Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Insulinska rezistencija
PostPoslato: Uto Jun 23, 2015 9:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А за шта да се ухватим, пријатељице? Уопште не разумем твоју реакцију. Знам да је фигуративно али и тако речено треба нешто да значи.

Требао је и да ти објасни одакле ти толики вишак инсулина.

Јави се када престанеш да држиш ту одређену дијету, како си написала, па да видимо какво дејство ће да има фамозни Сиофор.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezistencija
PostPoslato: Sre Jun 24, 2015 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 21, 2015 4:22 am
Postovi: 7
U redu je, ne vidim razlog zašto odmah tako napadaš. Na ovom forumu govorimo o višku insulina u krvi i lekovima koji pomažu u njegovom smanjenju. Moje iskustvo sa ovim lekom je odlično i zato sam odlučila da to podelim sa ljudima koje to interesuje. Nije mi bila namera da se objašnjavam i raspravljam sa likovima kao što si ti. Tražiš kavgu a zaista nisam u tom fazonu, niti želim da se pravdam bilo kome. Kome se sviđa moj tekst i ako nekome pomogne poneki moj savet ili baš i ovaj lek, meni je super. Zato sam i ovde, zato sam to i napisala. Ostali nek poljube i ostave. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezistencija
PostPoslato: Čet Jun 25, 2015 8:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па ако баш хоћеш ти си прва почела када већ то називаш кавгом.

Ти си на форуму да поделиш своје искуство са једним леком, а ја сам на форуму да бих помогао колико ми моје могућности допуштају.

Због тога покушавам да те наведем на размишљање да се не ослањаш на тај лек јер ће ти пре или касније лоше деловати на јетру итд. То зависи највише од твог начина живота у шта првенствено убрајам антистрес систем, исхрану и физичку активност. Ако хоћеш да чујеш ти чуј. Ако нећеш, твој проблем. Поздрав.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezistencija
PostPoslato: Čet Jun 25, 2015 9:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 21, 2015 4:22 am
Postovi: 7
Tako je. Nisam probala stotinu lekova i zato ne znam koji je kakav i kako deluje. Pričala sam samo za ovaj koji sam ja probala. Nisam rekla da ne treba bilo koji drugi da se uzima i da je ovaj najbolji. Samo kažem da je meni jako pomogao i da sam jako zadovoljna napretkom. Izvini što nisam lekar pa se ne razumem u celokupnu farmaceutsku industriju. Ne znam samo kako sam ja to počela kavgu kad ti se nisam ni obratila, već si ti prvi osuo paljbu, ali dobro. Mislim da je više suvišno komentarisati na ovu temu. Ti deli savete, pošto vidim da drugima ne dozvoljavaš. Očigledno si doktor pa se razumeš. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezistencija
PostPoslato: Čet Jun 25, 2015 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 21, 2015 4:22 am
Postovi: 7
P.S. Fizički sam aktivna, pod stresom sam kao i mnogi ( u granicama normale ) i vodim poprilično zdrav život što se tiče ishrane. Ipak, ništa mi to ne pomaže, jer mi je insulin previsok. A što se leka tiče, pričala sam sa mnogim lekarima i neki od njih ga i sami piju iako nemaju problema sa insulinom. Piju ga iz predostrožnosti i kažu da može da se pije ceo život u određenoj dozi ( kao što stariji piju aspirin zbog srca ). Koliko utiče na jetru, ne znam. Mislim da ne utiče više od svega i svačega što konzumiramo što putem hrane i pića, što putem lekova. Naravno da je najbolje prirodno, ali meni to ne pomaže. Probala sam i znam. Kad sam na dijeti, ne mogu ni da smršam jer me insulin u tome koči i to mi mnogo teže ide. Zato se potpomažem lekovima. Nije ni meni drago zbog toga, ali tako je. Sa njim mi je bolje, a meni je to najvažnije. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezistencija
PostPoslato: Pet Jun 26, 2015 9:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Толико си којештарија написала да сада верујем да само рекламираш производ.

Прво, Сиофор не снижава инсулин него глукозу у крви.

Друго, лек има веома озбиљне контраиндикације да је смешно то што си написала да их неки узимају као бомбоне, аспирин - превентивно.

Треће, да си била физички активна (као што пишеш да јеси) никада не би била гојазна.

Четврто, Сиофор се код гојазних особа примењује само уз редукцијску дијету. Дакле смршала би и без њега само да си смањила храну.

Пето, којештарија је да се особе са повишеним инсулином гоје од киселе воде колико год то било фигуративно речено.

Ако си само необавештена онда пази шта пишеш јер си много нетачних информација изнела. Ако ово намерно радиш да би рекламирала један опасан производ онда си стварно ниско пала.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezistencija
PostPoslato: Ned Jun 28, 2015 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 21, 2015 4:22 am
Postovi: 7
Misli šta želiš, nije me briga. Ne reklamiram nikakve lekove i proizvode, niti sam ovde zbog toga. Uvek sam za to da se zaobiđu bilo kakvi lekovi i njihovo konzumiranje ukoliko je to moguće. Neka pije ko šta hoće i koristi terapiju koja njemu najviše prija. Ne zagovaram nikoga niti teram ni na šta. Što se tiče drugih baljezgarija koje si napisao, nemoj molim te. Drago mi je da TI znaš koliko sam aktivna, koliko jedem i da mi po tvom mišljenju nikakvi lekovi ni ne trebaju. Kod doktora sam bila, i to mnogih, tako da mi doktor ovde na forumu apsolutno ne treba. Pogotovo kad nema pojma o čemu priča. Znam šta su mi ljudi govorili, i pre neki dan sam bila kod novog endokrinologa i nju pitala da li se ovaj lek preventivno koristi čak i ceo život i ona mi je to potvrdila. Pritom žena ne reklamira proizvod niti mi ga je ona i preporučila. Sama sam joj rekla za njega i odgovorila mi je da je dobar i da će mi ga ponovo prepisati ( jer sam napravila pauzu u lečenju ). Ne radim ništa namerno, i sve ovo što sam napisala, bilo je ono što su mi sami doktori rekli. Ništa nisam izmislila ni preuveličala. Drago mi je da misliš da bolje znaš od njih, ali oni su meni pomogli kad mi je bilo najteže, tako da ću radije njima da verujem nego nekom tamo liku sa foruma. U svakom slučaju, poštujem tvoje mišljenje i nemam ništa protiv da misliš drugačije, samo nemoj da pričaš neke stvari napamet i da vređaš. Ne znaš ništa o mom načinu života, zato ni nemoj da komentarišeš moje navike i da li i koliko jedem i vežbam, jer to sama najbolje znam i najbolje znaju ljudi u mojoj okolini. A ti opet i dalje misli šta hoćeš, ja tu ne mogu ništa. Sa najboljom namerom sam ovde na ovom forumu, i ne znam od kada i zašto se ova naša prepiska pretvorila u neki otvoreni hejt. Zaista nemam ništa protiv tebe niti bilo koga drugog. I ja sam se ovde načitala kojekakvih gluposti, pa nisam išla redom i pljuvala po drugim ljudima, nego sam sela i napisala svoje iskustvo. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezistencija
PostPoslato: Ned Jun 28, 2015 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 21, 2015 4:22 am
Postovi: 7
Misli šta želiš, nije me briga. Ne reklamiram nikakve lekove i proizvode, niti sam ovde zbog toga. Uvek sam za to da se zaobiđu bilo kakvi lekovi i njihovo konzumiranje ukoliko je to moguće. Neka pije ko šta hoće i koristi terapiju koja njemu najviše prija. Ne zagovaram nikoga niti teram ni na šta. Što se tiče drugih baljezgarija koje si napisao, nemoj molim te. Drago mi je da TI znaš koliko sam aktivna, koliko jedem i da mi po tvom mišljenju nikakvi lekovi ni ne trebaju. Kod doktora sam bila, i to mnogih, tako da mi doktor ovde na forumu apsolutno ne treba. Pogotovo kad nema pojma o čemu priča. Znam šta su mi ljudi govorili, i pre neki dan sam bila kod novog endokrinologa i nju pitala da li se ovaj lek preventivno koristi čak i ceo život i ona mi je to potvrdila. Pritom žena ne reklamira proizvod niti mi ga je ona i preporučila. Sama sam joj rekla za njega i odgovorila mi je da je dobar i da će mi ga ponovo prepisati ( jer sam napravila pauzu u lečenju ). Ne radim ništa namerno, i sve ovo što sam napisala, bilo je ono što su mi sami doktori rekli. Ništa nisam izmislila ni preuveličala. Drago mi je da misliš da bolje znaš od njih, ali oni su meni pomogli kad mi je bilo najteže, tako da ću radije njima da verujem nego nekom tamo liku sa foruma. U svakom slučaju, poštujem tvoje mišljenje i nemam ništa protiv da misliš drugačije, samo nemoj da pričaš neke stvari napamet i da vređaš. Ne znaš ništa o mom načinu života, zato ni nemoj da komentarišeš moje navike i da li i koliko jedem i vežbam, jer to sama najbolje znam i najbolje znaju ljudi u mojoj okolini. A ti opet i dalje misli šta hoćeš, ja tu ne mogu ništa. Sa najboljom namerom sam ovde na ovom forumu, i ne znam od kada i zašto se ova naša prepiska pretvorila u neki otvoreni hejt. Zaista nemam ništa protiv tebe niti bilo koga drugog. I ja sam se ovde načitala kojekakvih gluposti, pa nisam išla redom i pljuvala po drugim ljudima, nego sam sela i napisala svoje iskustvo. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezistencija
PostPoslato: Pon Jun 29, 2015 10:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Баш лепо од тебе што нећеш да се препиреш, убеђујеш и остало. То уосталом говори и твоје форумско име МаријаПиздарија.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezistencija
PostPoslato: Pet Feb 12, 2016 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 4:31 pm
Postovi: 1
Dobar dan,
imam pitanje.Imam policistične jajnike i doktor mi je rekao da uradim OGTT i Insulin sa opterećenjem (75 g šećera).Rezultati su mi sledeći:
OGTT našte- 4,8; nakon 1h- 5,7 ;nakon 2h- 5,3 ;nakon 3h- 4,9
Insulin 8,40 ;nakon 1h-51,1 ;nakon 2h-43,26 ;nakon 3h-27,48
Vidim da su mi vrednosti pre opterećenja u granicama normale ali nema referentnih vrednosti za rezultate pod opterećenjem.Da li mi neko može pomoći odn pojasniti da li se radi o insulinskoj rezistenciji.
Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezistencija
PostPoslato: Sre Jan 19, 2022 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2022 4:01 pm
Postovi: 1
Da li moze neko da mi protumači rezultate. Bila bih mu mnogo zahvalna!

Ogtt

Glukoza 0 min. - 6,1
Glukoza 60 min. - 6,9
Glukoza 120 min. - 4,7

Insulin

Insulin - 9,9
Insulin 60' - 21, 0
Insulin 120' - 29,9


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: