Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Promena terapije
PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Гледање у Сунце је читава наука. Нисам проучавао већ су ми другари причали од тога да им се вид поправио, расположење, па до тога да су се потпуно променили и живнули у животу (брат моје колегинице). Више и не сећам свих детаља. Ваљда може да се нађе нека литература, не знам.

Да ли си икада чула да се неко скинуо и са једног лека за срце? Јок. Са неког другог? Јок. Лекови углавном лече последице а не узрок. Ако неки и лечи узрок, то обично доводи до тога да особа наставља са лошим начином живота и оправак ни теоретски није могућ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena terapije
PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 16, 2013 7:57 pm
Postovi: 12
Jbg.sta ces .Tu smo ,gde smo.Sad ili da se pridrzavamo onoga sto su nam kazali,ili pak da eksperimentisemo.Zavisi od osobe.Ma,da mi ljudi ne cenimo zdravlje sve dok se ne razbolimo,a i tad nismo nista bolji.Nazalost znamo to ,eto kao i ja ali i dalje ne menjam mnogo stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena terapije
PostPoslato: Pet Apr 19, 2013 9:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Потпуно си у праву. И таман када научимо све лекције - умремо. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena terapije
PostPoslato: Pet Apr 19, 2013 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
Yellena95 je napisao:
Znala sam samo da neki insulin goji,nisam znala da je to actrapid,stvarno.A,ovo za lekare to jeste,oni kazu kako misle da je za njih bolje predpostavljam.Mada stvarno nisam cula da se neko skinuo sa insulina iskreno.Ovo za sunce nisam znala ,evo prvi put cujem,a na sta to sve deluje? msm koje sve efekte ima ,gledanje u sunce?


Ne znam da li ce ti ovo nesto znaciti ali ja sam se posle osam meseci skinuo sa insulina i sada sam na tabletama tako da moze da se skine sa insulina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena terapije
PostPoslato: Pet Apr 19, 2013 2:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Није циљ прећи на таблете. Инсулин је бољи јер помаже у релаксацији гуштераче. Таблете умеју да форсирају њен рад (зависно од врсте таблета) и тако је исцрпљују. Циљ је излечити се - оздравити бре!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena terapije
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 7:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 16, 2013 7:57 pm
Postovi: 12
Hvala Dragane,znaci naravno.Pa'kako si uspeo,da se s'insulina prebacis,na tablete.?Ja sam cula da je to uglavnom obrnut slucaj? Ma'da,ja imam secer 3 god ,ti ga nisi imao jako dugo.U mom slucaju neki su mislili procice to sa pubertetom ,al ne verujem ,nista od toga.Ja ipak mislim da je bolje piti lekove,nego pockati se stalno.Ma 'da nmg nista da kazem jer ne znam kakve su tablete ,i kakav efekat imaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena terapije
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
Iskreno receno ne znam koliko dugo imam secer ali sam ga otkrio u januaru 2012god.nakon "operacije"masnog tkiva na vratu koje sam imao nekih 4-5god.cim mi je to hirurg video odmah me pitao da li sam dijabeticar? "zato sto to tako hoce da izadje dijabeticarima"posto nisam znao on me je uputio u labaratoriju da proverim secer.Tada sam saznao da ga imam (bio je 18, nesto) e sada da li sam ga imao sve te godine ne znam ali moguce da jesam.A sto se tice prebacivanja sa insulina na tablete valjda sam uspeo tako sto sam se striktno pridrzavao saveta lekara u vezi ishrane i bio sam redovan sa terapijom.Svi kazu da je insulin sigurniji,bolji od tableta ali iskreno ja se plasim igli i bockanja pa mi je bockanje dosadilo tako da mi tablete dobro dodju sto se njih tice isto se pridrzavam i pijem ih uvek u tacno vreme i uspeva mi da dobro odrzavam secer.Mereno sa mojim aparatom uvek mi je oko 4.3 - 4.4 merenjem u labaratoriji pre par dana mi je bio:pre lekova i pre dorucka 6.2 i dva sata nakon lekova i dorucka 6.6 doktorka mi je rekla da je to super.Tako da verujem da je i efekat tableta dobar pijem ujutru pola tablete amaryl-a i pola tablete gluformin-a a uvece samo pola tablete gluformina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena terapije
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 16, 2013 7:57 pm
Postovi: 12
Pa 'da cim te je doktor pitao da'l si dijabeticar,mora da si imao secer ranije neko vreme,al'mozda nisi primeto, jer nikad nije bio veoma visok.Ima toga,ljudi imaju secer pa ne znaju,sve dok ne primete cudne simptome.A verujem ko god da se pridrzava onako kako treba , bice svakako bolje.A sto se tice tableta,verujem da je s njima lakse ,pre nego sa insulinom.Jer od stalnog bockanja se stvaraju i cvorici,a lekove samo pijes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena terapije
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
I ja to mislim mada eto ja nikada nisam znao i da mi se to nije desilo verovanto ne bih ni saznao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena terapije
PostPoslato: Pet Apr 26, 2013 8:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 16, 2013 7:57 pm
Postovi: 12
Pa znas,verovatno bi saznao ..al 'posle nekog vremena i na gori nacin,bilo bi ti sigurno lose ko meni.Ovako na svu srecu na vreme si proverio,pa nije bilo konplikacija ili tako nesto..Zato je jako dobro da se ljudi s vremena na vreme proveravaju, kod svog lekara,nebitno da'l bili zdravi ili bolesni,za svaki slucaj treba radi sebe.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: