Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Svetski dan borbe protiv dijabetesa
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 7:55 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ako ste se možda upitali gde sam ovih dana, reći ću vam da su pripreme za ovogodišnje obeležavanje Svetskog dana borbe protiv dijabetesa u toku. Preliminarne vesti imate na sajtu u mom potpisu, a detaljan program sledi.
Što se beogradskog udruženja tiče, za sada je dogovoreno da se manifestacija održi u Paviljonu "Cvijeta Zuzorić" na Kalemegdanu od 15 do 19 časova. Tačne teme izlaganja ću uskoro objaviti, biće interesantna, u tom sam sigurna. Ovogodišnja tema je "Dijabetes kod dece i adolescenata". Nakon programa je predviđeno da se svi prošetamo do Pobednika, koji će tom prilikom biti osvetljen plavom bojom i da napravimo 246 koraka u ime 246 miliona ljudi u svetu koji boluju od dijabetesa. Ako i novinari pođu sa nama, biće super.
Ministarstvo zdravlja takođe nešto sprema u Skupštini grada, ali o tom programu još ne znam ništa... da li je to samo za kamere ili ne, otkriću i javiti uskoro :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 23, 2007 11:15 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Neki "nervozni" slikar, čija će izložba biti u toku 14.11., nije raspoložen za to da se običan narod okuplja u sali. Iako i sam dijabetičar, uopšte nije hteo da prihvati činjenicu da će mu radove videti mnogo više ljudi i otkazao nam salu. Tako da se u "Cvijeti" naša priča neće održati. Ja sad više nemam snage da jurim nešto drugo. Ovo što bude organizovao ministar u Skupštini grada će najverovatnije biti sve od događaja za Svetski dan.
Jedino što će sigurno biti je osvetljenje novog žel. mosta i Pobednika (to su mi potvrdili), a za osvetljenje Doma Narodne skupštine treba ministar da sredi.
Tužna sam, jer sam se baš radovala celoj priči u "Cvijeti" i uložila maksimum, ali... :cry: Idem sad da otkazujem sve dogovore na tu temu :cry:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 23, 2007 7:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 8:27 pm
Postovi: 77
Lokacija: Novi Karlovci
Hajde nam napisite ime tog ,,kvazi slikara" ,pa da se divimo njegovoj kulturi,umetnosti i humanosti;ocigledno sve funkcionise u ovom drustvu:pojedinac odlucuje o vecini,misli samo na sebe,ma preslikana drzava.Sreca je da smo se davno,davno navikli na to,pa samo precutno idemo dalje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 23, 2007 8:21 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ma, nije važan on u celoj priči, nego upravo to što si rekla. Na žalost, u ovom slučaju slikar ima zadnju reč, iako je Upravni odbor ULUS-a odmah podržao celu akciju. Takva su im pravila, šta ćeš.
Ja ću namerno da odem na otvaranje da vidim čitavih 12,5 ljudi koji su mu došli :D
Nema veze, verovatno bismo se preklopili sa akcijom u Starom dvoru, pa da ne komplikujemo. Biće prilike, eto već sledeće godine...

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 23, 2007 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:33 am
Postovi: 101
Lokacija: KRANJ-SLO
Ja sad više nemam snage da jurim nešto drugo. Tužna sam, jer sam se baš radovala celoj priči u "Cvijeti" i uložila maksimum, ali... :cry: Idem sad da otkazujem sve dogovore na tu temu :cry:[/quote]

Probaj u "ludilu".

lp

BrM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 23, 2007 10:44 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Razmišljala i o tome, ali je mali prostor... :D Da digneš još jedan sprat :D :D Tamo ćemo da pravimo neke lepše događaje.

Sad sam se bacila na druge teme i više ne razmišljam o Svetskom danu. Spremam trening za udruženja iz Srbije... To ima mnogo više efekta na naš rad nego sve drugo. Pitaj Alojza neka vam to isto napravi u SLO, pošto smo zajedno prošli IDF-ov kurs.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 24, 2007 7:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:33 am
Postovi: 101
Lokacija: KRANJ-SLO
Jedino što će sigurno biti je osvetljenje novog žel. mosta i Pobednika (to su mi potvrdili), a za osvetljenje Doma Narodne skupštine treba ministar da sredi.


Probaj sa osvetljenjem milenijumske kule u Zemunu. Uz Pobednika bi to bila lepa simetrija. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 24, 2007 11:37 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Biće prilike, sledeće godine... Da bi bilo lepo - bilo bi :D
U Žitištu planiraju da "uplave" njihov spomenik Rambu... ne znam da li će uspeti da se dogovore sa opštinom, ali to bi bilo super :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 24, 2007 12:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Diabeta je napisao:
Neki "nervozni" slikar, čija će izložba biti u toku 14.11., nije raspoložen za to da se običan narod okuplja u sali. Iako i sam dijabetičar, uopšte nije hteo da prihvati činjenicu da će mu radove videti mnogo više ljudi i otkazao nam salu. Tako da se u "Cvijeti" naša priča neće održati. Ja sad više nemam snage da jurim nešto drugo. Ovo što bude organizovao ministar u Skupštini grada će najverovatnije biti sve od događaja za Svetski dan.
Jedino što će sigurno biti je osvetljenje novog žel. mosta i Pobednika (to su mi potvrdili), a za osvetljenje Doma Narodne skupštine treba ministar da sredi.
Tužna sam, jer sam se baš radovala celoj priči u "Cvijeti" i uložila maksimum, ali... :cry: Idem sad da otkazujem sve dogovore na tu temu :cry:


HMMMMM Treba lo bi se okupiti i otici na izlozbu "umetnika" i izbosti mu sve radove ako i jesu neki radovi ?Uzeti prazne shpriceve, napuniti vodom i svi boc' boc a da neko snima da bar malo oseti Gad kako boli igla ?Jer on izgleda ne oseca izgleda nikakvu bol sem za novcem, koi misli da ce steci s` islozbom shrabotina svoih.Nemoj se nervirati Diabeta vec ce se neshto srediti . Ajde jedan veliki OSMEH ZA Diabetu nashu :D :D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 24, 2007 8:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
[b]Ministarstvo zdravlja takođe nešto sprema u Skupštini grada, ali o tom programu još ne znam ništa... da li je to samo za kamere ili ne, otkriću i javiti uskoro [/b]
Kakva malicioznost prema ministartvu zravlja.
U prolece ove godine Ministartvo i Drustvo za edukaciju diabeticara odrzalo je tri dana predavanja sa po tri teme,sto nije bilo za kamere,jer je Drustvo to iskoristilo kao razlog da ne odrzi svoja redovna mesecna predavanj u maju i junu.
Svi napadate slikara, a diabeticari koji misle,zapitace se zasto Drustvo organizuje samostalno predavanja za dan dijbeticara i odustaje od trazenja druge lokacije.Dugo godina su iste teme za taj dan bile organizovane u isto vreme i u isti dan na dva razlicita mesta,svi ostali na jednom a Drustvo na drugom sve dok se zadnje dve godine nisu odrzavala predavanja zajenicki u Domu sindikata.Zasto se sada drustvo ponovo odvaja,to je pravo pitanje? Ako ne moze samostalno zasto se ne pridruzi Ministartvu koje objedinjuj sve druge organizacije koje se bave diabetesom i koje ce ucestvovati u obelezavanju tog dana.Gde je konflikt i zasto,budimo malo iskreni
Ponovo je na sceni razdor koji jedino skodi diabeticarima.
Nadam se da mi ovaj post nece biti obrisan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ministarstvo zdravlja ?
PostPoslato: Sre Okt 24, 2007 11:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:33 am
Postovi: 101
Lokacija: KRANJ-SLO
donkihot je napisao:
Ministarstvo zdravlja takođe nešto sprema u Skupštini grada, ali o tom programu još ne znam ništa... da li je to samo za kamere ili ne, otkriću i javiti uskoro
Kakva malicioznost prema ministartvu zravlja.
U prolece ove godine Ministartvo i Drustvo za edukaciju diabeticara odrzalo je tri dana predavanja sa po tri teme,sto nije bilo za kamere,jer je Drustvo to iskoristilo kao razlog da ne odrzi svoja redovna mesecna predavanj u maju i junu.
Svi napadate slikara, a diabeticari koji misle,zapitace se zasto Drustvo organizuje samostalno predavanja za dan dijbeticara i odustaje od trazenja druge lokacije.Dugo godina su iste teme za taj dan bile organizovane u isto vreme i u isti dan na dva razlicita mesta,svi ostali na jednom a Drustvo na drugom sve dok se zadnje dve godine nisu odrzavala predavanja zajenicki u Domu sindikata.Zasto se sada drustvo ponovo odvaja,to je pravo pitanje? Ako ne moze samostalno zasto se ne pridruzi Ministartvu koje objedinjuj sve druge organizacije koje se bave diabetesom i koje ce ucestvovati u obelezavanju tog dana.Gde je konflikt i zasto,budimo malo iskreni
Ponovo je na sceni razdor koji jedino skodi diabeticarima.
Nadam se da mi ovaj post nece biti obrisan.


Na forumu sam relativno NOV!
Donkihote! Ne poznajem te. A i ti mene ne poznaješ! Ja sam "sladak". Za tebe, ne znam. Svejedno (bolje da nisi). Idemo dalje.
Što se tiče malicioznosti prema Ministarstvu zdravlaja, o tome možeš pročitati u NIN-ovm članku "I dijabetićare ubijaju! Zar ne!"
"Društvo za edukaciju dijabetičara" ? Da li misliš na Društvo za borbu protiv šećerne bolesti grada Beograda? Ne znam? Ima nas (društava) po celom svetu.
O ta "tri dana i tri teme", koje nisu bile za kamere i zašto je "to" društvo TO iskoristilo kao razlog da ne održi svoja redovna predavanja (ne znam da li obavezna) u maju, junu,... Uzgred rečeno... Pojima nemam. Al' nije ni važno.
Dotičnog slikara niko ne napada i ne imenuje ( samo su neki malo ogorčeni na njegov ego).
"Društvo organizuje samostalno predavanje i odustaje od traženja druge lokacije"??!!
Takva Društva baš zbog toga i postoje! Svuda u svetu ovakva droštva samostalno organizuju predavanja. Struka, se sa ovakvim društvima ponosi jer su ona i njihove aktivnosti, između ostalog, plod njihovog, a i našeg rada, i služe opštem dobru. Ako misliš da bi se u tu aktivnost Društva trebala podrediti Društveno Političkim Organizacijama-Ministarstvima? Grdno se varaš!
Pa ko da traži lokaciju?... Gospođa ministarka Ben Akibe? T....Pijoniri?...??? Tražiti alternativnu lokaciju u pet minuta do dvanest je...? Pa i sam seb zoveš Don Kihot!
"Dugo godina su iste teme za taj dan bile organizovane u isto vreme i u isti dan na dva različita mesta,"?
Dragi moj Donkihote. Ne na istom mestu, nego na nebrojano mesta u celom svetu! Svet nema Dom Sindikata!
"Zašto se sada društvo ponovo odvaja?"
Zar je trebalo da bude zajedničko? Sa kime? Ministarstvom?
Gospode! Ne postoji Narod (a i mi smo Narod) zbog Ministarstva! Zar ne!?
"Sve druge organizacije koje se bave diabetesom"
Izuzev struke (iskreno im hvala) svi se nama bave iz interesa. Taj za kojeg se dokaže da se sa nama bavi iz ljubavi ili bilo kojeg drugog razloga je već sada kandidat za Nobelovu Nagradu.
"Ako ne može samostalno....."
Može! I mora! To je jedini način da nam se iz kancelarija ne odlučuje o tome šta je za nas dobro. A samo nas je petina u Svetu!!!
Ponovo je na sceni razdor!!!
Nije !!!
Mi smo sve jedinstveniji. I To u celom svetu.
Bez boja i bez profita.


Bez zamere i lep pozdrav sa gornjeg toka Save.

Branko Marković


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 12:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 12:06 pm
Postovi: 102
Ne znam nista u vezi ovih "separacija" i sl., ali bez obzira na to mislim da je sramota sto zbog usljivog prostora ne moze da se obelezi ovaj dan. Ako ne moze u Bgd-u, sta mi ostali da ocekujemo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 11:36 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Zemunac, hvala. Pošto nisi upoznat, donkihot je naš bivši član i jedini koga smo ikada udaljili iz Društva.

Nego... Doterajte se svi lepo, pa u Skupštinu, gde će nam dijabetološka vrhuška spremiti svečanos'. Toliko su se zauzeli da već 3 dana ne mogu da dobijem konačan program 8)
Ah, konačno jednom i Društvo da uživa u "svom" danu kao gost, a ne samo da šljaka (dok su svi ostali većinom konzumenti).

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zemincu
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 10:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Zao mi je sto si postao diabeticar,ali zato sto zivis u Kranju nisi u prilici da upoznas prilike u Beogradu ,o cemu sam pisao ali nisam dovoljno naglasio.Posle vise godina pojedinacnog delovanja Drustva Beograda i Svih ostalih,kada su se predavanja godisnja,na temu koju odredjuje IDF,drzala na dva razlicita mesta sa istom temom u isto vreme.Bar da su u dva dana pa da ucimo o istoj temi dva puta razlicitih predavaca, sto bi bilo vrlo interesantno i edukativno."Ministartsvo" je ekipa Dr.Lalica i drustvo za edukaciju diabeticara Sebije, a sada i Drustvo diabeticara Srbije,koje je skoro osnovanao.Dr.Lalic nije ministar.on je koordinator za borbu protiv diabetesa Srbije,koji je sa saradnicim a napisao i Nacioalnu strategiju za diabetes.Zadnje dve godine odrzavala su se predavnja u Domu sindikata za jedno uz ucesce Drustva Beograda. Zasto sada Drustvo pokusava da organisuje samostalno,to samo oni znaju.
Tacno je da sam iskljucen iz Drustva,saglasno mom imenu,expresno,bez da me cuju,oni koji su me iskljucili,bez prava na zalbu.Odman posle posta na forumu na temu "korupcija u drustvima diabeticara"iako nije bilo ni reci uvrede,Diabeta ga je odmah izbrisala,ne dopustivsi drugim clanovima foruma da ga procitaju i komentarisu,cime je direktno zloupotrebila ppozicuji medijatora.Kritikovao sam direktno na Drustvu sto se ,za razlikuju od ranijih predavanja,drze skoro stalno prezentacije raznih preparata i lekova farmaceutskih firmi,nekad sa uvodnim predavanjima,nekad i bez njih,od strane kompanija,sto sam smatrao neopustivim.Ranije su se drzala tematska ozbiljna predavnja iz kojih se mnogo moglo nauciti a postojala je i skola za diabeticare.Bio sam jedan od aktivnijih clanova Drustva,donoio clanovima drustva svako izdanje vrlo dobrog casopisa"Me-Dij" Drustva Vojvodine.
Mogao bi jos dosta da napisem ali mi godine i zravstveno stanje ne dopustaju,posebno na ovako neugodne teme.
Posdrav svim diabeticaroma sa zeljom da sto bolje kontrolisu sebe i svoj secer.
Donkihot


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Diabeta
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 10:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Ah, konačno jednom i Društvo da uživa u "svom" danu kao gost, a ne samo da šljaka (dok su svi ostali većinom konzumenti).[/quote]
Ko su konzumenyi?Recite smelo svoje konstatcije!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: