Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 17, 2006 11:14 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Aaaa... OK, nisam isprva tako shvatila.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 1:34 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Na narednom sastanku beogradskog Društva (27.10. u 17h) tema će biti alfa-liponska kiselina. Opet pozivam sve zainteresovane da nam se pridruže. Predavanje drži Doc dr Teodora Beljić. Info imate i na mom sajtu.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 11:39 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Obaveštavam vas da se predavanje u Kubu pomera za ponedeljak, 30.10. u 17,00 h.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 12:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 9:38 pm
Postovi: 108
danas sam dobila rezultate krvi, u kojima pise da mi je holesterol 268. :( Maksimalna normalna koncentracija treba da bude 200. Doktor me je poslao kod nutricioniste, samo ne znam sta ce on da mi kaze posto se ja zaista zdravo hranim.


zanima me da li mi vi, koji pijete ALA preporucujete da pocnem i ja. S obzirom da je ovo moje tek pocetni dijabetis, ne znam kako da krenem da se lecim da ne nastavi dalje....

Vrtoglavice koje imam posle jela, su verovatno zbog tog visokog holesterola, ne znam....

Koliko dugo treba da se uzima ALA? I kakav je efekat kada se prestane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 6:49 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Moj savet je da dođeš na predavanje, da sva ova i ostala pitanja možes da postaviš direktno našoj doktorki.
Holesterol hoće da skoči i od drugih faktora (stres, hormoni....), a ne samo od masne hrane. :wink:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 7:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 9:38 pm
Postovi: 108
Nazalost... zivim daleko od Srbije, tako da nemam mogucnost.

A dosla bih.. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ODLAGANJE PREDAVANJA U KLUBU
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 1:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Ovoga puta mi jako odgovara odlaganje predavanja u klubu na temu polineuropatija, za ponedeljak,jer predavanje Dr.Beljic ne bi nikako propustio bez obzira na temu,znajuci kvalitete predavanja Dr.Beljic.Ovo odlaganje mi omogucava posetu predavanja na "Kolarcu" na temu kamen u bubrezima u petak u 18 h.Ko ovo procita a ima interes ili problem sa ovim evo mu informacija.
Takodje bi preporucio Diabeti, ukoliko dodje do promene lokacije za predavanja koja se odrzavaju u klubu,zasto postoji nagovesta,da pomeri predavanja za cetvrtak,jer je petak ipak pocetak vikenda.Podrazumeva se ako to bude moguce.Ovo bi omogucilo i posete predavanjima na "Kolarcu",koja kad se odrzavaju iz oblasti zdravlja, takodje su uvek petkom, kao i ovog puta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 9:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Danas sam se zaprepastio kada mi je apotekar rekao da jeBerlithion jedino lek(inace je to ALA po sastavu) a ovo drugo sto se prodaje,nije odobreno kao lek.Sve je poteklo od mog razgovora sa poznanikom u apoteci a vezano za kupovinu Berlithiona.On je dosao da ga kupi i rekao da mu nije bas jeftin(1700 din.) na sta sam ja rekao da se moze kupiti i preko interneta za manje para.Tada se umesao apotekar koji mi je odbrusio da je Berlithion lek a ovo ostalo nije.Katastrofa sta radi farmako industrija.Bas me interesuje i da li ce na predavanju o ALA-i biti potenciran Berlithion(proizvod firme Berlin-Chemie) ili ne.Mislim da je sramota z\avaravati ljude na taj nacin jer koliko sam procitao,sastav Berlithiona je 300mg ALA i nista drugo.Ako sam pogresio u ovome sto sam napisao o Berlithionu,izvinjavam se svima zbog grube greske ali bih u tom slucaju molio objasnjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 1:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Just life, predji na maslinovo ulje - svaku drugu mast (ulje, margarin, maslac) izbaci iz upotrebe i koristi maslinovo ulje gdje god ti treba.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ALA
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 7:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Malo je koplikovano,bas onda kada se ucini jasno i prosto.Treba mnogo vremena da se stvari prouce posebno za laike.
Evo samo nekoliko podatakasa jednog jako dugog clanka/ruskog/
Кислота липоевая (Acidum lipoicum) — 6,8-дитиооктановая кислота. Синонимы: Acidum thiocticum, Biletan, Heparlipon, Protogen, Thioctacid, Thioctan, Tioctacid, Tioctan, липоновая кислота, тиокаприловая кислота и др.
[b]Берлитион — этилендиаминовая соль a-липоевой кислоты (фирма "Берлин-Хеми АГ/ группа Менарини[/b]
Tu su sinonimi ali i PODATAK da je berlithion o kome je pisano SO ajfa lipoinske kiseline, da li je zbog toga lek ili ima nesto drugacije dejstvo od uobicajene trgovacke forme ALA-e,neznam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 28, 2006 11:58 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Pitaćemo dr Beljić u ponedeljak, pa se nadam da ćemo imati više informacija za sve koji ne mogu da dođu. Znam da ona dosta zna o Berlithionu. Uskoro očekujemo i zvaničnu registraciju Thiogama preparata u Srbiji (ampule, tablete i infuzioni komplet), pa će biti izbora za svakog. Bar nećemo morati više da ga "švercujemo" iz susednih zemalja, ako ništa drugo.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ODLAGANJE PREDAVANJA U KLUBU
PostPoslato: Ned Okt 29, 2006 12:02 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
donkihot je napisao:
Takodje bi preporucio Diabeti, ukoliko dodje do promene lokacije za predavanja koja se odrzavaju u klubu,zasto postoji nagovesta,da pomeri predavanja za cetvrtak,jer je petak ipak pocetak vikenda.Podrazumeva se ako to bude moguce.Ovo bi omogucilo i posete predavanjima na "Kolarcu",koja kad se odrzavaju iz oblasti zdravlja, takodje su uvek petkom, kao i ovog puta.


Nema promene lokacije za sada. Skupština grada kao i Narodna kancelarija su mi odgovorili da ne mogu da nam izađu u susret. Skupština grada ima poslovni prostor od čijeg izdavanja računaju u budžetu. Narodna kanc. nema stredstava, već su "samo savetodavno" telo. Toliko o podršci.... :roll:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 1:30 pm
Postovi: 3
Lokacija: Sabac
Da li postoji ikakva mogucnost da se na net-u ili forumu procitaju informacije sa predavanja na temu neuropatije koje je drzala dr Beljic? S Posebno me interesuju cinjenice vezane za Berlithion !
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 10, 2006 7:37 pm
Postovi: 1
Nikola11 je napisao:
Danas sam se zaprepastio kada mi je apotekar rekao da jeBerlithion jedino lek(inace je to ALA po sastavu) a ovo drugo sto se prodaje,nije odobreno kao lek.Sve je poteklo od mog razgovora sa poznanikom u apoteci a vezano za kupovinu Berlithiona.On je dosao da ga kupi i rekao da mu nije bas jeftin(1700 din.) na sta sam ja rekao da se moze kupiti i preko interneta za manje para.Tada se umesao apotekar koji mi je odbrusio da je Berlithion lek a ovo ostalo nije.Katastrofa sta radi farmako industrija.Bas me interesuje i da li ce na predavanju o ALA-i biti potenciran Berlithion(proizvod firme Berlin-Chemie) ili ne.Mislim da je sramota z\avaravati ljude na taj nacin jer koliko sam procitao,sastav Berlithiona je 300mg ALA i nista drugo.Ako sam pogresio u ovome sto sam napisao o Berlithionu,izvinjavam se svima zbog grube greske ali bih u tom slucaju molio objasnjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BERLITIO
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 6:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
ANANED,sigurno ste pogresili,jer BERLITHION nije ALA toje etilendiaminova so alfalipoinske kiseline.Kakavo je njegovo dejstvo i kako se upottrebljava verovatno se moze naci na netu,ali kao berlithion.Evo izvoda iz jednog clanka
Берлитион — этилендиаминовая соль a-липоевой кислоты (фирма "Берлин-Хеми АГ/ группа Менарини/". Jedino sto znam da dobro deluje na dijabetesnu retinopatiju
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: