Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 8:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Eh vishe :-? .Meni su u bolnici skoro svi lekari govorili da buraniju jedem shto god mogu vishe a pozeljno bi bilo naj manje 3 obroka sedmichno ,iako ne volim buraniju josh gore muka mi je od nje ja sam je nazor jela.Ne primam insulin uzimam tablete i dovijam se kako umem i znam.Do sad bilo je sooper e sad videt cemo?A to ako jedem buraniju ?Moram dodati ili pojachati ugljen hidrate ili shta vec?Pa kdanijela kako mozemo svaki obrochic mi znati shta treba oduzeti,a shta dodavati aman zaman zenska glavo?Pa ipak mi smo porodichne, osobe i ne mozemo da saamo vodimo rachuna svaki dan shta nam je u tanjiru po nekoliko puta ?koliko ima shta u njemu (kalorija ili vec)shta treba oduzeti,tj smanjiti a shta treba dodati?Pa da imam pet sluga oko sebe ne bih sebi mogla priushtiti bash toliku paznju samo za obroke, a ni vremena .Ipak u nashim "zivotima"josh uvek hvala Bogu postoi neko, dete muz ili vec ko?Kome morali ili ne posvetimo koi sat vremena zar ne?A ako cu 24h svakitrun da rachunam delim oduzimam e ne moram ni da zivim, jer to nije zivot ali bash nikakav nego jedan ogromni chas mmatematike pez pauze ili bar malog odmora :x .Olabavila sam ja i olabavim i nasmejem se i namerno se zaboravim u ovim sumornim chasovima bitisanja ,jedino tako i opstajem a i trudim se da mi bude shto bolje a i ostallima oko mene.Da im budem pomoc drug ,prijatelj roditelj a ne BALAST preteshki.Diabeta u pravu si za kdanijelu i zbunjivanje ali uz duzno poshtovanje ja sam odluchila prestati je chitati tj njene postove da se ne bih nervirala ja.A ako mi treba neko ko ce mi deliti u tanjir shta i koliko treba imam za to cerku moju koja je na samom zavrshetku med studija vani i ako ona nezna upitat ce kolege?Vezbe radim svaki dan ujutru pogotovo a i uveche tako da?Idemo dalje :roll: Pozdravchic za sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 10:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
Kao prvo, izvinjavam se ako sam svojim postom bilo koga zbunila, uplasila, oduzela nadu..., nije mi to bila namera, a osim toga, zaista nisam imala predstavu da se radi o diabetesu tipa II niti o godinama doticnih osoba. Nikome se nisam licno obratila, vec sam na postove odgovarala sasvim uopsteno, na osnovu informacija kojima raspolazem. Zao mi je sto se na ovakav grub nacin tumaci moja zelja i volja da svoje znanje i iskustvo podelim sa drugima. Ono sto mislim da je apsolutno neprimereno jeste ulazenje u nekakve pretpostavke kakav neko zivot vodi, a sve to na osnovu 2-3 poruke koje se nisu nekome dopale. Uz to, ja sam na ovom forumu ne zbog sebe, nego zbog svoje devojcice koja je od svoje 6. godine dijabeticar.
Jos jednom, izvinjavam se zbog zbunjivanja i "oduzimanja nade". Zelim vam svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 11:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Diabeta je napisao:
Gledam vaše komentare i potpuno razumem kako se osećate. .....
Ajde probajte malo da olabavite i javite je li bolje :D


E, upravo to ! Bas to, Diabeta.

Mislim da je glavni krivac, govorim za ljude preko 40 g. i diabetes tip 2, sto niko nece da objasni ljudima, niti to ljudi kapiraju sami, da se zivot drasticno promenio i da se i mi moramo tako menjati. Zivotne navike su nam potpuno drugacije a hrana ista ! Nikovise ne kopa, ne ore, ne radi teske fizicke poslove da bi mogao jesti vruc lebac, jake sarme, podvarke, i slicnu tesku hranu. Slaninicu i przena jaja za dorucak ! Vise sedimo, daleko manje se krecemo...i ishrana nam se mora prilagoditi novom nacinu zivota. Vecina ljudi ima visak kilograma i dosta vremena provodi sedeci ! Pa, kako da nemamo secere, masnoce i ostala cudesa? Ako svaki vozac za svoj automobil gleda da kupi sto kvalitetnije ulje za motor, sto bolje gorivo za svoj auto, sto ne bi i mi pazili da unosimo u svoj organizam sto kvalitetniju hranu, jer je to pogonsko gorivo za nas, nas organizam?...Moramo promeniti nacin ishrane, nauciti da jedemo kvalitetno i malo, i vise fizickih aktivnosti.
I to sto si rekla.."olabaviti" malo.... :wink:

Gledam samo sebe zadnjih meseci, pa ja sam sebi napravila samo gore a ne bolje ! A, pri tom sam bacila silne pare na tracice i unakazila prste, bila stalno u strahu sta ce merac da kaze! Da sam umesto toga, te pare dala na hranu, raznovrsno povrce, voce, posna mesa, ribu,....danas bih imala desetak kilograma manje i veliki problem manje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 2:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Mislila sam da i ja koju prozborim tj da malo "pametujem" :wink: I onda videh da ce mo kao politichari ono tipa:Ja kad dodjem na vlast bit ce tako i ovako,trebalo bi ovako i onako a u stvari sve isto :roll: .I onda cu da precutim i povuchem ne izrecheno.da ne smaram tu uvek sa istim zvakama idem ja da skuvam kafitzu moim radnicima mozda se i ja ogrebem :wink: .I ZAPAMTITE!!! Nema bolje diete od majstora kad ih imate celo leto na 50 i 60 stepeni .A pre toga si jedva prohodao uchio se prve korake po drugi put pihh :-? Pozdrav za sve .jasbi ajde razguli na jedno trchanje :wink: Pa kad ti se gooza preznoji 5-6 puta dnevno i oslabit ce :lol: :lol: Pozdravchic za sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 11:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Sto se tice gledanja u tanjir pa koliko pojesti,koliko ins.dati itd.vremenom covek i sam moze da uvidi koliko jedinica insulina da da kad ode u Mc i naruci nesto.Ja u Mc-u uvek narucujem isto i sad znam koliko jedinica treba da dam pod uslovom da je glikemija u granicama u tom trenutku.Kad odem u neki restoran gde se jede nesto sa rostilja,takodje znam u velikom broju slucajeva koliko jedinica insulina treba da pokrije taj obrok.Postoje situacije kad se to ne postigne ali nije smak Sveta ako se to desi,ali retko.Ne valja ako je to svakodnevna pojava.Tabela i nacin preracunavanja i izracunavanja na Diabetinom sajtu je korisna ali vremenom kada se nauci,vise nije neophodna.Ja kad sam dobio diabetes,merio sam svaki obrok u gram po nekoj tablici koja je imala sve namirnice i koliko cega treba da uzimam za koji obrok.Moram da kazem da sam na taj nacin vodio zivot oko 7-8 godina dok nisam postao samostalan tj.stariji pa a ne moraju bas sve da odluce umesto mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 18, 2007 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Nikola11 je napisao:
Sto se tice gledanja u tanjir pa koliko pojesti,koliko ins.dati itd.vremenom covek i sam moze da uvidi koliko jedinica insulina da da kad ode u Mc i naruci nesto.Ja u Mc-u uvek narucujem isto i sad znam koliko jedinica treba da dam pod uslovom da je glikemija u granicama u tom trenutku.Kad odem u neki restoran gde se jede nesto sa rostilja,takodje znam u velikom broju slucajeva koliko jedinica insulina treba da pokrije taj obrok.Postoje situacije kad se to ne postigne ali nije smak Sveta ako se to desi,ali retko.Ne valja ako je to svakodnevna pojava.Tabela i nacin preracunavanja i izracunavanja na Diabetinom sajtu je korisna ali vremenom kada se nauci,vise nije neophodna.Ja kad sam dobio diabetes,merio sam svaki obrok u gram po nekoj tablici koja je imala sve namirnice i koliko cega treba da uzimam za koji obrok.Moram da kazem da sam na taj nacin vodio zivot oko 7-8 godina dok nisam postao samostalan tj.stariji pa a ne moraju bas sve da odluce umesto mene


Dobro, ja opet da pitam. Da li je iko razmisljao o onoj dijeti sa sirovom ishranom od tri meseca? Ja se boga mi spremam. Lakse je pregurati 3 meseca nego citav zivot meriti koliko jedinica cega si pojeo i koliko jedinica treba dodati ili oduzeti ! Da li ste procitali nesto o toj dijeti, kakva su vasa misljenja? Vredi li to uopste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 18, 2007 2:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
A ne razumem u cemu je fora sa tom dijetom pa samo tri meseca i posle sve ok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 18, 2007 4:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
jasbi
Dobro, ja opet da pitam. Da li je iko razmisljao o onoj dijeti sa sirovom ishranom od tri meseca? Ja se boga mi spremam. Lakse je pregurati 3 meseca nego citav zivot meriti koliko jedinica cega si pojeo i koliko jedinica treba dodati ili oduzeti ! Da li ste procitali nesto o toj dijeti, kakva su vasa misljenja? Vredi li to uopste?
Nikad nisam chula za tu dietu iskrena da budem pa je ne mogu ni komentarisati,mislim nemam pojma za nju.E neshto me net zestoko zeza danas pa sam se prikachila preko dial-upa na sekund uf uzasno je i zaboravljamo kako je preko dial-upa nezgodno bash .Pozdrav za sveeeee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 3:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Sad ću samo ukratko da vam kažem nešto što znam, a posle ću da vam prekuckam neke delove iz knjige koju imam već ohooo godina. Mislila sam da većina vas zna o kojoj se dijeti radi, i da ste upoznati sa tim načinom ishrane, zbog toga sam vas i pitala za mišljenje.

Evo, ovako. To je knjiga "Živeti bez bolesti" -Ishrana i lečenje presnom hranom, 100 recepata, od Ernst Gintera. Ja imam izdanje od 1988.g. I sad je vrlo jevtina, ima je po svim knjižarama.
Na osnovu njegove metode lečenja nastala je američka dijeta "Haleluja" i lečenje tim načinom ishrane. Jede se samo sirovo spremljeno povrće i pečurke u raznim varijantama 3 meseca.

Evo jedan post koji malo više objašnjava o čemu se radi:

"Ima jedan metod koji stiže iz Amerike (hajde da ne kažem da sam znao za to već 20 god.) jede se strogo sirova biljna hrana u periodu od tri meseca. Rezultai su fantastični i dijabetes nestaje za tri meseca s tim što treba uzimati "zelenu magmu" (ima je u zdravoj hrani) to je mlada trava od ječma prerađena prirodnim putem i sasušena u prah. Jako bih voleo da pomognemo dijabetičarima sobzirom da sam gledao stravične primere u bolnici gde ljudima seku delove tela jer usled dijabetesa dobijaju bezazlene rane koje nemogu da zarastu, dolazi do sepse i gubitka ekstremiteta. Strašno. Ova tema je veoma VAŽNA i netreba je zanemariti. Dijeta se zove HALELUJA i rezultai su fantastični. Ljudi se skidaju sa insulina u periodu od maksimalno tri meseca. Treba pročitai i knjigu "Živeti bez bolesti" s tim što iz te knjige treba izuzeti svu hranu životinjskog porekla kada su dijabetičari u pitanju to je strogo zabranjeno. Meni je sad stiglo seme jedne lepe biljke stevie koja je izvrstan zaslađivač za dijabetičare i za sve koji hoće da žive zdravo. Biljka je 200x slađa od šećera pritom ima 0 kalorija i regeneriše pankreas. Pritom je lekovitija od zelenog čaja."

Sajt sa receptima takve hrane je :

http://www.zdravaishrana.info/

Drugi post upućen meni kao odgovor:

"Jasbi da mislio sam na tu knjigu. Stevia nemože da se nađe u Evropi. Zabranjena je jer direktno ugrožava industriju šećera i zaslađivača. U Americi je ima jer su se oni lukavo dosetili i stavili je u kategoriju saplemenata, dodacima ishrani. Ja sam poručio seme iz Amerike inače je poreklom iz Paragvaja. Oni je imaju kao zaslađivač u obliku praha i u tečnom stanju gde su tri kapi isto što i kašika šećera. Jedno pakovanje od otprilike 100 gr. Može da ti traje više od godinu dana. Od nje se prave sve vrste slatkiša jedino nije dobra za kisela testa, zašto neznam. Idi na sajt www.sweetleaf.com, www.stevia-plant.com i ako imaš kreditnu karticu poslaće ti. Idi na sajt www.hacres.com gde ti je cela tehnologija za dijetu od tri meseca od koje 100% silaziš sa lekova. Umesto barlymax-a koji oni prodaju u toj dijeti ovde možeš da kupiš u zdravoj hrani "zelenu magmu". To je isto. Najvašnije je pridržavati se te dijete i to je sve. Mali napor sa fantastičnim rezultatima.

Želim ti da što pre ozdraviš iako misliš da to nije moguće odgovorno ti tvrdim da je moguće i ako se pridržavaš ove dijete uspećeš. Imamo grupu za podršku ovde u Beogradu. Možemo te uputiti u detalje celog postupka a dobićeš ako to želiš, DVD sa materijalom dijete, knjigu i sve što ti treba da se izboriš sa svojom bolešću i da je pobediš."

A sajt gde se može dosta toga pročitati je

http://www.*/Forums/viewtopic/t=4502.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 4:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
" Imamo grupu za podršku ovde u Beogradu. Možemo te uputiti u detalje celog postupka a dobićeš ako to želiš, DVD sa materijalom dijete, knjigu i sve što ti treba da se izboriš sa svojom bolešću i da je pobediš."

Čovek reče da u Bgd imaju podršku, DVD sa materijalom dijete, knjigu i sve ostalo. Iz nasih i vaših postova ovde vidi se da se hrana može koristiti kao lek. Primer - boranije ! Eto,neko reče, Mikalja mislim, da su ih lekari u bolnici terali da jedu boraniju što češće. Znači da povrće, hranu uopšte, možemo smatrati kao lek. Hm....i Niče je to zagovarao još odavno... :wink:

Moje dve prijateljice tako jedu od januara meseca. Vidim da funkcionišu normalno. Jedna je tako krenula čisto zbog zdravlja, ova druga zbog štitne žlezde. Koliko sam ih ja razumela, neophodno je kupiti onaj multipraktik koji melje semelje, miksa i secka povrće i pravi kašice. To je cela muka. Uzele su Mulinex-ov kao najjevtiniji sa svim dodacima, negde u Sarajevskoj ulici, i koštao ih je 4.000 din. Veoma su zadovoljne sa njim. To mu dodje i kao šerpa i šporet.. :wink: U Tempu kupuju hobi-kit, sanduče sa posejanom ši-take pečurkom, za nekih 600 din. beru sveže pečurke i jedu. I da, ova "Zelena magma" je neophodna, kao i Pivski kvasac.
Lično sam sve više zagrejana za ovakav način ishrane, barem da "odgulim" ta tri meseca, pa da vidim na čemu sam. Može mi samo biti bolje, gore ne verujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 6:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Prochitala sam jasbi to o dieti.Nishta za sad ne mogu da pricham prvi put chujem za to :o .Ali vredi pokushati zashto ne?Samo videce mo polako, treba to ipak razraditi uputiti se i td.U svakom sluchaju hvala na objashnjenju :wink: Pozdrav i pishemo se caossss :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 8:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
'88.godinesam isao u Citluk,selo kod Mostara da bih uzeo dve kese caja od kojih je trebalo da se "otkloni" diabetes.
Ne zelim da kazem da sam skeptik jer stvarno ne znam nista o ovoj dijeti,ali mi je malo cudno,sta posle ta tri meseca?
Bilo bi dobro kad bi nam neko iz blizine,rekao svoja iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 8:12 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Nikola11 je napisao:
Postoje situacije kad se to ne postigne ali nije smak Sveta ako se to desi,ali retko.Ne valja ako je to svakodnevna pojava.Tabela i nacin preracunavanja i izracunavanja na Diabetinom sajtu je korisna ali vremenom kada se nauci,vise nije neophodna.

Samo da napravim digresiju i podsetim da u situacijama kada ne znaš koliko neka namirnica nosi, za 10 din + pdv din dobiješ info preko SMS-a. Zato smo i radili na tom servisu, da olakšamo ljudima računicu :wink: Posle, kada ovladaš većinom stvari kao ti sada, više ništa nije problem.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 8:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Bila sam do sad na sajtu od lepogsinise i jasbi chitala sam te :) .Vidim nema te ovde ali pronashla sam te :wink: .Sve je ono lepo i dobro ali koliko mogu shvatiti od odande pa do njihovih upustava,shetala sam i shetala i SHVATILA SAM da ti ako zelish tu dietu nema shanse da uspesh bez bacanja cigareta.Pod broj jedan to je smrt za zakrchenje krvnih sudova.Ovom dijetom ti bi trebala, ili mi, da ih prochistimo zar ne?Govorim ti iz naj boljih namera veruj znam zashto pricham o tom :( .E sad ako vec odluchish da upraznjavash tu dietu ostavi pushenje.Kad mozesh radi zdravlja ostaviti meso,mleko e mozesh i to zlo :) .Ja cu krenuti na onu dietu 100% .Muz mi je bash chitao i pratio po sajtovima upustva i rekao je da ce mi pomoci koliko god bude mogao i da misli da cu moci ja sebe isposhtovati u tom i da veruje u tu dietu.Ovih dana knjigu nabavljamo prvo, pa onda secka i redom tako .Prvo malo pripremice i nadam se da ce biti sve u redu.Srecom ne pushim (mislim zbog nesrecnog sluchaja sam bacila duvan) a pushila sam preko 25 i 28 godina i to poodosta.Ali mi ne pada na pamet ni dim jedan veruj.Jer kasno narod shvati ali opet kako kazu ?Bolje ikad nego nikad?Kad se setim stanja u kom sam bila a i cigatere su doprinosile tom oko 80% i vishe, i kad su mi govorili ja sam negodovala :oops: .E kad me spoocalo tad sdam shvatila :cry: upozorenja dobronamernika .Zelim da prestanesh stim zlom, pre nego nedaj Boze moradnesh pod hitno :( .Znam sad cesh brondati kao i ja shto sam nekadaa ono tipa aj cut tu itd itd e sad shvatam da su bili dobronamerni kao i ja tebi shto sad govorim.A i sama si svesna da sve diete sveta ne vrede ako se ti katranishesh svesno. Budi mi zdrava i vesela, bolje i debela a vesela i vrela nego mrshava, gladna a hladna :lol: pozdrav i chujemo se cmokitj za tebe a pozdrav za sve sa foruma i zelim vam da ne pushite :wink: --duvan :lol: Ajte u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 3:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Nikola11 je napisao:
'88.godinesam isao u Citluk,selo kod Mostara da bih uzeo dve kese caja od kojih je trebalo da se "otkloni" diabetes.
Ne zelim da kazem da sam skeptik jer stvarno ne znam nista o ovoj dijeti,ali mi je malo cudno,sta posle ta tri meseca?
Bilo bi dobro kad bi nam neko iz blizine,rekao svoja iskustva.


Ne, u čajeve ne verujem ni ja. Gubljenje vremena. Ali, uz ovu dijetu, neki čaj kao pomoćno sredstvo, e, to da. Kao na primer, zeleni čaj.

Kažu da se posle ta tri meseca ljudi "skidaju sa insulina". Nešto nisam ni ja verovala u početku, ali od kako imam kući onaj merač i posle klope merim šećer tačno vidim šta mnogo podiže šećer, a šta malo. Znači, hranom ga možemo kontrolisati. E,sad,kojom vrstom namirnica, to je pitanje.
Jesi bio na tom sajtu?

Evo prekucaću malo teksta iz pomenute knjige a koji se odnosi na našu boljku, pa vas molim da pročitate i malo prokomentarišete sa vaše strane

Lečenje šećerne bolesti, gojaznosti, mršavosti, bolesti jetre i želuca,ženskog steriliteta i najrazličitijih drugih bolesti.

Naše žlezde sa unutrašnjim lučenjem u velikoj meri zavise od enzima iz sirove hrane, jer jedino ti enzimi stvaraju hormone u našim žlezdama. Na to se veoma malo obazire većina lekara, jer oni, uglavnom, uopšte ne veruju u izlečenje šećerne bolesti i osudjuju dijabetičare na stalno primanje insulina i mnogo mesne hrane, sve dok prerana smrt zbog prekiseljavanja, a ne zbog šećerne bolesti ne donese kraj dugom bolovanju. Šta na to kaže priroda? Ona kaže: "Ukloni uzrok, a slučaj prepusti meni". Zato paralisanim i uspavanim žlezdama treba dati neupropaštenu prirodnu hranu, koja im je namenjena od Stvoritelja, pa će se ponovo probuditi i obnoviti se.
Beli šećer, belo brašno, rafinirana ikuvana jela od skroba, mesna hrana, pušenje i kafa, koji se češćom upotrebom pretvraju u glavne neprijatelje žlezda i nervnog sistema, nesumljivo nove veliku krivicu zbog nastanka šećerne bolesti i drugih oboljenja žlezda sa unutrašnjim lučenjem. Medjutim, glavni uzrok je u kuvanju, pasterizovanju i denaturisanju hrane, a time i uništavanju enzima. Mogući nasledni faktori mogli bi da doprinesu nastajanju šećerne bolesti, ali bez pogrešne ishrane, oni nikada ne bi ni došli do izražaja. Ono što je bolesnik nasledio, ili još bolje, preuzeo od roditelja, u prvom redu je pogrešan način ishrane a tek onda samo nasledje. Na taj način pokazuje nam se tek onda samo nasledje. Na taj način pokazuje nam se put izlečenja, čak i ako on baš nije kratak u zastarelim, već godinama zapuštenim slučajevima. Odstrani iz jelovnika mesnu hranu, a na njeno mesto -semenje uljarica i sirovo povrće.
Jedi sve sirovo, ne uznemiravaj se zbog tabela, kalorija i drugih propisa ( to se naročito odnosi na gojazne) splai jelovnike koje se na to odnose. Ako u početku nekoliko slatkih plodova ili šargarepa donekle povećaju šećer, jer si pojeo odjenom previše, nemoj ih se potpuno odreći. Ta pojava je prolaznog karaktera. Voćni šećer ne može se uporediti sa belim šećerom. Prema najnovijim istraživanjima, voćni šećer troši veoma malo insulina. Medjutim, kloni se meda i sirovog šećera, pošto oni prebrzo prelaze u krv. Umesto masti i mesa u obzir dolaze orasi, semenje suncokreta, susama,prešnične klice, proso, ječam i drugo zrnevlje,sirovo mleko i jaja, ili obroci sa mikserom. piće: čaj od bobove ljuske, listova borovnice, hajdučke trave i šipka, koji mogu služiti i kao sastojci za spravljanja povrtne vode. Izuzetno krosino bi bilo pripremiti terapiju gladovanja sa povrtnom vodom ili terapiju čišćenja da delimičnim gladovanjem. Svi organi se najbrže regenerišu dužim gladovanjem, što je inače i znatno lakše, pošto u tom slučaju glad potpuno nestaje.
Insulinske injekcije ne smeju se naglo obustaviti, izuzev za gladovanje ili za neku posebnu dijetu mršavaljenja. Ako je ikako moguće, trebalo bi otpočeti s gladovanjem od 21 dan, inače sa terapijom sa sokovima od povrća, ili dužom terapijom sa povrtnom vodom i prilično gustom vodom od mekinja, osim čega se veoma malo jede.
Pošto je kako pri gojaznosti ako i pri nedovoljnoj težini, reč o belestima žlezda s unutrašnjim lučenjem, one u velikim periodima zahtevaju istu terapiju kao i šećerna bolest.Vrlo mršave osobe opiru se gladovanju jer se to suproti njihovom razumu. Naprotiv, za njih je gladovanje najlakše. Čak i njihovo mršavao telo ima dovoljno rezervi. Kratko gladovanje teško da bi donelo željene rezultate, budući da se žlezde obnavljaju tek nakon dugotrajnog gladovanja.
Poznato je da zavisnost od kafe, alkohola i pušenja stoje u vezi sa žlezdama sa unutašnjim lučenjem i da se neke od njih na taj način velikom merom oštete. "


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: