Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
BoJJo, молим те да ми не стављаш у уста оно што нисам рекао. Јел' може?

Нисам рекао да се не узима инсулин и слични лекови, већ да може да оздрави ако буде упорна и доследна у здравом начину живота.

Из тога се лако закључује да, због дужине опорављања организма, треба да узима преписане лекове али да има шансе да оздрави ако буде здраво живела. Да ли треба још да објашњавам?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 2:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Samo jos da nam kvantifikujes tu sansu za ozdravljenje, u procentima i vremenski i ja sam zadovoljan i sta ako ne bude tako?

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Čet Jun 13, 2013 11:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Шта то значи? Да ти треба процентуални разлог да би живео здраво?

Да ли тражиш процентуалну вероватноћу за оздрављење када пијеш антибиотике? И шта радиш када ти не помогну па морају да ти промене неколико варијанти?

Нашао си добар разлог да живиш како ти воља: Ако не можеш да ми гарантујеш да ћу да будем здрав, нећу здраво ни да живим нити да се трудим.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pet Jun 14, 2013 10:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
aa_aca je napisao:
Шта то значи? Да ти треба процентуални разлог да би живео здраво?

Да ли тражиш процентуалну вероватноћу за оздрављење када пијеш антибиотике? И шта радиш када ти не помогну па морају да ти промене неколико варијанти?

Нашао си добар разлог да живиш како ти воља: Ако не можеш да ми гарантујеш да ћу да будем здрав, нећу здраво ни да живим нити да се трудим.


Samo hocu da ti kazem da si se upustio u opasne vode ukoliko dijabeticarima dijelis savjete bez ikakvog LICNOG iskustva sa dijabetesom. Ne trebas da se igras sa tudjim zivotima, ma koliko tvoje namjere bile dobre - medicinski nisu dokazane da imaju pozitivan uticaj na dijabetes, a za "oporavak" gusterace kod tipa 1, kao u Natalijinom slucaju, jos niko nije cuo.. ako se izuzmu price iz Biblije kada je Isus dizao ljude iz mrtvih.. tako se mozda i beta-celije dignu iz mrtvih, ako ih imuni sistem opet ne potamani. Nije opterecenje gusterace u pitanju, u pitanju je autoimuna bolest, gdje imuni sistem unisti celije - bespovratno. Tu ti ni zdrav zivot nece pomoci da se vratis na polaznu tacku. Nikada se nije desilo i teoretski gledano i ne moze. Dokazano naukom. Ako imas drugi dokaz, rado cu da ga prostudiram.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pet Jun 14, 2013 12:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не ради се ни о каквим "опасним водама" када се препоручује здрав живот и то никако не може да буде играње са туђим животима. Стварно не разумем твој начин размишљања.

Почни са здравим начином живота, па ћеш се сам уверити. Није једноставно, али исплати се.

Не видим никакав разлог да се не води здрав живот, нарочито за оне особе које су болесне.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pet Jun 14, 2013 1:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
aa_aca je napisao:
Не ради се ни о каквим "опасним водама" када се препоручује здрав живот и то никако не може да буде играње са туђим животима. Стварно не разумем твој начин размишљања.

Почни са здравим начином живота, па ћеш се сам уверити. Није једноставно, али исплати се.

Не видим никакав разлог да се не води здрав живот, нарочито за оне особе које су болесне.



Slazem se ali nigdje ne postoji nista sto govori da ja ili Natalija nismo vodili zdrav zivot. Ja sam dijabetes dobio sa 10 godina, prije tacno 23 godine. Koliko sam nezdrav zivot mogao da vodim 1990 na selu, gdje se jela domaca hrana, voce, povrce iz baste, bez pesticida kao danas. Gdje se pila bunarska voda a djeca posle skole igrala vani a ne pred kompjuterom?! Mislim da je "zdrav zivot" relativna stvar, koja ne mora da bude presudna kod autoimune bolesti zvane dijabetes, koja je u mnogim slucajevima i nasljedna, tj genetski definisana.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pet Jun 14, 2013 2:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Слажем се и ја с тобом, међутим... Генетска условљеност утиче не више од 5% на појаву болести.

Много је важније како је мајка живела док је била трудна и од чега је (ако је) била болесна пре и за време трудноће и шта је пила од хемије. Моје искуство показује да је то од великог значаја. Питају се како дете од годину дана може да има тумор мозга. Па једноставно! Добио га је од мајке. Не, не кажем да је тумор заразан, него се само надовезујем на теорију о кандиди као узроку тумора и многих болести.

Да не би даље дужили, треба здраво живети, али на прави начин. Неко мисли да је здраво само јести јабуке. Неко други мисли да је макробиотика оно право. То је широка тема и мислим да је преобимна за форум.

Због тога ја увек говорим оне главне ствари:
довољно чисте воде
довољно сна
домаћи кефир
зеолит
прополис
мед
домаћи хлеб
јабуково сирће
домаћи чајеви
стални магнети
биојонизатор
физичка активност
Истеки за кичму
столица мора да буде уредна
добро и правилно прати воће и поврће
добро испирати посуђе после прања детерџентом

Избегавати:
све напитке (широка тема)
пецива и хлеб из пекаре
вештачке слаткише
жваке
ТВ и рачунар на минимум
цигаре
чајеве из филтер кесица
пречишћене кафе
месне прерађевине (виршле, паштете,...)
лекове изузетно опрезно користити
препарате против знојења

Пишем ово из главе тако да сам сигурно нешто заборавио.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pet Jun 28, 2013 11:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 08, 2013 8:57 am
Postovi: 7
Onda sam ja definitivno živela ne zdravim načinom života. Koristila sam izleda sve ono što je baš ne preporučljivo... Inace pored dijabetesa imam problem i sa kandidom i Vitiligo bolesti,tj.nedostatak melanina u koži... I to je sve posledica nezdravog načina života?? Tek sada shvatam šta sam sebi uradila... Pre dijabetesa sam pila energetske napitke,coca-colu, i svakakve druge gazirane napitke,jela čokoladice u neograničenim količinama,povrće i voće sam jela u minimalnim količinama, a izlasci su mi bili do 5 ujutru a posle u 7 ujutru u školu i tako skoro svaki dan... Jedino zdravo što sam radila u životu jeste što sam imala običaj da umesto vode pijem mleko,i to neznam zašto? I što je najgore bilo sa 17 godina i visinom od 160cm imala sam 37kg.... A sad otkako mi je otkriven dijabetes,jeste mi mnogo teško i nemogu da prihvatim sve to, kad sebi dajem insulin,to je za mene noćna mora,ali ipak dobro je što je otkriven sad nego posle,sada se polako oporavljam i ja i moj organizam,što je najbolje od svega :) Inace poslušala sam savete i sada pijem i više vode i unela sam u ishranu kefir... Aco bila sam i na tvom sajtu i našla sam neke odgovore na neka moja pitanja... Hvala :) Hvala vam svima! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pet Jun 28, 2013 11:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Natalijaa, као што сам и мислио. Затровала си организам. Верујем да можеш да се извучеш, уз правилан начин живота.

Него, надам се да кефир пијеш домаћи тј. да га сама правиш. Куповни немој да пијеш јер је погрешно прављен и једноставно не може да има такав ефекат на здравље какав има прави кефир.

Воду ништа не може да замени, нарочито не млеко.

И да те подсетим на књигу "Алкализуј се или умри". Много је добра. У њој има неких мени мало чудних тврдњи, али остаје да се провери. Свакако је корисна.

Чувај се.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pet Jul 05, 2013 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
aa_aca je napisao:
Слажем се и ја с тобом, међутим... Генетска условљеност утиче не више од 5% на појаву болести.

Много је важније како је мајка живела док је била трудна и од чега је (ако је) била болесна пре и за време трудноће и шта је пила од хемије. Моје искуство показује да је то од великог значаја. Питају се како дете од годину дана може да има тумор мозга. Па једноставно! Добио га је од мајке. Не, не кажем да је тумор заразан, него се само надовезујем на теорију о кандиди као узроку тумора и многих болести.

Да не би даље дужили, треба здраво живети, али на прави начин. Неко мисли да је здраво само јести јабуке. Неко други мисли да је макробиотика оно право. То је широка тема и мислим да је преобимна за форум.

Због тога ја увек говорим оне главне ствари:
довољно чисте воде
довољно сна
домаћи кефир
зеолит
прополис
мед
домаћи хлеб
јабуково сирће
домаћи чајеви
стални магнети
биојонизатор
физичка активност
Истеки за кичму
столица мора да буде уредна
добро и правилно прати воће и поврће
добро испирати посуђе после прања детерџентом

Избегавати:
све напитке (широка тема)
пецива и хлеб из пекаре
вештачке слаткише
жваке
ТВ и рачунар на минимум
цигаре
чајеве из филтер кесица
пречишћене кафе
месне прерађевине (виршле, паштете,...)
лекове изузетно опрезно користити
препарате против знојења

Пишем ово из главе тако да сам сигурно нешто заборавио.


Nije mi jasno da li to znaci da dijabeticari smeju da jedu med?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pet Jul 05, 2013 2:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не значи. Не може оболео човек одједном да пређе на исхрану која је корисна за здравог човека. Све мора постепено.

И када жели да се уради једна једноставна ствар, као што је нормализација дневног уноса воде, не може нагло. Особа која пије једну чашу воде дневно, не може одмах да пређе на три литра - мора постепено. Биће потребно неких годину дана. Тако је у свему.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pet Jul 05, 2013 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 17, 2008 11:46 am
Postovi: 21
Lokacija: ns
Natalija, divno ime imaš,kao i moja ćerka...prvo prestani da lupaš glavu sa tezom o nezdravom životu, evo npr i ja imam i vitiligo i dijabetes tip 1 i hipotireozu,alii sam svesna koliko je genetika PRESUDNA kad su te bolesti u pitanju, te bolesti neće dobiti onaj ko nije genetski predodredjen, ali isto tako, meni je geneticarka rekla da se ove moje autoimune prenose dominantno autozomalno i da ne moraju da se pojave i da postoje okidači za njih...ali vitiligo se često pojavljuje par godina pre dijabetesa...
Živi normalno, budi pozitivna, hrani se zdravo, u smislu da proveravaš šećer često i gledaš kako koja hrana utiče na kretanja šećera.Nadam se da dobijaš 150 test trakica..Na davanje insulina ćeš se navići, moraš, vidi na dijabetinom sajtu kako da se hraniš,vremenom ćeš naučiti da možeš da pojedeš i malo sladoleda ali i bananu i svašta, pogotovo pre neke sportske aktivnosti.
A sto se gosn prirodnog tiče, najnezdravije je reći majci deteta sa tumorom, da je to do nje što se dete razbolelo, meni je to za sram te bilo, pogotovo što to niko ne može da dokaže, al neko lupi pa ostane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 8:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
radoznala jela je napisao:
.......A sto se gosn prirodnog tiče, najnezdravije je reći majci deteta sa tumorom, da je to do nje što se dete razbolelo, meni je to za sram te bilo, pogotovo što to niko ne može da dokaže, al neko lupi pa ostane.

Нема потребе за оваквим начином разговора. Истину треба рећи, нарочито ако ће то помоћи. А доказа има.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Sre Okt 02, 2013 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 24, 2013 1:56 pm
Postovi: 38
Natalija istraži po internetu i moći ćeš pročitati iskustva ljudi sa dijabetesom koji su koristili bio konoljino ulje. Mislim da ti može mnogo pomoći.
Ja lično sa ovim uljem imam iskustva u rešavanju problema sa kožom, pijem ga preventivno i organizam mi je u veoma dobrom stanju.
Bio konopljino ulje sadrži GLA (gama-linolenska kiselina) koja podržava zdravo funkcionisanje nerava i pomaže u sprečavanju daljeg oboljenja nerava usled dijabetesa. Da ti sad ne pišem sve :-) možeš sama naći na internetu, na forumima i sajtovima...
Srećno i pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: