Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 5:00 am
Postovi: 24
Lokacija: Bg
Diabeta je napisao:
Evo, samo jedan primer. Iz Zakona o radu:

"Poslodavac je dužan da pre uvođenja noćnog rada zatraži mišljenje ministarstva nadležnog za poslove rada, ministarstva nadležnog za poslove zdravlja i sindikata o merama bezbednosti i zaštite života i zdravlja na radu zaposlenih koji rad obavljaju noću."

Kladim se da to nisu uradili... :-?


Naravno da nisu.U mnogo vecim problemima su nego da se bave takvim stvarima (to je njihov komentar).Kod nas postoje savrseni propisi ali se ljudi vrlo malo pridrzavaju istih!A direktorima su ruke odvezane.Moze da uradi bukvalno sve sto mu se dopadne.Ja se licno ni sa kim nisam zamerao i isao sam linijom manjeg otpora.Mislim da je tako bolje i smatram da cu kad-tad dobiti posao kakav zasluzujem kao dijabeticar u struci.Evo pre neki dan sam konkurisao na tri mesta u obdanistima u Beogradu gde traze medicinsku sestru-tehnicara za rad sa malom decom gde nema nocnog rada i teskog rada.Po mom misljenju zaista ispunjavam uslove sa toliko iskustva rada sa decom,videcemo sta ce biti!Drzite mi palceve!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 12:44 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ajde, sa srećom i znaj da nisi sam :D Javi nam kako je prošlo :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 5:00 am
Postovi: 24
Lokacija: Bg
Ma znam da nisam sam!!! :lol: :lol: :lol: Jos jednom,hvala puno na razumevanju i podrsci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 3:15 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Nema na čemu :D Znaš onu staru "ko će kome, nego...." :lol:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 9:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Slazem se sa onim sto je Diabeta rekla da nije bas 100% tacno da ne mogu dijabeticari raditi nocnu smenu(zavisi koja je struka i kakav posao u pitanju) jer je danas dijabetes kontrolisan daleko drugacije nego pre 10-ak i vise godina kada se ins.morao drzati u frizideru,pa spricevi,igle itd.Danas je to jednostavnije.Ono sto ne mogu da razumem,zasto niko neda razlog zbog kojeg ne prihvataju dijabeticara na posao?Ja sam zdravstveni radnik i radim u struci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 5:00 am
Postovi: 24
Lokacija: Bg
Nikola11 je napisao:
Slazem se sa onim sto je Diabeta rekla da nije bas 100% tacno da ne mogu dijabeticari raditi nocnu smenu(zavisi koja je struka i kakav posao u pitanju) jer je danas dijabetes kontrolisan daleko drugacije nego pre 10-ak i vise godina kada se ins.morao drzati u frizideru,pa spricevi,igle itd.Danas je to jednostavnije.Ono sto ne mogu da razumem,zasto niko neda razlog zbog kojeg ne prihvataju dijabeticara na posao?Ja sam zdravstveni radnik i radim u struci


Drago mi je da cujem da neko nema probleme na poslu zbog dijabeta.Da li radis trecu smenu?Koliko godina vec imas dijabet?Ako radis trecu smenu,kako regulises dozu insulina i obroke preko dana kada spavas?Da li ti je nezgodno da se priviknes na terapiju noc-dan,dan-noc?Po zakonu ne bi smeo da radis trecu smenu,proveri!U svakom slucaju,ako ti odgovara,sve je super.Ja sam dijabeticar 28 godina i vec sam navikao na terapiju i ishranu ustaljenog rezima.Probao sam da radim trecu smenu ali nisam mogao da se adaptiram.Glikemije su mi se razlikovale od 2,6-21.Nisam uspeo da to sredim i nisam mogao da radim trecu smenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 9:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
ne radim tre3cu smenu,a primam analoge kad jedem novorapid i uvece levemir.relativno dobro korigujem.Dijabeticar sam 20 godina.Ono sto moram da kazem jeste da novorapid u vrlo malm kolicinama nekad dajem i kad ne jedem jer mi valjda ustaljeni nacin zivota(stres u odredjeno vreme,kretanje itd) dovodi do skoka glikemije u odredjenom periodu dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 9:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Meni nikako nije jasno zasto dijabeticari ne bi mogli da rade nocnu smjenu?! Doze treba nastimati tako da se moze jesti tokom noci a po danu kad se spava ne uzimati brzi i to je sva mudrost. Ili grijesim negdje?

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 1:58 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ma BoJJo, doziranje se i da rešiti, ali nam je zakon katastrofa... Upravo jer ga je neko pisao u vreme o kome Nikola11 govori, a sada su ga samo prepisali.
Nikola, ako bi ti i dali razlog da te ne primaju na posao samo zato što imaš dijabetes, onda 'ladno možeš da ih tužiš za diskriminaciju. Ovako, poslodavci izmisle nešto banalno, kao što smo već čitali u ovoj temi, a stvaran razlog ostaje po strani. To je ono što je loše. :roll:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 8:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 10:27 am
Postovi: 44
A vredi li tuzba?

Sta kazes ti Diabeta, sigurno si upucena?
Znaci, i ja sutra mogu na ulicu?

Jos malo pa cu morati biti zahvalan sto su mi odobrili (bankari i drzava) stambeni kredit na 20 godina a nisam prijavio bolest... A to sto me "deru" i sto ce me "derati" tih dvadeset godina je biznis a ne bezobrazluk...
Bili smo podstanari 7 godina, trebao me je i gazda izgleda izbaciti iz stana...

Sramota!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 8:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 10:27 am
Postovi: 44
Stvarno nemam reci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 11:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Koje gluposti, pa da, to je cista diskriminacija. Dijabetes je "invaliditet" od 15%, sto te u EU (u koju se sada svi politicari dole kunu) sprecava samo da budes pilot i specijalni policajac. Sve ostalo, cak i vozac busa, kamiona itd je moguce, neke stvari uz potvrdu od ljekara. Ali za obicni rad nocu, to mi je smijesno, jedino ako ti posao nije da cuvas skladiste nuklearnog goriva.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 8:58 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Hadrijan je napisao:
A vredi li tuzba?

Sta kazes ti Diabeta, sigurno si upucena?
Znaci, i ja sutra mogu na ulicu?

Jos malo pa cu morati biti zahvalan sto su mi odobrili (bankari i drzava) stambeni kredit na 20 godina a nisam prijavio bolest... A to sto me "deru" i sto ce me "derati" tih dvadeset godina je biznis a ne bezobrazluk...
Bili smo podstanari 7 godina, trebao me je i gazda izgleda izbaciti iz stana...

Sramota!

Do sada nismo imali "tvrd" slučaj diskriminacije, odnosno nismo imali dovoljno dokaza o šikaniranju, mobingu ili otkazu da bismo podneli tužbu protiv nekoga. Nisu ni poslodavci naivni. Ali, želim da se što više priča o ovoj temi, bar za početak.
Osoba sa dijabetesom se ne vodi niti kao osoba sa invaliditetom, niti kao osoba sa posebnim potrebama. Rekli biste "Tako i treba da bude". Realno gledano, naravno, nismo sputani ni u čemu. Ali u zakonskim okvirima onda nemamo mnogo zaštite, a to nije dobro.
Znači, nama pravno/zakonski nisu rekli ni da smo 15% "oštećeni" niti da smo 100% zdravi i tu je ta "siva faza" u kojoj se svi snalazimo kako znamo.
Ovamo propagiramo da se bolest ne krije (i dalje sam za to), a sa druge strane možeš dobiti šut krtu s posla samo tako! Zato što često zavisimo od poptuno neobrazovanih ljudi koji imaju "suženje svesti".

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 1:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 6:03 pm
Postovi: 60
BoJJo je napisao:
Koje gluposti, pa da, to je cista diskriminacija. Dijabetes je "invaliditet" od 15%, sto te u EU (u koju se sada svi politicari dole kunu) sprecava samo da budes pilot i specijalni policajac. Sve ostalo, cak i vozac busa, kamiona itd je moguce, neke stvari uz potvrdu od ljekara. Ali za obicni rad nocu, to mi je smijesno, jedino ako ti posao nije da cuvas skladiste nuklearnog goriva.

Bas.
Ne mogu da vjerujem da je to prepreka.Dabogda ga svi ti debili dobili secer,pa da ukapiraju da o cemu se radi prije nego sto nekoga tako diskriminisu...Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 10:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 5:00 am
Postovi: 24
Lokacija: Bg
Jedno obavestenje:

Juce sam bio na razgovoru za posao u jednoj predskolskoj ustanovi i zahvaljujuci svojim sertifikatima i edukativnim seminarima koje sam pohadjao i zavrsio,dobio sam priliku da radim na godinu dana!!! :P :P :P
Godinu dana je dug period,nadam se da cu se pokazati dobro na poslu pa videcemo sta ce se dalje desavati.Jos jednom,hvala svima na podrsci!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: