Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Da li postoji neka olaksica prilikom zaposlenja dijabeticara
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 5:00 am
Postovi: 24
Lokacija: Bg
Generalno imamo veliki problem.Negde na forumu sam procitao da bi trebalo da se pokrene pitanje u skupstini oko statusa dijabeticara.Ja sam nezaposlen,medicinski tehnicar po struci sa 15 godina radnog iskustva.Posto nisam mogao da radim trecu smenu i teyak fiyicki posao,dobio sam otkaz i savet da posao potrayim u nekom Zdravlja u Beogradu.Gde god da odem na razgovor za posao,gde god kazem da sam dijabeticar,razgovor se zavrsava,ne ispunjavam uslove za rad.Na medijima trube da pomazu hendikepirane ljude a gde smo mi kao dijabeticari u toj prici?Znam da hvala Bogu nismo hendikepirani(na neki nacin)ali da li neko zna nesto vise po pitanju zaposlenja?Isto tako,sa koliko godina radnog staza bi mogli da odemo u penziju?(Ja imam 15 godina radnog staza i savrseno se osecam i mogao bih da radim u struci!Hvala najlepse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 2:41 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Javi mi se mailom i napisaću oštro pismo nadležnima. Za takve stvari se obratiš lokalnom Društvu za borbu protiv šećerne bolesti. Ako si iz Beograda, ja sam tvoja adresa :D
Ukoliko imaš preko 30 godina starosti, minimum staža je 5 godina. Ali, ne možeš dobiti invalidsku penziju ukoliko si zdrav, kao što kažeš da jesi (Bogu hvala).

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 5:00 am
Postovi: 24
Lokacija: Bg
Diabeta je napisao:
Javi mi se mailom i napisaću oštro pismo nadležnima. Za takve stvari se obratiš lokalnom Društvu za borbu protiv šećerne bolesti. Ako si iz Beograda, ja sam tvoja adresa :D
Ukoliko imaš preko 30 godina starosti, minimum staža je 5 godina. Ali, ne možeš dobiti invalidsku penziju ukoliko si zdrav, kao što kažeš da jesi (Bogu hvala).

Veliko hvala na razumevanju i odgovoru!Imam 34 godine starosti i 15 godina radnog staza.Ne bih da dizem frku oko posla koji sam izgubio (bio je tezak i naporan jer sam morao da radim na terenu i preko 100 km od Beograda).U principu se raspitujem za penziju cisto informativno.Zdrav sam,hvala Bogu,dobro se osecam i spreman sam da radim,da dam svoj doprinos ali kao sto sam vec napisao,nema razumevanja kod poslodavca iako su zdravstveni radnici.Da,iz Beograda sam pa cemo kontaktirati.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 6:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ok, javi šta ti treba i reagovaćemo sigurno. Prilično me iznenađuje reakcija tvojih poslodavaca, s obzirom da su zdravstveni radnici. Utoliko pre moramo da poradimo na tvom statusu :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 6:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Ja moram da prokomentarisem...
koleginica mog muza takodje med.radnik nakon 2 godine provedenih na tom radnom mestu je dobila dijabetes i nakon toga ubrzo i otkaz :o :o :o ...kako je to moguce???
Kako je moguce da im je 2 godine odgovarala kao radnik,a onda iznenada otkaz???Ima li zakona i nekih pravila u ovoj drzavi uopste ili mi koji imamo dijabetes spadamo u kategoriju radno nesposobnih?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 7:20 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
To nikako nije slučaj, naprotiv! Ovde se radi o "skidanju odgovornosti" i diskriminaciji :evil:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 9:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
I na koji nacin na to moze da se utice???
Strasno se iznerviram kada cujem tako nesto jer jednostavno (necu da zvucim kao Kalimero) to je nepravda.Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 9:33 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Utiče se tako što reaguju udruženja i savezi dijabetičara. Mislim da se godinama potcenjuje naš rad, a kad zagusti, onda nam se obraćaju za pomoć (mislim na udruženje).
Isto tako, može da se kaže Ljajiću i Tadiću da to što je potpisao Zakon protiv diskriminacije ništa ne znači, jer je samo na papiru.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 5:00 am
Postovi: 24
Lokacija: Bg
Diabeta je napisao:
Utiče se tako što reaguju udruženja i savezi dijabetičara. Mislim da se godinama potcenjuje naš rad, a kad zagusti, onda nam se obraćaju za pomoć (mislim na udruženje).
Isto tako, može da se kaže Ljajiću i Tadiću da to što je potpisao Zakon protiv diskriminacije ništa ne znači, jer je samo na papiru.


Ma ljudi,ne bih da budem razocaran ali zar vidite da uopste nemamo drzavu a to sto pricaju vec slusam od kada znam za sebe!Naravno da zakon protiv diskriminacije ne znaci mnogo,a to sto je na papiru izgleda tako leprshavo kao na papiru!Neka se jave ljudi ako je jos neko imao problema na poslu.Ja sam zdravstveni radnik,savestan odgovoran i tolerantan kao sto bi trebalo da budu svi zdravstveni radnici ali sam toliko puta imao neprijatnosti vezanih za svoju bolest tako da sam prinudjen da kada trazim posao nikom i ne pricam o svom problemu jer me niko nece primiti na posao!!!Barem ne za prvo vreme dok ne dobijem stalan posao a posle cemo videti.Na zalost,prinudjen sam da tako uradim,sta da se radi!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 5:00 am
Postovi: 24
Lokacija: Bg
Ludjakinja je napisao:
Ja moram da prokomentarisem...
koleginica mog muza takodje med.radnik nakon 2 godine provedenih na tom radnom mestu je dobila dijabetes i nakon toga ubrzo i otkaz :o :o :o ...kako je to moguce???
Kako je moguce da im je 2 godine odgovarala kao radnik,a onda iznenada otkaz???Ima li zakona i nekih pravila u ovoj drzavi uopste ili mi koji imamo dijabetes spadamo u kategoriju radno nesposobnih?


Naravno,dobila je otkaz jer po zakonu dijabeticari ne smeju da rade trecu smenu i ne odgovara nam turnus smena zbog rezima ishrane i doze insulina koje moramo da dajemo sebi u odredjeno vreme.Ljudi,necete verovati,ali zdravstveni radnici su toliko izrabljeni na svom poslu da ne moze da se opise.Sve to polazi iz ministarstva zdravlja gde stede na medicinskom osoblju i umesto da jedna sestra bude rasporedjena na dva pacijenta kako je u Sloveniji i ostalim evropskim zemljama ovde kod nas je jedna sestra rasporedjena na 5 do 7 pacijenata zavisi od odeljenja.Izvinjavam se ako sam malo otisao u off topic ali sve to je povezano sa nasom pozicijom kod poslodavca.Kakva su vasa iskustva po tom pitanju?

P.S/Diabeta,jos jednom hvala na razumevanju i zelji da mi pomognes!!! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 12:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Znam kako je onima koji rade u zdravstvu.U prethodnom postu sam napisala...

Moja iskustva su isto kao i tvoja i verujem jos 1000 drugih dijabeticara.Mene je zena primila da radim kod nje (solarijum...znaci nema III smene,nema teskog kako fizickog,tako i psihickog rada) i super sam joj odgovarala do trenutka kada je htela da me prijavi.Ja joj kazem kako ja imam dijabet i ona meni "e pa znas...onda ovaj dogovor otpada" :o :o :o ZASTO?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 12:02 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Evo, samo jedan primer. Iz Zakona o radu:

"Poslodavac je dužan da pre uvođenja noćnog rada zatraži mišljenje ministarstva nadležnog za poslove rada, ministarstva nadležnog za poslove zdravlja i sindikata o merama bezbednosti i zaštite života i zdravlja na radu zaposlenih koji rad obavljaju noću."

Kladim se da to nisu uradili... :-?

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 12:06 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ludjakinja je napisao:
Ja joj kazem kako ja imam dijabet i ona meni "e pa znas...onda ovaj dogovor otpada" :o :o :o ZASTO?

Pa, jesi li je pitala, šta je rekla?

E, majke mi, napraviću "stub srama" sa imenima firmi i institucija koje nas diskriminišu i objaviću na naslovnoj strani sajta. Možda nekom i zasmeta, ko zna. Ako hoćete, napišite mi sve te ljude i/ili firme, pa ćemo da pravimo spisak.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 12:14 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
igorsn je napisao:
Naravno,dobila je otkaz jer po zakonu dijabeticari ne smeju da rade trecu smenu i ne odgovara nam turnus smena zbog rezima ishrane i doze insulina koje moramo da dajemo sebi u odredjeno vreme.

Ovo je donekle tačno. Ali, ako se malo potrudiš i sa lekarom napraviš šemu doziranja za smene i noćni rad, nije ništa problem, veruj mi. Dijabetičari ne bi smeli ni da se profesionalno bave taksijem, upravljaju avionima, busevima, skaču padobranom npr., a ima ih koliko hoćete. Govorim o našim propisima, o svetu ne smem ni da zucnem jer je tamo sve mnogo liberalnije.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 12:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
I to kolko liberalniji!?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: