Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: hvala
PostPoslato: Sre Jan 11, 2006 9:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
[
Da li je opasno naglo skidanje kilaze
Jeste u svakom slucajju ali broj kilograma skinutih mesecno zavisi od mnogih karakteristika i stanja organizma.PREPORUKA je oko 2 kg mesecno. mada mnogima ni to nije lako sve preko toga nije ni preporucljivo ni potrebno.Setite se da netreba ni sacim mnogo zuriti, posebno ne kod bolesnih ljudi.

Od 6. decembra do danas (35 dana) ja sam sa 212 lb. pao na 196 lb.
To je oko 7 kilograma , mnogo je ma da ste bili dosta gojazni,pitajte lekara i procenite da li je siguran u sopstveni stav,po njegovom izgledu i nacinu govora kod odgovora.

Planiram da smrsam jos 20-30 lb. Cini mi se da to nece ici tako lako.
Nece biti lako i u vezi je sa prethodnim govorom. Pokusajte lagano da dodjete do indeksa ``body mass index``ispod 25. Dobija se kada svoju tezinu u kilogramima podelite kvadratom visine izrazenim u metrima.

Koliko vremena je optimalno za skidanje takve kilaze?
Zavisi od osobe ali je 2 kg/mesec dobro.

Da li su i zasto su stetne: sauna i spa? (15-ak min. poslije treninga)
Neznam.Ali ce te to utvrditi merenjem secera posle30 minut nakon saune i treninga i ako je dosta nizak opasno je i prilagodite vreme treninga i vrstu treninga.

Ima li nesto specijalno sto bih trebalo da pitam lijecnika?
Dosta toga iz mog prethodnog mejla, a narocito o insulinu jer je utvrdjeno da je visak insulina u krvi/hiperinsulinemija/, takodje vrlo opasna za organizam posebno za krvne sudove i srcane bolesti, o cemu prakticno skoro niko nikad ne razgovara, jer ga retko i odredjuju u svim vrstama tretmana.
Zasto sam rekao i cvrsto stojim na stanovistu da najveci udeo u kontroli diabetesa ima pacijent.Neznam kako je kod vas, ali kod nas obicno na bazi jedne tromesecne anlize glikemije/ne vazi za insulin zavisne/ i parametara medju kojima nikad nije HbA1C, lekar odredjuje terapiju, poklanjajucu pacijentu oko 5-8 minuta vremena i to u Klinickom centru Srbije. Ta jedna glikemija posebno kod primene lekova sustinski ne znaci nista i moze da da vrlo opasne dogadjaje. To nema veze sa saupravljanjem vec sa SAMOPOZAVANJEM sebe i svojih parametara, kao i jasnih utica lekova, fizicke aktivnosti i vrste jela. To podrazumeva dosta dobro obrazovanje i poznavanje prirode secerne bolesti.Procitatjte diabet.net.Vi morate sami da odredite sta na vas i kako deluje od sva tri pomenuta parametra. Primetili ste da su promene kod vas ogromne i za ovo kratko vreme sto se lecite u oba smera.. To nije dibro ni kad naglo ide na nize tj u svim slucajevima jakog variranja. Morate svoj organizam dovesti kontrolom i znanjem u stacionarno stanje pa makar u prvom periodi i ne tako idealno. Nikakve nagle promene ne prijaju organizmu makar isle i u pozitivnom smislu, jer nisu izazvane kontiuniranim dejstvima.Jos je vazno pitanje sa kojim i kakvim rezxultatima idte kod lekara.Sto vise pametno uradjenih rezultata,glikemije pre jela/zapiasti koja jela/ 2 sata posle jela,zapisati i lekove i doze i fizicku aktivnost, jer samo na osnovu toga lekar moze da nesto pametno savetuje.Pacijent se leci a lekar pomaze, uz stalnu proveru dejstva preporuke lekara.
Nisam siguran da sam vam sve bas jasno rekao,jer zbog dugog bavljena verovatno vise i ne mogu da nabrojim sve znacajno sa ovako kratkim tekstom. Ali sto vise citate i ucite, sve ce vam biti lakse i razumljivije i moci ce te razumeti veci deo ovoga sto sam vam pisao.
Pozdrav i uspeh u kontroli.

Hvala![/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Prodje i prva kontrola
PostPoslato: Pet Jan 13, 2006 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2005 7:41 pm
Postovi: 28
Lokacija: USA
Gospodine Kihot,
Sve sto ste Vi napisali rekao je i doktor Gery Miller. Detaljno me pregledao; stopala sa nekakvom rezonantnom viljuskom i osjet na dodir, zatim je crtao obrise stopala i rekao da koristim obucu Nr. 10,5 W, potom je rekao da vodim svakodnevnu kontrolu i njegu stopala kao i do sada, te primjetim li slucajno najobicniju promjenu da ga odmah nazovem. Slusalicama mi je pregledao srce i pluca, pregledao zabiljeske secera u proteklih 6 sedmica. Razgovarali smo o nacinu ishrane i treningu. Pitao sam ga sve sto i Vas, ne razilazite se u misljenju. Odusevljen je mojim izgledom uz konstataciju da sam 'drugi covjek'. Preporucio mi je da nastavim malo blazim tempom. Od lijekova da koristim i u naredna 3 mjeseca metformin 500mg. ujutro i navece po jednu tabletu. Preporucio mi je da svakodnevno pijem po jedan aspirin, a dobio sam i vakcinu protiv upale pluca koja je veoma opasna , kako on kaze, za dijabeticare. Izmjerili su moju tezinu, krvni pritisak i uzeli iz vene dvije bocice krvi za analizu. Da ne zaboravim, uzeli su i mokracu. Analizu cu dobiti za tri dana postom i tada cu Vam sve referisati. Dalje, dr. Miller kaze da sauna i spa nisu stetne za diabeticare ukoliko se ne osjecaju negativne posljedice. Rekao je da prevruca voda umanjuje osjet na stopalima te postoji opasnost da dodje do povrede, a da toga nismo ni svjesni. Uglavnom, razgovarali smo tacno 51 minut. Sto se tice alkohola, nasmijao se kad sam rekao da sam za Novu godinu popio 3 piva i sampanjac sto je prouzrokovalo porast secera na 371 koji je postepeno opadao, i nakon 3-4 sata pao na 110. Rekao je da alkohol nije preporucljiv, ali ako se bas mora, da to bude minimum koji je manji od 1/3 piva ili vino ispod polovine manje vinske case. Slatka pica, vina i sampanjci da se zaborave. I sto je moguce prije privici organizam da ne vapi ni za minimumom alkohola. Sto se tice pusenja, u ovoj drzavi sam postedjen prisustva pusaca, jer je zabranjeno pusenje u svim javnim objektima, hotelima, kafanama i restoranima. Znaci, nema pusenja u zatvorenom prostoru. Kome je do pusenja, mora vani najmanje 6 yardi od zida zgrade. Nova kontrola je za 3 mjeseca. Zaboravih reci da mi je rekao da minimalno dva puta godisnje kontrolisem vid, pa sam zakazao termin kod ocnoga doktora, Cini mi se da sam vec pisao da mi se vid vratio na staro.
Na daljinu vidim kao sokol, jedino koristim naocari 1.75 za citanje i pisanje. (Odmah po utvdjivanju diabetesa, vidio sam dupo, pa i troduplo bez ostrih kontura predmeta skoro dvije sedmice)
Pozdrav svoj mojoj braci i sestrama diabeticarima:
Zivi, zdravi i veseli bili!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Novi nalazi
PostPoslato: Čet Jan 19, 2006 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2005 7:41 pm
Postovi: 28
Lokacija: USA
Pozdrav "slatka" braco i sestre!
Dobio sam nalaze krvi i urina koje sam obavio 12 januara.
Radi uporedbe pisat cu stare na lijevoj strani, a nove na desnoj strani:
.......................................................................idealno
Cholesterol ...................371..........188..........120-199
LDL................................246..........131............75-129
Triglycerides..................353...........76.............40-149
Coronary risk....................6,9.........4,5............3,2-5,7
Sodium.............137.................................nema novih podataka
Potassium.............4,2..............................nema novih podataka
BloodSugar...................241..........105...........70-110
Hemoglobin A1c.......12,9................9,4..........7 or less

Coments: Very good improvement
Lijekovi:
GLIMEPIRIDE 2 mg (1 X dnevno) Ove vise ne trosim
METFORMIN 500 mg ( 1 X dnevno, a poslije sedmicu dana 2 X dnevno)
Metformin koristim jednu tabletu navece i jednu ujutro
Dalje:
ZOLOFT 100mg ( pola tablete dnevno) Ne koristim vise
TRAZODONE 50 mg (pola tablete dnevno) Ne koristim

Molim za komentar.
Ja sam zadovoljan, a doktor kaze da je i on.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 21, 2006 4:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Evo da napisem rezultate nekih analiza od jutros:
S-Kreatinin.......................94,0 (53-97)
S-Proteini.........................73,9 (60-80)
S-Trigliceridi..................... 0,7 (0,6-1,7)
S-Holesterol..................... 6,0 (3,1-5,2)
S-HDL Holesterol...............1,28 (1,03-1,94)
S-LDL Holesterol................4,4 <4,14
Faktor rizika......................4,7 <5,2
Indeks ateroskleroze.........3,4 <3,7
S-Hloridi...........................98,0 (95-107)
HbA1c..............................7,2 (4,2-6,2)
U-Mikroalbumin.................3,1 <15

Ocekujem komentare i savete!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kratko za G-dina Stona
PostPoslato: Ned Jan 22, 2006 8:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Cholesterol ...................371..........188..........120-199
LDL................................246..........131............75-129
Triglycerides..................353...........76.............40-149
Coronary risk....................6,9.........4,5............3,2-5,7
Sodium.............137.................................nema novih podataka
Potassium.............4,2..............................nema novih podataka
BloodSugar...................241..........105...........70-110
Hemoglobin A1c.......12,9................9,4..........7 or less

Jedino ovako mogu da malo prokomentarisem podatke, mada neznam koja je vremenska razlika medju njima.Jedinice za lip[ide i secer su razlicite od nasih ali sudeci po granicnim ili referentnim vrednostima moze se reciCholesterol i trigliceridi u redu, samo je nejasna toliko veliko poboljsanje, jer to implicira da nesto u postupcima,analizama ili uslovima rada analiza nesto nije u redu. Naime kod lipidemije je vazno pre odredjivanju rezultata treba 12 h pre analize nista ne jesti a narocito ne masti, jer su to analize koje odredjuju endogene lipide, pa se samo tako mogu tumaciti.LDL je dobar ali nemate HDL ili korisni cholesterol, mada se posredno iz visine ukupnog holesterola 188 moze zakljuciti da je i on dobar.Sledeci put treba odrediti i HDL jer u ukupnom holesterolu se nalaze i druge frakcije holesterola kojih ima dosta ma da ne u velikim kolicinama.HbA1c je jos uvek los jer treba svakako da bude <od 7 mnogo bole od 5-6 %. Zapamtite da je on prosek secera za 3 meseca.Sto se secera tice te dve analize neznace nista, vrlo su cudne i treba sami da uradite 5-6 analiza nedeljnoi, jutarnjih i 2 sata posle jela da bi znali gde ste. Kako se odredjuje koronari risk ne znam ali sam siguran da on sustinski nema nikakvu vrednost jer je on zavisan od jako mnogo faktora i njegovo odredjivanje je potpuno proizvoljno bilo kojom metodom da se radi.
U vasoj situaciji mislim da lipide treba raditi jednom mesecno,dok se ne stabilizuju,na nacin koji sam naveo,a samo vasa kontrola secera 3-4 puta nedeljno moze da vam kaze gde ste i da to koristite kao pokazatelj i uticaja namirnica koje jedete.Jos jednom masti i proteini ne daju secer, pa prema tome i ppodesavajte ishranu i pratite rezultate.Procitajte ako nadjete negde o Atkinsovoj dijeti a ima dosta napisa od autora ``Brke `` i na ovom forumu i to sopstvenog iskustva.
pozdrav i zao mi je da nemam vremena da vise pisem,ali uvek kazem citajte www.diabeta.net imate jako mnogo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 23, 2006 4:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2005 7:41 pm
Postovi: 28
Lokacija: USA
Gospodine Kihot,
Hvala za vrijeme koje ste utrosili na analizu mojih podataka.
Sve je upravo onako kako ste pretpostavili. Svi podaci koji nisu napisani su odlicni. Izmedju ove dvije kontrole ja razdoblja od sest sedmica.
Slijedeca kontrola je za tri mjeseca.
Upravo odlazim na sluzbeno putovanje do naredne sedmice.
U svakom slucaju nastavljam sa treniranjem i dietalnom ishranom.
Moj cilj je da sve krvne vrijednosti dovedem u granice normale, a
time i tjelesnu tezinu. Kad oslabim jos deset kg. to ce biti moja idealna tezina. Deset sam vec oslabio.
Pozdravljam Vas i zelim Vam svako dobro!
Lijepe i ugodne sne!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: [b]Dragi moji[/b]
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2005 7:41 pm
Postovi: 28
Lokacija: USA
Vec dugo se nisam javljao, ni sam ne znam zasto.
Ukoliko sve ovo funkcionise, javit cu se ponovo i pozdraviti Vas.
Do tada, lijepe i ugodne sne!
Ston


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 8:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2005 7:41 pm
Postovi: 28
Lokacija: USA
Tako rado bih da cujem mnoge od Vas.
Donkihot, Duskoo, Sladja, Nikola javite se! (Bojjo i Diabeta su se vec javili)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: