Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijabetes i homeopatija
PostPoslato: Pon Avg 01, 2011 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 18, 2011 7:14 pm
Postovi: 9
Dijabetes je itekako izlečiva bolest. Znam nekoliko ljudi koji su se izlečili na homeopatskoj terapiji kod Dr ****** i Dr ******. Pročitajte na njihovom situ ******* , a i u knjizi Dr **** "******"
Kvalitet života im je odmah porastao, još na smom početku terapije. Taj moj prijatelj je počeo da pliva, a do tada nije bilo šanse, samo je šetao pored mora...Pošto poznaje mnoge dijabetičare, poslao ih je kod Dr ***i Dr ***, i njima su isto pomogli.
Meni je baka umrla od posledica dijabetesa i žao mi što nismo ranije čuli za ove doktore.
Srećno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabetes i homeopatija
PostPoslato: Pet Avg 05, 2011 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 10:22 pm
Postovi: 6
Da li se radi o dijabetičarima tip 1 ili tip 2?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabetes i homeopatija
PostPoslato: Sub Avg 06, 2011 8:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 18, 2011 7:14 pm
Postovi: 9
Proverila sam sa prijateljem, i kaže da mu je pre homeopatske terapije šećer, i pored uzimanja insulina bivao i 15, a sada mu je oko 5. Pre terapije nije mogao da pliva, i nije mogao dugo da hoda, a sada može da pliva i duže da hoda. Insulin i dalje uzima u nižoj dozi. U toku terapije u jednom momentu mu je šećer pao ispod normale, pa je počeo da smanjuje doze insulina, i na kratko je čak prestao da uzima insulin, no sada mu je stanje već pola godine stabilno uz smanjene doze insulina...
Prošli put kada smo pričali je baš prestao da uzima insulin, pa sam o njegovom tadašnjem stanju sada pisla na forumu.
Veoma je zadovoljan koliko mu se stanje poboljšalo i stabilizovalo od homeopatske terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabetes i homeopatija
PostPoslato: Ned Avg 07, 2011 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 10:22 pm
Postovi: 6
Hvala na odgovoru,bila sam dosta skeptična prema homeopatiji pošto sam čula da oni mogu da pomognu u očuvanju nekih organa, ali ne i da utiču na visinu šečera u krvi.Volela bih da čujem još koji komentar vezan za ovu temu pogotovo kada se radi o deci dijabetičarima.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabetes i homeopatija
PostPoslato: Pon Avg 08, 2011 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 10, 2009 2:53 am
Postovi: 37
Lokacija: Niš
Skepticizam je najblaza reakcija koju treba da imate na homeopatiju. Ako znate engleski, onda vam vise od ovog klipa na temu homeopatije nece biti potrebno:
http://www.youtube.com/watch?v=BWE1tH93G9U

A i dozvolite da rezimiram sve poruke korisnika neven52 na ovom forumu:
- ima prijateljicu koja je kod doticnih homeopata izlecila bronhitis
- majka pomenute prijateljice je trenutno u fazi izlecenja od kancera kod doticnih homepata
- neven52 su izlecili od HP virusa, alergija, bolne menstruacije
- njenu sestru su izlecili od steriliteta, sestrinog muza od azoospermije
- neven52 su izlecili od policisticnih jajnika
- njenog momka od psorijaze
- njenog prijatelja od dijabetesa
Sve to u 9 poruka, uvek kod uredno navedenih "Dr" **** i "Dr" ****. Za pametnog dovoljno...
Nije mi samo jasno zasto moderatori tolerisu ovo besramno reklamiranje i pre svega varanje naivnog naroda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabetes i homeopatija
PostPoslato: Pet Avg 12, 2011 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2011 7:21 am
Postovi: 1
James Randy, ne zna ništa o ma kojoj vrsti lečenja, ni o klasičnoj medicini, niti o homeopatiji. Pametnom to ni u kom slučaju nije dosta! Taj novokomponovana pseudonaučna religiozna vrsta skepticizma, kakvu Randy i njemu slični zagovaraju, je odraz čiste gluposti i površnosti.
Ogroman broj lekara i pacijenta se za 200 godina, uvek iznova uveravao u praktične, žive rezultate u lečenju koje je homeopatija donosila, i donosi. Nije poenta u čudesnim izlečenjima već u poboljšanju kvaliteta života pacijenata.
Homeopatija i medicina su dve grane istog drveta, hipokratove medicne, pri cemu je homeopatija nastavila holistički pristup nase milenarne tradicije, dok je klasična medicina (koja zapravo ima malo veza sa tradicionalnim i klasičnim, pa ovaj termin baš nije adekvatan, ali ga koristimo zbog lakšeg razumevanja...) sa farmacijom krenula putem razlaganja na delove, i tek u poslednje vreme, kroz multidisciplinarni pristup, pokušava ponovo da sagleda celinu stanja pacijenta, no to je sve još u povoju...
Travarstvo je ogranak farmacije, i ne daje lek za ukupno stanje pacijenta, već za neku dijagnozu. Ponekad čak deluje smešno kako je većina lekovita trava dobra za skoro sve bolesti...
Ostale vrste alternativne medicine su uglavnom izdvojene oblasti ajurvedske medicine ili tradicinalne kineske medicine.
Zato homeopatija ima mnogo više zajedničkog sa klasičnom medicinom, nego sa bilo kojom vrstom alternativne medicine...
Homeopatska terapija započinje iscrpnom anamnezom, bas kao što bi trebalo da se započne svaka terapija klasične medicine, ali u njoj danas razgovor o simptomima koje pacijent oseća u znatnoj meri zamenjen dijagnostičkim metodama (laboratorija, ultrazvuk, ct, nmr...). Homeopatija se, dakle, bazira na anamnezi - razgovoru sa pacijentom o njegovim simptomima, tegobama, kako on te tegobe doživljava (jer osobe sa istim tegobama mogu na njih da gledaju olako, ili veoma zabrinuto, zavisno od karaktera), zatim o opštim sklonostima, kako na njih utiču vrste hrane, klima, godinja doba... Svrha ovog, veoma detaljnog, razgovora je da se izvuku ključni simptomi za tu osobu na osnovu kojih se prepisuje lek. Skup ključnih simptoma koji se ponavljaju zajedno kod pacijenta je homeopatska dijagnoza, i najsličnija je opisu sindroma u klasičnoj medicini. U klasičnoj medicini sindromi se označavaju imenom autora (Hutchinsonov, Zolinger-Ellisonov...) prema uzroku (crush sindrom...) i slično, a u homeopatiji nosi ime leka koji se za to stanje pripisuje. Sve veći broj sindroma koji se opisuje sa razvojem medicine ukazuje na postepeno osvešćavanje i u klastičnoj medicini, da simptomi i patologije nisu izolovani i razdvojeni po organskim sistemima, već vrlo često zahvataju razne sfere organizma - a to je upravo nono o čemu homeopatija govori već dva veka, da se organizam mora sagledati u celini. Homeopatija kod svakog pacijenta traži skup simptoma koji se pojavljuju zajedno. Većina pacijenata po svojim skupovima simptoma može da se svrsta u 200-300 stanja, nazvanih po odgovrajućim homeopatskim lekovima koji nose zajednički naziv polikresti. Postoji nekoliko hiljada homeopatskih lekova, za pacijente u specifičnijim stanjima... Opisi tih skupova simptoma su izuzetno mnogobrojni i detaljni pa je određivanje leka veoma zahtevan posao, u kome iskustvo ima veoma veliki značaj, jer u moru podataka treba prepoznati konkretnog pacijenta, konkretan slučaj.
Kada se udubite dovoljno da upoznate homeopatiju, možete izneti svoje kvalifikovano mišljenje, ali ovakve paušalne ocene su sasvim neprimerene!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabetes i homeopatija
PostPoslato: Ned Nov 06, 2011 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 06, 2011 9:41 pm
Postovi: 6
JA ZNAM ZA PROVEREN LEK TECNI KISEONIK OXIMAX KORISTE DIJABETICARI I ZAUSTAVLJA GANGRENU.NABAVLJA SE U PRIVATNOJ APOTECI PREDHODNO BESPLATNA KONSULTACIJA SA LEKAROM.KOGA ZANIMA MOZE SE JAVITI ZA ADRESU.PA PROBAJTE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabetes i homeopatija
PostPoslato: Uto Dec 10, 2019 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 27, 2019 2:19 pm
Postovi: 11
Evo coveka koji sve leci https://www.youtube.com/results?search_ ... r+sang+lee isto kao i https://www.youtube.com/results?search_ ... b+petrovic :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: