Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pomoc hitno molim
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 03, 2013 4:16 pm
Postovi: 11
imam mali problem sa stitnom zlezdom umanjen mi je rad...medjutim moj problem je sto vec godinu dana imam napad trne mi jezik noge otkazu i pomalo ruke u timmomentima usta mi budu jako suva pijem dosta vode dok me nepopusti to traje od 10 do 15 min.posle sam jako umorna i bez snage rekli su mi da proverim secer i imam 4,2 dal je to na granici nekoj i dal mogu ti napadi biti od toga. molim odgovor jer vise neznam kojem doktoru da se obratim za to neurolog psihijatar endokrinolog niko nije znao od cega su mi napadi a ja ih i dalje imam. unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc hitno molim
PostPoslato: Sre Jul 24, 2013 10:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако ти треба да одлучујеш код кога специјалисте треба да идеш, онда ти они нису ни потребни. То ваљда треба да зна лекар опште праксе.

То што је једно мерење шећера у реду, не значи да немаш падове у току дана. Треба да се уради оптерећење шећером да би се видело шта се дешава, а за то ти је потребан ендокринолог.

Колико си висока и тешка? Како се храниш и колико редовно? У каквом ти је стању срце и да ли си га скоро проверавала?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc hitno molim
PostPoslato: Sre Jul 24, 2013 10:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
4.2 je ok vrijednost ali pri donjoj granici, tj prenizak. Jedes li kako treba, tj dovoljno? Moj tata je jednom imao nizak secer tokom noci - a nije dijabeticar. Toliko mu je bilo lose da smo zvali hitnu pomoc jer smo mislili da je infarkt. Ispostavilo se da je nizak secer. Simptomi su razliciti ali ti koje ti navodis mogu lako da budu povezani sa niskim secerom.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc hitno molim
PostPoslato: Sub Jul 27, 2013 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 03, 2013 4:16 pm
Postovi: 11
niko mi nije rekao da treba da proverim srce niti bilo sta suicajno sam u ambulanti bila i izmerila secer pa sam cula da moze od niskog secera da budu takvi napadi. koga god sam pitala nije znao da mi kaze od cega imam to i niko nije znao da me uputi bilo gde cak sam i svom endokrinologu rekla za to i pravila se da nezna :( sto se tice hrane nekad jedem dobro a nekad po tri dana nista jednostavno nemam apetit a kilaza mi varira i to dosta za kratko vreme dobijem po sest sedam kila al brzo ih izgubim imam 29 godina i brine me jako to jer nikad neznam kada mogu da dobijem napad koji nije ni malo prijatan za videti a ni osetiti :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc hitno molim
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 9:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Трњење језика и зуба може да буде од срца. Треба да га провериш. Прво основни ЕКГ, па онда ергометрија. После можда ЕХО срца.

То што по три дана немаш апетит никако није добро. Тим начином чивота много стресираш организам и пући ће пре или касније, ако већ није.

Како се уопште храниш и шта пијеш - детаљно? Висина, тежина?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc hitno molim
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 03, 2013 4:16 pm
Postovi: 11
imam 60 kg a visoka sam 1,68. pijem manju kolicinu tecnosti vodu ponekad a hrana pa kako kad povrce samo krompir na sve nacine riza riba i pilece meso ponekad svinjsko al u poslednje vreme slabije. jednom su mi radili EKG srce i bilo je ok inace imam mali pritisak oko 90/60 a jedno vreme sam pila propranol za lupanje srce i to samo po potrebi jer mi se desava da imam jako lupanje i gusenje u grudima al to vec dugo vremena nisam imala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc hitno molim
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 2:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не знам како да ти помогнем када имаш толико грешака у начину исхране, а ко зна шта још грешиш: мало течности, само кромпир, воће ништа.

Притисак је много низак вероватно зато што не пијеш течности и не једеш слано.

Повећај унос чисте воде и соли - ако можеш мешавину са калијумовом соли. Потребан ти је и магнезијум и ко зна шта још. Тешко овако преко форума. Прочитај шта сам на мам сајту www. aca. rs писао у здравственим саветима и можда се негде пронађеш. Нисам још све завршио, али можда и од постојећег будеш имала вајде.

Можда би најефикасније било да одеш на ирисдијагностику или ЕПТА систем анализе организма.

Наравно, не гине ти довођење живота у ред.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: