Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Secer u krvi
PostPoslato: Pon Maj 23, 2011 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 07, 2011 8:32 pm
Postovi: 4
Postovani,

Tata je pre neku godinu izmerio secer i imao je 18 jedinica (ako se to tako zove). Potom je otisao kod lekara i on mu je prepisao Glioral. Dok ga je pio secer je bio u granicama normale. Potom je prestao da pije lek i nije otisao ponovo kod lekara. Ne znam kako da ga nagovorim da ode ponovo na pregled (jer uz to i konzumira alokohol). Nadam se da neko od vas moze da mi da strucno misljenje kojim cu izazvati okidac u njegovoj glavi i naterati ga da uradi potrebne analize, jer koliko se ja razumem, to je neizlecivo (bez obzira sto se on dobro oseca).
Veliko hvala unapred.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Secer u krvi
PostPoslato: Ned Jun 12, 2011 11:59 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Morate se obratiti psihologu, psihijatru ili eventualno specijalisti socijalne medicine. Oni su stručnjaci za ove oblasti.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Secer u krvi
PostPoslato: Sre Jul 20, 2011 12:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@Baubo,
obratite se psihijatru koji se bavi odvikavanjem od alkoholizma - kao i u svim segmentima (danasnje, srpske) psihijatrije najbolje privatno. od drzavnih ustanova, tu je palmoticeva.

@Diabeta,
ne spec. socijalne medicine :) on ima drugi posao - planira zdr. sluzbu

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Secer u krvi
PostPoslato: Pon Jul 25, 2011 8:59 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Oket :)

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Secer u krvi
PostPoslato: Pon Avg 01, 2011 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 18, 2011 7:14 pm
Postovi: 9
Diabetes je izlečiv. Znam par ljudi koji su izlečili dijabetes kod *** i Dr **** na homeopatkoj terapiji. Pročitajte na njihovom situ ***** , tamo piše i za dijabetes...
Pokušajte tamo!
Srećno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Secer u krvi
PostPoslato: Uto Avg 02, 2011 8:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 6:49 pm
Postovi: 75
Koji tip dm-a je izlečen i koje to medecinski potvrdio :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Secer u krvi
PostPoslato: Uto Avg 02, 2011 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 18, 2011 7:14 pm
Postovi: 9
Diabetes mellitus-tip 2, nalaz sećera u krvi je bio normalan, pa je na taj način medicinski potvrđeno, ako ste na to mislili...nisu više ni smeli uzimati insulin, jer im ne bi bilo dobro, pošto su se izlečili.
Ko je blizu da shvati da se zaista može izlečiti homeopatskom , nekako mu se odmah razdani u glavi i pomisli: Da, pa to je to! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Secer u krvi
PostPoslato: Sub Avg 06, 2011 8:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 18, 2011 7:14 pm
Postovi: 9
Proverila sam sa prijateljem, i kaže da mu je pre homeopatske terapije šećer, i pored uzimanja insulina bivao i 15, a sada mu je oko 5. Pre terapije nije mogao da pliva, i nije mogao dugo da hoda, a sada može da pliva i duže da hoda. Insulin i dalje uzima u nižoj dozi. U toku terapije u jednom momentu mu je šećer pao ispod normale, pa je počeo da smanjuje doze insulina, i na kratko je čak prestao da uzima insulin, no sada mu je stanje već pola godine stabilno uz smanjene doze insulina...
Prošli put kada smo pričali je baš prestao da uzima insulin, pa sam o njegovom tadašnjem stanju sada pisla na forumu.
Veoma je zadovoljan koliko mu se stanje poboljšalo i stabilizovalo od homeopatske terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Secer u krvi
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 11:42 pm
Postovi: 20
Moja majka ima dijabetis, na analizu krvi vidjelo se da je 16 (sto je jako alarmantno). Jos uvijek nije pocela sa insulinom. Ima stravicne probleme kada se posijece, jer krv tesko moze da zaustavi. Ne znam mnogo o prelasku na insulin, ali zanima me. Neki doktori su rekli da sto se prije predje na isulin to je bolje. Majka mi ima 52 god i zanima me da li prelaskom na insulin je zavrsna faza dijabetisa, mislim kada se predje na insulin od tade secer ne moze da raste? Da li se stanje moze pogorsavati i zahtijevati vecu upotrebu insulina? Ili jednom kad krene sa uzimanjem insulina (npr 3 puta na dan) znaci da ce sve ostale godine isto (3 puta na dan)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Secer u krvi
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 4:16 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Odmah na insulin, ne treba čekati ni dana. O svim pitanjima koje te muče najbolje je da se povežeš sa udruženjem u svom gradu ili, ako ga nemate, da zamoliš medicinske sestre i lekare da te u sve upute. Mnogo je pitanja odjednom i najbolje je da idete korak po korak. Naravno, i ovde možeš da se informišeš. Život sa insulinom zahteva malo više samokontrole, ali je nivo šećera u krvi mnogo bolje regulisan, što je najvažnije.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 139 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: