Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 11:10 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Evo, pošto nekima izgleda nedostaje Dom sindikata... :D

Potvrdili su nam da će 14.11. tamo biti organizovan program od 10.00 h.
Za Skupštinu i ministarstvo još uvek ne znam ništa.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 27, 2007 12:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 6:49 pm
Postovi: 75
Pozdrav svima ! Interesije me ko organizuje Dom ipredavanja u njemu ili je to za kamere ko gostije i sta ce se desavati u skupstini grada. Sto se tice razlicitih idea i korupcije svi znamo gde je ona opasna po nas ali o tome se sve zna . Ministarstvo i drzava ce uvek posmatrati to iz drugog ugla zarada i novac a tamo problem i nastaje . Zajedno ih pritisnimo jer samo to donosi rezultat a to da li su funkcije g. Lalica u sukobu interesa je sada manje vazno. :lol: Neka gospoda shvate da se necemo predati da se ne desi " da dijabeticare ubijaju zar ne " :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 27, 2007 5:37 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Dom sindikata organizuje ADOC Farmacija, a u Skupštini (ne grada, nego Srbije!) bi uveče trebalo da se obrate ministar, prof. Lalić i sl... To je sigurno za kamere, a ovo prvo "za narod" - merenje, eventualno neka predavanja i sl. :D Ne znam da li će se još neka firma pridružiti, videćemo.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 4:03 pm
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Zanima me sta se desava vezano za 14.11. Da li se zna nesto definitivno gde i kada ce se kod nas obeleziti Svetski dan borbe protiv dijabetesa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 4:03 pm
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Opet ja,jedno pitanje tj.molba,ds li jos negde osim u socijalnom u Nemanjinoj mogu da konkurisem za pumpu?Posto pokusavam da je dobijem skoro 2 godine.Cak sam pisala pismo god.Karadjordjevic,posto sam cula i ona ima neki fond koji pomaze dijabeticarima,ali i tamo sam dobila negativni odgovor!! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 7:10 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
boki.m je napisao:
Zanima me sta se desava vezano za 14.11. Da li se zna nesto definitivno gde i kada ce se kod nas obeleziti Svetski dan borbe protiv dijabetesa?

Na sajtu diabeta.net sam sinoć (subota) postavila konačan program za 14.11.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 10:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Jutros, sasvim slucajno, sam na jutarnjem programu RTS-a vidio intervju sa Dr. Milanom Sekulicem, koji je dao najpametniju i najrealnije izjave vezanu za dijabetes koju sam do sada cuo od nasih doktora. Ocigledno, covjek je mlad, pa i samim tim mu mozak nije ogranicen na knjige pisane 50-ih i 60-ih.
Da sada ne bih pisao detalje (zurio sam na posao), vjerovatno ce se ovde naci neko ko je gledao cijeli intervju i ko ce moci da o tome napise nesto vise. U svakom slucaju, Dr. Milanu svaka cast!

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 7:09 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Na žalost nisam stigla da odgledam sve TV emisije zbod samog učešća u pripremama. Dr MARKO Sekulić radi u marketingu kompanije Novo Nordisk u Beogradu, tako da ne sumnjam da je "mudro zborio". Šta je konkretno rekao? :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 1:21 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
mikalja je napisao:
Uh Boze Diabeta bash sam neki dan na tvom sajtu onom,gledala onaj video link sa dechicom :cry: .Gde samo ono pronalazish ?One dece mladosti,lepote i radosti nashe a?Sedim kliknem slusham ih i gledam.I tishina mi smeta ,remeti mi misli koe i nisu bash pozitivne ali su iskrene i bolne.I ostaje mi samo da se pitam jedno.DA LI CE TA NASHA DECHICA (bila iz Srbije ili ne) DECA SU SVA NASHA!Da li ce normalno ikad ziveti ,a kad kazem normalno onda mislim bez diabetesa.Da se poigraju normalno i naruchkaju bez straha ,zaslade i umusave svoje obrazice chokoladom ,prstice sa shlagom ,i bez straha da li ce mu biti dobro?Naravno gledam one emisije ZIVOT SA POSEBNIM POTREBAMA ili tako neshto.Naravno ni prici ovoj bolesti ono je bash ,bash tuga :( .Nepokretnost od rodjenja pa do okonchanja zivota "zivota".Ali poshto je ovo tema Diabetesa i u tom smo sada ,bash me bole dechica koja boluju i sve vishe obolevaju od diabetesa.Jako mi je zao i roditelja od takve dechice ,jer vidim koliko treba odricanja u mnogo chemu nas starijih ,i onda samo zamislim tu dechicu uh.TIM MAJKAMA od te dechice ,samo bih rekla NEDAJ TE SE .I SVAKA VAM CHAST u istrajnosti i borbi za svoju dechicu ,da im uchinete shto srecnije detinjstvo !!Znam teshko je i psihichki i ekonomski i fizichki na kraju krajeva.Ali eto ,ako vam ishta znachi reci cu da se PONOSIM S`TAKVIM RODITELJIMA !
ZAHVALJUJEM SE DIABETI NA POZRTVOVANOSTI --Nash ANDJEO


Ja sam se živa rasplakala kada sam videla taj film prvi put, jer sam se u njemu našla potpuno, kao neko ko je od pete godine dijabetičar. Insistirala sam na tome da uradimo sinhronizaciju i hvala mom dragom što mi je pomogao da to uradimo (njegov glas je na filmu).
Pustila sam film i na manifestaciji u Domu sindikata 14.11. Znam da je svima bila knedla u grlu, ali i bio mi je cilj da skrenemo dodatnu pažnju na temu Svetskog dana ove i sledeće godine, a to je "Dijabetes kod dece i adolescenata". Kad sam pustila mojoj majci, nije mogla da se sabere dosta dugo.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 1:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Diabeta je napisao:
mikalja je napisao:
Uh Boze Diabeta bash sam neki dan na tvom sajtu onom,gledala onaj video link sa dechicom :cry: .Gde samo ono pronalazish ?One dece mladosti,lepote i radosti nashe a?Sedim kliknem slusham ih i gledam.I tishina mi smeta ,remeti mi misli koe i nisu bash pozitivne ali su iskrene i bolne.I ostaje mi samo da se pitam jedno.DA LI CE TA NASHA DECHICA (bila iz Srbije ili ne) DECA SU SVA NASHA!Da li ce normalno ikad ziveti ,a kad kazem normalno onda mislim bez diabetesa.Da se poigraju normalno i naruchkaju bez straha ,zaslade i umusave svoje obrazice chokoladom ,prstice sa shlagom ,i bez straha da li ce mu biti dobro?Naravno gledam one emisije ZIVOT SA POSEBNIM POTREBAMA ili tako neshto.Naravno ni prici ovoj bolesti ono je bash ,bash tuga :( .Nepokretnost od rodjenja pa do okonchanja zivota "zivota".Ali poshto je ovo tema Diabetesa i u tom smo sada ,bash me bole dechica koja boluju i sve vishe obolevaju od diabetesa.Jako mi je zao i roditelja od takve dechice ,jer vidim koliko treba odricanja u mnogo chemu nas starijih ,i onda samo zamislim tu dechicu uh.TIM MAJKAMA od te dechice ,samo bih rekla NEDAJ TE SE .I SVAKA VAM CHAST u istrajnosti i borbi za svoju dechicu ,da im uchinete shto srecnije detinjstvo !!Znam teshko je i psihichki i ekonomski i fizichki na kraju krajeva.Ali eto ,ako vam ishta znachi reci cu da se PONOSIM S`TAKVIM RODITELJIMA !
ZAHVALJUJEM SE DIABETI NA POZRTVOVANOSTI --Nash ANDJEO


Ja sam se živa rasplakala kada sam videla taj film prvi put, jer sam se u njemu našla potpuno, kao neko ko je od pete godine dijabetičar. Insistirala sam na tome da uradimo sinhronizaciju i hvala mom dragom što mi je pomogao da to uradimo (njegov glas je na filmu).
Pustila sam film i na manifestaciji u Domu sindikata 14.11. Znam da je svima bila knedla u grlu, ali i bio mi je cilj da skrenemo dodatnu pažnju na temu Svetskog dana ove i sledeće godine, a to je "Dijabetes kod dece i adolescenata". Kad sam pustila mojoj majci, nije mogla da se sabere dosta dugo.


Mogu misliti kako je tvoja mama to gledala i slushala?Teshko je gledati kroz zavese satkane od suza kroz dva lichna prozora svoja .Jer ochi su ogledalo dushe .A ti prozori su okice majke tvoje a gleda dushu tj tebe cerkicu svoje,pronalazi i sebe i tebe u tuznoj prichi toj :( .I zato ne zameri joj kad vidish kristalice na obrazima njenim.Ne moze ona isplakati tugu svoju ?Da bi povratila izgubljeno razdragano detinjstvo i srecu tvoju?Budi srecna ,koliko si DOBRA? I da budesh zdrava i srecna samo deo, koliko ti zelimo ?Ne bih zavidela drugima nit pozelela nishta vishe!
Pozdrav za sve a za tebe cmokicak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 12:45 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Hvala ti Mikalja :wink:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 8:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 8:27 pm
Postovi: 77
Lokacija: Novi Karlovci
Svaka cast i Tebi Diabeta i tvom DRAGOM!!!Gledala sam snimak, malo je reci tridesetak puta i isplakala sve progutane suze za ove moje tri godine borbe sa dijabetesom mog deteta.U borbi da zivot ide normalnim tokom,da se postigne sve ,a da dete bude sto bolje ,u nedostatku vremena da se vise posvetim toj akciji za bolju edukaciju svih ljudi o dijabetesu,a zelela bih,sve se svelo na mastanje o pumpi,a suze nisu imale kad da krenu.Konacno mi je neko rekao jasno i glasno ono sto mi prolazi kroz glavu,a ne usudjujem se ikom reci.Plasila sam se da me ljudi ne shvate pogresno,kao da ja ne zelim dobro mom detetu i svoj deci Sveta.Tu je receno sve i kad bi to videli oni sto mi optimisticki kazu da mi dete super izgleda,zastala bi im knedla.Ne sumnjam da je to radjeno profesionalno u Americi,ali vi ga doradiste fantasticno!Pored svih suza,meni je taj snimak dao nadu da ce se vise poraditi na dijabetesu globalno.Ma, sta vise da pisem,osim da se zahvalim Diabeti na pozrtvovanosti za nasu decu i sve ljude sa dijabetesom.HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Sladjana G. je napisao:
Svaka cast i Tebi Diabeta i tvom DRAGOM!!!Gledala sam snimak, malo je reci tridesetak puta i isplakala sve progutane suze za ove moje tri godine borbe sa dijabetesom mog deteta.U borbi da zivot ide normalnim tokom,da se postigne sve ,a da dete bude sto bolje ,u nedostatku vremena da se vise posvetim toj akciji za bolju edukaciju svih ljudi o dijabetesu,a zelela bih,sve se svelo na mastanje o pumpi,a suze nisu imale kad da krenu.Konacno mi je neko rekao jasno i glasno ono sto mi prolazi kroz glavu,a ne usudjujem se ikom reci.Plasila sam se da me ljudi ne shvate pogresno,kao da ja ne zelim dobro mom detetu i svoj deci Sveta.Tu je receno sve i kad bi to videli oni sto mi optimisticki kazu da mi dete super izgleda,zastala bi im knedla.Ne sumnjam da je to radjeno profesionalno u Americi,ali vi ga doradiste fantasticno!Pored svih suza,meni je taj snimak dao nadu da ce se vise poraditi na dijabetesu globalno.Ma, sta vise da pisem,osim da se zahvalim Diabeti na pozrtvovanosti za nasu decu i sve ljude sa dijabetesom.HVALA



I treba da imash NADU!!Jer dok nada postoi ?Postoimo i mi.Ako ubijesh nadu u choveku ili u sebi samom ?Ubijash i sebe .Zato nadaj se boljemu sutra ONO ce i doci ,Odagnaj zlo i negativne misli ono ce i proci!!!Ja se iskreno nadam da ce ta dechica dochekati bolje sutra!Jer ipak postoje ljudi koi zele pomoci i rade na tom.Ne zelim da mislim u suprotno .S`nadom u bolje sutra zelim vam ugodnu i laq notj.Poljubite dechicu sad ce na pochinak potj.20 i 30 nekada emisija u srecna detinjstva LAAAKU NOC DEEECO :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 11:18 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Hvala vam puno obema :D
Ja sam sigurna da će naša dečica dočekati bolju terapiju, odnosno lek za dijabetes. Matične ćelije ili šta god - ubeđena sam da će ona to doživeti.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 12:13 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Zaboravih da vam kažem da su me i iz Udruženja roditelja iz Podgorice zvali i rekli da će i oni da emituju film za Svetski dan. Eto, učinili smo više nego što smo mislili da ćemo :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: