Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 11, 2005 8:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Mary, trnjenje (blago ili ne) u femorisu (butnom misicu) JESTE znak neuropatije, skoro sigurno zbog provociranog krvotoka usled DM-a.

Odmah, ali odmah, se javi lekaru, i juce pocni program fizickog vezbanja. Ako sada pocnes da treniras imas sigurnu mogucnost da vratis nerve u prvobitno stanje i odlozis propadanje za duzi rok.

Ja sam vec davno prosao kroz to sa desnim femorisom, a krajnji rezultat je bio amputacija prstiju na toj istoj desnoj nozi.

Moras naci lekara koji zna sta i kako da vezbas. Skoro sam citao studiju o rezultatima vezbanja u DM, uradio je nas tim s DR. Cizmicem na celu, a citirani su i u svetu. Preko vikenda cu pronaci detalje i obesiti na nas Forum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 11, 2005 8:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Da ne pokrecem novu temu..pitanje za Brku:

Danas sam dobila kutiju od 100kom. DL- ALA, ima li neke veze mozda sa R-ALA...prvi put dobijam sa ovakvom oznakom, inace je od 600mg.Mozda si upoznat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 8:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Nisam upoznat sa oznakom DL, inace ALA ima dva opticka izomera: levi, koji je bioloski neaktivan, i desni (oznaka R od right), koji je jedino bioloski aktivan. Komercijalni proizvodi, zbog nacina proizvodnje, sadrze podjednake kolicine levog i desnog izomera, sto znaci da je 50% suspstance bioloski bezvredno. R-ALA je cisti desni izomer, i zato 100% aktivan. Ne znam sta je sufiks DL, ali verovatno pise u uputstvu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 10:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Verovatno pise...jos da znam nemacki...mozda je u pitanju samo oznaka proizvodjaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Molim te DIJABETA za odgovor
PostPoslato: Pet Jul 29, 2005 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 29, 2005 9:04 am
Postovi: 1
Lokacija: Sydney
Posto sam prvi puta cula, i to ovdje na vasem forumu,za R.Alfa Liponsku kiselinu, molila bi te da mi odgovoris :
- sta je to ustvari
- da li svaki dijabeticar smije to piti i
- cemu zapravo koristi.
Hvala unaprijed
***
Samo da napomenem Dijabeticar sam vec 6 god.Tipa 2.
Zivim u Australiji, i bolujem od niza drugih bolesti:
- zamjena mitralnih zalizaka(operacija na otvorenom srcu)
- pesmejker
- visok pritisak i
- povisen holesterol.
Veliki pozdrav
Slavica

_________________
Ako si cvijet budi mimoza,
ako si ljubav budi covjek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 29, 2005 7:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 15, 2005 7:01 pm
Postovi: 58
Slucajno naletih na ovu diskusiju pa da ubacim neko svoje iskustvo. Kao prvo klasicna ALA koja se prodaje je 50% R i 50% S izomer. Iako je S izomer sinteticki nije u potpunosti bezvrijedan jer i dalje ima neka korisna svojstva (naravno ne kao R izomer). Trenutno zbog cijene mnogo je povoljnija klasicna ALA nego R-ALA ili K-R-ALA. Inace neki odnos koji se preporucuje je 300-600mg ALA dnevno ili 100-200 R-ALA dnevno. To je za sportiste koji zele iskoristiti ALA kao antioksidant. Za dijabeticare su doze cak i vece, ali nisam bas strucan u tom polju pa ne bih navodio.
Ono sto je bitno kod R-ALA je da je totalno nestabilna. Tj. polimerizira se na temperaturama visim do 20 stepeni ili i na nizim tokom nekog vremena. Zato vodeci proizvodjaci proizvode K-R-ALA tj. R-ALA vezanu sa kalijem koja je stabilna. Takojer obicna (50%R / 50% S) ALA je isto tako stabilna. Znaci koristite ili K-R-ALA ili ALA, jer je velika vjerovatnoca da je R-ALA koju uzmete u kapsuli polimerizovana i vise steti nego sto koristi.
Sto se tice cijena ja koristim slijedeci link za nabavku ALA za svoje potrebe:
http://www.bulknutrition.com/?products_id=1565
A evo i linka za K-R-ALA:
http://www.bulknutrition.com/?products_id=1607


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim te DIJABETA za odgovor
PostPoslato: Sub Jul 30, 2005 8:33 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Tyci je napisao:
Posto sam prvi puta cula, i to ovdje na vasem forumu,za R.Alfa Liponsku kiselinu, molila bi te da mi odgovoris :
- sta je to ustvari
- da li svaki dijabeticar smije to piti i
- cemu zapravo koristi.

Text o ALA imas na http://www.diabeta.net/ala.htm
Svaki dijabeticar bi trebalo da je pije, sto preventivo, sto zbog vec postojece (poli)neuropatije. Nas organizam prirodno luci ALA, ali je ona tek uzeta u dodatnoj kolicini lekovita. Kao sto je Conch naveo, preporucena doza je 600 mg dnevno "obicne" ALA, a kod tezih slucajeva i do 1800 mg dnevno.
Conch, hvala na informacijama! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: MOLBA BRKI za pomoc oko ALA nabavke
PostPoslato: Pon Sep 19, 2005 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Postovani Brko, malo sam kasno procitao Vasu informaciju o Ala-r i jako bih zeleo da mi pomognete u nabavci. Otvorio sam sajt koji ste naveli i nasao potrebne informacije, ali mi to nije dovoljno za nabavku. Molim Vas ako imate vremena i dobre volje da mi kazete kako ste i kod koga porucili ta tri pakovanja po 90 pilula od 50 mg, kako ste platili, i da li ste to sve radili sa nekom evropskom filijalom PhisicianFormula. Mislim da bi mi to pomoglo kako u pogledu demencije tako i u pogledu periferne neuropatije koja je prisutna na prstima nogu i ruku.
Jako sam Vam zahvalan unapred
Radojko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 19, 2005 9:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Naravno da hocu da vam pomognem. Samo mi navedite gde ste zapeli u proceduri. Kao nov kupac treba da popunite formular i prijavite svoju kreditnu karticu, ostalo je sve rutina.

Samo mi navedite gde ste zapeli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 19, 2005 10:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Da bismo pojednostavili komunikaciju i ubrzali proceduru mozete da me pozovete na 2671436 Radulovic Radivoj. Uglavnom sam po ceo dan pored ovog telefona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 19, 2005 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2005 11:59 pm
Postovi: 47
Lokacija: Nis
Tek sada sam vidla ovu temu, gde su mi bile oci :roll:

Spomenula sam negde moje trnjenje u levoj ruci za koje sam mislila da je zbog opterecenja ali juce sam bila kod lekara i dosla do zakljucka da se pojavila polineuropatija i kod mene, lekar opste prakse mi je preporucio po pola andola jer kaze da sam isuvise mlada za trental a moj lekar specijalista mi je rekla da pijem trental i alpha lipoinsku kiselinu Ivancic i sinovi na sta se ja slogirala kad sam vidla cenu od 918 din. Mada sad kad sam procitala sve i slusala danas jednog lekra na Tv-u i shvatila do cega sve moze da dodje ozbiljno se zamislila.
Mislim sa mojih 26 godina i 2 godine staza kao dijabeticar sta ce jos sve da me snadje?

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala.Praznina strasna praznina u mojoj glavi ispunjavala je moje trulo telo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 18, 2006 10:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Interesuje me koji lekar je nadlezan da predlozi ALA-u za upotrebu,endokrinolog ili neki drugi?Takodje me interesuje koju je najbolje koristiti?Ajde ovu Ivancic cemo skloniti po strani ali ima ove dve R-ALA i K-R-ALA pa me interesuje sta je bolje?Kako sam razumeo,ALA koju koristi Brka je kao dupla kolicina ove Ivancic i sinovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 19, 2006 10:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Ma dobre su ti obe, tj koju nabavis. Lekovito dejstvo ima tek 600mg. a preporucuje ti pre svega neurolog a moze i endokrinolog, u slucaju da imas polineuropatiju.Skupo je ali pomaze, nazalost niti daju na recept niti priznaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 19, 2006 3:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Znaci,manja doza nije korisna?Koliko dugo je potrebno koristiti?Da li se prave pauze u primeni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 19, 2006 6:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Interesuje me takodje,da li moze da ima ALA i povoljan uticaj na bubrege(kao sto uticu lekovi za pritisak ili da otkloni ili ublazi stanje nefropatije)?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: