Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: gore mi tabani
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 3:05 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Čitala sam vaš post na kardiologiji. Mogli ste nam i ovde reći šta se sve dešava, a ne samo izolovano o dijabetesu. I šećer može biti povišen zbog štitne žlezde,a preskakanje srca može biti izazavno visokim šećerima. Tako da jedan detaljan pregled endoktinologa mora da se obavi što pre. Ušlis te u začarani krug. Plus, postoji i malo straha i psihičke napetosi, pa to dodatno otežava situaciju.
A, od jedne dobre šetnje svakpg dana će vam biti sve bolje.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: gore mi tabani
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 11:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Diabeta je napisao:
Merenje šećera 10 ili 15 minuta posle jela nije nikakav parametar. I "zdravom" čoveku je šećer posle jela najviši i to je normalno. Treba da izmerite 2 sata nakon jela i to je parametar preko koga se vidi da li pankreas dobro radi.
Zapanjena sam koliko ne znate o dijabetesu, a bar na internetu i ovde na forumu imate gomilu korisnih tekstova.


Nema koliki je secer 10 minuta posle jela,
nema zbog cega mi gore tabani...
Niste bas radi odgovarati na moja pitanja,ja to vidim ali ovde ima i drugih clanova koji mi mogu pomoci.
Zasto bi ste se zapanjivali sto neko ne zna o dijabetisu kao vi,ja sam srecna sam nisam imala potrebu uciti o tome.
Hvala na vasem trudu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: gore mi tabani
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 10:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Posto imate aparat merite secere u pravo vreme, ja bih vam preporucio pre jela s tim ako je predhodni obrok bio najmanje 5 sati pre toga. Vasi problemi s tabanima nemoraju uopste biti povezani s secerom pa se obratite neurologu.
Secer, 10 minuta posle jela, zavisi od toga sta ste jeli. Ako ste popili glukozu sigurno nece biti kao da ste uzeli povrce koje uopste nema secer (ugljene hidrate).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: gore mi tabani
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 5:08 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
ontario, na vreme smo vam svi govoril šta treba da uradite, a vi ništa. Osećam se kao da govorim zidu, tako da vas neću više zadržavati. Sve najbolje.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: gore mi tabani
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 11:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Elcho nisam pila nista slatko niti jela,pojela sam mali komadic mesa i par krompira sa salatom od paradaiza i krastavaca.
Nastavicu da merim secer prije i posle jela 2 SATA.
Dijabeta zahvaljujem se na vasoj pomoci do sada.
Elcho ni ja sama ne znam od cega mi gore tabani ali posto idem sada u 10 mesecu kod neurologa za kicmu pitacu ga.
Trazicu i da proverim krvnu sliku.
Pocela sam jako,jako da se znojim i da pijem puno vode,pijem jedne lekove pa ne znam da li je od toga?
Ne osecam se uopste dobro :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: gore mi tabani
PostPoslato: Uto Jul 05, 2011 10:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 1:16 pm
Postovi: 2
Postovani, mislim da je tema bila jedna, a da ste je odveli na drugu stranu...
Ja sam takodje mucen ovim problemom(ni secer ni bilo kakvu bolest ne bolujem), nabasao na vas sajt, ali na srspkim nijesam nasao nikakav lijek od "vrucih tabana"...Na moju srecu sluzim se i stranim jezicima pa sam na stranim sajtovima nasao nesto sto bi i vama moglo pomoci.Nazalost vremena nemam da bih vam sada recepte preveo, ali koga interesuje, sigurno ce naci prevod za recepte.recepti su na ruskom i uglavnom su iz "narodne kuhinje":

1.Если ноги «горят огнем»
Жар в ногах скорее всего обусловлен нарушением баланса в организме, зашлакованностью. Чтобы остановить заболевание, надо прежде всего заняться чисткой кишечника, печени, крови и лимфы. Травы позволяют лечить весь организм сразу, а не только отдельные болячки, это обстоятельство позволит вам выбрать правильный путь для лечения. Но оно потребует много времени.

Какие травы рекомендуются? Чаи с клевером – его цветущими головками, донником. Заварите 1 ст. л. в расчете на стакан кипятка, пить не меньше двух раз в день. Отвар ботвы моркови пьют вместо чая или воды.

Исландский мох используют как живой антибиотик для поддержания иммунитета: 1 ч. л. сырья настаивают в стакане кипятка, пьют как чай, можно с медом. Лечение продолжают от одного до трех месяцев.

Для снятия воспалительного процесса заваривают стаканом кипятка смесь травы зверобоя и цветков календулы в равных частях. Также для повышения иммунитета и успешного лечения делают смесь из 0,5 стакана морковного сока и такого же количества молока.

В горячем виде пьют утром вместо завтрака небольшими глотками. Лечение продолжать в течение месяца. «Крутым» средством, улучшающим состояние, является смесь из 150 г измельченного корня хрена и сока двух лимонов. Смесь перемешивается и хранится в холодильнике. Принимают по 1 ч. л. утром на протяжении длительного периода до улучшения состояния.

Больные ноги можно лечить с помощью березовых листьев: поместите ноги в мешок с листьями на ночь. Такие процедуры надо повторить не меньше десяти раз. Другой способ: стакан овса залить 1 л воды, проварить, вылить в таз. Слизь от овса втирать в кожу ног и стоп 5—7 минут перед сном, ноги после этого не мыть, на ночь надеть носки. Утром и вечером смазывайте подошвы ног и больные места на ногах соком свежего лимона, не обуваться, пока сок не высохнет. Полезно ноги и особенно подошвы натирать перцовой настойкой, делать эту процедуру не меньше недели.
В пищу полезно принимать печеную картошку, побольше грызть семечек. Семена тыквы вместе с кожурой размолоть в муку, принимать по 0,5 чайной ложки, запивая чаем или водой.

Народная медицина предлагает поступать так, как подсказывает интуиция. А интуиция часто подсказывает делать ванны, парить ноги в хвойном экстракте. Иногда самым лучшим лекарем являются дубовые ветки с листьями, ими тоже парят ноги, пока вода не остынет. Попробуйте сделать таких ванн 7—10 и заметите улучшение.

Поскольку бывает не ясна причина заболевания, а это может быть мышечный или суставной ревматизм, попытайтесь использовать средство, испытанное нашими читателями: к 0,5 л водки добавьте уксусной кислоты – 10 мл, анестезина – 20 г, салициловой кислоты, анальгина (по 10 г),настойки йода (5‑процентного) – 50 мл. В стеклянный сосуд высыпают истолченные анестезин, салициловую кислоту и анальгин, затем заливают водкой, в которой порошки растворятся после взбалтывания. После этого добавляют в перечисленном выше порядке остальные компоненты. Все тщательно перемешивают. Лекарство наносят на болезненные места интенсивным втиранием. Растирание делают энергично одной или двумя руками в различных направлениях, тем самым раздражают нервные окончания, находящиеся на коже, в сухожилиях, связках, мышцах.

Основная задача, которую надо поставить: очищение крови и лимфы. С этой целью следует стремиться к тому:

1. Чтобы в крови было достаточно веществ, способных перевести нерастворимые в воде ядовитые соединения в водорастворимую форму.
2. Чтобы из крови своевременно и в нужном объеме удалялись ле-карства, подавляющие иммунитет.
3. Чтобы почки были загружены по полной программе: чем больше идет через них воды, тем больше грязи будет вымыто из организма (но чрезмерные объемы откачиваемой воды тоже могут вывести почки из строя).
4. Чтобы потоотделение происходило с нормальной интенсивностью, а в экстренных случаях – даже с повышенной.
5. Чтобы основная масса вредных веществ выводилась наружу, а не оседала в жировой ткани – это условие будет соблюдаться при условии выполнения предыдущих.

Прежде чем приступить к очищению крови и лимфы, необходимо очистить толстый кишечник. Плоды можжевельника, семя укропа – по 2 части, алоэ и семя пажитника сенного – по 1 части. 1 чайную ложку смеси, измельченной в порошок, заварить стаканом кипятка, потомить 5 минут, отвар выпить на ночь. Очищающее действие проявляется через 12 часов.

Очищение с помощью кисломолочных продуктов. Ежедневно натощак выпивать по 1—2 стакана молочной сыворотки. На 1 стакан добавлять 2 чайные ложки поваренной соли. Процедура рассчитана на 2 дня. Предварительно с вечера очистить кишечник клизмой. 1‑й день – пить только кефир (1—3 л) и ничего не есть. 2‑й день пить только свежие овощные и фруктовые соки. Через 3—4 недели процедуру повторить.

2.Рецепт:
Смешиваете 1 ст.л. сухой крапивы и 1 ст.л. зверобоя. И заливаете одним литром кипятка. Настаиваете буквально 20-30 минут. Процеживаете и выливаете в ванночку для ног. Но предварительно нужно налить туда горячей воды.
И ещё необходима соль. Любую – морская, либо гранулированная косметическая. Потому что вот эти крупинки сразу не растворяются и играют роль своеобразного массажёра. И вот ты держишь ножки в ванночке 20-30 минут, пока вода не остынет, и топчешься. Получается такой своеобразный массаж.
Потом ноги вытираешь, надо намазать их кремом. Я ещё надеваю носочки тёплые.
И я вам хочу сказать, что после такой ванночки легко. Лебединое озеро можно сплясать!


Svima puuuuuno srece...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: gore mi tabani
PostPoslato: Ned Jul 10, 2011 12:40 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Znam ruski i ovi recepti neće pomoći da neko i dalje radi šta mu je volja i da ne drži šećere pod kontrolom. "Gore mi tabani" je posledica loše regulisanog šećera, što vrlo brzo može da dovede do gangrene i amputacija ako se na vreme ne obrati pažnja. Ako su vam šećeri ok, onda ovo možete koristiti isključivo kao pomoćno sredstvo, nikako kao terapiju.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: