Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijabetes I Vojska
PostPoslato: Čet Jul 25, 2013 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 16, 2013 7:57 pm
Postovi: 12
Mozda je glupo ovde postavljati ovakva pitanja,al znacilo bi mi puno kada bi dobila odgovore na njih.Inace mozda je jos rano da se raspitujem o tim stwarima, jos godinu dana imam do kraja skolovanja,ali zainteresowala me je vojska.S obzirom da sam zensko mnogima ce ovo zvucati smesno ili suludo.Al dana to nije cudno,dosta devojaka se prijavi na konkurs za sluzenje vojske,i naravno prodje ako je sve ok.E,sad postoji tu taj problem jer sam dijabeticar 3 godine.Nikad nisam imala ozbiljnijih problema tipa,da padnem u komu ili tako nesto.Ali s obzirom na zakon predpostavljam da nikoga to ne zanima sem toga,da li smo zdravstveno sposobni da se bavimo nekim poslom.Ja smatram da bi mogla ici u vojsku i da na mene nebi to ostavilo neke posledice ili tako nesto.Ali ne verujem da bi me oni primili...Pa sad bi pitala koje su sanse da prodjem konkurs,? da li secer moze uticati na to? jer ne znam pod sta podrazumevaju kad kazu zdravstveno sposobni? msm mi dijabeticari jesmo sposobni za bilo sta,ne razlikujemo se od ljudi bez secera ...sem sto smo na nekoj terapiji.Hvala u napred...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabetes I Vojska
PostPoslato: Pet Jul 26, 2013 12:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Уопште ниси у праву. Дијабетичари су итекако неспособни за тешке физичке активности, као што је војска. Не можеш у току марша или сличних активности да нешто грицкаш или дајеш себи инекцију. И шећер лако може да ти падне, а онда па па. Заборави војску.

Неко ко нема дијабетес не може тако лако да падне у кому због пада шећера ако није јео на време. Иначе од пада у кому због хипогликемије врло брзо се умире. Такође, не може никако да падне у кому због вишка шећера после јела. То је веома велика разлика.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabetes I Vojska
PostPoslato: Uto Avg 20, 2013 4:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Zavisi od zemlje do zemlje. Najbolje je da kontaktiras vojsku i pitas ih, kontam da im treba kandidata. Elem, mislim da ces pasti na sistematskom, tj ljekarskom pregledu. Mene su u Svedskoj npr zvali da idem u vojsku ali gore je to dobrovoljno, tako da sam izabrao da ne idem. Nudjena mi je mornarica ili sluzba na radaru. Doduse i drustvo je gore mnogo zrelije za bolesti poput dijabetesa, te je i mnogo otvorenije.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabetes I Vojska
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: