Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 3:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Diabeta je napisao:
Zaboravih da vam kažem da su me i iz Udruženja roditelja iz Podgorice zvali i rekli da će i oni da emituju film za Svetski dan. Eto, učinili smo više nego što smo mislili da ćemo :D


SVAKA chast i nisam sumljala u TEBE/VAS ! A i njima ide u prilog da puste taj film (mislim roditeljima) iz Podgorice jer deca su deca .I svi vole svoju decu na isti nachin i pate zbog njih sa istim bolom .Ma i ja chvrsto verujem da ce naci leka za dechicu.Sve onako broim i oduzimam u ovoj ludoj glavi, I kako god (shto bih rekli ) Obrni okreni dupe ti pozadi .Jer naglo oboljevaju od diabetesa deca ,a bolest ne bira ni bogatasha ni siromaha,politichara nit seljaka.Te se sve nadam da ce MUKA naterati one koi MOGU da se pozabave o pronalazenju leka ,pa ce tako i dechica (siromashnih i nemocnih roditelja) doci do leka.Narodski recheno OGREBAT CE SE za lek koi ce proizvesti za decu Guzonjinu .NADAM SE i VERUJEM U TO!! Jer je stvarno diabetes (josh malo) pa prerasta u epidemiju ? :cry: .A svaka epidemija se suzbija ,BAR pokushava ?

P.S
E da cerkica mi reche da i kod njih u AUSTRALIJI uzasno se pojavio diabetes pogotovu kod mladjih osoba.Pa kontam oni su nacija stvarno gojazna a i hrane se hamburger i gotovo jako malo kuvanje jedu.OIpet cerka mi kaze da nije bash tako !Da dosta jedu zelenish i to samo malo ga obare i morsku hranu jedu dosta ,skoljke rakove i laganu hranu zbog vrucina .Ali kaze posebno ove godine diabetes napreduje (galopira) :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 7:45 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Boga mi, nije još malo, već dijabetes jeste pandemija :roll: Zato su UN i usvojile rezoluciju o dijabetesu i ceo svet se prema njemu ponaša kao da je zarazna bolest. To što oni jedu salatice u Australiji je super, ali imaju dobre genetske predispozicije (zbog mešavine milion naroda) i stres.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 8:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Diabeta je napisao:
Boga mi, nije još malo, već dijabetes jeste pandemija :roll: Zato su UN i usvojile rezoluciju o dijabetesu i ceo svet se prema njemu ponaša kao da je zarazna bolest. To što oni jedu salatice u Australiji je super, ali imaju dobre genetske predispozicije (zbog mešavine milion naroda) i stres.


Pa naravno.Nebi usvojile rezoluciju samo radi nas Srbije ili ti ?Ovako po celom svetu diabetes ,kao korov hvata li se hvata .A shta da se radi dok jednom ne smrkne drugom ne svane !Tako i sa rezolucijom diabetesa i UN .I jeste zaraza diabetes huh.Samo kako se prenosi ? :x Imaju Australijanci genetske predispozicije ,najvishe ima kineza ,albanaca a Bogami i NAS SRBA :) a gde nas nema ? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 8:19 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Diabetes Australia jako dobro radi. Na njihovom sajtu imate izbor jezika, ima čak i srpski! :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 7:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Diabeta je napisao:
Diabetes Australia jako dobro radi. Na njihovom sajtu imate izbor jezika, ima čak i srpski! :D


Ma znam da jeste tako.Da mi nije dete tamo' bilo bi me manje briga.Ali od problema pobeci ne mozesh ni na kraj sveta :( .Muka ovde, muka svuda .Za majku nema te daljine da zaboravi na probleme i opasnosti koje joj dete vreba.Ma gde bilo? :x
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 28, 2007 3:55 pm
Postovi: 10
VELIKA POHVALA!!! I sama sam dijabetičar od svoje 7 god.( već 21 god.)Svaka čast na bolnim ali iskrenim rečima NAMA upućenim ali i našim bližnjima i prijateljima pa i neprjateljima.Potresno jeste ali istinito,a sa što više ovako pozitivnih,optmističkih i borbenih ljudi USPEĆEMO-SAMO DA SMO SLOŽNI I DA SE BORIMO ZA SVOJA PRAVA :P .Ja sam iz Zrenjanina i mogu se požaliti na rad društva za borbu protiv dijabetesa.Sve je stara ekipa koja ne ume da koristi ni fiksni telefon,a kamoli kompjuter ili ti još bolje za NAŠ DAN skupe se sve sami penzosi i priča o kojekakvim nebitnim stvarima!Pa hteo ti ili ne uvek se osećaš manje bitnim kad oni koji treba da ti POMOGNU, da NAS OHRABRE pa i da STANU DA SE BORE (mislim rečima)pokupe kintu od članarine i dan bude obeležen uz reklamiranje sponzora i obećanje da će naša Zrenjannska opština NAPOKON dobiti STRUČNOG ENDOKRINOLOGA!Izvinjavam se ali jako mi je krivo što nema više ovako angažovanih ljudi kao što ste vi! Znam kako je teško proći kroz školovanje, studiranje, zaljubljivanje, trudnoću i zaposlenje ali SVE SAM SAMA USPELA i MOGU PONOSNO DA KAŽEM DA SAM JEDNA USLOVNO ZDRAVA, VISOKOOBRAZOVANA MAJKA jedne prelepe devojčice koja ima 6,5 meseci!PUNO HVALA UDRUŽENJU za borbu protiv šećerne bolesti iz NOVOG SADA koje pomaže nas MLADE DIJABETČARE iz ZR! I osoblju iz GAK Novi Sad i dr Tešić T koja mi je PERFEKTNO VODILA TRUDNOĆU .Ostvarili su mi se svi snovi sad samo ponavljam deci koja su obolela od dijabeta (koje edukujem u Letnjoj Školi Života-VRDNIK) VERUJTE U SVOJE SNOVE I BUDITE VREDNI.Mada imamo taj nedostatak jači smo jer možemo sebi,a i drugima da pomognemo! Sve Vas puno volim i što manje da budemo SLATKI a što više VESELI I NASMEJANI!!! ZRENJANINKA[/i]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 1:31 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Kao što znate, Svetski dan dijabetesa se obeležava 14. novembra. Kao i prošle godine, i ove godine su tema deca i mladi sa dijabetesom.
Prošle godine je opet bilo predavanja sa temama koje su za matorce i tome slično, za (samo)promociju pojedinih lekara i slično. Ono što je bilo zamislilo Društvo Beograda, naravno nije prošlo, odnosno bilo je ugušeno "višim silama" i voljama Ministarstva da se slika za medije... bla-bla...
To nas ne zanima, jel tako?
Prema tome, molim prvenstveno roditelje i mlade ljude da daju predloge kako žele da se ove godine obeleži Svetski dan namenjen DECI I MLADIMA sa dijabetesom u Beogradu.
Naravno, već imam neke ideje, ali bih volela da svi učestvujemo. I verujem da ćemo, ujedinjeni, lakše napraviti dobar program.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 1:40 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Samo da dodam da je Međunarodna dijabetološka federacija (čiji smo član, btw) odredila temu za 2008. godinu: "Dijabetes pogađa decu svih uzrasta", sa akcentom na "Prepoznajte znake upozorenja".

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 2:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
Bilo bi super da se kaže šta se radi na poboljšanju boravka dece dijabetičara u vrtićima i školama i kako da se dogovore sa predstavnicima ustanova koji još uvek ne žele da se uhvate sa tim obavezama...(dalje pišem u temi Vrtić) :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 3:43 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Naravno, to će biti i u našim saopštenjima za štampu i izlaganjima na samom Danu. Ja bih svakako pozvala predstavnike pretškolskih i školskih ustanova, fakulteta...
Mislila sam na konkretan program - da li zovemo decu negde, pravimo neku priredbu npr.... ili, neka klinci kažu šta imaju da poruče nama velikima i tome slično?? Hm?? Mislim da klinci treba da učestvuju u onom delu koji ih se tiče, a mi veliki smo tu da im to omogućimo i maximalno pomognemo... ili nešto sasvim peto... Ajde, navalite, znam da čuče ideje tu negde :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 10:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Bilo bi lepo da se deca druze.Mozemo im organizovati muziku,kokice,zero colu.Treba da se poznaju,druze,pa njih vezuje isti problem,na isti nacin im pocinje jutro i zavrsava se dan!Zasto to ne spojiti i razmeniti iskustva,misljenja,sklonosti...Ne bi cak ni odvajala decu po uzrastu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 10:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
Gospodi iz predškolskih i školskih ustanova treba uručiti specijalne pozivnice da bi nas oni udostojili svojim prisustvom jer su inače baš zainteresovani za probleme dece a posebno dijabetičare da ih ... :evil: :evil: :evil: Edukacija o dijabetu im je na "0" čast izuzetcima.Razumevanja imaju toliko da žele da decu viđaju periodično ili ti najviše sat do dva dnevno jer ona remete njihovu radnu atmosferu i ko zna šta još...Toliko ovde o pedagozima i njihovoj ljubavi prema svom zanimanju :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 11:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Ne treba se obazirati na takav nacin na njih.Moje dete je dozivelo najvece neprijatnosti od nastavnice ciji je suprug pedijatar,a sin boluje od hipoglikemije!Protiv takvih se udara predavanjima,tj edukacijom i to na sred skole!Meni je vredelo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 11:41 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
iva5ra je napisao:
Edukacija o dijabetu im je na "0" čast izuzetcima.Razumevanja imaju toliko da žele da decu viđaju periodično ili ti najviše sat do dva dnevno jer ona remete njihovu radnu atmosferu i ko zna šta još...Toliko ovde o pedagozima i njihovoj ljubavi prema svom zanimanju :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Jel ja to mirišem priču za sajt? I tako možemo da im "doakamo", bar da započenemo. A jedva čekam dane kada budem slala saopštenje za medije povodom Svetskog dana dijabetesa. 8)
A ti vaspitači koji ne dođu, biće dodatno opljuvani nakon održavanja Dana.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 11:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
JOOOOOOOOOJ kad im spomeneš edukaciju a oni u čudu "pošto već sve imaju u malom prstu"pa se zagledaju kome li je to potrebno dok se najveći organ ne uključi i onako ljudski kaže pa svima nama a ostatak nemože da veruje da još i oko toga moraju da se edukuju jer su inače edukovani dovoljno(čak i previše za svoja radna mesta,koja iako zahtevaju posebne mere predostrožnosti oni to rade odokativno ...) sve su to stručnjaci kojima je ispod časti da se dodatno edukuju iliti šta već :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: