Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Grc
PostPoslato: Čet Apr 14, 2005 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 03, 2004 9:12 pm
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
U proseku nekoliko puta godisnje desi mi se grc u nozi tacnije u listu. Desi se nekad u levoj a nekad u desnoj nozi i to uvek nocu kad spavam. Ima li neko slicnih iskustava tj. saveta?

_________________
FUTURE SHOW


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 14, 2005 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
To se i meni desavalo i lekar mi je rekao da je to zbog slabog unosa tecnosti.Pa mozda je to i kod tebe problem?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 12:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 11, 2004 2:00 am
Postovi: 44
i meni se to nocu desavalo i jaaaako je neprijatno, to pokazuje nedostatak magnezijuma.kupi sumece tablete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:54 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
:lol: meni se desavalo da me nocu probude strasno bolni grcevi u listovima i dobila sam dijagnozu neuropatije. Pogledaj informacije na dijabetinom sajtu i ovde na forumu. Za pocetak je doboljno da uzimas dobar kompleks b vitamina, a za kasnije preporucuju alfa liponsku kiselinu ali 600mg dnevno. Ako pijes magnezijum sumece tablete generalno nisu najbolji izbor jer samo protrce kroz organizam i imaju vestacke boje. Bolje kupi tablete u startu su malo skuplje ali ima vise kom. u pakovanju pa se isplati. Dnevna doza magnezijuma je 400 mg.

_________________
Dragica11


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Grc u nogama UVEK izaziva sumnju na poremecaj cirkulacije (najveca opasnost Dijabetesa).

Ja bih pregledao stanje krvnih sudova nogu bar Doplerom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 20, 2005 6:02 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Naravno, kao i bacanje duvana za one koji puse 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2005 11:59 pm
Postovi: 47
Lokacija: Nis
I meni se to stalno desava i od kako sam pocela da pijem magnezijum vise me grcevi ne bude! Mada se sada i vise odmaram pa mozda je i to donekle pomoglo :wink:

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala.Praznina strasna praznina u mojoj glavi ispunjavala je moje trulo telo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 17, 2005 11:15 pm
Postovi: 31
Lokacija: Brus
LJUDI NECETE MI VEROVATI ALI PROBAJTE. Ja sam imao problema sa grcevima u nogama. Jedno vreme radio sam u prodavnici mesovite robe (3 meseca) i desilo se dve noci da sam imao grceve u trajanju od 3(tri) sata bez prestanka od butine pa nadole. Tih veceri ni jedan misic nije ostao netaknut grcom. Bili su to strasni bolovi (zamislite 3 sata u kontinuitetu). A, onda neko mi rece (nije dijabeticar i nema probleme sa dijabetesom) da je imao problema sa grcevima i da je nasao lek.
A to je parce peraceg sapuna, proizvodi ga Merima Krusevac, naime, parce tog sapuna stavi se na krevet, na kom spavate, ispod carsava u predelu listova (ili tamo gde vas najcesce hvata grc) i to je to. Verujte mi da od tada ja vise NE ZNAM sta je grc. Probajte nije skupo, nista ne boli da se proba i nema neprijatnosti. Ja sam ovo isto rekao nekim ljudima (nisu secerasi) koji su imali probleme sa nocnim grcevima i njima je pomoglo. Pa vi vidite i probajte.

_________________
Zivot je gorak!? Ja sam nasao ono najsladje u njemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 12:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Ovde postoje dve bitne stvari:
1. Naci uzrok grca,
2. Otkloniti bol.
Verujem da i pomenuta metoda peraceg sapuna (soda i mast) moze da izazove hiperemiju i umanjenje bola, ali je, recimo Finalgon (krema) mnogo efikasnija. Nekada davno, u nekoj Nedodjiji, bez lekara i bez apoteke, sapun jeste bio jedini izbor, ali to nije danasnji izbor.

Mnogo je bitnije ustanoviti uzrok nastajanja grca. Ako je grc posledica zacepljavanja krvnih sudova (a kod dijabeticara najcesce jeste), onda otklanjanje samog bola odlazi u drugi plan, i mnogo je vaznija sistemska terapija krvnih sudova ukljucujuci i operacije dok je vreme.

Ne zaobilazite Dopler krvnih sudova, i posetite vaskularnog hirurga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 2:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2005 11:59 pm
Postovi: 47
Lokacija: Nis
Pa ja sam najcesce imala grceve dok sam radila! U trgovini skoro 7 godina po najmanje 10 sati na nogama i naravno da ce me hvatati grcevi! Sa mojim stazom kao dijabeticar od 2 godine ne verujem da su u pitanju krvni sudovi, a i kad sam otisla kod lekara opste prakse i pitala za razlog samo je odmahnula glavom i rekla: "Ma nije to nista uzmi magnezijum i sve ce da prodje!"

I sta ja tu da radim, uzela magnezijum, sada ne radim pa sam manje na nogama i grcevi su stvarno prosli!

E sada je pocela da mi trne leva ruka, to sam primetila sinoc i evo opet sad, pocinje oko 10 uvece i traje dok se ne uspavam ujutru nista, zbog cega je to!

Sve vise i vise licim sama sebi na hipohondra svaki dan mi nesto smeta, strasno :roll:

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala.Praznina strasna praznina u mojoj glavi ispunjavala je moje trulo telo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 7:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Lekar opste prakse je reagovao NEODGOVORNO.
Trnjenje ruke je ALARM oboljevanja mikrocirkulacije. Diajebeticarski staz od 2 godine znaci od kako je dijagnostikovan dijabetes, a sigurno nije slucajno, vec zbog nekih smetnji. Kada dijabetes pocne da daje smetnje situacija je vec veoma ozbiljna.

Mesec dana sam lezao u zemunskoj bolnici sa dijabeticarima bez ruku i nogu i sve su price slicne: "nista nisam osecao samo malo trnjenje...", "ma nista samo poneki grc.. " i slicno.

Vaskularna hirurgija moze mnogo toga da predupreci, ali se mora podici uzbuna.
Grcevi u nogama i rukama UVEK ukazuju na poremecaj cirkulacije u velikim krvnim sudovima (arterijama), i svaki grc je mali infarkt, a trnjenje UVEK ukazuje na poremecaj mikrocirkulacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 4:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Ja sam u jednom periodu počela da osećam trnjenje desnog butnog mišića. Obzirom da sam dijabetičar i da sam tada još bila bukvalno prestravljena odmah sam pomislila da su oštećenja krvnih sudova već počela. Na moju veliku radost pokazalo se da je uzbuna koju sam napravila bila lažna i da se to dešavalo zbog problema sa kičmom koji vučem još iz škole. Ipak bolje je proveriti nego nagađati :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 4:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Hmm, hmm, onda kao da pate nervi. Vezbajte desni kvardiceps do hipertrofije. Povecajte njegov obim bar za 15% u teretani, pa stvarno mirno spavajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 4:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Kod mene je problem bio jer imam slabo okoštavanje pršljena koji je pretrpeo povredu ali i to što su mišići koji treba da drže kičmu u ispravnom položaju bili jako oslabljeni. Na svu sreću to se jako lako rešava vežbama tako da sam za samo par meseci uspela kičmu da dovedem u red pa su automatski prestali i svi prateći problemi, pa i trnjenje. Inače dešavala mi se i jako čudna stvar: da kada se sagnem osetim kako mi se mišići zatežu recimo u predelu pete i to je bilo jako bolno. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 6:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Jednom se Mark Tven zalio svom lekaru: "Doktore, kada obe ruke istovremeno povucem nazad i njima pravim krug unapred strasno me zaboli grudna kost."
Doktor ga pogleda zblanuto i rece "Pa nemojte da pravite takve bizarne pokrete."

A na to mu Tven odgovori kroz zezanje: "Dobro, a kako da oblacim kaput?"

Sto se tice Ahilove tetive na peti ume da bude veoma bolna i probajte da izazovete obrnuti miotaticki refleks. Stanite licem prema zidu na rastojanju duzine ruku. Uprite se rukama o zid, i polako savijajte laktove, pri cemu vam se glava priblizava zidu, a stopala ostaju na podlozi celom duzinom. Ovim se istezu misici lista (obrnuti miotaticki refleks) i vrlo cesto pomaze kod bolnih misica. Princip je uvek isti: naci polozaj u kome se bolni misic isteze preko svoje "normalne" duzine. Inace ovaj manevar vrlo cesto zaustavlja grc, koji je osnovna tema ovog naslova.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: