Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc- sta mi je ?
PostPoslato: Uto Sep 29, 2015 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 29, 2015 9:24 am
Postovi: 8
Pozdrav svima...
da odmah predjem na stvar- cesto mi se desava da neposredno nakon jela osetim blagu osamucenost, glavobolju (ne bih to definisao kao glavobolju u pravom smislu reci, vise kao neki pritisak u glavi, narocito u predelu ociju i sljepoocinica). tada se osecam lose, malo dezorjentisano, cak mi se i vid malo zamagli ukoliko bih zeleo da procitam neka sitna slova na daljinu i sl.
ovo sto sam nabrojao moze biti simptom dijabetesa, znam, ali situacija je sledeca- ti simptomi mi se pojave bukvalno odmah posle jela, neretko i za vrijeme samog obroka, traju nekih 5-10 ak minuta u tom ili slicnom intenzitetu i nakon toga nestanu. Buni me to jer sam procitao kako je razina secera u krvi najveca upravo nakon odredjenog perioda a ne odmah nakon jela.
dalje, buni me i sto se ti simptomi (uglavnom) javljaju nakon relativno male (ili normalne) kolicine hrane, i to najcesce ujutru na taste ili nakon sto neki duzi period ne unosim hranu (7-8h npr). nakon nekog bas obilnog obroka retko se javljaju...
juce sam se, nakon sto sam gotovo cijeli dan bio u pokretu i nista nisam jeo, castio malim parcetom pice kod Bucka. Mozda znate o kojoj se kolicini radi, uopste se nisam zasitio, ali sam osetio upravo navedene simptome. nakon toga, u bijesu, svratio sam preko puta, kupio Milku od 100 gr, na silu je pojeo, samo da bih video reakciju organizma i nakon nekih 5 minuta-nista, apsolutno nikakve simptome nisam osjecao... Pa zar ne bi onda trebalo da mi secer skoci jako visoko, ili da osjetim makar iste simptome kao posle parceta pice ?
inace, klasicne simptome dijabetesa- cesto mokrenje, zedj, gubitak tezine i sl ne osjecam, samo ove koje sam naveo

Ove simptoem sam imao i ranije, nakon nekih godinu dana, bukvalno nisam mogao da pojedem za dorucak na poslu ni najmanje pecivo. tada sam merio secer i bio mi je normalan, negdje oko 5 - 5,1 ili 5,4. secer sam mjerio i prije nekih pola godine i tada mi je bio 5,6 .
Inace, imam 25 godina, moze se reci i da sam gojazan, imam oko 100 kg na 185 cm visine, ali sam bivsi sportista, i sada pokusavam da se vratim treningu, tako da sam vise krupan nego debeo. od djetinjstva imam problem sa povisenim holesterolom (mada su mi trigliceridi normalni ali je los holesterol upravo los, tj iznad normale :))

Za kraj ovog podugackog posta, ovi navedeni simptomi su mi se prvi put javili nakon sto sam imao trovanje sa hranom, kada sam nekoliko dana stalno povracao... ovog ljeta, dobio sam trovanje od nekog rostilja, opet sam nekoliko dana povracao, i evo ih simptomi opet (mada sam ih imao i u ovom medjuperiodu ponekad, sto me dodatno zbunjuje. Da li je moguce da sam povracanjem iziritirao zeludac ili pankreas, i da je ovo reakcija- inace, ponekad osjetim bol u tom predjelu stomaka, cesto posle jela ali nikako ne mogu da ocenim da li se radi o pankreasu ili zeludcu.

pretpostavljam da cete mi savjetovati da potrazim ljekarsku pomoc i da uradim nalaze, sto je logicno, ali iz odredjenih razloga to trenutno zelim da izbjegnem, a i ne bih mogao da prodjem kroz svu tu nervozu oko toga. a ponavljam, vec sam jednom radio nalaze kada sam imao navedene simtome i bili su normalni ???
zbog toga sam i otvorio ovu temu i iskreno se nadam da ce mi neko od vas pomoci, i izvinite ako sam bio preopsiran..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc- sta mi je ?
PostPoslato: Uto Sep 29, 2015 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не верујем да је шећер у питању, поготово што си га мерио.

Исто тако не верујем да би лекари помогли. Само би те озрачили разним скенерима и ништа.

Пробај још да анализираш ситуацију. Чудно ми је то да од мало хране имаш проблема а од много хране немаш. То једино усмерава на неки други узрок а не на храну као храну.

Можда има везе положај тела при коме једеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc- sta mi je ?
PostPoslato: Uto Sep 29, 2015 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 29, 2015 9:24 am
Postovi: 8
e da, zaboravio sam nesto jako bitno- otac mi ima dijabetes, kao i vecina njegove porodice, i manje vise svi su ga oni dobili u 50 ili 60im godinama, dok mi je majka secer dobila u tridesetim, od stresa i soka... zato sam odmah zapucao na dijabetes.
kada sam njima pominjao ove simptome, govorili su mi da izvadim krv, sto sam i uradio, i rezultati su bili u redu... ponavljam, zadnji put kada sam vadio krv secer mi je nataste bio 5,6, po nekim mjerilima na gornjoj granici, sto bas i nije sjajno imajuci u vidu moje godine.

pitanje za dijabeticare- kada pretjerate sa hranom, kada tacno i koje posledice osjecate... npr moja majka novodi da se osjeca lose i da ima glavobolju, ali tek nakon malo duzeg perioda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc- sta mi je ?
PostPoslato: Uto Sep 29, 2015 8:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Дијабетес као и велика већина других болести, није наследан. Наследне су само навике и начин живота.

Мене глава хоће да боли када сам гладан и мислио сам да имам проблема са шећером. Зато сам набавио мерач шећера и установио да је све у реду. Изгледа да је код мене проблем што ми падне ниво соли у организму. Приметио сам да главобоља хоће да ми прође када поједем соли. Нисам превише експериментисао па не могу да кажем да је ово 100% тачно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: