Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 6:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
"prvul" je potpuno u pravu. Oni koji imaju moc ne zele da je izgube. To je prirodan zakon. Oni koji zaradjuju na prodaji insulina ne zele da izgube zaradu. Nece to moci tako dugo. Iskreno se nadam da ce se dosta toga promeniti uskoro.

prvul da li hteo da podelis svoje metode lecenja tipa 1, kao i lecenja komplikacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 11:20 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
U prilog ovoj odličnoj diskusiji samo da dodam da obavezno pogledate intervju sa Dr. Deniz Faustman.Njen pristup izlečenju kod tipa 1 je sasvim logičan i po meni, jedini prihvatljiv.
http://vimeo.com/1435650
I na njenom sajtu ima dosta informacija http://faustmanlab.org/
Nadam se da će joj uspeti da završi istraživanje.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Dr. Faustman je odlican primer kako jedno otkrice moze toliko dugo da se oduzi (vec skoro 2 decenije) zbog mocnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 2:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Ja sam bas iscekivao Dr Faustman da izadje sa rezultatima, ali ona izgleda pocela nesto da mulja...

Rekla je da ce faza 1 klinickog ispitivanja, (koja je prakticno nepotrebna jer se radi o provereno bezbednom BSG-u) biti objavljena krajem 2009. Godine 2008. je jos i rekla da se faza 1 nece iskljucivo odnositi na bezbednost, vec i na ucinkovitost i da ce traziti bilo kakvu promenu u nivoima T-limfocita koji unistavaju beta celije. Onda je javila da ce da objave rezultate pocetkom 2010., da bi sada bilo da ce rezultati biti objavljeni tek pocetkom 2011. Pri tom, ljudi pricaju kako su rezultati provereno pocetkom 2010. stigli na statisticku obradu u statisticki centar na Harvardu (to traje dan-dva). Njeno istrazivanje je do sada uspelo da prikupi 10miliona $, a sada kaze da joj za fazu 2 traba jos 25mil. Nesto tu malko smrdi.

Al' da je izlecila miseve - jeste. Da se regenerisu celije kad popusti autoimunitet - regenerisu se.

Ja sam uveren da ce srediti vec uskoro. Mozda nece bas ona, ali je zena ocigledno na dobrom putu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 10:35 pm
Postovi: 15
Lokacija: Nis
Pozdrav i postovanje svim ljudima dobre volje,

Pokusacu da odogovorim na neke dileme. Na zalost, pre izvesnog vremena u jednoj susednoj drzavi mi je maznut lap-top tako da sam ponovo na desk top racunaru... Kradja lap topa mi se po drugi put desava u zivotu...

Citiraj:
Prvule, moram da ti kazem da se sa tobom 50% slazem i 50% mislim da si u zabludi.

Mislim da je to manje bitno. Po meni je vrednija objektivna istina.
Citiraj:
Da je kod nas lekarski posao takav da se posao gubi i krivicno odgovara zbog lekarske greske, bilo bi drugacije. Da se placaju ozbiljne odstete, a promovisu sposobni i kompetentni, bilo bi drugacije.
Bravo majstore. Ovo je istinsko resenje za vecinu probleme. Selekcija je jedna od bitnijih stvari za tok evolucije.

Citiraj:
Ali da tip 1 posle nekoliko decenija moze bez insulina, nakon decenija insulina, to mi je tesko da poverujem...

Ja licno previse ne cenim emotivan ili intuitivan odnos (volim, ne volim, svidja mi se, ne svidja mi se, cini mi se, ne cini mi se). Za savladavanje problema cvrsto na zemlji, dela i rezultati... Onda sve drugo dolazi u drugi plan.

Citiraj:
Prvule, kad si vec radio krv, da li si uradio C-peptid? Koliki je? HbA1C?
C- peptid nisam skoro. HbA1C je pre par meseci bio 5.8. Sada je pretpostavljam, nesto iznad zbog 'enormne' kolicine masti koje unosim kako bih popravio trigliceride i lipide koji su preniski. Da ne sirim pricu kako sam ovaj mehanizam u telu nepaznjom 's**bao'.

Citiraj:
Takodje, to da "face" nisu na insulinu, to prosto nije tacno. To je kao da kazes "sve face koje su u ratu izgubile ruku sada imaju dobar rukopis". Ako vec kazes da lek postoji, samo je tajna, molio bih te da to potkrepis jos necim. I, uopste, daj podeli tajnu skidanja sa insulina.
Dobro, budi u pravu ako ti to pricinjava zadovoljstvo. Mnogo je bitnija objektivna istina. Pre nekoliko godina sam u okolini Bgd upoznao osobu koja je bila na lecenju skidanja sa insulina. Da, tip 1 i sl... Gledao sam njen ugovor sa klinikom koja je radila lecenje. Odstetni zahtev prema bolnici iznosio bi, ako se dobro secam, preko 600.000 US dolara. Kao garancija lezi kuca njegovog brata u Majamiju koja je procenjena na nesto preko milion... Nasa stampa je objavila kako se Nobelovac (ne secam se imena, ali ga mogu naci, ako ti to znaci toliko), skinuo sa insulina. Ako je od znacaja, 'skidanje' sa insulina sam uradio jednoj rodjaki i prijatelju. Prijatelj se i dan danas drzi bez ikakvih lekova - bio je na 4 doze, type I, razmisljao o kupovini pumpe... Rodjaka je raskalaseno otrcala (posle 3 meseca zivota bez injekcija) svom endokrinologu da se pohvali. Prosla je 'blaga' ispitivanja a onda se odlucila (naravno, sve bez konsultacije sa mnom) da na sebi primeni test opterecenja glukozom... Zbog tako naglog stresa - da, to je stres za nezne i malobrojne funkcionalne celije Langerhansovih ostraca, posle 10- ak dana se vratila na insulin. Zakljucila je kako nije uspesna metoda. Onda okrivila mene. Doktor joj je zapretio da na dalje ne radi nikakve eksperimente na svoju ruku i sl. Videli smo se na jednoj slavi pre par meseci. Njen suprug me sve vreme gnjavio, ona se istovremeno rezervisano i uvredjeno drzala po strani. Savetovao sam mu da pokusa da kod supruge popravi koliko moze zdrav razum; potom da ode solidnom psihijatru kji ce je nekom terapijom dovesti u stanje da odustane od naglih, nepromisljenih i destruktivnih poteza. Posle toga imalo bi smisla govoriti o nekom lecenju...
Prosirio sam temu. Nadam se da nije bilo sasvim bespotrebno. Na kraju krajeva, ukoliko bude bilo prilike i ne napravim neke druge kombinacije, imacete prilike da vidite fotokopije svih bitnih mojih licnih otpusnih listi. Kako ne bi bilo sumnje da li sam nesto muvao oko kopiranja ili skeniranja, ostavicu mogucnost da ljudi dodju i licno vide i opipaju originale tih otpusnih listi.

Sto se tajne tice, u principu je nema. Ja mogu govoriti samo o svom nacinu lecenja, a ne i o drugima. Priznajem da postoje mnogo efikasniji i brzi nacini izlecenja. Ja to sebi, za sada ne mogu da priustim. Da, pisacu i o tome relativno brzo i to upravo i na ovom forumu. Znzm da ste nestrpljivi, ali samo malo strpljenja...

Citiraj:
Medzik za sidu prima terapiju koja je svima dostupna, nije nikakva tajna, samo ako imas pare.
Slicna je situacija i sa DM. Ako imas lovu i DM type I, dobices prilicno diskretan info o tome. Ne od mene. Mislim da postoje ljudi za to zaduzeni. Znaci, mislim - ne tvrdim.

Citiraj:
U sucaju dijabetesa, sa parama mozes da imas kontinuirani merac, pumpu, najbolje lekare, pa i da se "izlecis" transplantacijom / maticnim celijama, ali to jos nije ono sto bi bio lek.
Maticne celije (po mom skromnom misljenju) nece biti zadovoljavajuce i kompletno izlecenje za DM tip 1. To vec radi masa klinika u svetu. Cena je na nekima manja od 10.000 Eura, sto je sitnica za takvu stvar. Mozemo i na tu temu, ali je preobimno. Najbolje pronadji nekoga ko je to uradio sebi pa vidi rezultate... Ja sam za tim bio davno lud, onda sam lutao po svetu, obilazio pacijente i klinike...

Citiraj:
Oni koji zaradjuju na prodaji insulina ne zele da izgube zaradu. Nece to moci tako dugo. Iskreno se nadam da ce se dosta toga promeniti uskoro.
prvul da li hteo da podelis svoje metode lecenja tipa 1, kao i lecenja komplikacija?
I ja se nadam. Ipak, ponovicu, vi pronadjete lek ili bilo sta drugo bitno. Bogati ljudi (firma, koncern...) kupe znanje i onda oni odlucuju da li ce, kada i na kom podrucju biti primenjeno. Ne vidim nista protivno zdravom razumu i realnosi u svemu ovome. Na drugi deo oko lecenja vec sam obecao...

Citiraj:
Ja sam uveren da ce srediti vec uskoro. Mozda nece bas ona, ali je zena ocigledno na dobrom putu.
Vec skoro 2 decenije ja sam na pragu da se domognem zdravlja. U medjuvremenu se nakupilo tog dijabet. staza, bolest je uzela maha. Uvek negde kiksnem. Ja volim da skocim, docekam se na noge, okrenem se da vidima da li sam citav i da onda kazem hop.
Pazite, davno pre pojave interneta komunicirali smo preko javnih BBS-ova. Onda je bilo vrlo vrednih informacija koje su danas, cini mi se, uklonjene. Recimo, javno je kruzila info o nacinu i sastavu Coca-Cole, kako se sastav i ostalo menjalo kroz vreme. Danas nesto ne vidim (iako nisam detaljno trazio po netu). Ne znam da li vazi ovo za DM i izlecenje, ali sam naveo kao ilustraciju filtriranih i strogo doziranih informacija.

Mislim da je za danas dosta (previse). Pozdrav, ako je neko imao zivce da ovo sve procita... E, da, umalo da zaboravim. Psih. mir je prilicno bitan za zdravlje svih ljudi pa i dijabeticara. Ako vam je ugodnije da razmisljate u okvirima domacih lekara, mnogo je bolje da ste u toj poziciji - barem do daljnjeg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 5:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Dijabeticari kao mozda niko drugi se svaki dan naslusavaju prica o ljudima koji su se izlecili nekom tajnom metodom, cajem, gljivom, homeopatijom, srebrnom vodom... Ovaj forum je svedok toga. Uvek je to neki rodjak, prijatelj ili ko vec, ali se do sad jos niko nije stvarno pojavio i rekao: ja sam se izlecio tako i tako... I zato smo, nemoj da se ljutis, podozrivi i skepticni.

Mehanizam bolesti je poznat - postoji hormon koga nema zbog fizickog nedostatka tkiva koje ga luci (tip 1, o njemu sad pricamo).

Ti ne mozes da kazes da si se skinuo sa insulina ako

1) nemas normalne glikemije
2) nemas dovoljno insulina u telu da transportuje glukozu do celija

Uz svo duzno postovanje, dok ne utvrdis nivo C-peptida, nema tu price o skidanju. Pre izuma insulina dm tip 1 se lecio tako sto su ljudi stavljani na stroge dijete, pa ko'lko potraju. Ni oni nisu bili na insulinu, zar ne?

Voleo bih da nadjes ime tog nobelovca, ako ti nije tesko. U suprotnom, cela prica se svodi na "pricam ti pricu". Ti i sam kazes da te zanimaju cinjenice, a ne sta ko misli.

I jos, ako je istina da ima leka, samo se krije: ako neko ima neku tajnu, proverenu metodu za lecenje, nek kosta sta kosta, skupice se valjda, moze slobodno da mi posalje pm.

I jos: prevarante prijavljujem miliciji da njima objasne kako im funkcionise lek!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 7:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Mislim da je preuranjeno sa kritikama, jer je covek rekao da ce pisati o cemu se radi. Naravno, ako su neke od informacija tajne zbog ugovora svako ko zna neku kliniku koja leci dijabetes pod ugovorom (te smatra licno stetnim pisati na forumu) neka takodje i meni posalje pp sa svim detaljima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 7:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Citiraj:
Ipak, ponovicu, vi pronadjete lek ili bilo sta drugo bitno. Bogati ljudi (firma, koncern...) kupe znanje i onda oni odlucuju da li ce, kada i na kom podrucju biti primenjeno. Ne vidim nista protivno zdravom razumu i realnosi u svemu ovome.

Tacno. Izgleda da su vec ulozili dobar novac kad im je promakla dr. Faustman. Ona jos rece kad to bude zavrseno bice dostupno svima (ako je za verovati, jer kad je moc u pitanju...), tako da ce izgleda i konkurenti morati da otvore karte.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Sre Dec 08, 2010 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 10:35 pm
Postovi: 15
Lokacija: Nis
Pozdrav i postovanje svima koji imaju zivce da jos uvek citaju,

Posto vecinu stvari radim sistematski, pokusacu to i ovaj put. Dakle, prvo da nastavimo sa razresenjem nekih dilema. Doci ce valjda vreme da pisemo i o konkretnim metodama, sto mi je i bila prvobitna namera.

Citiraj:
... ali se do sad jos niko nije stvarno pojavio i rekao: ja sam se izlecio tako i tako..
Ako ti nesto znaci, evo ja sam se pojavio. Da, ne prividja ti se. To sto tesko mogu da dodjem do faze 'tako i tako' promisli malo i sam. Verovatno bi trebalo da profesionalno pocnem da polemisem i uklanjam nedoumice. No, dobro, idemo dalje.

Citiraj:
Pre izuma insulina dm tip 1 se lecio tako sto su ljudi stavljani na stroge dijete, pa ko'lko potraju. Ni oni nisu bili na insulinu, zar ne?
Pa mozemo prosiriti i tu temu. Ali, ja sam neke vrlo vredne podatke o licenju nasao upravo u spisima koji datiraju iz davnih vremena. Neke od autora tih istrazivanja sam citirao u jednom svom postu od pre, recimo, 5 godina na ovom forumu. Pored strogih dijeta neki su primenjivali i jos neke dodatne metode, ali to nije bilo potpuno efikasno. Medjutim, te 'pomocne' metode su meni bile od koristi da bolje ukapiram neke stvari. Bio mi je zanimljiv i tadasnji nacin gledanja na DM. Da bi bilo upotrebljivo, podseticu ljude da je negde 2005. jedan covek pod pseudonimom brka pisao o svom nacinu skidanja sa insulina. Covek nije nudio nista da prodaje. Po meni, krajnje dobronamerno je izneo svoje iskustvo. Sustina njegove price je primena Atkinsonove dijete... Verovatno se moze pronaci na ovom istom forumu. Onda je napadnut iz svih orudja. Opomenuo sam 'ratnicko pleme', ali nije bilo mnogo fajde. Covek je rekao da ne zeli da vise talasa i povukao se. Od tada nisam video niti jedan njegov post. Napravio sam kontakt s ovim covekom, zaista zivi bez injekcija insulina, metodu je objavio, napisao sve sto je bitno... Ne smatram ga krivim sto je izneo svoje iskustvo niti ga smatram glupim zato sto se skinuo sa insulina. Ne znam da li je merio nivo C-peptida... Znam da je dao i svoj broj telefona. Ovim ne zelim da ljude sprecim u kritikama i sl. zelim samo da upozorim na opasnost nerazlikovanja pricica rekla- kazala, bajki, prevaranata i efikasnih prakticara.

Citiraj:
Voleo bih da nadjes ime tog nobelovca, ako ti nije tesko. U suprotnom, cela prica se svodi na "pricam ti pricu".
Pricica je objavljena u "Ilustrovanoj" - to je sigurno. Sacuvao sam celu seriju clanaka. Ipak, kako ja cuvam citavu jednu malu biblioteku, potrajace. Autor je (ako se dobro secam) Milica Sibalic, ili neko slicno ime. U medjuvremenu, dok ja ne pronadjem, ako neko ima mogucnost a nestrpljiv je, neka pogleda kraj osamdesetih ili rane devedesete. A ovaj momak 'misur' neka izrazi sumnju u novinarsku pricu. Mozda je novinarka izmislila, a mozda je i dobila pogresnu info... I sve takve mogucnosti postoje. Meni je bilo bitno da sam video sustinu metoda lecenja i da sam je upamtio. Mogu reci da je vredna paznje. Nisam proveravao verodostojnost da li je covek sa tim imenom zaista dobio Nobelovu nagradu, da li je mozda u radu plagirao pa mu je greskom dodeljena nagrada, nisam mu video ni otpusnu listu... Ponavljam, MENI je bila bitna sustina tog metoda lecenja. Ove druge stvari su mi se cinile nebitnim. Kako svako odlucuje o sebi, moze za sebe i da odredi prioritete vaznosti.

Citiraj:
I jos, ako je istina da ima leka, samo se krije: ako neko ima neku tajnu, proverenu metodu za lecenje, nek kosta sta kosta, skupice se valjda, moze slobodno da mi posalje pm... I jos: prevarante prijavljujem miliciji da njima objasne kako im funkcionise lek!
Prvo, ne mislim da se krije. Ne kriju se mnoge stvari ali to ne znaci da su dostupne svakome, niti ima potrebe za tim. Posto si se prilicno dobro namestio hajde da te malo ovako priupitam. Koliko ti to maksimalno novca mozes da skupis za svoje lecenje i izlecenje da bi ljudi uopste mogli da razgovaraju sa tobom? Rekao sam da da su odstetni zahtevi za slucaj neuspeha najmanje dva puta veci od cene lecenja. Dakle, ako te ne izlece, dobices mnogo vise nego si ulozio. U mnogim slucajevima se omogucava pacijentu da sam odredi visinu odstetnog zahteva u slucaju neuspeha. To izaziva i dozu spokojstva i poverenja coveka nad kojim se terapija provodi. Izmedju ostalog, u Ugovoru se precizno definise koja ustanova i kojom metodom utvrdjuje uspesnost terapije. To najcesce bira pacijent sa spiska ponudjenih ustanova. Pre potpisivanja Ugovora, proucava se tok bolesti, trenutno stanje i sl. Od toga zavisi i maksimalna duzina trajanja lecenja...
E, da - i sledece pitanje: Posto si se javio sa zeljom da ti se dostavi info o tome, a naci ces dovoljno para - hajde da se i ja malo ogrebem. Prema tebi nemam nikakva dugovanja pa ne vidim nikakvu potrebu da ti bilo sta dam besplatno. Koliko nudis za takvu info? Nema potrebe da mi to saopstis na pm, kazi javno. Ovako, da bi imao opipljiv i upotrebljiv materijal za miliciju koju pominjes i dokaz crno na belo ja cu ti javno uzeti novac, dati proverenu info, platiti drzavi sve potrebne dazbine i nadam se da cete to zadovoljiti. Info bih mogao da ti prodam preko jedne agencije mog poznanika koja se, inace, bavi i programiranjem, ali tvrdi da smeju prodati takvu informaciju i da ce to biti u zakonskim okvirima. Ja nisam potpisao nikakvu obavezu prema lekarima niti ordinacijama koje se bave lecenjem tako da necu doci u poziciju da placam za svoju brbljivost. Dakle, ti si na potezu.
Procenu metoda ne radi milicija o kojoj je bilo reci, zapravo nije ovlascena da to radi. Nisam proveravao, ali u ovoj nasoj drzavi je sve moguce. Ako neko zeli da se bavi lecenjem zna se koji je legalan put: ordinacija, primena propisanih metoda i sl. Nove metode moraju najpre biti zvanicno verifikovane. Put za pravljenje para na tudjoj nesreci je takodje poznat: Oglasavanje, cudotvorne vodice ili cajevi, masti, napadna reklama...

Ja sam bio u prilici da razgovaram sa ljudima koji su imali lovu da tako sebi nesto priuste. Da, mozete sumnjati i u ovo - nemam dokaze. Moj stav pri tome je bio da nemam ni priblizno para da platim sebi lecenje. Prezentirao sam sve sto mi je poznato. Dobijao sam vrlo sture informacije i sa strahom, rekao sam zbog cega, ali su mi koristile. Znam i koja mi znanja nedostaju da metoda postane brza, ali ta znanja nemaju pacijenti. Lekari koji rade na takvim metodama na konkretna pitanja i molbe cute i odmahuju glavom, slezu ramenima. Uglavnom, prica ide u smislu - pa kad se toliko mucite, skupite pare i imacete resen problem. Takav je slucaj bio i prilikom nedavne posete Italiji jednog lekara (za koga pretpostavljam)
da ima potrebna mi znanja. Bio je neki kongres, ja nisam lekar ali "ako se (ciljano) zateknes na licu mesta", platis kotizaciju, sitni znakovi paznje bednika sa Balkana, samo da bih se sreo sa covekom... Naravno, ovo je bio moj put i ne vidim da sam imao neki bolji.

Mozda da otovrimo forum gde cemo samo o tome da li je nekome uopste poznat nacin lecenja? Razmislite i ko bi imao koristi od obelodanjivanja sirokim masama necega sto moze da donese profit? Dalje, zasto bi se pisali ugovori na nekoliko strana ako bi se koristila javno priznata i potvrdjena metoda?

Hajde, da vidim sta ce sada biti postavljeno kao problem, pre nego pocnemo da pricamo konkretne i (po meni) jedino bitne stvari.
Pozdrav do sutra ili prekosutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Sre Dec 08, 2010 3:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Korisnik brka koga spominjes je covek koji je imao tip 2! Zato je kod njega i bilo moguce skidanje sa insulina! Covek je davao razne dobre savete, i svaka mu je rec na mestu! Ja sam zeleo da stupim u kontakt s njim. Nazalost, gospodin o kome je rec je preminuo.

Al' ajde, da ne kocim proces objavljivanja metode za lecenje, molim te da nastavis. Nema potrebe za igrarijama, prodavanjem macke u dzaku i sl., nego predji na stvar. Nigde neces naci vise ljudi dobre volje koji su u stanju da ti daju konstruktivnu kritiku nego ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Sub Dec 11, 2010 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 10:35 pm
Postovi: 15
Lokacija: Nis
Pozdrav i postovanje,
Ponovo sam tu. Odlucio sam da otvorim novu temu koja ce biti u stilu 'Kako sam se ja skinuo sa insulina' gde ce biti kompletan tekst koji se tice tehnickih detalja oko terapije. U medjuvremenu da dam neke svoje stavove oko onoga sto sam ovde procitao. Dakle, to nisu konacne istine vec moje glediste koje se moze, ali i ne mora prihvatiti.
Citiraj:
Nazalost, gospodin o kome je rec je preminuo.
Zaista ovo nisam znao. Da ne bih zvao porodicu i bespotrebno ih uznemiravao, molim sve one koji znaju nesto o uzroku smrti g-dina brke da mi to saopste (javno ili na private, svejedno). Znatizeljan sam...

Citiraj:
Oni bez para i danas dobijaju svinjski i govedji insulin
Moje je iskustvo da su ti insulini solidni. Njihovo poreklo jeste zivotinjsko, imaju taj deo lanca DNK koji ne odgovara humanom insulinu, nisu sasvim cisti itd. S druge strane, kada su devedesetih otezali snabdevanje insulinom, ja sam se uputio u BGD i na jedvite jede dosao do nacina ekstrakcije insulina iz pankreasa zivotinja, u nekim improvizovanim i kucnim uslovima. Uz put, ovo nikome ne bih preporucio pre svega zbog vrlo delikatnog odredjivanja jacine. Ali je funkcionisalo. Takodje, da napomenem da smo uspeli, takodje u kucnim uslovima da napravimo i tzv. nazalni insulin. To je onaj koji se smrka na nos; bio je pre nekoliko godina u prodaji u Americi i prodavla ga je Elli - lily (ne znam tacno kako se pise, ali mislim da znate o kojoj se firmi radi). Trenutno je u oblasti insulina dobro videti http://www.emisphere.com/ gde su izlozili svoje oralne insuline. Koliko sam informisan (precutkujem izvor) trude se da ga naprave tako da se moze koristiti i kod tipa 1. Uporedo s tim mozete guglati i videti grupe pacijenata koji se zalazu za 'zivotinjske' insuline. Hormoni ekstrahovani iz zivotinjskih pankreasa sadrze i pro- insulin i masu drugih stvari koje ucestvuju u metabolizmu ugljenih hidrata. Kada sam citao kako jedan kratkodelujuci insulin (trenutno vrlo aktuelan) sadrzi kao pomocne komponente cink- hlorid, glicerol, metakrezol, natrijum hidroksid i hlorovodonicnu kiselinu - osecao sam prilicnu zabrinutost. Znam za pricu kako je to u tragovima i sl. Na kraju, nije mi sasvim jasno zalaganje za hranu koja nije genetski modifikovana, ali je istovremeno dozvoljeno koriscenje genetski modifikovanog kvasca (insulina)? Da rezimiram, ja sam u poslednje vreme svog 'insulinskog doba' koristio Actrapid zato sto je bilo najkomformnije doci do njega. Ali, da je u ponudi bila i 'kolekcija' zivotinjskih insulina, uvek bih pre odabrao one organskog porekla pa cak i kada nisu potpuno precisceni. Naravno, ponavljam, ovo je moje (mozda zaostalo) glediste. Ipak, kada cujete da neko prima insuline na klasican spric, pokazite interes za vrstu insulina koji koristi - mozda se iz toga moze izvuci njegov glediste na vrste insulina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Sre Dec 15, 2010 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 10:35 pm
Postovi: 15
Lokacija: Nis
Pozdrav svim ljudima dobre volje koji jos uvek imaju snage da prate ove tekstove,

Ovako, obecao sam da cu pronaci tekst objavljen u "Ilustrovanoj" o lecenju DM. To je trajalo malo duze jer se citava serija clanaka objavljenih na ovu temu nalazila kod prijatelja koji zivi u mestu 30 km od mene. Sada je tekst ponovo u mom posedu. Serija tekstova nosi naslov "Hrana je lek - lek je hrana". Autor je Milica Sibalic. Ukupno 7 nastavaka, svaki po dve novinske strane. U sedmom, poslednjem nastavku, izmedju ostalog pise i ovako: '... Nobelovac Albert Svajcer bio je tezak dijabeticar. Obratio se za pomoc Maksu Gersonu koji mu je odmah ukinuo dijetu bogatu belancevinama. ... Doza insulina, koju je pacijent primao, postepeno je smanjivana da bi posle mesec dana mogao potpuno da zivi bez inekcija. Dijabetes mu se nikada vise nije vratio. Umro je u 92. godini...." Na listovima koje sam iscepao iz novina ne pise datum niti broj casopisa. Pretpostavljam da se radi o 86. ili 87. godini. Svakako da je moguce iskopirati ove listove ili citavu seriju clanaka, ali bi to uistinu krsilo neke trenutno vazece normative u drzavi. I posto smo mi sve ostale probleme resili zasto bismo krsili taj zakon o autorskim pravima. Dakle, legalan put za objavljivanje i distribuciju citave serije clanaka je trazenje i dobijanje dozvole od "Ilustrovane" ii od samog autora Milice Sibalic. Ne znam ko bi se bunio u slucaju objavljivanja... Pretpostavljam da autorka zivi u Bgd, pa ko je blizi Bgd, moze da se pozabavi time da citava stvar udje u legalne tokove. Uz put, hvala coveku koji me je upozorio na postojanje policije (citaj: zapretio milicijom). Zamislite da sam, onako lakoveran i brzoplet, skenirao i objavio citav tekst i jos neke koje cu pominjati?
Uz put, jos uvek traje pisanje teksta koji govori o tome kako sam se ja licno skinuo sa insulina i bice objavljen kada ga zavrsim. Odustao sam od objavljivanja po delovima jer me to usputno odvodi na sporedne puteve. Dakle, ja nemam nameru da objavim, registrujem, patentiram ili slicno neku cudesnu vodicu ili lek koji ce vas spasiti insulina ili ne daj boze dovesti covecanstvo u situaciju da nema potrebe proizvodititi insulin. Ja samo imam nameru da svoje iskustvo obleodanim. Pa ako nekome to koristi OK, ako ne - oprostite. Da, nastojacu da nigde ne dodjem u sukob sa zakonom, ili ne daj boze sa ljudima koji su diplomirali medicinu. Dakle, policijski dousnici i fanaticni vernici medicinske nauke (uvreda bi bila reci dogme, zar ne?) ne morate brinuti. Dzabe cete iscitavati tekst nekoliko puta, dobro cu paziti.
Izvinjavam se zbog gorcine na kraju teksta, ali ona je proizvod mog zivotnog iskustva, podneblja i polozaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Sre Dec 15, 2010 6:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Nisam ja nikome nista pretio milicijom, ali na forumima ovde se moze naci mnogo ljudi koji se pojave sa proizvodom koji "leci", pa zaradjuju ozbiljne pare na prevaru. Pogledajte samo forum "onkologija" i naci cete mnogo takvih primera. Svako malo se pojavi nekakav "dr Roso", nitkov i prevarant, koji zaradjuje velike pare na tudjoj muci prevarom.

Oni koji imaju savet, ideju, stvarnu pomoc, pa makar bili i u zabludi, oni su dobrodosli.

Za pravljenje insulina u kucnim uslovima treba pogledati sledeci link.

http://www.youtube.com/watch?v=xlOBl_nEits

Ovo je jedna od najinspirativnijih prica o dijabetesu i o zivotu, uopste! Preporucujem svima da pogledaju!


A sto se tice izlecenog Nobelovca. Prvo, rec je o coveku koji je dobio Nobelovu nagradu za mir! To je kao da Marti Ahtisari sebi izleci dijabetes, kakve veze to ima sto ima Nobelovu nagradu?! Imali su dijabetes toliki drugi predsednici i Nobelovci, pa imamo podatke iskljucivo o jednom koji je ziveo pre 100 godina?!

A covek koji ga je lecio, Max Gerson, napisao je i kljigu o tome kako je izlecio i rak kod 50 pacijenata! Covek je sve izlecio! 100 godina kasnije, americki Nacionalni Intitut za Kancer (NCI) je pokusao da analizira njegove metode i zakljucio je

[...] Gerson's records lacked the basic information necessary to systematically evaluate his claims. The NCI concluded that Gerson's data showed no benefit from his treatment.[1] The therapy is considered scientifically unsupported and potentially hazardous.[2][3]

Toliko o kredibilitetu lekara.

A na kraju i o "leku": metoda se zasniva na sledecem

Gerson took him (g. Nobelovca, prim. misura) off his high protein diet, commenting that since it is the pancreas that has to supply most of the enzymes needed to digest protein and since it is the pancreas which is ailing already in diabetes, why flog a dead horse? Poorly digested proteins only create more than their fair share of toxic wastes. Gerson put Schweitzer on a regimen of fresh raw vegetables and lots of vegetable and fruit juices, including apple juice with all its fruit sugar. Ten days later, Gerson judged it safe to reduce his patient’s insulin by half. A month later, Schweitzer needed no insulin at all.

Problem je logicke prirode: enzimi koji se koriste za razlaganje proteina - tripsinogen, kimotripsin, i karboksipeptidaza, se luce UNUTAR pankreasa, i nisu pod napadom pri dijabetesu, tj. nemaju endokrino dejstvo! Tako da je logika veoma, veoma problematicna!

Nije to prvi put da Ilustrovana pise potpune gluposti! Ovde se radi o vrlo sumnjivoj stvari, najblaze receno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Ned Dec 19, 2010 7:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2008 4:34 pm
Postovi: 9
Pre par meseci mi je dijagnostifikovan tip 2. Pijem gluformin, mada imam utisak da mi smeta organizmu, al dovodi ipak glikemiju u okvire normale.
Ja se mesecima jako lose osecam, iscrpljenje preko svake mere, bezvoljnost i osecaj da mi se nesto na polju kompletnog zdravlja desava, a da je van moje kontrole.

zanima me ono sto procitah u postu [quote="prvul"Parametri jetre su u redu (za one koji misle da je propala). Ovo stanje moram polako da dovedem u granice normale...[/quote]

Meni su parametri jetre biti trostruko uvecani pre par meseci alt i ast 120 i 110, pa su se smanjili malo na 98 i 90. za GGt znam samo za poslednje merenje 68.

naime, doktorka mi rece da je to od secera ( da ne pricam da ne nezainteresovana da bilo sta pojasni ), ali daj je to zaista tako?

moja majka je dijabetricar, starija zena, koja je godinu i malo vise pre dijagnostifikovanja kancera imala povecane transaminaze. Nakon operacije, coryicepsa ili cega to se sve na duze vreme dovelo i normalu, i sada je hvala Bogu tako. Navike u ishrani su i dalje iste i lose, al ne moze se starija zena tako lako promeniti.

dakle mene plase ti parametri i dal je to zaista vezano za neregulisanost secera?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Ned Dec 19, 2010 7:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2008 4:34 pm
Postovi: 9
misur je napisao:

A covek koji ga je lecio, Max Gerson, napisao je i kljigu o tome kako je izlecio i rak kod 50 pacijenata! Covek je sve izlecio! 100 godina kasnije, americki Nacionalni Intitut za Kancer (NCI) je pokusao da analizira njegove metode i zakljucio je

[...] Gerson's records lacked the basic information necessary to systematically evaluate his claims. The NCI concluded that Gerson's data showed no benefit from his treatment.[1] The therapy is considered scientifically unsupported and potentially hazardous.[2][3]

Toliko o kredibilitetu lekara.

A na kraju i o "leku": metoda se zasniva na sledecem

Gerson took him (g. Nobelovca, prim. misura) off his high protein diet, commenting that since it is the pancreas that has to supply most of the enzymes needed to digest protein and since it is the pancreas which is ailing already in diabetes, why flog a dead horse? Poorly digested proteins only create more than their fair share of toxic wastes. Gerson put Schweitzer on a regimen of fresh raw vegetables and lots of vegetable and fruit juices, including apple juice with all its fruit sugar. Ten days later, Gerson judged it safe to reduce his patient’s insulin by half. A month later, Schweitzer needed no insulin at all.

Problem je logicke prirode: enzimi koji se koriste za razlaganje proteina - tripsinogen, kimotripsin, i karboksipeptidaza, se luce UNUTAR pankreasa, i nisu pod napadom pri dijabetesu, tj. nemaju endokrino dejstvo! Tako da je logika veoma, veoma problematicna!

Nije to prvi put da Ilustrovana pise potpune gluposti! Ovde se radi o vrlo sumnjivoj stvari, najblaze receno.


Prvi put cujem za ovaj slucaj, ali sam procitala brdo licnih iskustava ljudi koji su sirovom hranom, vocem i povrcem izlecili svoj organizam, i od raka i od dijabetesa. Sto i ima logike donekle,jer smo mi ono sto jedemo. I najvise bolesti i dolazi od kontinuirane neadekvatne ishrane ogranizma.

Postoji predpostavljam istinita prica o ljudima koji su za 30 dana na sirovoj hrani izlecili dojabetes.

http://www.youtube.com/watch?v=okf7wdRB ... re=related


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: