Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 12, 2005 12:33 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Mima, ti si pravo osvezenje i pri tom mi citas misli :D U osnovi ono sto majke i deca nemaju je da se druze i razmenjuju iskustva sa ostalima, jer njihovo udruzenje nikako ne radi... Cesto je mnogo delotvornije da se covek sa nekim isprica i ovako razmeni savete, a lako cemo sa terapijom (koliko god da nam je dostupna) :roll:
Moje pitanje za tebe je vezano za eventualnu trudnocu, jer ona definitivno pogorsava retinopatiju. Da li si razmisljala o pumpi makar tokom trudnoce, ako ne za stalno? Na kraju, pumpa nije trajno zakacena za telo, uvek mozes da se vratis na penove (to mnogi rade tokom leta, npr., pa se posle opet rate na pumpu) 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 12, 2005 6:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
------_____


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 12, 2005 8:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Draga Mima,
ona je veliki borac.U skoli joj se desi da gledajuci drugu decu kako jedu cokoladne kroasane,pogacice..., uzme gutljaj vode da ne bi mislilia na ono sto jedu. :-?
Pravim joj kolace sa fruktozom,palacinke bez trunke ulja,ali kada vidi tortu na nekoj zurci nemoze da je ne proba i onda dodje kuci sa secerom 20 i kusur!Juce popodne je isla sa drugaricom u setnju,ponela je novac za uzinu i dosla kuci sa 25!Celu noc sam joj dodavala Novorapide,ali kao da nisu delovali .Cekam da se probudi da je opet iskontrolisem.Strasno je da pocnem da idem sa njom na decije sastanke ili jos gore da joj branim da ide! :(
U skoli je odlican ucenik,ali kada puno uci ,sedi,ili pak uopste ne izadje napolje do skole ,nikada joj secer ne bude ispod 16.A ako malo radi i dobro se izjuri napolju secer bude i nizi nego sto treba.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 13, 2005 3:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Mima,da li je po vama bolje koristiti Actrapid ili Novorapid?
A sto se tice mutnog,za sada cemo ostati na Insulatardu,dok joj se ne smiri secer pa cemo onda u akciju ili na intenzivni ili ... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 14, 2005 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
-----------


Poslednji put menjao mimcek dana Sre Mar 23, 2005 1:28 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 8:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Ovde endokrinolozi nisu bas za mesanje insulina,nego strogo ili ili!Poslednja dva meseca joj dajem samo Insulatard i Novorapid.Stigla je do doze ujutru 38 insul i 5 novor ,a ostatak dana ako joj je preko 10 pre obroka dodam joj po potrebi novorapid.Nervira me sto joj se skupilo toliko insulina u jednoj dozi,ali i tu mi je doca rekao da se opusti to je o.k. :roll:Sto se tice persiranja prihvatam,a i mislim da smo vrsnjakinje! :lol: Pozdrav od Sare i mame


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
----------


Poslednji put menjao mimcek dana Sre Mar 23, 2005 1:28 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 2:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Ja imam problem sa sporom apsorcijom i preporodila sam se otkad sam presla na Novorapid i Lantus,inace moze da se da i posle obroka- vidis sta smazes i odredis dozu, nema skoro uopste razlike izmedju davanja pre i posle kad su dobri seceri. kad je visok onda 10-tak minuta pre i 2 sata posle jela secer je super.Idealan je za spustanje visokih secera, moje su doze 6+6+ 4 novorapida i 20 Lantusa u 10 uvece.Deci su potrebnije vece doze ali i to je individualno, nekad sam primala 120 j.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 9:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Necete verovati,pokusla sam sa actrapidom ujutru,jer joj je secer visok oko I uzine.Dala sam joj umesto 5 Novorap. 5 Actrapida i pred rucak je bila 3,8 a pred prvu uzinu 7,3!!! :) Sinoc joj je posle skole bilo 11,2 imala je kontrolni,dodadoh joj 1 Novorapid.Posle je imala trening plesa da bio jutros bila 3,3.Nisu joj davno bili ovako niski seceri.Sa njima se lakse borim nego sa onim od 25,20,18...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
---------


Poslednji put menjao mimcek dana Sre Mar 23, 2005 1:29 pm, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Hvala na podrsci! :D Da,insulatard joj deluje do jutra.Cak sam joj jutros smanjila za dve jedinice zbog jutrosnje niske glikemije.Pred rucak je bila 5.0, a pred veceru 7,0.Dobro smo prosle danas.A sutra? Videcemo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 21, 2005 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Danas sam opet morala da eksperimentisemSara je isla na zurku i rekla sam joj da pojede parcence torte,koja je bila u vreme druge uzine.Kada je dosla secer je bio 20,a ona vesela do ludila.dala sam joj tada 4 Novorapida i popila je dosta vode,istrcala se pola sata sa sestrom i tatom .Pred veceru secer je bio 10.0!Zanima me sta mislite o celoj akciji? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 21, 2005 10:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Smatra se da kod visokih secera treba da se miruje, posto si joj dala insulin, ocigledno da joj aktivnost nije skodila.Jednom sam procitala podatak da kada se brzo skidaju visoki seceri , pad glikemije ne sme da bude brzi od 4,2-5,6 mmol/h da ne dodje do edema mozga. Jako sam se uplasila jer upraznjavam cesto expres spustanje dvadesetica i visih...
Nisam nasla vise nista na tu temu, a lekar mi je samo potvrdio da je moguce, i da pustim da se organizam nekada i sam pobrine jer nisu svi visoki seceri istog porekla(hrana , hormoni, stres, infekcija...)pa se i organizam ponasa u skladu sa tim???Nisam bas sportski tip da sagorevam secere vezbama, narocito kad su previsoki, onda sam :( :cry: :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 21, 2005 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
------------


Poslednji put menjao mimcek dana Sre Mar 23, 2005 1:29 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 12:33 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Jeste, uz neznatne korekcije, posto na pumpi imas potpunu slobodu :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: