uzivati.......sujetni doktori.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 6:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
1.pomaze i jaca odbrambene snage organizma(imunitet),
2.leci srcana oboljenja,oboljenja krvnih sudova i rastvara holesterol,
3.leci pancreas,jetru i slezinu,
4.leci zuc,zucne kanale i sprecava stvaranje kamena u zuci,
5.leci zeludac,dvanaestopalacno crevo,tanko i debelo crevo,
6.stvara “antibiotike” i leci razna zapaljenja u organizmu,
7.regulise krvni pritisak,
8.leci oboljenja bubrega i prociscava mokracovode
9.uklanja iz organizma posledice stresa,iscrpljenosti i malokrvnosti


ad 1. DOKAZITE! Uradite kontrolne imunoglobuline, specificni imunitet, broj makrofaga, sistem komplemenata, napravite statisticki validnu kontrolnu grupu, uradite dvostruku slepu probu, pa objavite rezultate u etablirarnom NAUCNOM caspisu.

ad 2. Dokazute. Specificirajte KOJA SRCANA OBOLJENJA! Prikazite najmanje po 30 slucajeva za svako oboljenje, pri cemu ni jedan pacijent nije koristio druge terapijske metode i egzaktno je dokazano da su mu bas farmakoloska svosjtva gljiva (I SAMO GLJIVA) pomogla da se izleci - pri cemu se ne racuna subjektivna izjava, nego objektivni nalaz - za pocetak, nivo holesterola, ejekciona frakcija, ST segment i T talas, itd...

ad 3. Koje bolesti pankreasa, jetre i slezine, koji su to pacijenti, postoji li referentna medicinska dokumentacija?

ad 4. kako dokazujete da nesto sprecava stvaranje kamena????? Znate li kakva MEGA-prospektna studija bi morala da se obavi da bi se ovo tvrdilo????

ad 5. Koje bolesti zeluca i duodenuma leci, koji su verifikovani slucajevi, koje studije, na kom univerzitetu, fakultetu, gde su citirani naucni radovi...

ad 6. Kako "stvaraju antibiotike" te gljive, koja je hemijska struktura tih antibiotika, koje bakterije ubijaju, koji im je spektar dejstva, koji radovi, ispitivanja i studije to dokazuju?

ad 7. kako regulisu krvni pritisak, kojim pametnim mehanizmom lece i hipertenziju i hipotenziju, na kom mestu tacno deluju unutar citavog sistema koji regulise tenziju, gde su naucni radovi...


Citiraj:
tzv. dr. nasta ste vi dobili diplomu?.......


Da nije zalosno, bilo bi smesno. A pateticno jeste, svakako...

ad 8. Koja bubrezbna oboljenja lece, gde su studije, od cega prociscavaju mokracovode?

ad 9. kako se to iz organizma "ukljanjaju posledice stresa", kako se "otklanjanju posledice malokrvnosti", gde su mehanizmi, radovi, kontrolne grupe, statisticka obrada podataka...?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 6:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
uzgred, koliki je prosecni zivotni vek na Tibetu?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 9:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
IMAM JA JEDAN PREDLOG

HAJDE DA NAPRAVIMO KONTROLNU GRUPU
JA SE PRVA JAVLJAM!!! A VERUJEM DA ĆE NAS BITI JOŠ!

A KAKO TO DOKTORE VI POMAŽETE DIJABETIČARIMA. JA SAM OD VAŠIH KOLEGA DOBILA SAMO MNOGO PRAZNIH PRIČA,
A OD VEĆINE OVIH LJUDI DOBILA SAM JAKO DOBRE SAVETE O TOME KAKO DA ŽIVIM SA DIJABETOM I KAKO DA ODRŽIM SVOJ ORGANIZAM U DOBROM STANJU!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 19, 2006 12:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 9:38 pm
Postovi: 108
to je odlicna ideja.
i ako nauka do sada nije dokazala lekovitost ove gljive, evo sanse da vi to dokazete.

Nista se ne gubi, i volela bih da ne vidim vise komentara i predrasuda o losem ili dobrom ove gljive.

skupite 10-20 ljudi, ili manje. ugovorite sastanak, instrukcije kojih ce svi da se pridrzavaju, a zatim otvorite topic o tome. neka svako uradi full blood test na pocetku i kraju terapije ovom gljivom, pa da vidimo rezultate.

Ako je zaista tako delotvorna kao sto dusko kaze, bar ce oni koji veruju u to imati potvrdu o tome, a oni koji su bili skepticni mozda promeniti misljenje.

Ja sam nazalost u inostranstvu, tako da ne mogu ucestvovati, a rado bih.

Podrzavam akciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sujeta
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 9:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 10:48 pm
Postovi: 8
Sujeta je cudna stvar. Kako baciti tolike godine ucenja u vodu? Tesko. A trebalo bi jednostavno udruziti obe vrste znanja, jer cilj je da ljudima bude dobro, a ne da se ovde prepiremo. Dok jedni analiziraju, drugi zive zivot. Cilj je ziveti kvalitetno, a ne onako kako je neko zapisao.
I od silnih antibiotika nije mi bas uvek mnogo bolje.
Moju baku vec mesecima (da ne kazem godinama) kljukaju sto antibioticima, sto inekcijama, kako bi se izlecila od Eserihije, ali nista. Zena jednostavno nece da pije cajeve, i gotovo. I kako da izbaci iz sebe sve te silne bakterije?
Moju hronicnu upalu sinusa (zaradjenu zahvaljujuci neadekvatnom, visemesecnom lecenju) ne lece inekcije, vec inhalacija bosiljkom. A to mi je preporucio lekar.
Mojoj majci u skidanju triglicerida i holesterola pomaze napitak od belog luka i limuna, a ne lekovi. Takodje, preporucio lekar.
Prema tome, mislim da covek mora biti otvoren za poglede sa razlicitih strana, a ako ne verujes u nesto, pa nece ti pomoci.
Opet kazem, cilj je da svi mi sto bolje zivimo, a ne da se bavimo dokazivanjima... jer ode zivot.
Takodje, sam i ja dobila mnogo korisnih saveta upravo od samih dijabeticara, a mnogo redje od lekara. Vise mi je pomogao prijatelj iz Nisa, koji je dijabeticar vec 19 godina, nego lekari iz Vrnjacke banje, gde su me poslali na 3 nedelje.
Ljudi, zivite, uzivajte i ne trosite energiju na prepirke! Ko hoce nek prihvati, a ko nece ne mora...
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 9:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Lekari na Institutu za endokrinologiju su veoma otvoreni za naucne radove, uostalom, oni jesu naucnici, za razliku od mene, koji sam samo klinicar. Izvolite, onaj ko proizvodi ili prodaje te gljive, dajte proizvod na pregled nadleznom zavodu za zastitu zdravlja, pojavite se na Institutu i dogovorite klinicko ispitivanje na verifikovanim pacijentima, pod kontrolom doktora nauka. Alternativno, dajte gljive mojim pacijentima, imam oko 120 dijabeticara u svojoj kartoteci, pa cemo videti na kontrolnoj i tretiranoj grupi (dvostruko slepom metodom - da ni ja, ni pacijenti ne znaju da li dobijaju gljive, ili placebo) ustanoviti pomazu li ili ne. Naravno, uz odgovarajuce statisticke obrade podataka.

Bas jedva cekam da se neki proizvodjac ili prodavac gljiva pojavi kod mene. Ne trazim novac za projekat, samo neka prodavac ili proizvodjac obezbedi dovoljne besplatne kolicine za najmanje 30 pacijenata - dobrovoljaca. (nemojte ocekivati da dobrovoljci placaju da budu zamorcici). Ukoliko se pokaze bilo kakvo dejstvo vece od placeba, celokupnu dokumentaciju cemo poslati institutu za Endokrinologiju i Institutu za farmakologiju, pa neka utvrde koji hemijski sastojak (aktivna supstanca) iz gljiva ima lekovito svojstvo. Pritom - ovo bi bilo samo jedno jedino istrazivanje, samo jedna studija za JEDNU BOLEST, dok bi za sve ostale tvrdnje morale da se rade druge studije. A zatim - kada se zavrsi INICIJALNA studija vezana za dijabetes, krece pracenje dugorocnih eventualnih stetnih efekata, ispitivanje na kancerogenost, teratogenost i sve ostalo, sto eventualna lekovita svojstva moze da baci u drugi plan i da gljive u krajnjoj instanci otpise sa liste potencijalnih lekova...

Ne branim ja medicinu, vec naucni metod.

Hvala na razumevanju.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 9:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
NA INSTITUTU SU JOŠ DALJE NEGO VI! VRLO SU SUJETNI I NE PRIHVATAJU BILO KAKVE ALTERNATIVNE POSTUPKE ČAK I KADA SU IM DOKAZANI PRED NOSOM - GOVORIM IZ LIČNOG ISKUSTVA!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: