Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: stabilizovana R-ALA, alfa-lipoinska kiselina
PostPoslato: Čet Feb 24, 2011 3:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Svako malo pa se spomene ALA, alfa-lipoinska kiselina obicno u vezi problema neuropatije. Neki kazu da pomaze, neki ne, neki kazu da bi delovalo treba je prvo primati intravenski... a neko je spomenuo i R-ALA. Pretragom sam pronasao da imaju dve vrste R-ALA i S-ALA (1:1) i da se oboje nalaze u uobicajenim tzv. normalnim pakovanjima alfa-lipoinskih kapsula. Cinjenice su sledece:

S-ALA smanjuje delovanje R-ALA, a nestabilizovana R-ALA nema efekat, nije rastopljiva. Obicno sve ALA kapsule su nestabilizovane. To znaci da vrlo kratko posle proizvodnje i transporta odmah padnu pod uticaj temperature i drugih cinilaca te postanu neefektivne. Licno sam iskusio posto sam otvarao kapsule sta znaci nestabilizovana ALA. Ljepljiva je, kao da ima vlage i tesko je rastvorljiva. Sami mozete prepoznati. Efekte sam primjetio vec cim sam kupio kapsule, ali nisam pridavao paznju, jer sam mislio da je to normalno.

Normalna efektivna ALA je: stabilizovana R-ALA. Ima, zbog navedenih faktora, 12x jace dejstvo, pa je zbog toga treba uzimati u manjim dozama. Cena ispada manja uzimajuci sve u obzir. Skoro da nema nikakvih nezeljenih efekata. Vise na http://www.ralapure.com/ .

Smatram da ovo dovoljno jasno objasnjava zasto nekima ALA pomaze, a nekima ne i kad pitate doktora da li ce pomoci oni kazu nije sigurno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stabilizovana R-ALA, alfa-lipoinska kiselina
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 12:46 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Važno i koju ALA piješ, da li preparate koji su dodaci ishrani ili lekove koji su 100% ALA (Berlithion ili Thiogamma). Velika je razlika u dejstvu i to kažem iz sopstvenog iskustva.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stabilizovana R-ALA, alfa-lipoinska kiselina
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 1:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Da tacno i to je vazno. Zato sam pokusao naci nekog ozbiljnijeg proizvodjaca R-LA (RALA).

Proizvodjac gore navedenog R-ALA je GeroNova Research, Inc. http://www.geronova.com/ . Na sajtu ima cini mi se vise naucnih objasnjenja. Rekli su mi da 100-200 mg odgovara 600 mg obicne ALA. Jedno pakovanje ima 90 kapsula, pa time moze trajati oko 1.5 do 3 meseca dok Berlition 300 trebaju 2 kutije (za istu cenu ako se kupi u pola cene) traje 1 mesec... Ali videcu kako deluje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stabilizovana R-ALA, alfa-lipoinska kiselina
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 1:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Citiraj:
Važno i koju ALA piješ, da li preparate koji su dodaci ishrani ili lekove koji su 100% ALA (Berlithion ili Thiogamma). Velika je razlika u dejstvu i to kažem iz sopstvenog iskustva.



U cemu je razlika posto sam video da i na suplementima pise 100%?A u apoteci su mi rekli da je jedino Berlithion registrovan kao lek ali nisu uspeli da mi objasne zasto i kakva je razlika izmedju njega,Ivancica itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stabilizovana R-ALA, alfa-lipoinska kiselina
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 1:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Kod GeroNova se moze kupiti stabilizovana RALA u prahu i to u najmanjem pakovanju od 100 gr. Tako ispada jos jeftinije.

To sto je izuzetno u vezi RALA je da se ne treba uzimati intravenski (IV) tako sto se poveca doza. Jedan od nacina da se to uradi je da se uzima vise kapsula ili oko 600 mg praha RALA dnevno i to najbolje 1x ujutro, ne uvece jer te moze drzati budnim. Jedna od prvih studija o ovome se moze preuzeti sa http://www.datafilehost.com/download-2a43575f.html ("The Plasma Pharmacokinetics
of R-(+)-Lipoic Acid Administered as Sodium R-(+)-Lipoate to Healthy Human Subjects.") ili verovatno negde na njihovom sajtu. Ja sam je licno dobio od njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stabilizovana R-ALA, alfa-lipoinska kiselina
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 2:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Nikola11 je napisao:
U cemu je razlika posto sam video da i na suplementima pise 100%?A u apoteci su mi rekli da je jedino Berlithion registrovan kao lek ali nisu uspeli da mi objasne zasto i kakva je razlika izmedju njega,Ivancica itd

Pa upravo u tome je razlika, registrovani su, imaju atest, kontrolu proizvodnje i kvaliteta, te naucne studije iza njihovog preparata koje jasno pokazuju sta dobijate konkretno konzumiranjem doticnog preparata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stabilizovana R-ALA, alfa-lipoinska kiselina
PostPoslato: Čet Jan 08, 2015 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 08, 2015 12:37 am
Postovi: 1
Elco, molim Vas da mi kazete da li ste narucivali i dobijali RALA od Ralapure-a ili GeroNova Research? Zanima me da li se u Srbiju smeju uvoziti takvi preparati, i kolika bude carina i drugi troskovi za odredjeni proizvod. Nisam nikad nista kupovala iz inostranstva a pogotovo ne lekove tj. suplemente pa se bojim mogucih komplikacija. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: