Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Putovanje u EU?
PostPoslato: Pet Dec 03, 2004 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 03, 2004 9:12 pm
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
Koja su pravila za nosenje insulina - pocevsi od putovanja avionom (cuo sam nemogu ostri predmeti a tu spada i igla tj. brizgalica), trebali neko uverenje i uopste formalnosti oko ulaska u EU? :o

_________________
FUTURE SHOW


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 04, 2004 1:04 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Nemoj uopste da se uzbudjujes, sve to spada u klasican rucni prtljag - insulin, iglice, glukometar, trakice, itd., itd. Niko te na aerodromu nece nesto posebno ispitivati :D Ako je let dug (mada, ako je put u EU - to je malo verovatno :D), zamoli da ti zalihe insulina koje nosis stave u frizider i pazi na to da posle ne zaboravis da ih uzmes! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: saveti za PUTOVANJE
PostPoslato: Sre Jun 07, 2006 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 10:53 am
Postovi: 2
Nadam se da cete moci da me posavetujete.Imam 25 godina a dijabetes sam dobila pre tri godine.Koristim penove 4 puta dnevno, Actrapid i Insulatard.Dosada nisam putovala van zemlje (od kako se pojavio secer),a ovog leta idem na letovanje u Grcku.Interesuje me da li postoji nekakva zvanicna potvrda da sam dijabeticar,mislim na neki medjunarodni karton,ili nesto tako (a da to nije poslednji izvestaj mog endokrinologa) i gde bih mogla da ga dobijem.Moj endokrinolog iz KCS mi je rekao da za to prvi put cuje,pa sam zelela da pitam vas za savet jer pouzdano znam da tako nesto postoji.Da li smatrate da mi je tako nesto potrebno?
Takodje me interesuje koliko dugo,bez nekog veceg rizika smeju insulini da budu van frizidera,i kako bi put od 12-14 sati podneli na visoj temperaturi od standardnih 2-8 step.Celzijusa.Moj endokrinolog mi je rekao da penovi mogu da izdrze bez frizidera i vise od nedelju dana,ali mene tacnost te informacije brine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 07, 2006 11:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Taj karton ti znaci ako ti se NE DAJ BOZE nesto desi pa da znaju da si dijabeticar.Verovatno ne putujes sama pa ce ti sto idu sa tobom znati sta ti fali ako.Sto se tice penova,to je spas za putovanja za razliku od ranijih spriceva i igala i onaj pen koji koristis,ne drzis u frizideru vec ga nosis sa sobom.Naravno da ne treba bas da ga ostavis u tasnici na suncu ali ne treba da ga ni hladis.Ja kada putujem,ponesem jos po tri pena od svakog za svaki slucaj,jer ne znam sta moze da me snadje(razbije se,neispravan itd.)Ako ti je tolika frka oko temperature,postoji(nasao sam negde na netu) kao kesice za penove koje kada se ohlade,drze temperaturu skoro ceo dan,ali da me ubijes ne secam se gde sam to bese video.Putuj i uzivaj i postuj ono osnovno sto vazi za dijabeticare!!! :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 08, 2006 11:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 8:27 pm
Postovi: 77
Lokacija: Novi Karlovci
Karton mozes na tvoj zahtev da dobijes u Savetovalistu za dijabeticare,mada je on predvidjen za tip2.Lekar napise tvoju dijagnozu na latonskom ,terapiju i overi svojim pecatom tako da ces biti opustenija gde god da ides i da si sama.Malog je formata ,pa mozes da ga nosis uvek sa sobom.Sto se tice transporta penova ,kazu da je najbolje poneti 2 ili 3 komada i to na razlicitim mestima u prtljagu,tako ne mogu svi da se zagube i polome.Ja sam u apoteci kupila transportni, od stiropora ,termos tj. posudu za bebi flasicu.Prktican je ,mali ,drzi temperaturu,stiti od udaraca.Inace , insulin moze na sobnoj temperaturi da bude do 30 dana.Neka ti je SRECAN PUT!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 09, 2006 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 10:53 am
Postovi: 2
:D Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 16, 2006 11:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Sto se toplote tice: http://www.friouk.com/

Sto se tice kartona, moze se desiti da te na granici zaustave zbog toga sto nosis, jeli, sprice sa sobom, tj olovke. Doktor moze da ti napise neku potvrdu na engleskom gdje samo pise da si dijabeticar i da si prinudjena da nosis insulin i igle sa sobom, plus njegovo ime i broj telefona. Sasvim dovoljno.. ja moj uvijek drzim u pasosu.

Ako letis, sav inzulin stavi u tvoj kabinski prtljag, znaci ne u obicnu torbu jer moze da smrzne kada se leti visoko.

I pazi se sunca ;)

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 24, 2006 3:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 12:06 pm
Postovi: 102
Draga Ivana, i ja ću ovog leta prvi put na more sve sa dijabetesom-koga imam nekoliko meseci, pa su me slične stvari mučile..
Možda ti mogu pomoći oko nošenja insulina..
Nabavila sam futrole za insulin koje drže temperaturu po nekoliko dana, a jednostavno se "koriste". Naime, u sebi imaju neke kristale, samo ih ostaviš u hladnoj vodi 10-ak minuta, kristali nabubre i održavaju temperaturu (te vode) nekoliko dana.. Ja sam uzela 2 futrole, - jednu za 2 pena i jednu za čitavih 12. Te dve su me koštale oko 50 eura. Vrlo sam zadovoljna, jer više ne razmišljam, npr, kada sam u autu, hoće li insulin proključati i slično... :wink: :wink:
To sam našla na nekom Engleskom sajtu..Javi se ako si zainteresovana, poslaću ti adresu..
PS Verovatno si već i bila na letovanju, ali ipak..Pozdrav! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 24, 2006 3:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 12:06 pm
Postovi: 102
..he he, eto mene pametnice - upravo sam videla da ti je BoJJo već poslao adresu..
Bravo BoJJo, Pozdrav još jednom..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 25, 2006 12:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
U Maxiju ima jeftinijih varijanti tj raznih termo torbica po ceni od 200 i nesto 300din pa na dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 19, 2006 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:40 am
Postovi: 8
Procitala sam da neki od vas imaju torbice za prenosenje penkala i to me je bas obradovalo! Ja se ne usudjujem da krenem nigde van grada jer ne znam kako bi moj insulin podneo ove vrucine.Volela bih da kupim termo vrecice za insulin , ali ne znam gde da ih nadjem. Da li bi neko mogao da mi napise tacnu adresu u Beogradu (ili bilo gde u Srbiji ) gde mogu to da kupim.
Zainteresovana sam i za kupovinu preko intreneta, ali ne znam kako.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 18, 2006 2:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Za kupovinu preko interneta ti je samo potreban internet i kartica tipa Visa ili MasterCard. Posalju ti posto u roku od nekih 5-6 dana. Adresu imas gore u mom postu.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 18, 2006 8:34 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Za plaćanja preko interneta preporučujem Internet VISA karticu koju može da otvori svako u Rajfajzen banci. POtrebno je samo poližiti depozit od 20 eur, koji kasnije možeš da trošiš. Uplatiš onoliko koliko ti treba da bi kupio određeni proizvod na netu i ne brineš da li će neko da te "orobi" za pare :D

Nego, mi ovde imamo troškove carine i administativne takse, a pošto ti živiš u normalnoj zemlji, to je tebi sigurno jednostavnije :wink:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 18, 2006 11:45 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Opcija broj dva za naručivanje je da se udružimo i odjednom poručimo za sve koji hoće. Tako samo jednom imamo troškove carinjenja, transporta i sl. A možemo i u dinarima sve da platimo ako poručujemo preko E-ducana :wink:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 19, 2006 10:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Imala sam lose iskustvo sa narucivanjem preko interneta, izvadila sam VISA internet karticu, narucila za stotinak eura...i ovde mi nakaleme isto toliko, tako da je ispalo da je bolje da sam samo kupila kod nas... i jeftinije..vratim...Amerikanci mi vrate pare, umanjeno za postanske troskove...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: